Skocz do zawartości

Pieprzenie


Rekomendowane odpowiedzi

Zestawienie jakości paliw w Polsce:

 

http://www.auto-swiat.pl/wiadomosci/raport-jakosci-paliw-na-stacjach-benzynowych-w-2014-roku/3r9fp#fp=as

 

Tankując na stacji przy Leclercu zastanawiałem się, jakiej jakości mają paliwo, bo auto niby normalnie jeździło, ale niepewność była. Okazuje się, że wg. badań paliwo spełnia wszystkie wymogi.

Odnośnik do komentarza

W przypadku 1.4TDI z VAGa, zarówno wersji 59kW jak i 51kW oraz 1.9SDI teoretycznie lepsze paliwo z Shella powodowało wzrost spalania do nawet 1l/100km w mieście i ~0.5l w trasie :/ Testowałem na swojej skórze, w 3 różnych samochodach.

 

Za to brat jeździ Focusem 1.6TDCI i ma wręcz odwrotnie, mniej pali na lepszej ropie.

Edytowane przez Szejdj
Odnośnik do komentarza

Wczoraj wieczorną porą jechałem przez wioski i lasy, za mną jakiś palant na długich, co mnie wkur.wiało w lusterku, bo raziło. Po co mu długie, jak ja przed nim jechałem? Zresztą jadąc przez wiochę na długich oślepia też innych ludzi. Ok, zwolniłem, wyprzedził mnie, i mrugnąłem mu długimi, żeby zobaczył jak to chu.jowo widać. Gość mignął mi kierunkiem. Co to miało znaczyć? :) Jak mam się zachować jak palanty jeżdżą na długich, za mną, czy z na przeciwka. Jadąc pod górkę w 75% wiem, że zaraz ktoś wyskoczy na długich. Olać to, czy też włączać długie? Pytanie nieco noobowskie, ale prawko mam od trzech lat i tak w sumie chętnie bym wysłuchał, co mają do powiedzenia osoby o dłuższym stażu.

Odnośnik do komentarza

Czy ja wiem, jednak dość rzadko się to zdarza.

 

Co do aut elektrycznych, to są coraz lepsze, ale nadal poza np. Norwegią, szukanie stacji do ładowania jest jeszcze upierdliwe (zobaczcie sobie na fb Moja Tesla). Dużo bardziej przekonują mnie na tę chwilę hybrydy ładowane z gniazdka. Taki Golf GTE - na co dzień zasięg 50 km na samym prądzie, czyli do pracy za półdarmo, w trasie z kolei ma się normalnie benzynę wspomaganą przez silnik elektryczny, co zmniejsza zużycie paliwa i poprawia osiągi samochodu.

Odnośnik do komentarza

Wczoraj wieczorną porą jechałem przez wioski i lasy, za mną jakiś palant na długich, co mnie wkur.wiało w lusterku, bo raziło. Po co mu długie, jak ja przed nim jechałem? Zresztą jadąc przez wiochę na długich oślepia też innych ludzi. Ok, zwolniłem, wyprzedził mnie, i mrugnąłem mu długimi, żeby zobaczył jak to chu.jowo widać. Gość mignął mi kierunkiem. Co to miało znaczyć? :) Jak mam się zachować jak palanty jeżdżą na długich, za mną, czy z na przeciwka. Jadąc pod górkę w 75% wiem, że zaraz ktoś wyskoczy na długich. Olać to, czy też włączać długie? Pytanie nieco noobowskie, ale prawko mam od trzech lat i tak w sumie chętnie bym wysłuchał, co mają do powiedzenia osoby o dłuższym stażu.

Grzybiarz co do podjazdu pod górkę to zawsze profilaktycznie mrygam długimi aby gość z drugiej strony, który też podjeżdza zobaczył, że ktoś się zbliża (przeważnie też mrygnie).. Dzięki tem praktycznie już mi się nie zdarza aby ktoś mnie tak oślepił.

 

Co do oślepiania długimi z tylu to na tkich gamoni najlepsze i prawie jedyny lekatstwo to hromatyczne lusterka, które się przyciemniają w takiej sytuacji. Wbrem pozorom jest to bardo fajny element wyposażenia w aucie, szczególnie jak się dużo tras robi.

Odnośnik do komentarza

Ktos tu startuje w kjs'ach? Czytam sobie wlasnie regulamin i trafilem na fajny punkt:

 

'Uczestnicy KJS są normalnymi użytkownikami dróg publicznych RP i muszą przestrzegać obowiązujących na tych drogach zasad i przepisów w szczególności dotyczących ograniczenia prędkości. Za ich naruszenie odpowiada osobiście kierujący pojazdem. Stwierdzone przez policję lub sędziów sportowych KJS przekroczenie przepisów kodeksu drogowego będzie karane:'

 

Hahahaha :D ale to musza byc emocje :D :D

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Ja w Konkursowych Jazdach Sprawnościowych startowałem jakieś 12-15 lat temu. Byłem pilotem żółtego malucha ze przyspawanym na stałe sportowym fotelem od crx (później go odkupiłem od kumpla :P). Co do regulaminu to wtedy nie pamiętam w ogóle żebym go czytał:) ziomek powiedział mi co i jak i dzida. Co do przeroczenia prędkości to odcinki były na terenie giełdy i byłego poligonu. Mocno kręte i dziurawe, z tego co pamiętam to ciężko było się mocno rozpędzić, bardo liczyła się technika.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...