Skocz do zawartości

Manga, co polecacie


wirusek

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 miesiące temu...

Przedstawie sprawe krotko. Zawsze u mnie tylko i wylacznie Anime, nigdy nie rozumialem dlaczego ludzie czytaja mange. Przeciez to jest niemy, statyczny komiks, czarno bialy. W anime mamy muzyke, akcje i w ogole. No ale chce sprobowac sie przekonac, co ludzie widza w mandze i zastanawiam sie co przeczytac jako pierwsze, zeby odniesc dobre wrazenie? Najlepiej cos co albo nie wyszlo jako Anime, albo wyszlo skopane jako Anime i lepiej przeczytac mange.

 

Jezyk moze byc angielski, nawet bym preferowal.

 

Myslalem zeby przeczytac Berserk, bedzie to dobry wybor?

Odnośnik do komentarza

@Velius: z mojej strony mogę polecić Odległa Dzielnica (Jiro Taniguchi) z tych bez adaptacji animowanych. Za to mangi, które miały też anime ale są też warte przeczytania to GTO (Toru Fujisawa), Ghost in the Shell (Masamune Shirow), Love Hina (Ken Akamatsu), Knights of Sidonia (Tsutomu Nihei). To tak na szybko bo jest tego sporo tylko teraz ciężko mi coś konkretnego poza tym wymienić.

Berserk też dobry,choć tego akurat nie czytałem jeszcze.

Odnośnik do komentarza

Jak ktoś nie trawi mangi to w sumie nawet najlepsza historia i klimat na nic się nie zda.

 

Ja bym polecił z tych niewymienionych jeszcze: Yokohama Kaidashi Kikou, Emma, Shigurui, Blame!, Appleseed, 20th Century Boys, Nausicaa, Legend of the Strongest Man Kurosawa, Vinland Saga.

 

W necie polecają Master Keaton, zna ktoś?

Autorem jest Urasawa, więc już samo to jest najlepszą rekomendacją. Chociaż to nie jest do końca taka typowo detektywistyczna seria.

Odnośnik do komentarza

Jak nie masz problemu z angielskim to nie zawracaj sobie głowy polskimi wydaniami, jeśli ceny nie są bardzo kuszące. Berserk po eng miał braki niektórych tomów i ceny były strasznie wywindowane, ale chyba potem zrobiono dodruk. W każdym razie JPF zajmie lata wydanie tego, więc i tak trochę byś czekał. To, że większości tytułów nawet nie ma u nas pomijam. Chociaż taką mangę GitSa bierz u nas, bo chyba nawet angielska była ocenzurowana.

 

@Butt

Chyba jakieś 40 ich jest sumie, więc trochę czytania będzie. Jakieś dwa lata temu autor rozpoczął kontynuację mającą miejsce 20 lat później, ale tego jeszcze nie czytałem.

Edytowane przez Zarathustra
Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące temu...
  • 3 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • 4 tygodnie później...

Może nie polecam, ale warto zwrócić uwagę na fakt, że JPF po latach! wznawia Oh! My Goddess. Jest to jedyna seria jaką zbieram, więc mnie mają, ale nie spodziewam się wysokiej sprzedaży.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
  • 5 miesięcy temu...
  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...