Skocz do zawartości

Fifa 11


Rekomendowane odpowiedzi

Dokładnie EA powinno się zdecydować czy idą w stronę symulacji czy nie. W tej edycji wprowadzili ten cały Pro Passing, który moim zdaniem działa i faktycznie ogranicza granie z klepy i podania w niewygodnych dla podającego sytuacjach i to jest krok w stronę symulacji. Z drugiej jednak strony gra nie karze za chamski pressing przez cały mecz. I na przykład jak koleś ma pressing i agresje ustawione na 100 to praktycznie nie da się przyjąć piłki na jego połowie, a granie z pierwszej piłki jest mocno ograniczone. Zostaje w zasadzie tylko granie L1 + trójkąt na napastników. I wtedy mecz faktycznie przypomina bieganinę.

 

Ja póki co gram na asyście bo na razie tylko testuję grę, potem przez dwa tygodnie dam szansę konkurencji i podejmę decyzję co wybiorę. Jeśli jednak zdecyduję, że to FIFA będzie do końca sezonu gościć w moim czytniku to pierwsze co zrobię to nauka gry na manualu. Asysta momentami wybiera tak fatalnie target, że aż mnie krew zalewa. Jak spieprzę podanie to chcę mieć pretensję do siebie, a nie przeklinać AI.

Edytowane przez m1k1
Odnośnik do komentarza

Nie kazdy ma czas na nauke gry manualnej, w rankingach ona zas sie w ogole nie sprawdza. Ronaldo jest mega z(pipi)any w tej grze, tez sie z tym zgadzam w 100%. Rankingi juz tak mnie wkurzyly, ze wiecej ich nie odpalam.

 

jest oddzielny ranking manuali :)

w takim aż przyjemność pnąć się w górę :D ludzie sie nie rozłączają...mecze walki...

 

tu nie chodzi o czas na nauke...wystarczy podjąć decyzje ze tak sie będzie grało i trzymać się tej decyzji tak jak ja...to jest swoiste odkrycie gry w grze:thumbsup:

Odnośnik do komentarza

 

i to nie chodzi o to, ze ja komus zazdroszcze, ze mi zajeło sporo czsu nim sie nauczylem systemu ( w jakims tam stopniu, na pewno nie zadawalajacym jeszcze) a komus pomaga konsola.

 

Nie, tu chodzi o cos innego. Gra na asyscie az prosi sie o chaos- nie wazna siła podania, kiernek tez strasznie umowny, mozna grac szybko, na pałe, na afere- moze cos z tego bedzie...i niejednokrotnie jest (jesli sie gra takim realem). Gracz nie motywuje sie by sie podszkolic, potrenowac warianty akcji, poprawic przeglad pola, zmienic formacje. Nie, pogra tak na pałe troche, dojdzie do wniosku ze to srednio fajnie, i.....odsprzeda fife.

 

i tu rodzi sie pytanie...czy to że wszelkie turnieje mające wyłonić "najlepszych" graczy w fife są fair? czy spełniają swoje zadanie ? czy danie pełnej swobody w doborze sterowania czyt. branie przez każdego asysty nie powoduje ze zatraca się główny cel jakim chyba jest wyłonienie najlepszego gracza ?

 

ja chce zrobić wszystko co w mojej mocy aby sytuacja się odwróciła

Odnośnik do komentarza

Dokładnie EA powinno się zdecydować czy idą w stronę symulacji czy nie. W tej edycji wprowadzili ten cały Pro Passing, który moim zdaniem działa i faktycznie ogranicza granie z klepy i podania w niewygodnych dla podającego sytuacjach i to jest krok w stronę symulacji. Z drugiej jednak strony gra nie karze za chamski pressing przez cały mecz. I na przykład jak koleś ma pressing i agresje ustawione na 100 to praktycznie nie da się przyjąć piłki na jego połowie, a granie z pierwszej piłki jest mocno ograniczone. Zostaje w zasadzie tylko granie L1 + trójkąt na napastników. I wtedy mecz faktycznie przypomina bieganinę.

 

Ja póki co gram na asyście bo na razie tylko testuję grę, potem przez dwa tygodnie dam szansę konkurencji i podejmę decyzję co wybiorę. Jeśli jednak zdecyduję, że to FIFA będzie do końca sezonu gościć w moim czytniku to pierwsze co zrobię to nauka gry na manualu. Asysta momentami wybiera tak fatalnie target, że aż mnie krew zalewa. Jak spieprzę podanie to chcę mieć pretensję do siebie, a nie przeklinać AI.

 

Bzdura, pressing i agresja ustawione na 100 to samobójstwo, pisałem o tym.

Odnośnik do komentarza

ja mówie o zmienieniu podejścia graczy i organizatorów turniejów...bede przecierać te jakże piękne szlaki :]

to nic nie da, organizatorzy turniejow maja tylko swoje zadanie, szybko zakonczyc turniej , a EA sie cieszy bo zrobili sobie reklame majac w (pipi)e graczy, przypomina mi sie sytuacje kiedy na PGA kumple grali mecz finalowy a nas wyproszono, ochrona nas wywalila bo nie moglismy popatrzec bo turniej za dlugo juz trwal. Malo tego prawie by finalistow nie wyj.... smutne ale prawdziwe . Podejscia graczy nie zmienisz bo wszystkich nie znasz wystarczy ze bedzie jeden gral na asystach to zaczna wszyscy tak grac, tak samo jak i uzywac klasyczna jedenastke

Odnośnik do komentarza

Sorry, że się wam tak wpjerdolę w rozmowę, ale muszę zapytać... Wam gra też tak tnie w sytuacjach podbramkowych? U mnie za każdym razem jak wychodzę sam na sam albo jest rzut rożny, to framerate spada do 5 klatek na sekundę :/ Podobnie jest w sytuacji jak pokaże się, że ktoś jest online.

Odnośnik do komentarza

Sorry, że się wam tak wpjerdolę w rozmowę, ale muszę zapytać... Wam gra też tak tnie w sytuacjach podbramkowych? U mnie za każdym razem jak wychodzę sam na sam albo jest rzut rożny, to framerate spada do 5 klatek na sekundę :/ Podobnie jest w sytuacji jak pokaże się, że ktoś jest online.

 

ja nie mam takich kwiatków...może coś z dostawcą internetu ?

 

to nic nie da, organizatorzy turniejow maja tylko swoje zadanie, szybko zakonczyc turniej , a EA sie cieszy bo zrobili sobie reklame majac w (pipi)e graczy, przypomina mi sie sytuacje kiedy na PGA kumple grali mecz finalowy a nas wyproszono, ochrona nas wywalila bo nie moglismy popatrzec bo turniej za dlugo juz trwal. Malo tego prawie by finalistow nie wyj.... smutne ale prawdziwe . Podejscia graczy nie zmienisz bo wszystkich nie znasz wystarczy ze bedzie jeden gral na asystach to zaczna wszyscy tak grac, tak samo jak i uzywac klasyczna jedenastke

 

ja uważam że organizowanie turniejów na manualu to naturalna kolej rzeczy...turnieje coraz gorzej wyglądają...panuje w nich random i antyfootball...troche wg mnie zatracana jest ich istota.

 

i nie obchodzi mnie to że jakby zorganizowano turniej to było by 20 chetnych...trzeba od czegoś zacząć...może ludzie by zaczeli ćwiczyć...nie mieli by wyjścia ;)

 

a takie turnieje miały by w końcu wymierne rezultaty...ja już widze oczami wyobraźni taki turniej...pełne emocji mecze...gryzienie trawy do samego końca :)

 

ja jestem bliski żeby takie coś zorganizować

 

do odważnych świat należy

 

 

EDIT: tak jak nie można używać live season we wszelkich turniejach...tak powinno być zakaz grania na asyscie...proste

Edytowane przez MacGyver_PL
Odnośnik do komentarza

Figlarz wielu ludzi się na to skarży, w tym ja. Ponoć ma być załatane.

 

 

 

 

As an update for you, we wanted to let you know that we are actively working on fixes for the following:

- Various crashes reported through our automated systems;

- Micro-pausing in offline and online matches;

- OTP Club issues related to searching, lag during peak and stat reporting;

- Gameplay fixes around positioning and advantage rule;

- Career Mode fixes around stat display and growth;

- Online exploits, Pro Passing in ranked matches, and cheaters punishment;

- Custom Chants issues.

 

 

 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

- Online exploits, Pro Passing in ranked matches, and cheaters punishment;

- Custom Chants issues.

 

 

`o, bo np mi te chantsy nie działają :mellow:

 

a co maja na mysli przez to pierwsze? Bo o karaniu oszustów to kapuje (podobno jest glitch, ze wybiera sie manuala i w trakcie meczu mozna zmienic na asyste, mimo iz warunki meczó były ustalone TYLKO na manual) , ale kryje sie pod tym cos wiecej?

 

Ps -te przycinanie to macie na slimkach, tak?

Odnośnik do komentarza

Halo, nie traktujcie tych, ktorzy graja na asyscie jako lamy, bo sam tak gram, pojecie o futbolu mam, ciesze sie gra zarowno online jak i offline i nie gram "na pale" bo moim Manchesterem tak zagrac sie nie da (a jak tak zagrasz to dostaniesz w pale). Nie mam 5h dziennie czasu na FIFE wiec nie widze powodow zebym sobie psul zabawe treningami na manual.

Odnośnik do komentarza

Halo, nie traktujcie tych, ktorzy graja na asyscie jako lamy, bo sam tak gram, pojecie o futbolu mam, ciesze sie gra zarowno online jak i offline i nie gram "na pale" bo moim Manchesterem tak zagrac sie nie da (a jak tak zagrasz to dostaniesz w pale). Nie mam 5h dziennie czasu na FIFE wiec nie widze powodow zebym sobie psul zabawe treningami na manual.

zle zrozumiałes

 

grałem z toba i grało mi sie bardzo fajnie, wogóle nie czułem ze grasz na asyscie, w sumie gdybys nie powiedział to bym tego nie zakumał

 

ale pewnie grałes z randomami, po wielu z nich to widac bo wykorzystuja system asyst w ren z(pipi)any sposób czyli adhd i kopanina

Odnośnik do komentarza

Da sie jakos zagrac 2vs2 online z kumplem na jednej konsoli?

Nie da się niestety :confused:

 

Właśnie że sie da...wystarczy włączyć mecz...i podczas wyboru drużyn wcisnąć /\ na drugim padzie

 

wtedy będzie dodany Gość

 

czesto widze pokoje nazywające się 2vs2 guest czyli to o czym mówisz

Czyli da radę zagrać mecz rankingowy 2vs1? Ja z kumplem na kanapie kontra jakiś koleś przez neta?

 

Kurde jeżeli tak jest to zajebiście :thumbsup: Nie wiedziałem jakoby można było zrobić taki myk :]

Odnośnik do komentarza

a ja, chociaz net mi odpukac smiga (puk puk ) postanowiłem sobie zrobic przerwe od online (po dwóch dniach odstepu zagrałem dzis 2 rankingi, wrócił głód piłki i dwa zwyciestwa pyknełem!) zaczełem katowac tryb menagera.

 

Wzielem Chelsea (tara ra ra ra) i szok- chce zrobic transfer, kupic na starcie Ribery'ego. dostaje komunikat "nawet jak sie zgodzi na nas na niego nie stac" . WTF mysle...usiłuje nabyc Reyesa z Atletiko- to samo.

 

Nie stac mnie nawet na Błaszczykowskiego, mnie włodarza Chelsea, co to jest panowie...cos xle ustawiłem albo to jakis zart :/

 

 

z kolei styl gry konsoli..chyba wolałem ten z 10. Konsola jak konsola- oszukuje i oszukiwac musi- a stan taki potrwa do póty ktoś nie wymysli sztucznej inteligencji (a potem bedzie jak w Terminatorze ;-) . W 10 strzelała wolne z 35 m nawet polskimi grajkami, ale zdaerzało sie to sporadycznie. Tu sztucznie utrzymuje sie przy piłece i bardzo czesto wali trikulce...nie, jednak po na mysle wole styl w 11 ale powiem tak- gdy gram przeciw barcy i messi ,xavi i niesta co chwile wchodza w drybling - to łykam jeszcze . Ale jesli gram z Manchestetrem City i niejaki Koralev robi non stop karkołomne ewolucje to jakos zero-jedynkowatosc przenika z ekranu :/

Edytowane przez Orson
Odnośnik do komentarza

a ja, chociaz net mi odpukac smiga (puk puk ) postanowiłem sobie zrobic przerwe od online (po dwóch dniach odstepu zagrałem dzis 2 rankingi, wrócił głód piłki i dwa zwyciestwa pyknełem!) zaczełem katowac tryb menagera.

 

Wzielem Chelsea (tara ra ra ra) i szok- chce zrobic transfer, kupic na starcie Ribery'ego. dostaje komunikat "nawet jak sie zgodzi na nas na niego nie stac" . WTF mysle...usiłuje nabyc Reyesa z Atletiko- to samo.

 

Nie stac mnie nawet na Błaszczykowskiego, mnie włodarza Chelsea, co to jest panowie...cos xle ustawiłem albo to jakis zart :/

 

 

z kolei styl gry konsoli..chyba wolałem ten z 10. Konsola jak konsola- oszukuje i oszukiwac musi- a stan taki potrwa do póty ktoś nie wymysli sztucznej inteligencji (a potem bedzie jak w Terminatorze ;-) . W 10 strzelała wolne z 35 m nawet polskimi grajkami, ale zdaerzało sie to sporadycznie. Tu sztucznie utrzymuje sie przy piłece i bardzo czesto wali trikulce...nie, jednak po na mysle wole styl w 11 ale powiem tak- gdy gram przeciw barcy i messi ,xavi i niesta co chwile wchodza w drybling - to łykam jeszcze . Ale jesli gram z Manchestetrem City i niejaki Koralev robi non stop karkołomne ewolucje to jakos zero-jedynkowatosc przenika z ekranu :/

 

z tym że nie stać Cie na niego zapewne chodzi o to że za duże pensję płacisz swoim piłkarzom. W chelsea chyba dużo zarabiają nie ?:)

i masz tam dwa oddzielne budżety...na transfery oraz na płace...jest taka nowość a mianowicie AKUMULACJA budżetu. Chodzi w tym o to żeby przenoscić kase z jednego do drugiego...popróbuj tym sie pobawić i wtedy kupować.

Ja nie mam takich problemów z transferami. Nie da sie kupić tylko piłkarza który w danym okienku zmienił barwy klubowe.

 

 

co do stylu gry konsoli...trzeba przyznać że jest ciekawiej. Dużo bardziej wole aby taki kolarov mi robił zwody niż zeby nawet messi mi ich nie robił...od czegoś trzeba zacząć :)

 

Już na world classie jest ciężko...komputer bez skrupułów wykorzystuje błędy gracza :) o to chodzi :P jednak nie znaczy to że AI nie umie zaskoczyć zarówno na boisku jak i poza nim robiąc ciekawe transfery...o transferach typu iniesta w odrze wodzisław możemy zapomnieć...CAŁE SZCZĘŚCIE !

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...