Skocz do zawartości

Mafia 2


CoATI

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

No też bardzo chętnie bym łyknął Mafie 3 jak i również The Godfather III :) a najbardziej to czekam na GTA V i jestem niesamowicie wściekły na Activision , że skasowali True Crime - Hong Kong ! to samo tyczy się The Getaway 3 mimo , że już bardzo bardzo dawno temu poszedł do piachu !

 

Ale wracając do obecnego tematu Mafii II ! jeszcze w pełną wersję gry nie grałem ( tylko w demo na PS3 ) bo chcę nabyć wersję ( '' Mafia II Special Extended Edition '' ) a trochę ona kosztuje niestety ;/ ale chcę kupić ponieważ prócz podstawki są tam 3 DLC które też chce ograć :) ale jak bym miał wybierać tą właśnie Specjalną Edycję między wersją PS3 a Xbox360 to bez wahania wybiorę wersje na Xbox'a360 ( a miałem kupić na PS3 ale to się zmieniło odkąd przeczytałem opinie o wersji PS3 ;/ ) dlatego gdyż frustruję mnie Mafia II bez krwi i ogólnie niedopracowanie tejże wersji ! mam nadzieję , że niedługo uda mi się kupić tą Specjalną Edycję :) no to tyle w tym temacie ;D Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Muszę wylać żale, bo mnie zaraz szlag trafi- yebane pepiki, odstawić taką fuszerkę jak wersja na PS3 to żenada jakich mało. Jeśli nie potrafią robić gier na Playstation to niech nie robią a nie wydają gów.niany półprodukt w który nie da się grać- (dropy animacji, trzy 'normalne' zwiechy i jedna 'permanentna', jeszcze nie rozwiązana) w ciągu może 9 godzin gry :confused:

Pisząc o permanentnej zwieszce mam na myśli sytuację z 14 poziomu, gdzie

 

 

mamy oddać kasę Bruno

 

 

robię, co mam robić, misja się kończy, wyjeżdża plansza zapisania/ładowania i h.uj. Gra się na tym screenie ładowania 'mrozi' i jedyne co mogę zrobić to zaknięcie z poziomu PS buttonu. Poczytałem parę rozwiązań problemu na angielskich forach ale na razie ich nie próbuję, tylko odstawiam tę grę bo szkoda nerwów. Idźcie do diabła czescy fuszerzy. Dobrze, że wam zrobiliśmy wjazd w '68

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Nie, zawartość dodatkowa to już jest to co kupiłeś prędzej na psstore.

 

Czyli przykładowo ja ściągnąłem pierwszy dodatek jeszcze jak był darmowy i po odpaleniu gry i daniu właśnie opcji "zawartość dodatkowa" pokazuje mi się ten dodatek co pobrałem/kupiłem.

 

PS. Jakbyś chciał kupić dodatki oprócz pierwszego to ja jestem chętny na składkę ;].

Odnośnik do komentarza

aha, czje! myslalem, ze z poziomu gry sie to sciaga i obawiałem sie o kompatybilnosc...ok, jak cos to dam ci znac, na razie delektuje sie singlem i sobie chyba strzele platynke , pierwsza od pona roku czsu hehe, bo jest łatwa to raz a imafia jest zacna :rolleyes:

Odnośnik do komentarza

Ale nie nastawiaj się, że będziesz miał w DLC misje fabularne ze scenkami jak w podstawowej grze. Tylko takie są w Joe's Adventure i to dokładnie 4. Reszta to porozrzucane ikonki w mieście ze zeceniodawcami, wchodzisz na taką ikonkę i czytasz co trzeba wykonać w zadaniu. Odpala się zegar z czasem i wykonujesz misję. Na tym schemacie opiera się wszystko w dodatkach Jimmy'ego, które nic nie mają wspólnego z M2. Dlatego polecam sprawdzić najpierw Joe's Adventure, tam są przynajmniej 4 normalne misje, z czego każda jest świetna.

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...

Przy okazji wbijania platyny w Mafii, postanowiłem podzielić się moimi refleksjami. Jeżeli ktoś jeszcze nie grał w produkcję Czechów, niech nie odsłania spoilerów.

Zacznę od strony wizualnej, która na PS3 jest skopana. Wiele osób to pisało, nic nowego nie odkryłem, ale musiałem to stwierdzić. Zakpiono z graczy, po prostu. Animacja potrafi chrupnąć, co irytowało mnie niesamowicie. Już przeboleję gorszą oprawę, no ale (pipi), niech gra chociaż nie doczytuje się tak chamsko, tuż przed moimi oczyma i niech trzyma te 30 klatek.

Audio- mam mieszane odczucia. Z jednej strony dialogi są bardzo dobre ( teksty Joe'ego na podryw lasek, gadki w siódmym rozdziale, dialog z Bruskim ) z drugiej strony końcówka i teksty jakie w niej padają to taka szmira, że aż mi było wstyd. Ostatni rozdział miał potencjał, mogło w nim paść wiele fajnych cytatów, jednak napisano są słabiutko. Głosy jednak dobrze podłożono, tutaj nie mam zastrzeżeń. Mam jednak uwagi do radia. W pierwszej połowie gry spodobały mi się może z 3 kawałki, najbardziej klimatyczne 'Let it snow'. W drugiej części gry pojawia się wiele niezłych utworów, jednak niedosyt pozostaje. Pozostaje on przez całą grę, spowodowany śmieszną liczbą stacji, których jest zaledwie 3, w tym brak Radia Wolna Europa :).

Jedyny prawidłowy model jazdy to realistyczny, ucieczki przed policją nabierają rumieńców, poza tym taki model jest bardziej wymagający,a w związku z tym gra dostarcza większej gamy emocji.

Walka wręcz nuży, mocne ciosy się nie sprawdzają, po kilku walkach nie ma zaskoczenia, każdego przeciwnika rozwala się tak samo-nuda.Strzelanie rozwiązano dużo lepiej, czuć siłę, gdy rozrywamy ciała Tommym, czuć odrzut Shotguna. Jednak gdy porównamy strzelanie do 360 albo PC to piana na pysku się pieni- na PS3 krwi prawie nie uświadczymy! Bardzo wielka szkoda, przed zagraniem nastawiałem się na wręcz brodzenie w posoce,a tu taki zawód.

Misje- no cóż, pierwsza część gry jest mierna pod tym względem. Nawet bardzo. Misję są dłuższe niż w takim GTA,

ale dopiero kradzież kartek czy zabicie grubasa spowodowały przyspieszony puls

. Potem ma miejsce kapitalna misja, o której pisał Słupek. Myślałem, że gra się od tego momentu rozpędzi, że zafunduje mi kopa prosto w klejnoty- niestety nie. Zabrakło mi jakieś egzekucji, poczucia, że jestem w zorganizowanej grupie przestępczej. Że mam za sobą przyjaciół, że ich wrogowie są moimi wrogami. Fakt, była misja

z zabiciem bohatera jedynki

jednak to zdecydowanie za mało, za mało. Oczywiście,

masakra w chińskiej restauracji, burda w hotelu

są fajne, ale tu się pojawia główny zarzut- są mało związane z MAFIĄ ! Niewiele jej tutaj, bardzo niewiele. Przyjęcie do rodziny odbywa się na zasadzie imprezy urodzinowej w Makdonaldzie. Pokpiona sprawa, podobnie jak zupełny brak zajęć dodatkowych, po skończeniu wątku głównego. Wielkie, ładne miasto, ale nuda, NUDA !

 

Ocena surowsza, bo miałem nadzieję na poważną grę o Mafii w latach 40,50, która ukaże powiązania, zbrodnie, potęgę syndykatu społecznego. Dostałem buddy action game, która momentami bawi, zaskakuje, jednak u gracza, który oczekiwał na nią kilka lat wywołuje zaledwie ciężkostrawne beknięcie. 7+/10

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Mam jednak uwagi do radia. W pierwszej połowie gry spodobały mi się może z 3 kawałki, najbardziej klimatyczne 'Let it snow'. W drugiej części gry pojawia się wiele niezłych utworów, jednak niedosyt pozostaje. Pozostaje on przez całą grę, spowodowany śmieszną liczbą stacji, których jest zaledwie 3, w tym brak Radia Wolna Europa :).

 

Muza z lat 40-tych rzeczywiście jest średnia i tylko kilka kawałków jest fajnych. Nie zgodzę się natomiast z liczbą stacji radiowych, jest ich wystarczająca ilość, tym bardziej, że i tak za jednym razem raczej nie ma szans wszystkiego przesłuchać, bo gra jest za krótka.

 

Walka wręcz nuży, mocne ciosy się nie sprawdzają, po kilku walkach nie ma zaskoczenia, każdego przeciwnika rozwala się tak samo-nuda.Strzelanie rozwiązano dużo lepiej, czuć siłę, gdy rozrywamy ciała Tommym, czuć odrzut Shotguna. Jednak gdy porównamy strzelanie do 360 albo PC to piana na pysku się pieni- na PS3 krwi prawie nie uświadczymy! Bardzo wielka szkoda, przed zagraniem nastawiałem się na wręcz brodzenie w posoce,a tu taki zawód.

 

Walka jest prosta, ale można trochę pokombinować, np przy ścianie rozbijając głowę o beton. ;] Siłę ognia czuć bardzo dobrze, zwłaszcza z Thompsona, gdzie otoczenie sypie się bardzo pięknie. Nie wiem akurat jak w tym elemencie jest na PS3, ale na konkurencji robi dobre wrażenie.

 

Zabrakło mi jakieś egzekucji, poczucia, że jestem w zorganizowanej grupie przestępczej. Że mam za sobą przyjaciół, że ich wrogowie są moimi wrogami.

 

A 8 misja jak nam pomaga ekipa od Vinciego?

 

Fakt, była misja

z zabiciem bohatera jedynki

jednak to zdecydowanie za mało, za mało. Oczywiście,

masakra w chińskiej restauracji, burda w hotelu

są fajne, ale tu się pojawia główny zarzut- są mało związane z MAFIĄ ! Niewiele jej tutaj, bardzo niewiele. Przyjęcie do rodziny odbywa się na zasadzie imprezy urodzinowej w Makdonaldzie. Pokpiona sprawa, podobnie jak zupełny brak zajęć dodatkowych, po skończeniu wątku głównego. Wielkie, ładne miasto, ale nuda, NUDA !

 

Mało związane z mafią jest sprzątnięcie dona innej rodziny? Przyjęcie do rodziny zostało pokazane dobrze, Vito w końcu po czasie zasłużył sobie.

 

Brak zajęć dodatkowych to niestety wada, bo takie były już w jedynce ze zbieraniem furek.

 

Ocena surowsza, bo miałem nadzieję na poważną grę o Mafii w latach 40,50, która ukaże powiązania, zbrodnie, potęgę syndykatu społecznego. Dostałem buddy action game, która momentami bawi, zaskakuje, jednak u gracza, który oczekiwał na nią kilka lat wywołuje zaledwie ciężkostrawne beknięcie. 7+/10

 

Ale wtedy byłaby kalka jedynki, tam mamy zadania pokroju sprzątnięcia burmistrza.

Odnośnik do komentarza

Ja konsekwentnie obstaję, że za mało jest stacji, w ogóle za mało jest dobrych kawałków. Z rozwalaniem betonu za pomocą łba to mnie zaskoczyłeś, nie wiedziałem :). Jak napisałem, strzelanie jest fajnie rozwiązane, za to plusy się należą. Otoczenie na PS3 sypie się całkiem nieźle, ale z PC-tem lub X-em nie chcę nawet porównywać, bo się wkurzę .

Tobie podobało się wstąpienie do mafii, mnie nie, nie kupiłem tego.Niekoniecznie kalka, kolejne GTA kręcą się wokół podobnych pomysłów, a ich nie nazwiesz kalką chyba :)

Edytowane przez Square
Odnośnik do komentarza

GTA nawet najpoważniejsza czwórka pokazuje zdecydowanie bardziej luźną gangsterkę. Jak niby mieli pokazać przyjęcie do rodziny, żeby było dobrze? Przecież za darmo tam się nie dostali.

 

 

Praca przez pierwsze lata co prawda dla Clemente, ale jednak. Zabijał bez zbędnych pytań, dalej siedzenie w pierdlu, gdzie Vito nikogo nie wsypał i przy okazji poznał Galante (wysoko ustawiona szycha) który miał o nim dobre zdanie, potem kilka zadań dla Falcone i tak właśnie Vito dorobił się członkostwa w rodzinie. Z Joe było podobnie, a jego ścisła współpraca z rodziną Falcone jest dobrze ukazana w dodatku Joe's Adventure.

 

Odnośnik do komentarza

A niby jak by miało wyglądać przyjęcie do Mafii? Pod(pipi) furę czarnuchom a będziesz donem? Tak jak Zwyrodnialec pisze, gra pokazuje jak Vito osiąga pewien status i poważanie w rodzinie i moim zdaniem tak jest ok. to nie GTA że musimy być zawsze na końcu szefem szefów. Zresztą sam koniec jest dla mnie świetny i pokazuje właśnie prawdziwą mafię, gdzie nie ma "miękkiej gry" Szacunek i posłuszeństwo przełożonym zapewniało tej organizacji bardzo długo nietykalność i w grze to pokazano

chłopaki zrobili numer na własną rękę i dodatkowo dużo syfu z kitajcami, Vito uratował dupę tylko ze względu na wcześniejszą znajomość z Galante

 

 

Co do zadań pobocznych to rozumiem że nie mówimy o rozwożeniu pizzy czy jeżdżeniu karetką :D Fakt że brakuje takiej luźnej gangsterki w pewnym momencie gry, takiej jaką pokazano tylko w formie filmiku z monologiem Vito gdy chłopaki trzęsą miastem. A freeroaming po ch** zwłaszcza po takim zakonczeniu jakie jest? Ja tam nie rozumiem po co wcisnęli tam te listy gończe do szukania. Mi tam taki układ gry się podoba, zwarta historia w otwartym świecie, coś takiego miało kiedyś The Getaway.

Odnośnik do komentarza

Może dlatego nie pasowało mi przyjęcie do Mafii, bo nie pamiętam już nawet chronologii zdarzeń? Zupełnie się nie przekonałem do tego, w jaki sposób Vito pnie się w górę. Zabrakło mi, hmm, pier.dolnięcia, jakiegoś wydarzenia, które by przykuło mnie do konsoli, dlatego fakt, że go przyjęli,spłynął po mnie jak po kaczce. To jest moja opinia, i co tu dużo gadać, widzę, że jestem w mniejszości :)

Odnośnik do komentarza
  • 7 miesięcy temu...

Czy jest tu jakiś tryb 'free play' po ukończeniu głównego wątku? Coś takiego jak było w pierwszej części? Chciałbym pozwiedzać miasto, tuningować auta itd. a tymczasem mam to utrudnione gdy wykonuje to "w trakcie misji" bo nie można sejwować kiedy się chce :/

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...