Skocz do zawartości

Manga, co polecacie


wirusek

Rekomendowane odpowiedzi

A kończy się :reggie: 

 

Nie no, ogólnie to jest w pytę tytuł, ale gdzieś autor chyba się zagubił i musiał przyśpieszyć koniec. Szkoda, bo za kreskę i plot do przedostatniego arca bardzo spoko. Szkoda, że nie dostał porządnego animca.

Od początku roku wypuszcza z innym ilustratorem Gantz:E, ale dużo nie powiem, bo mało chapów i się jeszcze nie zabrałem za czytanie.

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...

Zacząłem sobie ostatnio czytać webtoona Solo Leveling i o kurła jakie to jest dobre :obama: Kreska zayebista jak na digital i bardzo solidna, ale najbardziej jara fabuła. Niby można się już porzygać od wysypu tytułów, które czerpią z gierek MMORPG, ale muszę przyznać, że tutaj wymyślili to elegancko. Jak to typowy shonen, główny bohater jest zwykłą pyzdą, ale dostaję farta od losu no i stanie się fest dzikiem. Historia rozwija się intrygująco i to co mi się podoba to jego rozwój mocy. Polecam mocno, jak komuś przypasował np. Tower of God czy Noblesse. 14 miejsce na MALu.

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Niech mi ktoś wyjaśni sens walki ze stronami, które napędzają im popularność. Rozumiem licencje, prawa autorskie i te inne blablabla prawne, ale do ch.uja skąd mam coś brać jak nawet nie wiem, że to istniało. Większość ryżowych opowieści, które znam i później kupiłem poznałem na takich stronach, bo dostęp w kraju praktycznie nie istnieje:reggie:

Odnośnik do komentarza
  • 7 miesięcy temu...

Proszę o radę. Odwiedziłem niedawno siostrzenicę. Ma 10 lat i zaczęła czytać mangę. Jedna to chyba Demon Slayer (z jakimś blondasem z fryzurą a'la Sonic) a druga coś o farmie ludzi. Chciałbym ją wesprzec zakupem czegoś dobrego dla jej wieku i płci.

 

 

 

PS Proszę darujcie sobie hentaje, zoofilię, Berserka.

Odnośnik do komentarza

Z tasiemców może Dragon Ball? Akurat jpf zaczyna nowe, powiększone wydanie z kolorowymi stronami, więc bedzie mozna kupowac na biezaco.

https://www.mangarden.pl/pl/p/Dragon-Ball-Full-Color-Saga-01-tom-01-oprawa-miekka-preorder/5009

 

Bakuman mi też przyszedł do głowy, o dwóch gimnazjalistach co chcą wydać mange https://www.mangarden.pl/pl/p/Bakuman-tom-01/2509

 

ogólnie teraz wyrosło tyle wydawnictw i wydawanych jest tyle tytułów, że dawno przestalem ogarniac.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
  • 4 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • 4 miesiące temu...

Mam ochotę na jakąś dobrą mangę. W sensie, fizycznie, papierowy komiks, nie z neta.

 

Kompletnie nie jestem na czasie z M&A. Robiąc porządki na półkach przypomniałem sobie o "Kształt Twojego Głosu" (Silent Voice / Koe no Katachi), który kupiłem kilka lat temu po obejrzeniu filmu. Bardzo fajna seria, nie za długa i zakończona w 7 tomach bez zbędnego przeciągania. Cenię sobie i zajmuje widoczne miejsce na półce i przy okazji polecam (chociażby sam film).

 

Czymś szczególnym warto się zainteresować z nastawieniem na ciekawszą historię? Główne kryterium, to żeby nie był to tasiemiec na kilkanaście tomów historii o niczym. Raczej bym chciał zamkniętą historię na góra kilka tomów, a może i nawet na jeden. Coś naturalnego, bez zbędnej dramy, nachalnych romansów czy fruwających cycków.

Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące temu...

Sięgnąłem wczoraj spontanicznie po poniższą mangę z półki:

 

974226-352x500.jpg

https://lubimyczytac.pl/ksiazka/5011329/o-psie-ktory-strzegl-gwiazd

 

Kupiłem ją swego czasu trochę w ciemno, szukając potencjalnie ciekawych jednotomówek. Tu chciałem przeczytać kilka stron przed snem, sprawdzić, czego się mogę spodziewać, a koniec końców przeczytałem cały tom od razu.

 

Nie chcę się za bardzo rozpisywać, w obawie, że zdradzę zbyt wiele, ale muszę przyznać, że dawno mi się łezka w oku nie zakręciła, jak w trakcie lektury tej mangi. Jest to naprawdę poruszająca i życiowa historia, a raczej powiązane historie, o psach i ich właścicielach. Manga skupia się na wzajemnych relacjach zwierzaków i ludzi, do których się przywiązują, dając przy tym niejednokrotnie do myślenia, a także podkreślając, jak wielki wpływ mogą mieć na siebie wzajemnie potencjalne takie sympatie, oraz jak potrafią zmienić czyjeś życie.

 

Polskie wydanie bardzo dobre, kreska miła dla oka, czytelna, nie przesadzona. Historia zamknięta w jednym tomie (oryginalnie były dwa, ale PL wydanie to 2w1). Lektura u mnie wywołała szereg różnych emocji. Nie zawsze bowiem przedstawia sceny przyjemne, czy pozytywne. Humor przeplatany jest ze smutkiem i dramatem. Manga nie jest przy tym niepotrzebnie pretensjonalna. Nie chcę zdradzać więcej, ale myślę, że dla miłośników/posiadaczy zwierząt pozycja obowiązkowa. W szczególności dla "psiarzy". Polecam.

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...