Skocz do zawartości

PSX Extreme #155


Rekomendowane odpowiedzi

Gość Orson

26, na www.ppe.pl pisze, że za 7 dni.

 

mówi się: jest napisane :whistling: Sorry Zwyro, zboczenie zawodowe...to silniejsze ode mnie :D

 

E tan, farmazony panie kolego, zalezy od mowiacego, jezyk polski nie jest martwy i ewoluuje coraz to bardziej.

 

 

 

lol. Jezyk ewoluuje co nie znaczy , że wolno go bezkarnie kaleczyć :/

Odnośnik do komentarza

edit już nic, pomylilo mi się coś.

 

Gdzie jest konkretnie napisane, że 26?

 

I czemu 26?

 

 

W wstępniaku Zaxa w PE jest napisane że 25tego nowy nr.

_________________________________________________________________________

 

Co do zgredgen'ów to dobry pomysł tylko jak by był oddzielny dla Zgredów i dla czytelników,bo tak to będzie raczej chaos.

Ja również pamiętam jak z 1,5 roku temu były wypowiedzi czytelników w PE wzięte z żywca z tematów konkretnych gier na forum.

 

 

Będzie 26, bo 25 to Niedziela.. :o

Edytowane przez andrzej1984
Odnośnik do komentarza

26, na www.ppe.pl pisze, że za 7 dni.

 

mówi się: jest napisane :whistling: Sorry Zwyro, zboczenie zawodowe...to silniejsze ode mnie :D

 

E tan, farmazony panie kolego, zalezy od mowiacego, jezyk polski nie jest martwy i ewoluuje coraz to bardziej.

 

 

 

lol. Jezyk ewoluuje co nie znaczy , że wolno go bezkarnie kaleczyć :/

 

No wiadomo, gdy ktos mowi "przyszlem" czy "wyszlem" to az uszy bola ale nie popadaj w paranoje nt. "pisze" a "jest napisane", zreszta podaj mi kilka jasnych wskazan, ze ta forma akurat jest niepoprawna. Swego czasu nawet imc Profesor Jan Miodek o tym mowil... EoT.

Odnośnik do komentarza
Gość Orson

tu rejzi: mam takiego kumpla co non toper mi wypominał bad, gdy mówiłem "tu pisze", nie jestem aż takim purysta językowym by wypominac komus za kazdym razem błąd, ba sam je robię.

 

Tym niemniej poprawna jest forma "jest napisane".

 

 

Co jest powodem , ze w tym miesiącu nr nie bedzie 20?

Odnośnik do komentarza

Ja wiem tylko ze po nr nie stawia się kropki i zawsze jak mogę to wytknąć to jestem happy :P

 

A jednak udało Ci się zrobić błąd, bo numer w miejscowniku ("numerze", jak w Twoim zdaniu) powinien mieć kropkę. Czyli nr., nie nr

 

Ciekawe, ile osób Ci uwierzyło i odtąd pisze numer w dopełniaczu, narzędniku lub miejscowniku bez kropki, czyli błędnie. ;)

Odnośnik do komentarza

Ja wiem tylko ze po nr nie stawia się kropki i zawsze jak mogę to wytknąć to jestem happy :P

 

A jednak udało Ci się zrobić błąd, bo numer w miejscowniku ("numerze", jak w Twoim zdaniu) powinien mieć kropkę. Czyli nr., nie nr

 

Ciekawe, ile osób Ci uwierzyło i odtąd pisze numer w dopełniaczu, narzędniku lub miejscowniku bez kropki, czyli błędnie. ;)

 

Ja uwierzyłem :P

Litwin wpadłeś specu wstydź się! :D

Odnośnik do komentarza

tu rejzi: mam takiego kumpla co non toper mi wypominał bad, gdy mówiłem "tu pisze", nie jestem aż takim purysta językowym by wypominac komus za kazdym razem błąd, ba sam je robię.

 

Tym niemniej poprawna jest forma "jest napisane".

 

 

Co jest powodem , ze w tym miesiącu nr nie bedzie 20?

 

Powód jest ten sam, co zawsze. Ściera się schlał i numeru nie poskładał. A poważnie - zawsze w okresie wakacyjnym numer wychodzi w nieco późniejszym terminie, bo sezon urlopowy, itp.

 

Natomiast wracając do wyrażenia "tu pisze" może ono być jak najbardziej poprawne, o ile pojawi się w odpowiednim kontekście - np. komentujemy czyjś artykuł i stwierdzamy "tu pisze, że bla bla bla" - w domyśle "tu on (czyli autor tekstu) pisze" - i wtedy jest git. Natomiast jeśli patrzymy na rozkład jazdy autobusów i stwierdzamy, że "tu pisze, że odjedzie za 5 minut", to oczywiście jest to już błędne, no chyba, że w domyśle mamy zakład komunikacji miejskiej, który jest autorem. Jednym słowem można z takowego "błędu" mimo wszystko wyjść z twarzą, bo zawsze można stwierdzić, że w domyśle naszej wypowiedzi znajdował się autor tekstu. Jeszcze tylko wymówki dla "poszłem" nie wymyśliłem, hmm...

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.