Skocz do zawartości

PSX Extreme #155


Rekomendowane odpowiedzi

Jeżeli ktoś jest zaślepionym fanbojem danej serii i celowo pomija w recenzji pewne znaczące wady występujące w grze, ewentualnie maksymalnie je spłyca traktując je jakby nic nie znaczyły, przez co dodatkowo podbija wyżej ocenę, to właśnie w tym momencie wprowadza graczy w błąd. Nie wiem jak inni, ale ja zawsze na Twoim zdaniu polegałem, podobnie jak na samych ocenach, tymczasem po przeczytaniu recenzji MGS4 kompletnie straciły dla mnie one na wiarygodności. Własne zdanie własnym zdaniem, ale kiedy koliduje ono z rzeczywistym obrazem jaki przedstawia sobą komentowana rzecz, to sorry - ale niewiele takie zdane jest warte.

 

Chciałbym teraz przeczytać od Ciebie Twoją definicję gry na "10", oraz jak wobec niej ma się czwarty MGS.

 

MGS4 dostał ode mnie 10-, nie 10, więc definicja jest niepotrzebna.

 

Trudno operować bez przykładów, więc musiałbyś mi napisać, co rzekomo spłyciłem. Ale to już nie w tym temacie. Wkleję tylko fragment recki MGS4 dla przypomnienia: "Ta recenzja nie ma Cię przekonać do gry w MGS4. Nie ma też tego na celu ocena. To nie ja mam odpowiedzieć na pytanie, czy Guns of the Patriots jest tytułem dla Ciebie. To Twoje zadanie. Zastanów się głęboko i pomyśl, czy jesteś gotów znieść patos i górnolotne wyznania w formule przejaskrawionego bohaterskiego etosu, tuż obok problemów gastrycznych, gapienia się na kobiece tyłki i bekającej małpki. Czy filozoficzne rozważania mają rację bytu, gdy poprzetykane są szydzeniem na temat pozbawionego wibracji pada, rozpływaniem się nad zaletami Blu-raya i przytykami pod adresem gier wideo."

 

To jest moje zdanie na temat MGS4. Wprowadziłem Cię w błąd zachęcając do myślenia? :)

 

Niewiele jest gier, które mogą być odbierane na skrajnie różne sposoby. To nie Uncharted 2, które wpasuje się w gusta znaczącej większości. Patrząc na gry jako na zjawisko, bardziej interesuje mnie historia dziada z plamami wątrobowymi, który całe życie był obiektem manipulacji, niż prosta opowiastka o kowboju. Ale niektórzy lubią po prostu pograć i to jest też dobra postawa. Nie da się napisać recenzji jakiegokolwiek MGS-a, która spodoba się wszystkim. I dobrze, bo nie taki jest cel recenzji.

Odnośnik do komentarza

Ja uważam, że Uralowi tak naprawdę gra Red Dead Redemption bardzo się spodobała i znam powód wystawienia oceny 8+. Jaki? Otóż ostatnie odejścia redaktora HIV-a zwolniło miejsce największego wannabegangstera w PE, nie ma osoby, która swobodnie puszczając bąki i nie patrząc na rzesze oczekujących dobrego werdyktu czytelników, wystawi ocenę poniżej oczekiwań. Ural niczym szczwany lis znalazł tę lukę i postanowił zająć miejsce HIV-a. HIV zastosował podobną praktykę w przypadku MGS-a wystawiając mu sławne 8-. Wtenczas było to posunięcie strategiczne i bardzo nowatorskie czym zaskarbił sobie wiele pochlebstw. Ural powtórzył manewr HIV-a, na dodatek czyniąc to ilością słów mniejszą niż 250. Gratulacje Ural, wielkie zwycięstwo. Taktyka jednak została odkryta przeze mnie, Blazeja10 z forumpsxextreme. Jednak nie odbierajmy zasług Uralowi i zróbmy jeszcze trochę hałasu o tego RDR-a.

 

Tak nawiasem mówiąc, to warto kupić RDR-a?

 

Aha, liczę na kącik sportowy w sierpniu.

Odnośnik do komentarza
Gość Orson

Koso, Koso, Koso, Marcinie Kosmanie :P

 

 

piszesz, że RDR ma wady i chociaz jest świetną gra to dychy nie powinno dostać. A MGS 4 ? No wypisz, wymaluj to samo! jest świetną grą ale ma wady i to duże- np archaiczność rodem z PS2 (wiele elementów)

 

Ale to miejsce na takie tematy (kazdy tak mówi...po czym dowla swe zdanie he he)

 

 

jak mówi Gmoch (Błażej) kącik sportowy z okazji premier Fify i Pesa powinien się pojawić. Liczę na rozbudowane poradniki po premierach sportówek (zwłaszcza te taktyki z Fify)

Odnośnik do komentarza

Ja uważam, że Uralowi tak naprawdę gra Red Dead Redemption bardzo się spodobała i znam powód wystawienia oceny 8+. Jaki? Otóż ostatnie odejścia redaktora HIV-a zwolniło miejsce największego wannabegangstera w PE, nie ma osoby, która swobodnie puszczając bąki i nie patrząc na rzesze oczekujących dobrego werdyktu czytelników, wystawi ocenę poniżej oczekiwań. Ural niczym szczwany lis znalazł tę lukę i postanowił zająć miejsce HIV-a. HIV zastosował podobną praktykę w przypadku MGS-a wystawiając mu sławne 8-. Wtenczas było to posunięcie strategiczne i bardzo nowatorskie czym zaskarbił sobie wiele pochlebstw. Ural powtórzył manewr HIV-a, na dodatek czyniąc to ilością słów mniejszą niż 250. Gratulacje Ural, wielkie zwycięstwo. Taktyka jednak została odkryta przeze mnie, Blazeja10 z forumpsxextreme. Jednak nie odbierajmy zasług Uralowi i zróbmy jeszcze trochę hałasu o tego RDR-a.

 

Najgorsze jest to, że to wszystko prawda, przyznaję się :(. Jestem zawodowym prowokatorem i nie mogłem się powstrzymać [płacz]. Na następnym EP masz u mnie piwo za dociekliwość. Ściera stawia!

Odnośnik do komentarza

Ehm, to jest wątek o nowym numerze, a nie o 3gr Urala. Więc może zakończmy ten temat, będzie Zgrentgen, może coś naskrobię w wątku o RDR jak będę miał czas, ale nie zaśmiecajmy tematu o PE.

 

...powiedział Ural, po czym napisał elaborat o RDR na pół strony.

 

Natomiast zgadzam się z Tobą w całej rozciągłości jeśli chodzi o RDR. Ta gra choćby przez moment nie ociera się o dychę, bo ma wiele słabszych elementów. Co nie zmienia faktu, że jest wspaniała :)

Heh od razu po przeczytaniu tego zdania nasunęła mi się myśl (zresztą widzę, że nie tylko mi) "napisała to osoba która wystawiła 10- mgs4". Gra która ledwo co ocierała się o 7 bo była archaiczna, naciągana, kiczowata. Była jednym wielkim słabym elementem a mimo to dostała 10- hmmm...

 

Nie, no chłopaki, rozwaliliscie mnie tym podjazdem na Urala :teehee:

Jakim podjazdem :blink: ? Jest kulturalna rozmowa dotycząca zawartości nowego numeru a nie żaden podjazd ;/

Jesl wg Urala to nie jest gra na dychę, to czemu ma o tym nie pisać? Przedstawił argumenty, z którymi można się spierać bądź nie, ale wyliczać i oceniać wszystkie elementy jego argumentacji (tak Slupek, piję do Ciebie :yes: ), to już jest lekka przesada. Jak już wspomniał Ural, to tylko 3 gr!!! Wyluzujcie :)

A teraz Rozbo proponuję jeszcze raz przeczytać moje poprzednie posty tym razem powoli i dokładnie. W którym momencie ja się "czepiłem" oceny? W którym momencie napisałem z pretensjami czemu Ural nie wystawił 10 RDR?

 

Odpowiem: w żadnym. Mało tego od razu zaznaczyłem, że nie o ocenę mi chodzi tylko argumenty w 3 groszach. A niby czemu nie nie mogłem ocenić wszystkich elementów Urala argumentacji? Skoro wywiązała się "rozmowa", dotyczyła nowego numeru i chciało mi się pisać to miałem do tego pełne prawo bez żadnej przesady.

 

I jeszcze jedno to jest właśnie spieranie się.

 

Jeszcze raz to napiszę dla jasności. Nasz "spór" (btw jaki spór) nie rozchodzi się o ocenę przynajmniej w moim wypadku nie chodzi o ocenę. Bo jak sam już prędzej to napisałem to tylko 3 grosze nie pełna recenzja. Choć nawet gdyby to i tak nie miałbym nic przeciwko 8+ a argumentacji. Przypomina się ta sama akcja co przy HR...

 

PS. A porównywanie tego do Hiva i MGS2 to delikatnie mówiąc GRUBA PRZESADA komuś fantazja popłynęła.

Edytowane przez SłupekPL
Odnośnik do komentarza

Natomiast zgadzam się z Tobą w całej rozciągłości jeśli chodzi o RDR. Ta gra choćby przez moment nie ociera się o dychę, bo ma wiele słabszych elementów. Co nie zmienia faktu, że jest wspaniała :)

Heh od razu po przeczytaniu tego zdania nasunęła mi się myśl (zresztą widzę, że nie tylko mi) "napisała to osoba która wystawiła 10- mgs4". Gra która ledwo co ocierała się o 7 bo była archaiczna, naciągana, kiczowata. Była jednym wielkim słabym elementem a mimo to dostała 10- hmmm...

 

"Jeden wielki słaby element" na 7? 7 to gra dobra, słaba to 2-3. Kazuo chyba nie lubiłby Twoich recenzji.

 

Poza tym Słupku, argumentacja typu "tak proszę pani, nie mam zadania domowego... Ale Wojtek z drugiej ławki też nie ma!" sprawia że odechciewa się rozmawiać :) Dlatego nie śmiećmy tu już.

Odnośnik do komentarza

Ale macie problem z tym, że ktoś nie dał 10 RDR. Sam również uważam, że ta gra na 10 nie zasługuje. Może 8+/9- ale na pewno nie dycha. Nie wiem, co to za mania, że każda gierka od Rockstar musi mieć 10. Nawet GTAIV imo na 10 nie zasługuje, no ale to temat na osobną dyskusję. Każdy ma prawo do własnego zdania i dziwię się tym podjazdom na zgredów.

Odnośnik do komentarza
Gość Orson

O boshe, co wy z tym "macie problem" :down: ...

 

 

po prostu rozmawiamy, dyskutujemy, bez chamskich podjazdów (np na Urala :P ), tak dla funu, popijając kawkę.

 

Ok, to nie ten temat :lol:

 

morał jest taki jednak, ze obiektywizm nie istnieje. Każdy patrzy na swiat przez pryzmat swych doswiadczeń / preferencji toteż ktoś da 10 RDR (mimo iż gra ma kilka wad <a co ich nie ma?> ) , ktoś wlepi 10 z minusem MGS owi 4 (i tym minusem będzie tłumaczył te wady he he)

Odnośnik do komentarza

Ale macie problem z tym, że ktoś nie dał 10 RDR. Sam również uważam, że ta gra na 10 nie zasługuje. Może 8+/9- ale na pewno nie dycha. Nie wiem, co to za mania, że każda gierka od Rockstar musi mieć 10. Nawet GTAIV imo na 10 nie zasługuje, no ale to temat na osobną dyskusję. Każdy ma prawo do własnego zdania i dziwię się tym podjazdom na zgredów.

 

Nikt nie ma problemu ze RDR nie dostał 10 i niema żadnych podjazdów do zgredów jak już pisał Słupek jest kulturalna rozmowa na temat recenzji i 3gr. Urala.W ogóle nie rozumiem porównywania tej błahostki do akcji z HIVem i MGS2,całe szczęście że Ural nie pisał recki RDR bo było by większe bydło niż z HR (stwierdzam to po opinia urala na temat gry w 3gr).

Odnośnik do komentarza

Ok, numer pękł. Została tylko zapowiedź Fify.

 

Mam pytanie do Mr. Ściery, działacie coś w kwestii wypadania środkowej strony? Kolejny numer z rzędu traktowałem jak jajko a środkowa strona już wisi ledwo na jednej zszywce. Miesiąc temu to samo.

 

A wracając do numeru i pomijając już nieszczęsne dziurawe info co dana firma zaprezentowała na E3. Bardzo mi się podobała relacja Urala z Drivera, zawarł naprawdę wiele informacji oraz przeprowadził niezły wywiad. Tak trzymaj.

 

Zax nadal trzyma wysoki poziom w kąciku. Cykliczne, pocket, region dvd, to było grane, graczposppolita, okiem maniaka czy powrót do przeszłości bardzo dobre.

 

Szkoda,że w recenzjach praktycznie nie piszecie w ilu fps dana gra chodzi, np w Sniper nie ma o tym słowa a już  sporo osób na to narzeka ,że nawet często jest 20 fps, wiec jak to w końcu jest? Uważam ,że o fps powinno być  w recenzji. Wiem ,że teraz ogląda się gameplay itp ale coraz bardziej opis grafiki w recenzjach jest traktowany po macoszemu, muzyki również. Recenzja RDR średnio -dobra ; ), chotyczna i w kilku miejscach np. w ww niezbyt dokładna ale zawiera na szczęście sporo informacji na temat rozgrywki ( chociaż kwestie multi bym rozwinął ). Zapowiedzi gier z E3 Butchera trzymają poziom , wiadomo,że niektóre nie są super dokładne ale to normalne po ograniu tylu gier na E3 a potem ich opisaniu zawsze coś się pominie. Dobrze byłoby na E3 wysyłać więcej osób.

 

 

 

 

Pzdr.

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza

Numer ogarniam, na razie bez zastrzezen. Jest tylko fajny babol w zapowiedzi Drivera, korekta powinna dostac po lepetynach. ;] Tryb przeskakiwania z fury do fury to "shift", tak? Ural na 50 stronie pisze "Uciekajacy woz potrafil pomknac w dziwne rewiry mapy, bo w ferworze walki Shit przerzucal nas (...)"

 

Styl, w jakim została napisana recka RDR to jakiś żart, nie mogę czytać czegoś takiego. Po ki wuj mi jakieś opowiadanie, źle się to czyta, jest nieciekawe i chaotyczne. Oby jak najmniej takich wpadek.

 

W ogole ostatnio malo recenzji "tworczych" a wiecej profesjonalizmu, mniej magii.

Edytowane przez 2razyjot
Odnośnik do komentarza

Mam nadzieję, że z kolportarzem w nadmorskich miejscowościach stoicie lepiej niż rok temu, kiedy nie mogłem namierzyć PE w Ustce i Łebie.

Nie stoicie. O ile brak PE w Ustroniu Morskim mogę jeszcze jakoś zrozumieć, chociaż kiosków ruchu i wszelkich kolporterów było całkiem sporo, tak jeżeli w Kołobrzegu na hasło PSX Extreme kioskarze robią wielkie oczy, to coś chyba jednak nie halo z kolportarzem. No nic, może do kolejnego numeru jakoś przy okazji nabędę #155 :potter:

Odnośnik do komentarza

Weto, urozmaicają tekst i można z nich wyciągnąć trochę info, dodają kolorytu

to chyba pierwsza taka kolaboracja Butcha z Kalim?

 

Nie no, dla mnie to jako zaphcjadziura w tym txt wyszlo i tyle. Wolalbym zamiast tych "ultra lirycznych wstawek majacych rozbudzic artystyczna czesc duszy czytelnika by ten lepiej mogl uzmyslowic sobie klimat tej gry" (celowo w cudzyslowie wziete) poczytac wiecej o samej grze. To recenzja naprawde dobrej gry, wlasciwie poniekad juz kultowej ito moim zdaniem zobowiazuje redaktorow magazynu. NIe czuje za bardzo tego wszystkiego, wyszlo standardowo ale raczej z gatunku "bez szalu", oschle. Mozna tez bylo wrzucic nieco wiecej przy okazji recki RDR o dzikim zachodzie, przeglad lepszych filmow, wiecej publicystyki nt. wild west czy chocby debesciaki w kategorii gier o kowbojach. Nie trudno bylo pokombinowac, szkoda.

 

Poza tym do numeru nie mam zastrzezen, masa ciekawej publicystyki, swietna relacja z E3 i generalnie bardzo dobry poziom. Szkoda, ze tak malo mazura a duzo zaxa i jego kacika rpg i nawijania o zagadnieniach o tym gatunku. Male listy, tragiczny komiks (jak juz macie nic nie wrzucac to nie szukajcie zapchajdziury, ma byc profesjonalmy i na poziomie magazyn to niech na boga ktos tam ma bacznosc nad jakoscia komiksow). Jest na poziomie, wysokim nalezy dodac, ale tej recki RDR i olanie tak dobrego tematu na publicystyke itp. to macie minus.

 

Do nastepnego numeru.

 

PS. ktos tam pisal, ze goscie z jakiegos sajta o playstation maja swoje 3 grosze a wierni czytelnicy nie maja na to szans... Uwazam, ze to dobry pomysl. Wrzuccie na forum topic, niech pojawiaja sie 3 grosze nt. 1 recenzji w przyszlym numerze, niech podsylaja na forum swoje opinie i pewnie nawet $$$ nie beda chcieli. Potem kontakt z taka osoba, niech podesle fotka i ma swoje 5 minut w PSX-E. A jakie wyroznienie, byc czescia gazety, wyzsza forma interaktywnosci, zaden pl magazyn tego nie ma. ;]

Odnośnik do komentarza

Tobie się podoba, mnie nie. Sztucznie to wypadło, może kwestia wprawy w pisaniu w tym stylu.

 

 

możliwe, na mnie dodatkowo działo to z powodu zaliczenia podobnych "przygód" podczas gry, wiesz, w GTA masz miasto/tv/radio (natężenie decybeli i ludzi na kilometr) a w RDR tych narzędzi nie uzyjesz do generowania klimatu

za pierwszym razem też mnie drazniły te wtrącenia, potem poczytałem jeszcze raz na spokojnie z kubkiem kawy i fajką na tarasie (a nie w pociągu) i przekaz dotarł, może to też zasługa otoczenia w jakim mieszkam (las:])

na pewno można było to lepiej zredagować, albo tylko tak mi się wydaje

ale weź przekaż czytelnikowi wrażenia z takiego molocha jakim jest RDR, pół numeru by dali to by i tak było za mało (inspiracje, nawiązania, historia okresu itp. itd.)

 

innymi słowy, więcej podobnych kolaboracji, niekoniecznie z uwzględnieniem wrzutów o treści fabularnej, jakoś fajniej mi się czyta jak 2 czy więcej kolesi wymienia wrażenia i poglądy na dany temat

(pipi)ać, rozpisałem się:/

 

aha, Graczpospolita imo się sypie, to zawsze był kwas ale miał poziom, a ostatnio coraz gorzej, weź Mazi od Ściery trochę Gamblerów i poczytaj, dla inspiracji

 

dobra, idę sobie

 

oi

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...