Skocz do zawartości

PSX Extreme #155


Rekomendowane odpowiedzi

O, jeżeli mowa o starszych grach, to może jak nie zgrendgen to podsumowanie fabuły? Bardzo mi się podobało chciazby podsumowanie god of war.

Człowiek nie zawsze ma czas zeby wszytstko ogarnąc czy we wszystko zagrac. Fajnie by było gdyby pojawiła się w pe seria artykułow opisujaca najlepsze historie w grach.

Odnośnik do komentarza

IMHO słabiusieńki ten numer.

 

Zarzut pierwszy - poziom felietonu o piecach zenujacy, w zasadzie nie mozna nawet powodziec ze autor szoruje po dnia bo on ryje pod nim głeboki tunel.

Zarzut drugi - wyszczerzone geby redaktorow z czadiorem i innymi "ocenami" - moze jakbym mial 12 lat to by mi sie spodobaly ;) Zreszta nie bardzo widze ich sens skoro wszystkie nadchodzace gry sa czadior, spox lub za(pipi)ongo a nawet nikt sie nie odwazyl powiedziec , ze nadchodzace Ufo czy TFU2 moga byc szajsem. Jesli jest ich juz czterech to fajnie jakby mieli rozne opinie, a nie byli kalka samych siebie z rozrzutem +/- 5%.

Zarzut trzeci - recenzja Alpha Protocol - bardzo fajnie , ze autor udowadnia jak to gra nie jest rpgiem, tylko ja sie pytam gdzie byl autor jak recenzowano ME2 , ktory elementy rpgie ma conajwyzej biedne.

 

Na szczescie pocket i pigula trzymaja poziom.

Odnośnik do komentarza

Ostatnio czytajac jaks tam zgredten pomyslalem sobie, ze wato byloby przeswietlic jakies starsze gry hity. MGS, GTA, FF7,8,9,10 ;] itd. Wiadomo, ze grafa juz nie ta, czy z perspektywy czasu ocena jak na tamte standardy by sie zmienila?

 

Ja tam nie wiem, wlaczylem wczoraj z panna na pierwszego boxa burnouta 3 i nie idzie w to grac, lepetyna mnie rozbolala. Fun jest jak kiedys ale nie da sie na to patrzec.

Odnośnik do komentarza

Ogolnie juz przy zapowiedzi AvP Butchera, czy tam recenzji tej gry pojawil sie tumult aby nie pisac z perspektywy pierwszej osoby czy bohatera. W pelni popieralem i popieram wszelki sprzeciw kierowany wzgledem takich inicjatyw. Sztuczne to, przewanie wychodzi kiepsko. Warto jednak trzymac sie kaononu recenzji w branzy, czyli mniej lub bardziej interesujacych dywagacji na temat gry,

 

Kiedys juz w PE byl HP czytelnika, nawet ramka z postami czytelnikow z forum. Pomysl z poworotem tego motywu w jakiejkolwiek formie jest fajny. Mozna by np robic Zrendgeny czytelnikow czy cos...

Odnośnik do komentarza

Ogolnie juz przy zapowiedzi AvP Butchera, czy tam recenzji tej gry pojawil sie tumult aby nie pisac z perspektywy pierwszej osoby czy bohatera. W pelni popieralem i popieram wszelki sprzeciw kierowany wzgledem takich inicjatyw. Sztuczne to, przewanie wychodzi kiepsko. Warto jednak trzymac sie kaononu recenzji w branzy, czyli mniej lub bardziej interesujacych dywagacji na temat gry,

 

Kiedys juz w PE byl HP czytelnika, nawet ramka z postami czytelnikow z forum. Pomysl z poworotem tego motywu w jakiejkolwiek formie jest fajny. Mozna by np robic Zrendgeny czytelnikow czy cos...

 

 

Hm, niezly pomysl, zeby w zgrentgenie brali udzial Czytelnicy. Musimy przemyslec jak by to musialo byc zorganizowane.

Odnośnik do komentarza

Po prostu powinien byc osobny temat, gdzie mozna by swoje opinie wpisywac. Temat zalozony przez kogos z redakcji o adekwatnej grze. Kazdy by mogl swoja opinie wpisac raz i wtedy z nich mozna by powybierac material do numeru.

Odnośnik do komentarza

Po prostu powinien byc osobny temat, gdzie mozna by swoje opinie wpisywac. Temat zalozony przez kogos z redakcji o adekwatnej grze. Kazdy by mogl swoja opinie wpisac raz i wtedy z nich mozna by powybierac material do numeru.

 

Było już kiedys takie coś w Hyde Parku, gdzie pojawiały się wypowiedzi czytelników. I jak mówi Zwyrodnialec, zgredgeny to przede wszystkim dyskusje. Zresztą czy zgredgen bez zgredów to nadal zgredgen?

Odnośnik do komentarza

edit już nic, pomylilo mi się coś.

 

Gdzie jest konkretnie napisane, że 26?

 

I czemu 26?

 

W wstępniaku Zaxa w PE jest napisane że 25tego nowy nr.

___________________________________________________________________________

 

Co do zgredgen'ów to dobry pomysł tylko jak by był oddzielny dla Zgredów i dla czytelników,bo tak to będzie raczej chaos.

Ja również pamiętam jak z 1,5 roku temu były wypowiedzi czytelników w PE wzięte z żywca z tematów konkretnych gier na forum.

Odnośnik do komentarza

26, na www.ppe.pl pisze, że za 7 dni.

 

mówi się: jest napisane :whistling: Sorry Zwyro, zboczenie zawodowe...to silniejsze ode mnie :D

 

E tan, farmazony panie kolego, zalezy od mowiacego, jezyk polski nie jest martwy i ewoluuje coraz to bardziej.

 

"W języku starannym za poprawną można uznać tylko formę ?tu jest napisane?, formę ?tu pisze? dałoby się zaakceptować jedynie w mowie potocznej, a i to przy założeniu dość dużej tolerancji słuchaczy. Jeśli już zależy nam na użyciu krótszej formy, lepiej powiedzieć ?tu piszą? (np. w gazecie).

? Jan Grzenia, Uniwersytet Śląski"

 

Takich cytatow mozna mnozyc ze wszlekaich for gdzie dyskusje nt. poprawnosci itp. Nie ma jednoznacznej wypowiedzi, ze ktoras forma jest poprawna. EoT?

Odnośnik do komentarza

 

E tan, farmazony panie kolego, zalezy od mowiacego, jezyk polski nie jest martwy i ewoluuje coraz to bardziej.

 

"W języku starannym za poprawną można uznać tylko formę ?tu jest napisane?, formę ?tu pisze? dałoby się zaakceptować jedynie w mowie potocznej, a i to przy założeniu dość dużej tolerancji słuchaczy. Jeśli już zależy nam na użyciu krótszej formy, lepiej powiedzieć ?tu piszą? (np. w gazecie).

? Jan Grzenia, Uniwersytet Śląski"

 

Takich cytatow mozna mnozyc ze wszlekaich for gdzie dyskusje nt. poprawnosci itp. Nie ma jednoznacznej wypowiedzi, ze ktoras forma jest poprawna. EoT?

 

Jak już powiedziałem, to tylko zboczenie zawodowe wynikające z mojego wykształcenia. Na studiach wbijali mi do głowy: "jest napisane"!!!, więc odruchowo już reaguje na "pisze" :D

Zwyro musisz mi wybaczyć moją nadgorliwość niedoszłego belfra :P

 

Ale skoro jesteśmy już w temacie, to TAK "jezyk polski nie jest martwy i ewoluuje coraz to bardziej." co NIE znaczy, że "zależy od mówiącego". Jest jeszcze coś takiego jak uzus językowy (polecam sprawdzić na Wiki lub w słowniku językoznawczym). Jeśli coś jest w uzusie to z czasem staje się i normą językową. Gdyby tak było, że wszystko "zależy od mówiącego" to każdy z nas by p.ieprzy.ł głupoty zrozumiałe tylko dla siebie i w ten sposób nikt z nikim by się nie dogadał. EoT :)

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...