Skocz do zawartości

Gundam


Figaro

Rekomendowane odpowiedzi

Ja mimo wszystko mam bardzo dobre wspomnienia, jak wychodził SEED. Chciałbym go sobie odświeżyć, ale nie mam zbyt wielu okazji, żeby przysiąść i obejrzeć coś z napisami.

 

Ale ogólnie tak, jak pamiętam SEED był krytykowany za odtwórczość i copy-paste oryginalnego Gundama, tak mimo wszystko uważam, że wypadł on bardzo dobrze, plus miał sporo fajnych wątków. No i świetny OST. Jak byłem młody, to byłem zachwycony. Szkoda, że Desitny to już totalna profanacja. Mam też mimo wszystko lekkie obawy co do tego filmu pełnometrażowego.

 

00 też bardzo mi się podobał, ale raczej pierwszy sezon. W drugim doszło za dużo surrealistycznych elementów, dziwnych postaci, zachowań itp. Ale też polecam jako całokształt.

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

No ale Gundama by myślisz puścili? Raczej nisza w PL. Dragon Balla jeszcze rozumiem, czy jakieś samodzielne pełnometrażówki. A tu kontynuacja/epilog serii, o której mało kto słyszał.

 

Z drugiej strony nie wiem, co tam dzieciaki i młode weeby dziś oglądają, czy na co chodzą do kina. Nie jestem na czasie. Jak my byliśmy "młodzi i piękni" (teraz jesteśmy tylko piękni), to pewne forum też nie cieszyło się szczególnym zainteresowaniem. ;) 

 

Gdyby w Heliosie grali, to pewnie bym poszedł, nawet jeśli nie jest to jakaś szałowa animacja do doświadczenia na dużym ekranie.

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Podobno w produkcji jest nowe anime G Gundam. Aczkolwiek nie wiem, komu wierzyć, bo oficjalnie zapowiedziano "projekt", czyli równie dobrze może to być manga. A jednak różne strony piszą o anime.

 

Fajna wiadomość. Przyda się tego typu urozmaicenie. Aczkolwiek mam wątpliwości, jak w dzisiejszych czasach taki pomysł by wyszedł. G Gundam pełen był może nie tyle absurdów, ale stereotypów i śmiesznych pomysłów. Już wtedy wersja amerykańska musiała zmienić nazwy niektórych mechów np. z God na Burning, Devil na Dark etc. A dziś na niektóre stereotypowe designy przewrażliwiony zachód mógłby się oburzyć. No jestem ciekaw.

 

Ale oby jednak było to anime, choćby OVA.

 

screenshot_2024-04-07-16-22-55-76_f9ee05

 

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Powyższy Gundam NT już do obejrzenia. To taki niby-sequel Unicorna.

 

A dla maniaków wspomnę, w Empiku jest dobra promocja na figurki z serii Infinity. Ok 20zł sztuka (normalnie 40-80zł kosztują) - https://www.empik.com/szukaj/produkt?q=gundam infinity&qtype=basicForm

 

 

Dziecko sobie kupiło... A przez "dziecko" mam na myśli siebie... :D Ale głównie chcę sprawdzić, czy da się to trochę upiększyć, niczym Gunpla. Zależy jaki to plastik. Panel lines pewnie da radę zrobić, może top coat i coś z tego będzie więcej, niż zabawka dla dziecka. A jak spierdolę, to mała strata, za takie pieniądze. Aczkolwiek Unicorn czy RX nawet spoko wyglądają.

 

Już jedną Gunplę załatwiłem przez brak doświadczenia, bo poly cap się wyłamał po złym malowaniu... Uczy się człowiek na błędach. Choć modelarz już ze mnie nie będzie żaden, niestety. Ale chciałbym mimo tego zrobić kilka modeli kupionych jeszcze parę lat temu. Czas w ostatnich latach nie pozwalał, ale może uda mi się wrócić. Nawet sobie HG Arielkę jeszcze dokupiłem w promocji na zachętę.

 

 h.thumb.jpg.2f09bcb79ecd3876290b365a84bb609c.jpg

 

EG RX kupiłem ponownie, bo właśnie ten model spartoliłem, ale chcę go jeszcze uratować, bo to miało być moje pierwsze malowanie w całości i trochę szkoda mi dotychczasowej pracy. A Transporter mi się spodobał jako fajny "stojak" do ekspozycji, ewentualnie do uratowania wspomnianego modelu i położeniu go na płasko bez nogi. ;) Battle damage, czy coś.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...