Skocz do zawartości

Euro 2012


Lipa

Rekomendowane odpowiedzi

Niby Euro to random, ale wydaje mi się, że w grupie C wyjdą te dwie drużyny faworytów.

 

Hiszpanie - wiadomo, jest problem z atakiem, Villa był postacią kluczową przez ostatnie lata. Ale wcale nie muszą wypaść gorzej, bo mają nowe talenty, jak Mata, Silva, Alba - doskonali piłkarze. Aż szkoda, że Del Bosque zapewne zagra 4-3-2-1, z Busquetsem, Alonso i Xavim w środku, jedynie z Silvą i Iniestą w bardziej ofensywnej roli. Ale ta ławka - będą na niej Fabregas, Mata i Cazorla, czaicie? Ludzie, którzy w każdej inne kadrze byliby może uważani za największą gwiazdę. Nawet jeśli na szpicy wyjdzie Fernando Torres, nie wyobrażam sobie, żeby ta ekipa nie ustrzeliła paru goli tym czy innym sposbem. Jeśli nie zdobędą medalu, to znaczyć będzie, że Del Bosque za bardzo zakochał się w skuteczności swojego systemu z poprzednich mistrzostw, gdy obecnie ma już inny potencjał kadrowy.

 

 

Włosi wyglądają bardziej niepewnie. Od meczu z Polską grali tylko trzy sparingi i wszystkie przegrali. Chiellini miał lekką kontuzję, nie zagra Barzagli - ponoć jako stoper ma wystąpić Daniele De Rossi. Solidnie wygląda pomoc. Mówi się, że silny Juventus to silne Włochy, a Juve ma za sobą udany, niewyczerpujący sezon. Problemem - chyba jednak atak. Balotellego stać na wiele, ale jego gol przeciwko Polsce pozostaje jedynym w kadrze. Giovinco i Borini w kadrze jeszcze nie strzelali. Ciekawie byłoby zobaczyć skutecznego w lidze Di Natale, ale raczej "egzekutorem" pozostanie Antonio Cassano. A ja od zawsze jestem sceptykiem Cassano. No ciekaw jestem - nie zdziwię się, jeśli zagrają beznadziejnie, ale przecież mają potencjał, by zagrać dobrze.

 

 

Kto miałby ich wyprzedzić? Irlandia to taki Kopciuszek, bez gwiazd, bez specjalnie dobrych występów. W eliminacjach musieli wykazać wyższość nad Armenią i Estonią. Przyznam, że w decydującym meczu trzymałem kciuki za Armenię, która grała znacznie atrakcyjniejszy futbol. Wiecie, to jest ekipa, która robiła autobus w meczu u siebie z Armenią, po tym, jak absolutnie z du'py na początku meczu bramkarz Armenii dostał czerwoną kartkę. A jednak z ostatnich 18 meczów we wszystkich rozgrywkach przegrali tylko jeden. Wiem, że to taki kandydat na Grecję tych zawodów, ale poprosiłbym, żeby nie.

 

 

Czy Chorwacja pokona Włochy? Możliwe. W barażu pokonali Turcję 3-0 na wyjeździe, to był bardzo dobry mecz. W sparingach było różnie. Na papierze skład wygląda nie gorzej, niż włoski, choć mniej znany, bo sporo zawodników gra na wschodzie. Ale to całkiem solidni obrońcy. W środku wyróżnia się oczywiście Modrić, a z przodu - pracujący ciężko Mandżukić i Nikica Jelavić, który ostatnio podbił Premier League (zaczął w Evertonie 10 meczów, strzelił w nich 9 goli).

 

 

Myślę, że od indywidualnych talentów Hiszpanii i Chorwacji będzie zależeć, czy zobaczymy choć trochę ładnego futbolu. Chociaż mam nadzieję, że również Włochy spróbują wykorzystać możliwości i pograć walecznie, w stylu Juve, tyle że z lepiej wyszkolonymi napastnikami. Oby.

Edytowane przez ogqozo
Odnośnik do komentarza

Del Bosque postanowił jednak pójść śladem Guardioli i wystawił na szpicy Fabregasa. Ostatniego gola strzelił na początku lutego, tak że...

 

We Włoszech też niespodzianka: na lewej flance zagra nie Balzaretti, ale... Emanuele Giaccherini, który niniejszym zadebiutuje w kadrze. Wariant dość ofensywny. Może być ciekawie.

 

Na boisku mamy pięciu zawodników Barcelony i sześciu Juventusu, a gdyby nie kontuzje, byłoby ich paru więcej...

 

 

 

Europejskie media jarają się stadionem w Gdańsku. Śledzą też jednak uważnie różnorakie ekscesy i obawy o objawy rasizmu. Alvaro Negredo stwierdził, że jeśli urażony raistowskim hejtem Balotelli zejdzie z boiska, to on też by z nim szedł. Gdyby na nim był.

Edytowane przez ogqozo
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Przed chwilą był jakiś codzienny program o naszej kadrze i Rząsa zapytany o jego wizję wtorkowego spotkania, odpowiedział, że zapewne z obu stron będzie otwarta gra...

 

CZŁOWIEKU, KU.RWA, MÓWISZ POWAŻNIE?! Nie wiem może jak wrócił do hotelu po meczu z Grecją, to od razu naj.ebał się i nie widział spotkania Ruskich z Czechami. To ja się cieszę, że nie graliśmy od razu z Rosją i piątkowy mecz pokazał nam pięknie jak z Rosją nie należy grać, a ten wyjeżdża z otwartą grą. W dodatku po tym jak nasi pływali w drugiej połowie.

Aaaale trochę mnie uspokoił, bo następnie dodał, że Rosjanie pewnie zepchną nas na własną połowę i będziemy kontratakować, czyli generalnie nie wiadomo o co mu chodziło.

 

Natomiast jako miły akcent przed wtorkowym spotkaniem - zdjęcie kiboli Śląska i Miedzi, którzy zaje.bali ruskim flagę.

 

255529_159256154206451_774157388_n.jpg

Edytowane przez --wojtas--
  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

Przed chwilą był jakiś codzienny program o naszej kadrze i Rząsa zapytany o jego wizję wtorkowego spotkania, odpowiedział, że zapewne z obu stron będzie otwarta gra...

 

CZŁOWIEKU, KU.RWA, MÓWISZ POWAŻNIE?! Nie wiem może jak wrócił do hotelu po meczu z Grecją, to od razu naj.ebał się i nie widział spotkania Ruskich z Czechami. To ja się cieszę, że nie graliśmy od razu z Rosją i piątkowy mecz pokazał nam pięknie jak z Rosją nie należy grać, a ten wyjeżdża z otwartą grą. W dodatku po tym jak nasi pływali w drugiej połowie.

Aaaale trochę mnie uspokoił, bo następnie dodał, że Rosjanie pewnie zepchną nas na własną połowę i będziemy kontratakować, czyli generalnie nie wiadomo o co mu chodziło.

 

Natomiast jako miły akcent przed wtorkowym spotkaniem - zdjęcie kiboli Śląska i Miedzi, którzy zaje.bali ruskim flagę.

 

255529_159256154206451_774157388_n.jpg

 

Wreszcie ją mamy! Ufff - odetchnąłem... :D

Odnośnik do komentarza

Przywódca Wszechrosyjskiego Związku Kibiców (WOB) Aleksandr Szprygin winą za incydent na stadionie we Wrocławiu obarczył pobitych przez fanów z Rosji stewardów, którzy - jak to ujął - zachowywali się po chamsku i pewnie za to dostali.

- Napakowani stewardzi z tatuażami Śląska (Wrocław) na rękach podeszli i w brutalny sposób próbowali zatrzymać człowieka, który niczego nie zrobił. Po prostu był na trybunie. Był obok, ale racy nie rzucił. Stewardów ostrzeżono raz, potem jeszcze raz... Takie zachowanie stewardów, a tak naprawdę - przedstawicieli polskiego kibolstwa, nie spodobało się kolegom naszego fana. Stewarda - powiedzmy - wyparto i nie dano zatrzymać człowieka - oznajmił lider WOB.

 

 

 

- Obrazek na wideo - być może - wygląda strasznie, ale stewardzi pewnie dostali za chamskie zachowanie. Chłopcy nie wytrzymali, gdy steward powiedział słowo "k00rva". Później wszyscy spokojnie opuścili stadion - dodał Szprygin.

Edytowane przez Bartg
Odnośnik do komentarza

W sumie mecz dosyć statyczny, ale pod względem czysto piłkarskim (pressing, ustawianie się, skuteczność zagrań z pierwszej) to wygląda najlepiej z dotychczasowych spotkań. Włosi jak zwykle doskonali w obronie, w Hiszpanii do piachu należy posłać Cesca, Alonso też nie za dobrze

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...