Skocz do zawartości

Forza Motorsport 4


Gość bigdaddy

Rekomendowane odpowiedzi

Ja tam lubię czytać co Boban pisze - akurat mnie to śmieszy,a nie irytuje i sprawia,że tamto forum jest w jakiś sposób unikatowe.

 

A GT5 ma dwie ale to dwie wielkie rzeczy - model jazdy na kierownicy i fenomenalnie odwzorowaną północną pętle. Obu tych rzeczy ciężko będzie pobić przez Turn10 ale pod każdym innym względem śmiem twierdzić,że wręcz wyśmiali Polyphony którzy przez 6 lat robili grę świetną ale tak niedorobioną,że do dziś nazywam ją betą. Nawet jak nie będzie WRC i Nascar(pewnie do tego się obrońcy przyczepią zapominając jak "dużo" jest tego w GT5) i realtimowej pogody( wolę statyczne różne pory doby na wszystkich trasach niż zmienne na trzech) to i tak szacunek dla T10.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

FM4 na tych filmikach wygląda bardzo ładnie. Świetnie dopracowane samochody, piekne trasy, a najfajniejsze może się okazać to auto porównywanie czasów na torach i info do friendów, że ktoś pobił czas itp. Coś co było chyba w ostatnim NFS. Te opcje społecznościowe dają niesamowicie dużo frajdy. W GT5 jest tylko namiastka tego, np. porównywanie czasów friendów w sezonowych eventach.

 

Ktoś pisał o łatwej trasie w FM4 z filmiku. W GT5 też jest np. high speed ring, gdzie na oponach wyścigowych miękkich hamuje się może w dwóch miejscach.

 

Jedyne co mi się nie podoba to takie cukierkowate kolory. W GT5 są naturalne, zwłaszcza na prawdziwych trasach.

Odnośnik do komentarza

Model jazdy na kierownicy i FF w GT5 to mistrzostwo (porównań do dzieła Polyphony w tym temacie na pewno nie unikniemy, róbmy to tylko bez zbędnej napinki i wychwalania pod niebiosa jednej bądź drugiej gry - dla mnie obie serie są genialne ;)) i mam głęboką nadzieję, że podobnie będzie w FM4. Szansa na to jest dość spora... dostaniemy całkowicie przemodelowaną fizykę opon, oficjalne kółko do FM4 jest od Fanateca i na pewno T10 mocno współpracowało z kolesiami z Landshut, by w pełni wykorzystać potencjał tego sprzętu, więc liczę na mocarny Force Feedback :)

Odnośnik do komentarza
Gość DonSterydo

Ej Panowie miało nie być żadnych gadek o innych ścigałkach :/ Od tego się zaczyna i później syf będzie.

 

Emet: Ja się mogę założyć, że Forza 5 (aka Forza World) wyjdzie w 2013 roku jeszcze na X360 :)

 

5814257681_4fa0d58562_o.gif

 

5814259037_2b2a921bdf_o.gif

Edytowane przez DonSterydo
Odnośnik do komentarza

A tymczasem Feisar aka Boban szaleje xd

 

Turn 10 goni za PD. Idzie im całkiem dobrze, ale do GT5 jeszcze im daleko. Na razie naśladują najlepszego racera, ale nic ponadto.

 

bobek śmieszy, widać że pisze to specjalnie bo żal mu dupę ściska, gorzej z tym drugim 'unlimited' ten wierzy w to co pisze, 7 banów na forum xboxa i 8 ban na IP mówią za niego. Dajcie ich do ignorowanych.

 

Foty z eventu Top Gear:

255671_217897598233155_185465731476342_744569_5941431_n.jpg

259929_217896784899903_185465731476342_744566_6577533_n.jpg

bicie czasów w stylu TG, petarda :P

259929_217896771566571_185465731476342_744562_5979977_n.jpg

259929_217896774899904_185465731476342_744563_1975273_n.jpg

 

259929_217896778233237_185465731476342_744564_5220931_n.jpg

249754_217896901566558_185465731476342_744567_5250640_n.jpg

249754_217896904899891_185465731476342_744568_1437729_n.jpg

249950_217905171565731_185465731476342_744660_7715222_n.jpg

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Zwroccie uwage na tym materiale od IGN jak podczas powtorki pieknie drzewa i trawa kolysza sie na wietrze :)

Kolesie ktorzy grali mowia ze roznice w fizyce sa spore :)

 

Edit....co do postu Emeta to uwazam ze PD ze jest niejako "next-gen ready" ze swoimi modelami do phototravel.

Czasami jak sie patrzy na phototravel i autovista to czlowiek zaluje ze nie zapowiedziano next gena :D

Edytowane przez Magik
Odnośnik do komentarza

don, już bez przesady, ja bym wolał by Turn 10 wzięło się na przykład za PGR5 a następną Forzę 5 już puścić na nowego X'a. Na nowej konsoli wtedy te wszystkie 16 aut byłoby jakości modelów z showroomu i to @ 1080p i 60fps i jest bajka.

 

Z resztą może Turn10 weźmie się za coś innego? Bo widać że oni świetnie sobie radzą z możliwościami klocka, wypuszczać tak pięknągrę na 6 letnią konsolę? Mogliby zrobić coś z innego gatunku coś równie pięknego graficznie.

 

Co do Autovista to ja się zdziwię mocno jeżeli nie będą wszystkie auta w tym trybie, Turn 10 to nie PD :P A tak na poważnie to przed wydaniem FM3 też były takie obawy a się okazało, że wszystkie 400 aut było tej samej jakości i każde miało swoje wymodelowane wnętrze.

 

Czekam też na relację kogoś kto grał na simulation i jakby to porównał do GT5.

Edytowane przez MaZZeo
Odnośnik do komentarza

W Autovista NIE bedzie wszystkich wozow.

Co nie znaczy ze te pozostale beda brzydsze Ta roznica pomiedzy FM3 a FM4 polega glownie na nowym oswietleniu/shaderach i poprawie wnetrz. Sam modelling z zewnatrz jest na podobnym poziomie co FM3 a kosmiczna liczba poly w Autovista bierze sie z wymodelowania czescigdzie mozna zajzec w tym trybie....po prostu nie wszystkim bedzie mozna zajzec do silnika, pootwierac drzwi i posluchac Clarksona, jednakj wszystkie beda wygladac na podobnym poziomie :)

 

 

Nie wiem czy bylo....gameplay Enzo (od trzeciej minuty)

http://www.youtube.com/watch?v=5s28SkWqw1Q

 

Niestety z asystami. Wkoncu fajny widok ze srodka i kapitalna dynamika!

Edytowane przez Magik
Odnośnik do komentarza

Widzę że w forzy 4 brakuje tylko naturalnej kolorystki,realistycznego oświetlenia i przedniej szyby w kokpicie. Powinni chociaż zatrudnić jakiś grafików zajmujących się dobieraniem kolorów i tekstur. W gt5 mimo iż niektóre trasy od strony technicznej są gorzej zrobione to wyglądają bardzo realistycznie. Jeśli chodzi o model jazdy to w forzie 4 muszą sprawić aby samochód bardziej rzucało po wciśnięciu gazu w zakręcie. W trójce niestety wystarczy obrać dobrą linie przejazdu i odpowiednio wcześnie zahamować. Najlepszym rozwiązaniem byłby wybór fizyki standard i pro.

Odnośnik do komentarza

Było już mówione. W forzie 4 nie ma podziału na auta lepsze i gorsze. Wszystkie będą wykonane tak samo dobrze, po prostu tylko część będzie do obejrzenia w Autovista. Obstawiam koło 200. Zauważcie, że przygotowanie modelu w ten sposób to ogrom pracy, nagranie komentarzy itp. Mi to starczy :) Jeśli chodzi o oświetlenie i kolorystykę to faktycznie jest inaczej niż w GT5, ale czy gorzej? Shadery faktycznie trochę odstają, ale i tak są o wiele lepsze niż w FM3 i nie ma już przepaści. Jeśli chodzi o barwy, to myślę, że trzeba poczekać na prezentacje realnych torów, sądzę, że będzie to mocny kop w ryło. Wyobraźcie sobie całkiem przemodelowany Nurb, w nowym oświetleniu, z kołyszącymi się drzewami itp. Myślę, że może być dobrze. Nadmuchiwany piach na drogę na Laguna Seca? Trochę marzę, ale byłoby miło coś takiego zobaczyć. No i wreszcie jest fajnie wyglądający dym i świetne kokpity, które wreszcie będą porównywalne do tych w GT5. Ja się jaram i szukam drugiej pracy, coby na Jesień kupić Boxa.

Edytowane przez orion50
Odnośnik do komentarza
Gość DonSterydo

MaZZeo: Dan, sam mówił, że w Autovista będą niektóre auta. Jest wiele rzeczy, które ich ograniczają jak pojemność nośników, nakład pracy na wymodelowanie w takim standardzie 500 aut no i oczywiście mamona :) W wyścigach wszystkie auta będą wyglądać tak samo, w garażu też, a autovista to jeszcze wyższy poziom, ale już samej pokazówki.

 

orion50: Ja bym realnie obstawiał max 50 aut w autovista.

Edytowane przez DonSterydo
Odnośnik do komentarza

MaZZeo: Dan, sam mówił, że w Autovista będą niektóre auta. Jest wiele rzeczy, które ich ograniczają jak pojemność nośników, nakład pracy na wymodelowanie w takim standardzie 500 aut no i oczywiście mamona :) W wyścigach wszystkie auta będą wyglądać tak samo, w garażu też, a autovista to jeszcze wyższy poziom, ale już samej pokazówki.

 

orion50: Ja bym realnie obstawiał max 50 aut w autovista.

Też bym obstawił max 50. Przecież w wywiadach mówili że auta w autovista bedą wyjątkowe, prezentujące jakąś ciekawą funkcje, mające ciekawą historie itp.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...