Skocz do zawartości

Fifa 11


Rekomendowane odpowiedzi

Muszę przyznać jedną rzecz, że FIFA 11 na PS3 wygląda graficznie bardzo ładnie.

Nie rozumiem tylko dlaczego akurat na PS3 nie zrobili skalowania do 1080p, przez co wyglada mniej ostro na duzych telewizorach. <_<

 

Nie mam pojęcia. U mnie na 37 calach full HD FIFA 11 wygląda bardzo konkretnie. Nie mam porównania z wersja z x'a.

 

 

ale to zawsze 720p. Ładnie ale no własnie...

Odnośnik do komentarza

Dokladnie Orson - co z tego Lons, ze masz Full HD, jak konsola Ci sama przelacza obraz na 720P. Zreszta na 37 calach wielkiej roznicy bys nie zobaczyl, ale ja grajac na 46 juz w samym skalowaniu widze, glownie wlasnie w ostrosci przez co znowu FIFA na X'a wyglada ciut lepiej.

Odnośnik do komentarza

FIFA 11 - Chants -> National Teams -> Chant - Poland - 02.mp3

 

Z tymi egzemplarzami za 149 zeta z auchan ktoś sobie chyba jaja robił. Przedzwoniłem dzisiaj w Warszawie do dwóch sklepów i nikt nic nie wiedział.

 

A co do jakości - po demie widać, że wersja na iksa masakruje ostrością. W dodatku pad lepszy. Faki dla MS za lajwa (w kontekście turniejów), bo X360 to najlepsza platforma do Fify

Edytowane przez Gromit
Odnośnik do komentarza

Jakbyś orson nauczył się w gimnazjum czytać ze zrozumieniem to byś nie pisał postów że sam sobie przecze.

napisałem tak:

 

Jak z pro passing? Co to znaczy "nawet działa" To działa czy nie?

ODP: Wg mnie pro passing to pic na wode...po protu jeszcze ciężej zagrać dobrze słabymi zawodnikami. JEDNAKŻE...ping pong jest ograniczony. Polecam grać na manualu

 

 

Przeczytaj całe zdanie uważnie...jak coś to przeczytaj więcej niż jeden raz...potem pisz

nawet napisałem DUŻYMI literami

 

wg mnie pro passing po prostu urosło marketingowo do za dużych rozmiarów uchodząc za jedną z największych nowości...ludzie obiecywali sobie nei wiadomo czego. Dla mnie to żadna nowość...teraz po prostu łatwiej przegrać słabszą drużyną z lepszą. Ale pro passing ogranicza ping pong gdyż ciężej podać dobrze w tłoku i w dodatku z klepki.

 

co do uwag jednego z malkontentów o to że easye co rok mówi ze jest w szoku nową wersją fify...to co w tym złego ?!?!? chyba o to chodzi żeby kolejne gry były lepsze od poprzedniej ! wiem że wy w PESie nie jesteście do takiego zjawiska przyzwyczajeni...Pierwszy raz od trzech lat seria robi krok do przodu...żeby nie było...BARDZO SIĘ Z TEGO CIESZĘ (naprawde)

 

a to że mantix chcesz wszystko wygrywać...obojętnie jakimi metodami...to Twoja wyłącznie sprawa ! i nie masz prawa narzekać na to że ludzie strzelają z 5 metrów i grają schematami.

 

Fifa daje ogromne możliwości fajnego pogrania w PIŁKĘ NOŻNĄ...ty wolisz grać w Fife i wszystkim pokazać jaki to jesteś kozak...Twoja sprawa.

 

Naprawdę jak grałem z easye mecze to każdy był lepszy od poprzedniego...bo szanowaliśmy się i graliśmy w piłkę. zero lamerskiego grania na asyscie...polecam MANUAL

Wiem że 80% graczy jednak gra na asyscie...miejcie ich w (pipi)e i grajcie swoje ! bawcie się w tą grę...niech ligi/turnieje będą dodatkiem...pokażcie że macie jaja !

 

Pozdrawiam wszystkich

PS W tym miejscu poprosze o kontakt na gg osoby chcące zagrać jakiś fajny meczyk bez wspomagania

 

 

EDIT: Co do uwagi że wpierw wszyscy grają w fife dzień w dzień a w marcu już nikt nie gra...Ja takiego czegoś nie odczuwam. Jestem ciekaw jak by wyglądało porównanie ilości godzin spędzonych przy PESie i Fifie...ciekawy temat na badania. Ktoś mógłby sie tym zająć.

 

Orson jeszcze pisałeś o męczeniu się piłkarzy. Że wcale sie szybko nie męczą. Wg mnie męczą się dużo szybciej niż w poprzednich wersjach co POWAŻNIE ogranicza trzymanie przez cały mecz przyśpieszenia. W dogrywce nie da sie biegać już...nie wiem może my gramy w inne gry. W moich meczach ok 75 minuty gracze którymi przeciwnik ciśnie już się do niczego nie nadają

Edytowane przez MacGyver_PL
Odnośnik do komentarza

 

 

a to że mantix chcesz wszystko wygrywać...obojętnie jakimi metodami...to Twoja wyłącznie sprawa ! i nie masz prawa narzekać na to że ludzie strzelają z 5 metrów i grają schematami.

 

 

 

Jaka gra, takie metody. I nie tylko i wylacznie moja sprawa, ale ogólna, bo wiekszosc osob tak robi. A ze Ty lubisz sobie pograc na manualu... to odosobniona kwestia ;)

Odnośnik do komentarza

Kto skasował moją wiadomość ??

 

Kufir...pisałem że kiedy jesteś na arenie wciśnij selekt...pojawią Ci się opcję treningu.

 

Karne możesz także potrenować przed każdym meczem. Po prostu musisz nacisnąć jedną ze strzałek kursora kiedy piłka znajdzie się w polu karnym. (jeśli kierujesz analogiem)

 

Jeśli kierujesz kursorem to wystarczy zrobić analogicznie z analogiem. Warunkiem jest piłka w obrębie pola karnego.

Odnośnik do komentarza

U was tez chantsy sa dosc ciche w porownaniu do hmm ogolnego szumy z trybun ?

 

Już do tego doszedłem. Trzeba dać muzykę na maksa, a trochę wyciszyć trybuny, konferansjera, efekty. Wejść Liverpoolem przy You'll Never Walk Alone - priceless!!

 

Gra jest kapitalna. Wreszcie można grać skrzydłami (semi-assist wrzutki mam), feeling na razie bezbłędny.

Odnośnik do komentarza

Mnie się przycina, a karne możesz jeszcze odpalić naciskając górę na krzyżaku, gdy piłka jest w polu karnym (arena)

 

BTW, chciałem sprawdzić jak będzie działała opcja zapisywania bramek z meczy online i oto jak działa ;p

 

http://www.easports.com/media/play/video/38406508

 

http://www.easports.com/media/play/video/38406672

Edytowane przez Diverso
Odnośnik do komentarza

FIFA 11 - Chants -> National Teams -> Chant - Poland - 02.mp3

 

Z tymi egzemplarzami za 149 zeta z auchan ktoś sobie chyba jaja robił. Przedzwoniłem dzisiaj w Warszawie do dwóch sklepów i nikt nic nie wiedział.

 

A co do jakości - po demie widać, że wersja na iksa masakruje ostrością. W dodatku pad lepszy. Faki dla MS za lajwa (w kontekście turniejów), bo X360 to najlepsza platforma do Fify

pad od x shita lepszy - skoncz

Odnośnik do komentarza

U was tez chantsy sa dosc ciche w porownaniu do hmm ogolnego szumy z trybun ?

 

Już do tego doszedłem. Trzeba dać muzykę na maksa, a trochę wyciszyć trybuny, konferansjera, efekty. Wejść Liverpoolem przy You'll Never Walk Alone - priceless!!

 

Gra jest kapitalna. Wreszcie można grać skrzydłami (semi-assist wrzutki mam), feeling na razie bezbłędny.

O super, ja probowalem podglosnic trybuny, ale tylko wiecej szumu było ;]

Odnośnik do komentarza

Mnie się przycina, a karne możesz jeszcze odpalić naciskając górę na krzyżaku, gdy piłka jest w polu karnym (arena)

 

BTW, chciałem sprawdzić jak będzie działała opcja zapisywania bramek z meczy online i oto jak działa ;p

 

http://www.easports.com/media/play/video/38406508

 

http://www.easports.com/media/play/video/38406672

a da sie je spowolnic, jak zwykle bramki, wciskajac Y z tego co pamietam ? bo w takim super hiper tempie robia zle wrazenie :thumbsup:

Odnośnik do komentarza

Mhm, da się włączyć spowolnienie, ale wtedy nagrywany filmik może być dwa razy krótszy, i to jest do dupy. Ogólnie zgadzam się z Tobą, bo sam zawsze oglądam powtórki na orbitującej ze spowolnieniem :) Można z nimi zrobić wszystko, zwykła powtórka. Jedyna wada taka, że przed chwilą miałem mecz, który zakończył się wynikiem 8:2. Gra wyświetla tylko 10 powtórek, a na replaye składają się faule, parady bramkarzy, niecelne strzały, gole...

Odnośnik do komentarza

nie mogłem czekać do premiery i hapnąłem Fifencje wcześniej, po meczyku LM zapuściłem gierkę i...jestem zadowolony :teehee: trochę wrażeń na gorąco :

 

- tempo jest takie samo jak w demie, ludzie ostro ściemniali z ultraszybkimi akcjami, jasne mozna przyspieszyć swoje akcje i podkrecac tempo na kilka sposobów ale dla mnie ta gra jest wolna :) czyli dobrze

 

- zarąbiście podobają mi się wszystkie nowe kolizje zawodników - na lądzie i powietrzu :rolleyes: to co w F10 było straconą piłką tutaj jest piłka fifty-fifty, można dalej cisnąć bark w bark, przepychać się i wygrywać pozornie stracone piłki ; dzięki temu mozna grac na wykorzystywanie błędów przeciwnika, co widac dopiero jak się zagra online, gdzie takie rzeczy są karalne jeszcze bardziej (kontrą, luką gdzieś w obronie, golem itd)

 

- kontrola piłki zrobiła się luźniejsza, łatwiej kontrolowac piłke w biegu po skosach, szczególnie biegnac jakimś superstarsem, teraz klecę akcje które byłyby niewykonalne w starszych częściach, bo w takiej np F10 musiałaby się odpalić animacje zmiany kierunku i dopiero chłopek przyspieszał - w 11 jest miękko, animacje szybciej przechodzą jedna w druga i akcje są płynniutkie

 

- masa smaczków, zagrałem może z 15meczy a wyłapałem tego całą masę : przyjęcie górnej piłki w biegu (np L1+/\) to jest teraz bajka, typ od razu przyjmuje z optymalnym kierunkiem i mozna szybko sunąć na bramkę, są też przyjęcia samym czubkiem buta (czasem jest animacja że typ rzuca się z noga do przyjęcia ale nie sięga), jak zrobiłem kilka tego typu akcji i wyszła mi z tego ładna sytuacja to minę miałem taką :woot: w starch fifach też były przyjęcia różnymi częściami ciała ale dopiero teraz wiem jakie to drętwe było ; zgrywki klatą też fajna nowinka, chociaż to jest trochę randomowe tak jak trickpassy które mogą odpalić tylko Lionele i Cristiany

 

- to nowe crossowe podanie (R1+[]) jest megadobre, bardzo szybkie, szybsze od prostopadłych piłek, jeśli nikt nie przecina takiej piłki to genialnie mozna rozrzucać piłki góra/dół boiska, po skosach, próbowac przyspieszyć akcję od razu na napadziora, na skrzydła...jedyny minus że leci ścięta piłka i jesli ktoś stoi na drodze to przetnie; ale jakby nie było - nowa broń do używania

 

- shielding jest zupełnie nowy i trochę dziwny, ciężko mi się przestawić na jedenastkowy, w 10 robiąc shielda byle kim byłeś nietykalny, teraz też można trzymać piłke ale lepiej to robić kimś odpowiednim (Drogba, Zlatan), takim Ozilem długo nie da się wytrzymać pressingu i łatwo o stratę, teraz oprócz samego trzymania R2 trzeba pilnować kierunku z którego typ robi press, nie ma już easymode

 

- wpadają mi bardzo "niefifowe" bramki, tzn z akcji z których normalnie (w starych fifach) nie miałoby prawa wpaść, w końcu wpada tego więcej z dystansu bo strzały tez są lekko tweaknięte, jest dużo opadających liści ; akcje też klei się inaczej niż wcześniej, ten cały Pro Passing namieszał w jednej rzeczy, podania stojąc bokiem/tyłem itp lecą wolniej nawet jak napełnisz 3/4 paska i o ping pong duzo trudniej, to co wcześniej przechodziło tutaj kończy się bardzo często stratą

 

- stamina w końcu działa jak powinna! uau no tego się nie spodziewałem po EA :yes: gram sobie Manutd, podłączam się często Evra do ataków jak to mam w zwyczaju...i co widze w 70min? Pat ma końcówke staminy, czerwony pasek, robi się ociężały na maxa i odpala mu się animacja (bez piłki) jak łapie się za kolana i dyszy (!) ; myślę ze to załatwia sprawę grania pressingiem cały mecz online - jakaś kara za to będzie, w końcu

 

- oddzielny akapit dla cyborga tej edycji, CR7 ; zawsze był dopakowany ale tutaj idzie jak taran i totalny niszczyciel, nie dość że szybki, wali petardy z każdego miejsca (z dużą szansą na gola) to typki biegnąc obok niego odbijają się, przewracają, próbuja łapać za koszulkę i nic :lol: nawet biegnąć z R2 masz kontrole nad piłka jakbyś nie uzywał sprintu...w rękach dobrego gracza to będzie potwór, leszcze z którymi grałem biegali tylko na pałę z R2 - to trochę za mało ; Lajonela przetestuję jutro, oby hobbit też był fajowy

 

- jeżeli na czyms się zawiodłem to tym ,że Personality+ to ściema maksymalna, tak owszem Cristiano jest za(pipi)isty ale różnicy między Kaką a Ozilem nie widzę żadnej, oprócz innej cyferki speed ; jeżeli P+ miało polegać na tym że CPU odpala triki to omgwtf :<

 

- online, mecze wyglądają znowu inaczej niż w 10, pingpong w minimalnych ilościach, ludzie próbują klepki i pingpongi ale mają masę strat także jest dużo karania i wykorzystywania czyichś błędów ; trzeba bardziej szanowac piłke niż w poprzednich częściach - łatwo stracić, łatwo odebrać ; zgrzyt był jeden, 6meczy i 3quitterów, strzelam na 2-1, quit, strzelam na 2-0 quit, przykre ; ale plus jest taki że zapisuje wynik w momencie quita, dobre i to.

 

na koniec jedna brama z dzisiaj, szkoda że online replaye są 5sekundowe

http://www.easports.com/media/play/video/38453241

 

jest pozytywnie ;)

Edytowane przez black mamba
Odnośnik do komentarza

mi się wydaje,że jest ciut szybciej niż w demie i do tego łatwiej wyjść na dobrą pozycję,stworzyć sytuację. Wczoraj bawiłem się większość czasu z konsolą i wychodziły mi akcje które ani razu w demie mi pykły.Na world classie zacząłem też tryb kariery,gram Ruchem i na razie na 4 mecze mam 4 zwycięstwa i wcale tak mało sytuacji nie stworzyłem(choć przyznam się,że gram na częściowej asyście) . W każdym razie jak po demie miałem nadzieję,że gra w większości wypadków wykluczy hokejowe wyniki to tak po pograniu wczoraj uważam,że niestety dalej będą występować.Online przetestuje jutro bo dziś raczej nie będę miał czasu bawić się przy konsoli.

 

Na plus na pewno kontrola poczynań na boisku - tak jak wspominałem,piłkarze wykonują teraz polecenia błyskawicznie.Nie ma tak jak w innych grach gdzie często po naciśnięciu guziku musimy odczekać chwilę aż piłka opadnie itp by odpaliła się odpowiednia animacja.

 

Polski komentarz jest słaby - bardzo często się mylą i gadają rzeczy które nie mają miejsca na boisku.

 

Mam pytanko apropo trybu menadżerskiego:

nie grałem w ten tryb w F10 i zdziwiłem się,że z tego co widzę mamy jedynie wpływ na transfery klubu(swoją drogą wypas jest to odwzorowane). W F09 dochodziło jeszcze zarządzanie skautami,rozbudowana stadionu,zaplecza klubu by piłkarze mieli lepszą stamine itp. Wykastrowali to czy ja czegoś nie zauważam?

Edytowane przez Ficuś
Odnośnik do komentarza

[...] W dodatku pad lepszy. Faki dla MS za lajwa (w kontekście turniejów), bo X360 to najlepsza platforma do Fify

pad od x shita lepszy - skoncz

 

Wydaje mi się, że dyskusja z człowiekiem, który nazywa konsolę MS "x shit" jest z góry skazana na porażkę, bo zapewne zacietrzewieniem nie odstajesz zbytnio od zwolenników Radia Maryja albo fanów hasła "Balcerowicz musi odejść". Mimo wszystko uważam, że lepszy . Podkreślam: uważam, moim zdaniem, według mnie, po mojemu - mam nadzieję, że dotarło, że to moja opinia. Jeśli sytuacja na to pozwala, zawsze ogrywam wersje na obie konsole i staram się wydać rozsądny werdykt, która jest lepsza. W tym przypadku było demo, ściągnąłem sobie obie wersje i uznałem, że granie na dualu to porażka - pad od iksa ma według mnie lepsze spusty, lepsze gałki, lepiej leży w dłoni. No chyba, że jesteś twardzielem, który gra w Fifę na krzyżaku - wtedy mogę tobie co najwyżej pogratulować.

Edytowane przez Gromit
Odnośnik do komentarza

"Mam pytanko apropo trybu menadżerskiego:

nie grałem w ten tryb w F10 i zdziwiłem się,że z tego co widzę mamy jedynie wpływ na transfery klubu(swoją drogą wypas jest to odwzorowane). W F09 dochodziło jeszcze zarządzanie skautami,rozbudowana stadionu,zaplecza klubu by piłkarze mieli lepszą stamine itp. Wykastrowali to czy ja czegoś nie zauważam?"

 

Także to zauważyłem...w fifie 10 także było dużo opcji tego typu.

Przeszukałem cały tryb menadzerski ale nigdzie nie znalazłem skautów ani polepszania zaplecza klubowego...ale fakt faktem że polepszanie stadionu w poprzednich częsciach było picem na wode bo nie miało to żadnego odzwierciedlenia na jego więszkość. Jak zaczynałeś z 4 dywizji angielskiej to dochodząc do premierligi mialeś ten sam badziewny podwórkowy stadion...mimo ze był na max odpicowany.

Jedynym wyjściem jest przypisanie jakiegoś fajnego stadionu przed zaczęciem trybu menadzerskiego.

 

Fajnie że w menadzerze NARESZCIE można spoglądać jak radzą sobie inne ligi europejskie i nie tylko. Można dzieki temu np. kupić taniej zawodnika który jest w drużynie z dalszych miejsc ligowej tabeli.

 

Minusem tryby menadzerskiego jest wg mnie także to że przed każdym meczem możesz sobie ustawić czy grasz w dzień czy w nocy...bez sens...mecze danej kolejki powinny być podzielone na popołudniowe i wieczorne. A tak wszystkie mecze rozgrywane są w tym samym czasie jak ostatnia kolejka rozgrywek grupowych na MŚ i ty decydujesz o terminie de facto.

Fajne jest jednak to że masz taki livescore z innych meczów. Każda zmiana wyniku na innym boisku jest pokazywana w prawym górnym rogu.

 

Ja jeszcze sie nei spotkałem z tym w F11...ale mam andzieje że nie bedzie tak jak w poprzednich częsciach z meczami w tym samym dniu. Czasem miałem takie sytuacje że tego samego dnia miałem mecz pucharowy i ligowy

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...