Skocz do zawartości

PSX Extreme #155


Rekomendowane odpowiedzi

Oj tak niech tylko dorwiemy nowego Extrema.

Zresztą już się kroi ekipa przeciwko Tobie Ural. Nie będzie zmiłuj ;p

 

Spoko, spoko, czekajcie lepiej na następnego zgrentgena hehe

A chciałem się o to spytać (i tak pewnie nikt by nie odpowiedział ;p) czy będzie zgrentgen RDR.

Za miesiąc ma się rozumieć? Sweet...

Edytowane przez SłupekPL
Odnośnik do komentarza

Rano byłem w trzech kioskach i nigdzie nie było nowego numeru ( dodam, że wszystkie trzy w centrum Krakowa ). 2 godziny temu wyszedłem do Empiku na Rynku głównym i też ku mojemu zdziwieniu nie było, dopiero w Empiku w Galerii krakowskiej dorwałem nowego PSXa .

 

Na razie tylko szybko przeglądnąłem, ale zapowiada się nieźle, ajj :)

Odnośnik do komentarza

Kupiłem numerek po południu. Fajna reklama Peace Walker, i w recenzji zauważyłem dość interesująca notę. Tekstu jeszcze nie przeczytałem, ale liczę, że całość została uzasadniona odpowiednimi argumentami. Obszerny raport z E3, pomimo tego, że praktycznie wszystko już znam, to i tak poświęcę dwa weekend'owe wieczory na nowy nr PE.

Odnośnik do komentarza

Ural chyba nie przepadasz za klimatami dzikiego zachodu co??:P

 

W takim Heavy rain zgadzałem się z tobą w 100% tym razem już mniej:P.

 

E tam nie przepadam, właśnie przeciwnie, chyba wszystkie książki Karola Maya przeczytałem po parę razy, westerny niektóre jak Eldorado, czy Rio Bravo znam na pamięć, więc chyba oczekiwałem po prostu czegoś więcej, albo w ciut innych klimatach :P. W każdym razie nie przypominam sobie by Old Shatterhand ganiał za zającami podgryzającymi pietruszkę ;). No ale jeszcze będzie okazja by się rozpisać...

Odnośnik do komentarza

Ja mam takie małe pytanko : Czy redakcja psxextreme składa się tylko z Ściery, Zaxa który podnieca się tym FF XIII przez pól roku i Kaliego ? Nie ? To wytłumaczcie mi z łaski swojej dlaczego najpoplarniejsze gry do zrecenzowania dostaje tylko Kali ? Gdzie jest Koso którego teksty uwliebiałem gdzie Myszaq którego recki wciągam jednym nosem. Nie mogę tego zrozumieć, nic nie mam do Kaliego ale ja chceiałbym poczytać recenzje dużych tytułów innych osób niż tylko Kali i nie dość że Kali recenzuje te same gry w gramitacji którą słucham to jeszcze te same recki są w Extrimie. w ostanich miesiącach Kali dostaje takie hity jak GoW 3, RDR ( dlaczego on ? CO zrbił koso lbo Myszaq że za karę nie dostali tej gry do recenzji ? Ja chciałbym poczytać ich zdanie na temat tej gry ), Prince of Persia,Soli Second, UFC. Co za dużo to i świnia nie zje jak to mówił jeden zgred.

Odnośnik do komentarza
Gość Albert Wesker

Numer ok, ale czytając go odnoszę wrażenie, że świat konsol podzielony jest pomiędzy Sony i Microsoft, natomiast Nintendo to margines marginesu. Brak relacji z Zeldy (w którą przecież można było zagrac!), brak czegokolwiek o Donkey Kongu, Kirby, Metroidzie. Konferencja Nintendo (uznana przecież za najciekawszą) opisana na jednej stronie. Za to jest 345 relacja z Gran Turismo 5. Masakra! Nie rozumiem tego zupełnie

Odnośnik do komentarza

Ural chyba nie przepadasz za klimatami dzikiego zachodu co??:P

 

W takim Heavy rain zgadzałem się z tobą w 100% tym razem już mniej:P.

 

E tam nie przepadam, właśnie przeciwnie, chyba wszystkie książki Karola Maya przeczytałem po parę razy, westerny niektóre jak Eldorado, czy Rio Bravo znam na pamięć, więc chyba oczekiwałem po prostu czegoś więcej, albo w ciut innych klimatach :P. W każdym razie nie przypominam sobie by Old Shatterhand ganiał za zającami podgryzającymi pietruszkę ;). No ale jeszcze będzie okazja by się rozpisać...

Przecież "uganianie się za zającami" to tylko nieobowiązkowa opcja urozmaicająca rozgrywkę. Wymagana tylko przy challengu, trophy/achivie; główny wątek (fabularny) to western z krwi i kości.

 

No ok, ok to do za miesiąca albo dyskusja w odpowiednim temacie w każdej chwili ?;]

Edytowane przez SłupekPL
Odnośnik do komentarza

Numer ok, ale czytając go odnoszę wrażenie, że świat konsol podzielony jest pomiędzy Sony i Microsoft, natomiast Nintendo to margines marginesu. Brak relacji z Zeldy (w którą przecież można było zagrac!), brak czegokolwiek o Donkey Kongu, Kirby, Metroidzie. Konferencja Nintendo (uznana przecież za najciekawszą) opisana na jednej stronie. Za to jest 345 relacja z Gran Turismo 5. Masakra! Nie rozumiem tego zupełnie

Podbijam temat. Bardzo niepokojąca sytuacja. Opisów nt. Nintendo w obecnym numerze jest jak na lekarstwo. Rozumiem, że w Polsce tylko ja i Albercik gramy na Wii i NDS, ale to nie powód, żeby nie traktować nas na równi z innymi graczami. Chlip, chlip :mage:

Odnośnik do komentarza

Opinia nt. numeru? Dopiero co zakupilem. Wstepnie powiem, ze jest niezle, recenzji jak na lekarstwo, na szczescie dobre tytuly sa no i ta relacja z E3. Ja tam w necie czytac nie lubie zbytnio, wiec wole w gazecie nie meczac oczu. Spoko sie zapowiada. Tylko autorzy, ych - gdzie sa starzy wyjadacze? Nie wiem czy to sentyment czy zwyczajnie kiedys na PSX-E jakos inaczej sie czekalo, stajecie sie powoli normalna, szarawa gazeta o konsolach, na niezlym poziomie ale...

 

Ja mam takie małe pytanko : Czy redakcja psxextreme składa się tylko z Ściery, Zaxa który podnieca się tym FF XIII przez pól roku i Kaliego ? Nie ? To wytłumaczcie mi z łaski swojej dlaczego najpoplarniejsze gry do zrecenzowania dostaje tylko Kali ? Gdzie jest Koso którego teksty uwliebiałem gdzie Myszaq którego recki wciągam jednym nosem. Nie mogę tego zrozumieć, nic nie mam do Kaliego ale ja chceiałbym poczytać recenzje dużych tytułów innych osób niż tylko Kali i nie dość że Kali recenzuje te same gry w gramitacji którą słucham to jeszcze te same recki są w Extrimie. w ostanich miesiącach Kali dostaje takie hity jak GoW 3, RDR ( dlaczego on ? CO zrbił koso lbo Myszaq że za karę nie dostali tej gry do recenzji ? Ja chciałbym poczytać ich zdanie na temat tej gry ), Prince of Persia,Soli Second, UFC. Co za dużo to i świnia nie zje jak to mówił jeden zgred.

 

Koso odszedl i wystepuje goscinnie o ile w ogole, HIV polecial na swoje wlasne "m", Myszaty robi kariere w telewizji i nie ma czasu zapewne. Zostaja ww. autorzy, mi rowniez to srednio na jeza pasuje no ale co zrobisz rysiu? ;\

 

Szersza opinia wkrotce.

Odnośnik do komentarza

Już od pewnego czasu nie mam pojęcia co decyduję o okładce.

 

Miało miejsce trochę wydarzeń na naszym rynku które na pewno przejdą do historii a na okładce umieszcza się grę Driver. Dla mnie porażka. Osobiście zrobiłbym kolaż zdjęciowy z najważniejszymi zdjęciami ( sprzętów , gier ) z E3.

 

Dużo obiecuję sobie z relacji z E3 łącznie z opisem całej wyprawy itp jak za dawnych dobrych czasów. Tworzy to zamkniętą kompletną całość. Rozwarstwianie materiału na jakies blogi itp to dla mnie porażka i zatracanie klimatu PE ( pamięta ktoś jeszcze te opisy wypraw ? ).

 

Numer  jednak zapewne będzie jak najbardziej in plus i mam nadzieję ,że dzisiaj go już kupię.

 

Pzdr. SŚ.

 

 

Odnośnik do komentarza

Obeszłem połowę miasta i PE nie dostałem. EMpiki w liczbie sztuk dwóch nie dostały, w kioskach wiadomo- babiszony nawet nie wiedza co to PE. Spróbuję jeszcze wieczorem i tak jadę na zakupy.

 

Cóż, we mnie coś pękło. Wiele lat z wami spędziłem, Pojawił się internecik w moim domu a jednak nie przestawałem kupowac PE. Kupowałem- ale już nie dla newsów, recek- bo jakaż to radocha przeczytać np recenzje RDR gdy 3 trofeów brakuje mi do platyny , po 80 godzinach gry. Może taka by wbić w urala siekeiere za profanację :P

 

kupowałem- bo polubiłem was chłopaki. Ludzie z pasją, tworzacy dla ludzi z pasją. Odchodziły kolejne filary PE, było przykro jednak takie zycie- trzeba było to rozumieć. Byłem z wami nieustannie od nr 11-12 (a może 10-11, łączony na wakacje, nie pamiętam). Ten nr prawdopodobnie bedzie ostatnim jaki zakupię.

 

 

Nie szanujecie swoich konsumentów. Wiem, zły Kolporter, zly Ruch, wstrętni dystrybutorzy. Tylko, ze taką Wyborcza czy Rzeczpospolita dowieźli wczoraj do kiosków, a PE z jakichś powodów się im zabrać nie chciało. Czyli blokady dróg, trzeciej fali powodzi i pożogi nie bylo,. Jakiś inny trybik nie działa. Co powoduje, ze wasi dystrybbutorzy mają was w (pipi)e?

 

Ech, tyle, Fajnie było chłopaki. Dzięki.

Edytowane przez Orson
Odnośnik do komentarza

Orson- wyluzuj. Zakladam sie, ze bedziesz dalej kupowal :teehee:

 

----------------------------------------------------------------

 

To sa jaja- wchodze dzis (wczoraj tez bylem) do Empiku w Realu w Krk i ofkoz nr nie ma. Ide na 1 pietro w tym hipermarkecie do wiekiego sklepu z gazetami. Tez nie ma. Mila Pani mowi mi, ze tez ktos wczesniej o ten nr pytal i nie wie dlaczego nie dostala. Mysle sobie, ze "nic sie nie dzieje, kupie najwyzej w poniedzialek ale zajrze jeszcze na wszelki wypadek do kiosku na przystanku gdzie pelno petow wokolo". Tam kupilem :)

Rondo Barei w Krk kiosk na przystanku Panie i Panowie biegiem, tam Extrimy (jeszcze) sa! :potter:

 

---------------------------------------------------------------

 

Recka RDR swietna. Oraz ten Driver i material "To bylo grane". Ehh lezka sie w oku kreci jak wspominam poczatkowe numery PE i recenzje HIVa do pierwsego Driver'a. Jakze sie wszyscy ta gra wtedy podniecali...

Edytowane przez daras
Odnośnik do komentarza

Orson-trochę drastycznie,ale po części popieram. Coś niedobrego zaczyna się dziać w tym pismaku, czytelnicy młodsi stażem mogą tego nie wiedzieć, ale starsi, którzy czytają pismo od ,,nastego" bądź nawet pierwszego numeru mogą czuć duża różnice w teraz a kiedyś i niekoniecznie na korzyść teraz. Owszem, od strony technicznej ewolucja(oprócz wypadających środkowych stron) ale w merytoryce i podejściu do tematu, czytelników już niekoniecznie jest tak różowo. Kiedyś w obawie napisałem ze PE może stać się kolosem na glinianych nogach który dzięki swej wyrobionej kiedyś marce , będzie odcinał o tego kupony. Nie osadzam niczyjej winy, mimo ze ciągłe obsuwy z terminem wydaja są już lekko naciągane, wszystko inne nawaliło ale nie PE, chyba nie zabolało by nikogo żeby się przyznał, uderzył w pierś, mówiąc ,, daliśmy du..y , postaramy się tego nie zrobić ponownie" , natomiast tu się nasuwa przypuszczenie ze ktoś tam myśli ,, wydamy magazyn 2 tyg później, oni i tak kupią, to przecież PE" (tu oczywiście trochę przesadzam) ale może i tak być. Gdzieś uleciała ta bliskość magazynu a czytelnika, pojawił się chłód , profesjonalizm, ktoś powie takie czasy- tylko wydaje mis ie ze nie o takich czasach myśleliśmy kiedyś. PE kupować będę nadal, tak samo jak setki innych, bo nadal wierze ze pismo wzleci wysoko, wyżej niż było kiedykolwiek, ale żeby do tego doszło , ktoś musi w końcu wysłuchać głosów krytyki czytelników. Ps. Bytom prześwietlony , pisma nie ma.

Odnośnik do komentarza

Ale, ze chcecie zdjec chlopakow jezdzacych na krzeslach po ulicy? Wszytskie te akcje byly spoko, ale jak juz wielokrotnie ktos powtarzal, magazyn wydoroslal z czytelnikami, obecny profil jest naprawde ok.

 

Co do sprawy Nintendo, to mi w zupelnosci nie przeszkadza, ze te jest traktowane marginalnie, sadze w stosunek - strony PE poswiecone N - statystyczna baza uzytkownikow N, jest utrzymany :teehee:

Odnośnik do komentarza

Ale, ze chcecie zdjec chlopakow jezdzacych na krzeslach po ulicy? Wszytskie te akcje byly spoko, ale jak juz wielokrotnie ktos powtarzal, magazyn wydoroslal z czytelnikami, obecny profil jest naprawde ok.

 

Co do sprawy Nintendo, to mi w zupelnosci nie przeszkadza, ze te jest traktowane marginalnie, sadze w stosunek - strony PE poswiecone N - statystyczna baza uzytkownikow N, jest utrzymany :teehee:

zadnych zdjęć , chcemy by podeszli do swej pracy jak profesjonalisci. W prac spóźnij sie z wykonaniem za dania raz, drugi a trzeciego razu nie ma, jestes zwo'niony. A PE traktuje nas jak motłoch- wydam jak wydamy, głupki i tak kupią. Poprzewracało się im w głowach. Ale ok, upadnie PE, pójdą do normalnej roboty i zobaczycie wtedy jak wygląda kapitalizm.

Odnośnik do komentarza

Ściera kiedyś o tym pisał, że za ekskluzywne materiały, bądź recenzje jedne z pierwszych, wydawcy chcą okładkę i odpowiednią ilość stron. I tyle w temacie.

To po co tak się sprzedają? Skoro to wszystko i tak mamy w necie, wiec co mi z tego że tekst ukaże się wcześniej niż w Neo+, czy CDA, skoro ja i tak już wszystko wiem, odwiedzając ign, czy ppe.

Nie mogę tego zrozumieć 150 numer i taka biedna okładka - nawet nie zapadła mi w pamięci, ale wiem że nic tam związanego z jubileuszem nie było.

 

Co do klimatu PE. To w redakcji jest teraz dużo zwykłych, nie charakterystycznych osób:

Kiedyś było jasne, gry do recek dostaje osoba, ktora się zna:

Kali: bijatyki/rpgi

Star: rpgi

Hiv: wyścigi/platformery

Shiva: sportowe

Mr. Ściera: logiczne

A teraz w Hyde Parku, o ulubionym gatunku piszą jakieś bzdety. Niedługo Gamera zacznie recenzować Rpgi. Zresztą teraz HP zdominowany jest przez osoby "świeże", które co prawda już są długo związane z PE, ale są bezpłciowe:)

 

Ponadto ostatnio przejrzałem 30 pierwszych numerów PE i chyba wiem, gdzie się podział ten klimat.

Ściera kiedyś we wstępniaku pisał że nie wie co tu pisać, ma w głowie pusto, jak te butelki po piwie ktore tu stoją (i obok było zdjęcie pustych żywców). To było dobre, łatwo się utożsamić ze Zgredem. Teraz napisać taki wstępniak? Po prostu co przychodzi na myśl, a nie chwalenie się "jesteśmy pierwsi z tekstem ...".

Czemu teraz wszystko jest takie poważne i oficjalne?

Starej ekipie z PE, pewnie głupio jest zachowywać się z jajem, przed młodszymi kolegami. Też przy młodszych znajomych nie odpierdzielam głupot przy piwie:)

A po drugie to pewnie zminiły ich drugie połowy. Teraz większość z nich żonata/zaręczona. Kolejny ślub przechodzi bez echa.

Fenix, aż zrobił foto we wstępniaku swojego ślubu, ale to oczywiście bylo kiedyś i możnabyło sobie na tkaie coś pozwolić.

Teraz czytelnikami są panowie w garniturach, pracujących w poważnych firmach, pijący kawę w Starbuks (czy jakoś tak), i trzeba zachowywać się poważnie... :(

PS. Czekam na jakąś ankietę w PE.

Edytowane przez grzybiarz
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...