Skocz do zawartości

Team ICO Collection


Zwyrodnialec

Rekomendowane odpowiedzi

Może utrudnili bo czeka tam jakaś większa niespodzianka :D Pamiętacie urban legend nt. 17 kolosa, jaka powstała po premierze 6 lat temu? Złudne marzenie, ale miło by było gdyby twórcy dodali coś takiego przy okazji konwersji na ps3 : )

 

Aha, już widzę tą niespodziankę. Nie poprawili kolizji i tego przesadzonego HDR, a Tobie się marzą jeszcze niespodzianki. :D

Odnośnik do komentarza

Kurde fajnie zagrać w gre w ktorej moża spobie przypomniec jak to było kiedy po zgonie trzebabylo zasówać hektar od ostatniego chackpointu. W 1szej chwili krzywi się mina, ale potem wchodzi uśmiech. Ile zajmuje przejscie ICo? Nie moge sie doczekac az odpale Colossussa, a chce najpierw skonczyc Ico.

 

Troche brakuje mi jakiegos budowania relacji miedzy chlopcem a dziewczyną. Jakaś mala cut scenka co godzine by sie przydała ;) Bo troche jest takim balastem po ktory sie trzeba czesto wracać. Ale gra ogolnie mi sie podoba, taka odskocznia od tych dzisiejszych. Choć troche wiecej oczekiwalem, chyba za dużo sobie wyobrażałem.

Odnośnik do komentarza

Ja za pierwszym razem przeszedlem w 8:30 :blum2: delektujac sie ladnym obrazem 3D. Juz na poczatku mialem problemy bo nie wiedzialem co i jak, ale potem bylo juz ok zacinajac sie na dluzej 2,3 razy. Teraz przechodze drugi raz juz trenujacnajwazniejsze myki do przejscia w 2h.

Poza tym ten czas to tylko licznik wlaczonej gry, np. podczas pauzy nie liczy czasu, wiec rzekomo ogarniecie zajmuje dluzej.

Odnośnik do komentarza

Juz dziala kod. Bardzo klimatyczne dynamiczne motywy tylko czy Wy tez macie obciete ramki? Moze tak ma byc :)

Oraz 2 filmiki, ktorych jeszcze nie sciagnalem w roznych wersjach jezykowych ale oczywiscie nie w PL :ph34r:

 

 

u moj nie działa :/ kupilem uzywke ale podono kod nie wykorzytany, z resztą jak mial byc wykorzystany skoro nie dalo sie wczesniej.

Odnośnik do komentarza

Do tego pożreć wszystkie z mapy (trzeba uważać bo jak zrzucasz po kilka to mogą zniknąć...), dodatkowo trzeba się też dostać na szczyt świątyni bo tam jest bodajże 100 ileś tych obniżających staminę. Ja sobie odpuściłem, męczę hard bo chcę miecz co morduje jednym ciosem. ;)

 

@humanno

I ten nasz rogacz i Yorda są autystyczni, więc nawet na czy gesty byłoby ciężko. Jak dla mnie ok, nie razi to jakoś specjalnie mojej logiki.

Odnośnik do komentarza

Panowie mam jakąś dziwną sprawę w ICO.

 

http://www.youtube.com/watch?v=WwEnK7aBq4Q

 

 

min 3:20 ja mam tam pęknięta rurę tu jeszcze jestem w stanie przejść ale 4:25 tam mam dźwignie na filmiku jej nie ma. Jak się dalej przemieszczam jest pęknięta rura i nie da się do okna dojść. Wygląda mi to na jakiegoś buga. Ktoś wie ocb ? Ogólnie ta lokacja u mnie trochę inaczej wygląda, jest tam jakiś mechanizm, na ps2 tego chyba nie było.

 

he już wiem OCB na ps2 grałem w wersję jap chyba i tam tego nie było. Różni się względem amerykańskiej, ale motyw :)

Edytowane przez balon1984
Odnośnik do komentarza

Ok, ICO skonczone. Czas 7,5h [nie gralem na ps2].

 

Wrażenia mam takie, że do czasu 6,5h obmyślałem jakby tu na forum wyrazić moje małe rozczarowanie.. :) a sytuacja toroche sie zmieniła.

Tak jak pisałem wczesniej bylam bardzo napalony na Ico bo cenię sobie takie oryginalne pozycje z artystyczną duszą (z nadzieją na gry o takim charakterze zdecydowałem sie na ps3, poprzednio xklocek). Uber hiciory jak Uncharted tez fajne, ale nie cieszą tak jak tego typu "perełki" (TLG - can't wait!!). Niestety przez wiekszosc gry przynam, lekko sie zmuszałem. Brakowało mi troche interakcji miedzy bohaterami, nasza księżniczka czesto byłą po prostu ociągającym sie otwieraczem drzwi. 2gi główny mankament to monotonia otoczenia, mury mury mury mury trawnik mury mury... no i drobne archaizmy po stronie technicznej, jak haczenie się o każdy mały wystający pond płaszczyznę element otoczenia, czy średnia praca kamery. Choć grafika sama w sobie jak najbardziej spoko.

Dlatego też, tak ucieszyły mnie wydarzenia pod koniec gry [myślałem ze to juz finish ;], bo coś sie w koncu zaczęło dziać! Nie lubię gier napakowanych akcją od 1szego ujęcia po ostatnie napisy, ale po kilku godzinach przełączania lewarków i biegania chodnikami można zgłodnieć. Bardzo mi sie podobała zmiana otoczenia i akcji. Obawiałem sie końcówki w stylu "20 raz próbuję pokonać bossa", ale nic takiego nie miało miejsca, na plus. Zakonczenie jak i cała gra, to miłe doznanie, owszem, robiłem sobie smaka na coś więcej, ale zawiedziony nie jestem.

 

 

Jak ja lubie ten motyw w grach, z grywalnym fragmentem po napisach końcowych :)

 

 

A teraz Shadow! :nyam1: Na nim zależało mi jeszcze bardziej niz na Ico.

 

ps. a kod z pudełka nadal mi nie działa :/

Edytowane przez humanno
Odnośnik do komentarza

U mnie zgoła odwrotnie.

 

Jak Ico mnie oczarowało, odczuwałem więź pomiędzy bohaterami, przypomniało mi fun i feeling z grania z czasów PSX i PS2, tak SotC mnie trochę rozczarował.

 

Nie wiem może dlatego, że gram w jedną po drugiej ? Może jakaś przerwa od oldscholu by się zdała ? Może po prostu zmieniłem się jako gracz?

Może dla człowieka, który ma ok 1 h dziennie na granie, 40 min szukania sposobu w(pipi)ania się na kloca mija się z celem? Kiedyś był na to czas, a teraz chce się tą godzinę jak najlepiej zagospodarować.

 

Jednak muszę stwierdzić, że w SotC czuję archaizmy, których nie dostrzegałem w Ico. Sterowanie trochę irytuje (w Ico było lepiej pod tym względem mimo że jest starsze), a animacja konia po RDR powoduje tylko uśmieszek politowania (główny bohater też jest animowany wyraźnie gorzej niż Yorda oraz Ico). Potyczki z kolosami mimo, że często odmienne jednak dość nużące na dłuższą metę (jestem na 9 klocku). Proponuję 1 maks 2 kolosy dziennie robić.

Przyznam szczerze, że jakby nie mega design i klimat gier Uedy to pewno bym już odpuścił.

 

Podsumowując Ico bardzo polecam SotC mniej, a co gorsza można trochę popsuć sobie to co pamiętamy z przed 5 lat (tyczy się tylko Sotc).

Odnośnik do komentarza

U mnie zgoła odwrotnie.

 

Jak Ico mnie oczarowało, odczuwałem więź pomiędzy bohaterami, przypomniało mi fun i feeling z grania z czasów PSX i PS2, tak SotC mnie trochę rozczarował.

 

Gram pierwszy raz w ICO ale na PS2:) Mnie również przygody Ico&Yordy oczarowały. Wrażenia z gry spiszę jak już skończę. Denerwują mnie czarne ekrany ładowania (3sek.) po wejściu do nowego pomieszczenia/"lokacji", w wersji HD na PS3 też to jest??

Zamek Jest ogromny ale przyczepić się muszę do takiego samego wyglądu zach/wsch wieży, niczym się nie różnią. Wytknę jeszcze przeciwników których jest aż jeden rodzaj! Potłukłbym bym coś innego niż tych czarnuchów ;)

Odnośnik do komentarza

U mnie zgoła odwrotnie.

 

Jak Ico mnie oczarowało, odczuwałem więź pomiędzy bohaterami, przypomniało mi fun i feeling z grania z czasów PSX i PS2, tak SotC mnie trochę rozczarował.

 

Gram pierwszy raz w ICO ale na PS2:) Mnie również przygody Ico&Yordy oczarowały. Wrażenia z gry spiszę jak już skończę. Denerwują mnie czarne ekrany ładowania (3sek.) po wejściu do nowego pomieszczenia/"lokacji", w wersji HD na PS3 też to jest??

Zamek Jest ogromny ale przyczepić się muszę do takiego samego wyglądu zach/wsch wieży, niczym się nie różnią. Wytknę jeszcze przeciwników których jest aż jeden rodzaj! Potłukłbym bym coś innego niż tych czarnuchów ;)

 

Mnie właśnie tuczenie trochę denerwowało, mogło by dla mnie go w ogólnie być. Co do różnorodności miejscówek, powiem jedno: poczekaj :)

 

Co do ładowania to też tak jest w HD, ale akurat mi to nie przeszkadzało.

Odnośnik do komentarza

Co do upiorow, to mozna przejsc gre i w zasadzie z nimi nie walczyc (poza koncowka). A to, ze jest jeden rodzaj to dobrze, bo poteguje minimalizm pozycji (tak samo z dwiema wiezami). I o genialnosci tego tytulu swiadczy fakt braku wszelakiej masci statystyk, hud'ow i innych melepectw- akcja dzieje sie tu i teraz, masz jeden cel, jeden dzwiek, jednego wroga i lamiglowki.do rozwiazania. Klimat rzadzi 8)

Oraz grajac, co rusz przypominala mi sie pierwsza Prince Of Persia na kompa (zolto-czarnego monitora ofkoz),

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

tak sie ostatnio zastanawialem, który to moze byc budynek z kolosów na tym rysunku z menu wyboru gry (w kolekcji). ma ktos pomysł?

 

gfs_173194_1_3.jpg

 

po lewej jest oczywiscie zamek z ico za "wielką wodą", ale po prawej jest jakaś rozpadlina.. ,która też niebardzo pasuje mi do tego co jest w kolosach (ta przepaśc - oryginalnie -przecina troszkę inaczej cała krainę)

 

gfs_173194_1_4.jpg

 

Lokacja z TLG raczej odpada, bo w kolosach jest ta plaża z koncówki ICO.

Odnośnik do komentarza

chciałem tylko jakaś dyskusję wywołać :<

 

zdaje sobie sprawe z tego ze to jest tylko art, tak samo można zacząć zastanawiać się, co to za statek tam pływa :) Ico i yorda? a moze...

 

btw. chcialem robic trofeum z owocami ale w(pipi)iłem się jak zestrzelone owoce wpadały mi pod ziemię :/ i kuźwa nie wiem jak zrobic poprawnie obrót o 180 stopni na koniu. w tył i 2x X, ale nie dziala... mam zły timing chyba.. kiedy mam ten 2X wciskac? xD

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...