Skocz do zawartości

Pieprzenie


Rekomendowane odpowiedzi

to jest jeszcze 180km, tylko mało tego i w a4 większość kombi jak zauważyłem. Leonów dużo jest 180km, ale wolałby, sedan.

Wisnia ty chyba latasz e36 2.8 tak? Ja takimi mocnymi autami nie jeździłem i te 150 koni robi dla mnie robote, daj się pocieszyć :) a ściganie się ze świateł z gówniarzami mam już dawno za sobą. 

Odnośnik do komentarza

Muszę się czymś pochwalić. Dzisiaj skończyłem remont silnika. Nie sądziłem,że podołam :D Wiele rzeczy w aucie potrafiłem już zrobić,ale większe grzebanie w silniku zawsze komuś zlecałem. Z lekką pomocą ziomka wyjąłem silnik z budy,ale cały remont to moja sprawka. Zajęło mi to pół roku, bo robiłem to jak miałem ochotę,ale satysfakcja jest bezbłędna :). Pokusiłbym się o stwierdzenie,że silnik w stanie zbliżonym do tego, jaki wyjechał z fabryki.

 

Kurde, fajnie macie,że 150kucy was zadowala. Brakuje mi tego :D

Edytowane przez Infidel
  • Plusik 3
Odnośnik do komentarza

to jest jeszcze 180km, tylko mało tego i w a4 większość kombi jak zauważyłem. Leonów dużo jest 180km, ale wolałby, sedan.

Wisnia ty chyba latasz e36 2.8 tak? Ja takimi mocnymi autami nie jeździłem i te 150 koni robi dla mnie robote, daj się pocieszyć :) a ściganie się ze świateł z gówniarzami mam już dawno za sobą. 

 

Uwierz 193KM w moim BMW to też już jest nic ;)

 

Leon dobre auto. Wcześniej miałem 1.9 ARL 150KM i przyjemnie się nim jeździło. O wiele lepiej niż obcenym E36, ale nie ma się co dziwić, to było 5 lat młodsze i 3 razy droższe auto. Niestety rozbiłem przez jakiegoś idiotę a TU mnie wydupcyło. Niby małe ale 4 drzwi, wysoki bagażnik, zawiecha fajnie tłumi nierówności i wyposażenie w TopSport/FR jest wystarczające na przyjemne podróże. Niesety kupić dobrego/nie kradzionego/mocnego Leona chyba trudniej niż E36 2.8.

 

Jak już 1.8T to najmocniejszą wersję 180KM.

Odnośnik do komentarza

Muszę się czymś pochwalić. Dzisiaj skończyłem remont silnika. Nie sądziłem,że podołam :D Wiele rzeczy w aucie potrafiłem już zrobić,ale większe grzebanie w silniku zawsze komuś zlecałem. Z lekką pomocą ziomka wyjąłem silnik z budy,ale cały remont to moja sprawka. Zajęło mi to pół roku, bo robiłem to jak miałem ochotę,ale satysfakcja jest bezbłędna :). Pokusiłbym się o stwierdzenie,że silnik w stanie zbliżonym do tego, jaki wyjechał z fabryki.

 

Kurde, fajnie macie,że 150kucy was zadowala. Brakuje mi tego :D

 

 

A co za silnik remontowales? I czy to byl profilaktyczny remont czy po kolizji tloka z zaworem?

 

Z moca jak i predkoscia - szybko sie przyzwyczajamy. Pamietam jak pierwszy raz pojechalem 200km/h na motocyklu to o malo sie nie odwodnilem, tak sraka leciala z tylka. A podczas ostatniej przejazdzki w sezonie jechalem 270 lewym pasem i myslalem o tym co bym sobie zjadl na kolacje

Odnośnik do komentarza

Infidel, czy jest sens pakować taką moc do auta, które nigdy nie będzie mieć dobrych własności jezdnych? Chodzi mi oto, że nie jest/było przystosowane do takich mocy pod kątem układu hamulcowego, zawieszki, fizyki budy itp. Nie lepiej kupić jakieś Evo, które nawet nie zakute robi 400 kucy i do tego przy 270km/h leży jak przyssane do asfaltu a hamując staje praktycznie w miejscu? 

Wiesz o co mi chodzi - wpadasz w zakręt na pi ździe i wtedy okazuje się, że już nie moc, a właściwości jezdne auta mają znaczenie, a nie czarujmy się B5 to chyba nie były seryjnie przygotowane do takich zabaw.

 

Oczywiście popraw mnie jesli się mylę, bo ja się ch uja w sumie znam na tym :D

Odnośnik do komentarza

I tak i nie. Pamietaj,ze samemu mozna przystosowac auto do wielu rzeczy. Tutaj akurat mam gwint z pelnym zakresem regulacji, rozporke gorna z przodu, duzo grubsze stabilizatory,hamulce 365mm 6-tloki z Prosiaka i dobre opony. Taki setup naprawde 'daje rade'

 

Do tego zapominasz o najwazniejszym - laczniku miedzy pedalami a kierownica ;)

Odnośnik do komentarza

wierzę jak najbardziej :D

 

moje pytanie wynikało z faktu, że kiedyś była taka akcja w Krakowie, gdzie kolo naprawdę mocno dozbrojonym Leonem przydzwonił w barierkę bo ścigał się z Imprezą. Koleś dość sprawny, umiejętnie obchodzący się z autem (ponoć, bo to całe jedno towarzystwo co się lubi pobawić nocą) i ostatecznie stanęło na tym, że Leon pomimo przeróbek nie wytrzymał próby. Bo nie ta konstrukcja, przede wszystkim podobno nie ten środek ciężkości auta, po prostu - pewnym rodzajem aut fizycznie NIE DA SIĘ wejść w zakręt z daną prędkością albo po prostu one fizycznie nie wytrzymają pewnych zabaw, bo nie są do tego przystosowane. Głównie tutaj wymieniano środek ciężkości właśnie, do tego układ kierowniczy, że inaczej reaguje, czy coś tam.

Moja wypowiedź trochę chaotyczna bo nie mam tutaj wiedzy technicznej, powtarzam krakowskie plotki tak na prawdę tylko i nie mam zamiaru się czepiać czy coś :D

Odnośnik do komentarza

wierzę jak najbardziej :D

 

moje pytanie wynikało z faktu, że kiedyś była taka akcja w Krakowie, gdzie kolo naprawdę mocno dozbrojonym Leonem przydzwonił w barierkę bo ścigał się z Imprezą. Koleś dość sprawny, umiejętnie obchodzący się z autem (ponoć, bo to całe jedno towarzystwo co się lubi pobawić nocą) i ostatecznie stanęło na tym, że Leon pomimo przeróbek nie wytrzymał próby. Bo nie ta konstrukcja, przede wszystkim podobno nie ten środek ciężkości auta, po prostu - pewnym rodzajem aut fizycznie NIE DA SIĘ wejść w zakręt z daną prędkością albo po prostu one fizycznie nie wytrzymają pewnych zabaw, bo nie są do tego przystosowane. Głównie tutaj wymieniano środek ciężkości właśnie, do tego układ kierowniczy, że inaczej reaguje, czy coś tam.

Moja wypowiedź trochę chaotyczna bo nie mam tutaj wiedzy technicznej, powtarzam krakowskie plotki tak na prawdę tylko i nie mam zamiaru się czepiać czy coś :D

 

 

Różnica przede wszystkim wagi obu samochodów, napęd FWD vs AWD, zawieszenie, układ kierowniczy, rozkład mas, hamulce itd itd. Impreza jest samochodem sportowym/wyczynowym w przeciwieństwie do miejskiego samochodu Seat Leon :)

 

 

a teraz możecie mnie minusować i wmawiać, że nie mam racji :)

 

Edytowane przez Szejdj
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...