Skocz do zawartości

seria final fantasy


xzdunx

Rekomendowane odpowiedzi

eh dobra kończymy offtop... ale się w te gry grało, prawie się łezka w oku zakręca....

 

Ale odnośnie finali... Dla mnie se powróciło do formy po 13 części i tak sobie myślę czy powstanie część 15.... Mam nadzieję że tak :) . Chciałbym aby system walki pozostał taki jak w 13 ale z drugiej strony mogliby wrócić do korzeni z psxa (mapa świata, spore metropolie i więcej fantasy jak w 5,6,9,12). I o dziwo jestem przeciwnikiem remaku 7... Nie wyobrażam sobie tego po prostu. se ładnie "szmaci" tą część spinoffami i filmem... Jakby chcieli zrobić remake i mieliby go spaprać niech nigdy nie wychodzi...

Edytowane przez xzdunx
Odnośnik do komentarza
http://www.youtube.c...h?v=5DFiqNf8kp8 zwykle jest tak :P więc strasznie... Ogólnie jak przeszkadzała ci 10 to do 10-2 nie podchodź bo poza systemem walki ta gra to niewypał... (fabuła dla 10 letnich japońskich nastolatek...).

10 mi przeszkadzała bo nie mogła się zdecydować czy ma być poważna, czy zabawna, czy luźna, czy też ambitna. Po prostu wszelkie cut-scenki oglądałem z zażenowaniem, nie mogąc pogodzić się z faktem, że bohaterowie to w większej części banda idiotów. Nie pomagała w tym wszystkim liniowość gry, a także system walki, który moim zdaniem nie był wcale zabawny czy rozbudowany, a sprowadzał się przede wszystkim do żonglowania drużyną w trakcie starcoa, aby odpowiednia postać atakowała odpowiedniego wroga. Oba te aspekty gry mnie nie zadowoliły (czyt. gameplay oraz fabuła), więc nie czułem motywacji do dalszej "zabawy". Niemniej jednak tak jak już wspomniałem, jeśli system walki i rozwoju postaci FFX-2 jest faktycznie taki dobry, to jak najbardziej byłbym skłonny przeboleć cukierkowe klimaty, aby tylko się dobrze bawić. IMO gameplay > fabuła.

Wygląda na to, że nadajemy na podobnych falach. Scenariuszem się nie przejmuj, bo ten gra tu zdecydowanie drugą rolę (ewentualnie...po prostu wyłączaj filmiki).

 

Ogólnie wydaje mi się, że właśnie przez denną historyjkę ten Final jest strasznie niedoceniany (na podobnej zasadzie zresztą jak dwunastka), oczywiście jak najbardziej NIEsłusznie, gdyż soczysty gameplay nadrabia tą niedoskonałość z nawiązką. Nawet pomimo całego sentymentu jakim darzę FFX, jestem skłonny przyznać, że jego sequel pod wieloma względami jest zwyczajnie lepszy.

Edytowane przez Master_Plaster
Odnośnik do komentarza
I o dziwo jestem przeciwnikiem remaku 7... Nie wyobrażam sobie tego po prostu. se ładnie "szmaci" tą część spinoffami i filmem... Jakby chcieli zrobić remake i mieliby go spaprać niech nigdy nie wychodzi...
Jeśli chodzi o spinoffy, to tak jak Dirge of Cerberus i Advent Children to w moich oczach crapy (no, AC przynajmniej był efektowny i miał niezłą muzykę), tak Crisis Core uważam za naprawdę świetną grę, a może i nawet jednego z lepszych "Finali". Przyjemny gameplay, ładny przebieg akcji, przyzwoita fabuła z niezłymi bohaterami, a przede wszystkim naprawdę udane odwzorowanie klimatu oryginału. Gra jak najbardziej zasługująca na noszenie nazwy "Final Fantasy VII" w tytule.

 

Wygląda na to, że nadajemy na podobnych falach. Scenariuszem się nie przejmuj, bo ten gra tu zdecydowanie drugą rolę (ewentualnie...po prostu wyłączaj filmiki).
W FFX nie dało się przewinąć filmików ani dialogów (te drugie tylko częściowo). Jeśli da się tak uczynić w FFX-2 to już uważam to za duży plus ;p. Może się za gierką rozejrzę, jak gdzieś znajdę tanio premierówkę. Jeśli jednak mi się nie spodoba to przynajmniej będę wiedział na kogo zwalić winę ;p.

 

Suavek: po prostu ukończ ff13 jest lepsza :) .
Chętnie. A kupisz mi PS3? ;>
Odnośnik do komentarza

Ale odnośnie finali... Dla mnie se powróciło do formy po 13 części i tak sobie myślę czy powstanie część 15.... Mam nadzieję że tak :) . Chciałbym aby system walki pozostał taki jak w 13 ale z drugiej strony mogliby wrócić do korzeni z psxa (mapa świata, spore metropolie i więcej fantasy jak w 5,6,9,12).

 

Czemu miałaby nie powstać? : P Ale właśnie, to ciekawa sprawa. Hiromichi Tanaka powiedział po zapowiedzi FFXIV, że gdyby prace się obsunęły przyjęliby inną numerację. Wg mnie to poważna sugestia, iż FFXV powstaje. Ostatnio tak się zastanawiałem - skoro najprawdopodobniej Toriyama i Kitase pracują nad nową grą spod szyldu FNC to nie oni raczej będą robić "piętnastkę". Matsuno też pewnie odpada, poza tym jego status w SE nie jest znany. Zostaje więc Hiroyuki Itou, który przy Finalach siedzi od początku. Jego ostatnie gry to FFXII Intenational ZJS i remake FFIV na NDS. Sporo czasu więc już upłynęło. Nie wiem jak poszczególne elementy rozgrywki, ale jego wkład mocno przemawia za powrotem fantasy. Zwłaszcza, że reżyserował m.in. FFVI, IX i XII.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chodzi o wypowiedź Tanaki to po angielsku znajdziesz ją gdzieś na Andriasang.com w okolicach czasowych zeszłorocznego E3. Reszta to tylko moje spekulacje. Ale ku mojej obronie nadmienię że już w 2004 pisałem kto będzie robił FFXIII. No i trafiłem. ; ) W 2007 z kolei -- na tym forum -- pisałem, że FFXIV będzie MMORPG. Mam więc całkiem niezłą historię jeśli chodzi o prognozy dotyczące gier SE, a nawet jeśli nie trafiam to i tak gwarantuję, że opieram swoje spekulacje na solidnych podstawach. : )

Odnośnik do komentarza

A ja słyszałam że podobno na stronie Square -enix mętnie coś piszą że seri finala jako takiej nie będą kontynuować, podbny artykuł był jakiś czas temu na łamach psx extreme. Że podobno chcą odejść od konwecji finalowej i zrobić coś bardziej w deseń action rpg. Niby nie mówią tego wprost ale co niektorzy czytają to między wierszami. A dla osoób w temacie wiadomo cokolwiek na temat XV? Aha i ja jeszcze czekam na Versusa zapowiada się bardzo ciekawie (ciekawiej niż XIII) heeh ale konsoli nadal brak i jak tu być na bierząco.

Odnośnik do komentarza

lena, bez nerwów, zdążysz zakupić konsolę, a o FF Versus XIII dalej będzie cisza, rękę dam sobie uciąć...a FFXV? Naprawdę ktoś wierzy, że to jeszcze pojawi się na tej generacji konsol?

 

 

Wygląda na to, że nadajemy na podobnych falach. Scenariuszem się nie przejmuj, bo ten gra tu zdecydowanie drugą rolę (ewentualnie...po prostu wyłączaj filmiki).
W FFX nie dało się przewinąć filmików ani dialogów (te drugie tylko częściowo). Jeśli da się tak uczynić w FFX-2 to już uważam to za duży plus ;p. Może się za gierką rozejrzę, jak gdzieś znajdę tanio premierówkę. Jeśli jednak mi się nie spodoba to przynajmniej będę wiedział na kogo zwalić winę ;p.

O ile rzeczywiście stawiasz gameplay na pierwszym miejscu, to wydaje mi się, że Master może spać spokojnie ;]

Odnośnik do komentarza

@ xzdunx

 

XIV na PC już wyszła. ; ) A na PS3 będzie do końca marca 2011.

 

@ lena163

 

Nawiązujesz pewnie do wywiadu jakiego prezes SE udzielił Edge. Zacytuję sam siebie, bo nie chce mi się tego streszczać na nowo. ; )

 

"W firmie i poza nią czuję oczekiwania pod adresem Square Enix, aby zaoferować coś nowego. Wierzę, że zespół od FF potrafiłby to zrobić, lecz na razie celują oni w grupę obecnych fanów [serii]".

 

Powiedział, że nowe Final Fantasy powinno przyjąć w rozgrywce rozwiązania "następnej generacji". Potem mówił dla Gamasutry:

 

"Jeśli spojrzymy na same liczby, jest całkiem dobrze, ponieważ byliśmy w stanie wydać najnowszą część Final Fantasy na rynku japońskim, amerykańskim i europejskim w krótkim odstępie czasu dochodząc do 5 milionów sprzedanych kopii bardzo szybko. I sądzę, że ta liczba będzie jeszcze rosnąć. Natomiast w przypadku reakcji odbiorców na jakość gry, niektórzy cenią ją wysoko a jeszcze inni nie byli z niej zadowoleni."

 

"Myślę, że ten tytuł [FFXIII] spełnił oczekiwania tych, którzy znają Final Fantasy. Na rynku jest wiele rodzajów gier. Czy Final Fantasy powinno stać się nowym typem gry, czy nie powinno? Odbiorcy mają na ten temat różne opinie. Bardzo trudno powiedzieć w jakim kierunku seria powinna podążać."

 

To wszystko na ten temat. Wada nie sugerował nigdy w jakim kierunku mogłaby podążać seria. Sądzę, że Versus będzie testem tego jakie rozwiązania będzie można przyjąć w przyszłości. Zarówno jeśli chodzi fabułę (smutna historia bez happy endu), jak i rozgrywkę (bardzo dynamiczne walki z różnymi bajerami lecz jednocześnie z zachowaniem elementów RPG). Już w pierwszym wywiadzie na temat tej gry Kitase z Nomurą powiedzieli, że to spin-off gdyż pewne rozwiązania nie pasowałaby do głównego nurtu serii. Mówili to przede wszystkim w kontekście fabuły (ale tak na marginesie - odnośnie gameplay'u Nomura też mówił że chce zaimplementować jakieś elementy next-gen; przypominam o tym w świetle tego wywiadu Wady w Edge). Jako ciekawostkę podam, że w marcu na odczycie podczas GDC 2010 Toriyama zastrzegł, iż niezależnie od tego jaka będzie przyszłość on będzie strzegł dwóch, jego zdaniem, filarów serii: wysiłku by w danym momencie wycisnąć jak najwięcej z danej platformy i postawienia w środku fabuły skupionej na "ludzkiej dramie".

 

Z tego wszystkiego ja osobiście bym wnioskował, że rozchodzi się głównie o kwestie estetyczne związane z opowiadaną historią a w mniejszym o gameplay. Nikt raczej z FF nie zrobi FPS'a czy innego slashera...

Edytowane przez Enkidou
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

No mam nadzieję że masz racje, choć na miejscu xzdun nie liczyłabym na powrót map świata i stylu znanego z IX XII czy VI ja jestem w tej sprawie pesymistą i boję się że pójdą w zupełnie innym kierunku czy złym czy dobrym to się okaże. Mi się marzy final połączenie IX z XII (fabuła plus rozległe lokacje dodatkowo ze złym smutnym zakończeniem, byle nie niedopowiedzianym :))

Odnośnik do komentarza

No, na powrót klasycznej mapy świata w głównych częściach FF raczej też bym nie liczył. W Versusie miała być, ale zrezygnowano z niej na korzyść tego co widzieliśmy w ostatnim zwiastunie. Podobno żeby dać lepsze poczucie obecności w świecie gry - czy jakoś tak. Poza tym pierwotne rozwiązania wyglądało nie za fajnie wg Nomury. Coś w tym jest, ale jego zespół utrudnił sobie życie. Trudniej będzie teraz dopracować grę.

 

Mapa świata, i to w najlepszym bo 'dziewiątkowym' wydaniu (z ruchomymi elementami na niej), będzie za to w Agito XIII. : ) Brak szerszego zainteresowania tą grą czyni mnie smutnym. ; (

Odnośnik do komentarza

Tak wczoraj rozmyślałem o całej serii i o tytule z 14 w tle... Chyba się na niego skuszę chodź jak wiecie póki co do mmo mam bardzo ambiwalentny stosunek, ale tak oglądałem filmiki, trailery, zapowiedzi itp i raczej się w niego spróbuje wgłębić.

Wie ktoś może ile będzie kosztował abonament (to mnie najbardziej przeaża... confused.gif ).

 

ps. Oj po 120 godzinach w ff13 zaczynam mieć go dość(drażniąca misja 63 i jej powtarzanie w nieskończoność...)...tzn. nie samej gry ale tego jakie square enix postanowiło zrobić sobie trophy... (minimum 150 godzin na calaka... z czego ostanie 30 to sama nuda, tzn posiadanie wszystkich broni/zbroi i ich upgrade czyli piowtarzanie misji 24/63 do us.ranej śmierci...)

 

 

edycja.: sam sobie odpowiedziałem o wielkości abonamentu (przynajmniej na pc, ja czekam na ps3(nasz komputer ma już z 7 lat :P ) i mam nadzieję że cena będzie niższa (marzenia)...) http://allegro.pl/fi...1249910993.html

 

Policzyłem sobie(licząc że średnia euro to 4 zł...), to w pierwszym roku trzeba zapłacić za granie w ten tytuł 688,46zł! odjąłem od tego pierwszy miesiąc który jak zakładam bedzie gratisowy (wersja pc tak ma), a gdyby nie to: musielibyśmy płacić za pierwszy rok grania 740.42!!. Jadąc dalej 2 lata grając w to musimy zapłacić 1363,94!! itp, itd a znając życie samo pudełko z grą będzie droższe od tego z pc(mozna założyć 169 zł w dniu premiery...)

 

I tu nasówa się pytanie czy gra będzie warta takich pieniędzy(muszą nam dać co najmniej złotą płytę a pudełko musi byc zrobione ze srebra:) )!!! gdzie do dzisiejszego dnia praktycznie wszystkie gry po sieci z ps3 były darmowe... Jak również już na ps3 uświadczyliśmy zalążki rpg po multi (demons souls, wkc). Czuje że mało który nasz rodak będzie chciał tą grę na dłużej niż gratisowy miesiąc(na ps3 może się przyjąć porzez brak konkurencji ale pc mało kto zagra w dobie wow'ów, nadciągających gwiezdnych wojen, lineagów it. itd)...

Edytowane przez xzdunx
Odnośnik do komentarza

Z recenzji znajomych/netu/prob wlasnych bety, odradzam granie w FF14 w tym momencie. Proponuje poczekac conajmniej do premiery wersji na PS3 i liczyc na to ze SE w najblizszym czasie wezmie sie OSTRO do pracy nad UI. W aktualnej formie jest po prostu bardzo, bardzo slabe, zahaczajace o niegrywalne. Wielka szkoda, bo zapowiadalo sie swietnie.

 

Jezeli chodzi o cene to nie polecam liczenia jej w ten sposob. Musisz wziac pod uwage ze MMO oferuje ci ciagla zabawe, dzien w dzien jest cos co mozna w mmo zrobic. Wymien inna gre w ktora mogles grac przez miesiac dzien w dzien, albo przez dwa :]

 

Z innej beczki FF14 akurat nie jest dobrym tytulem z ktorym ktos moglby przygode z MMO zaczac. Nie jest w ogole intuicyjna i wspominane przeze mnie rozwiazania UI odstraszaja zamiast zachecac.

 

Mozesz byc pewny ze jezeli ktokolwiek kupil FF14 na premiere to z zamiarem grania dluzej niz gratisowy miesiac, bo miesiac w MMO to jest nic. Nie da sie zrobic ABSOLUTNIE nic w ciagu miesiaca. Ale to czy te zamiary zamienia sie w rzeczywistosc to juz zupelnie inna para kaloszy :)

Odnośnik do komentarza

O FFXIV nie było przypadkiem osobnego tematu?

 

I tylko potwierdza się, że gra tak naprawdę żeruje na popularności serii, bo gdyby nie miała w tytule magicznych literek "Final Fantasy" to nie dość, że mało kto by się nią zainteresował, to jeszcze recenzenci zrównaliby ją pewnie z ziemią jeszcze bardziej niż czynią to obecnie. Ok, przyznaję, w grę nie grałem więc ciężko mi wyrażać jakiekolwiek opinie, ale z tego co czytam - zarówno opinie graczy jak i serwisów internetowych - ta gra to niedopracowany crap ze stertą absurdalnych pomysłów (15h "grania" w tygodniu z miesięcznymi opłatami - no lol...).

 

Serio, płacicie za grę, płacicie abonament (a fanboy'e jeszcze płacą za stertę niepotrzebnych dupereli z logo FFXIV), a Square nie dość, że głęboko w poważaniu ma opinię graczy (GameTrailers mówiło, że nie ma nawet żadnego oficjalnego miejsca/forum do zgłaszania błędów i problemów), to jeszcze ogranicza ich zabawę tym limitowanym czasowo EXP - pewnie aby za szybko gry nie "ukończyli", co by mogli od tych owieczek jeszcze więcej kasy wyciągnąć. W kwestii samej gry czytałem natomiast o lagach, nędznym UI, bugach, kiepskich rozwiązaniach (boty zamiast "domu aukcyjnego", uciekający wrogowie) i o braku jakichkolwiek patentów, które by tę grę wyróżniły na tle wielu innych fantasy MMORPG obecnych na rynku.

 

Wybacz mi xzdunx, ale jesteś idealnym przykładem efektu polityki Square. Kochasz serię FF i pomimo niechęci do MMO przynajmniej rozważasz granie w taką dojarkę pieniędzy, tylko ze względu na nazwę. A wiedz, że raczej nie doświadczysz tutaj fabuły na poziomie poprzednich Finali, tylko raczej kolejne preteksty do wielogodzinnego grindowania (ograniczonego czasowo...). Rozejrzyj się lepiej za innymi MMO. Jest nawet sporo darmowych pozycji, jak na przykład Guild Wars i nadchodzący Guild Wars 2, który wg zapowiedzi zapowiada się naprawdę ciekawie (a płacisz tylko za grę, żadnych abonamentów). Zarówno w kwestii FFXIV jak i GW2 raz jeszcze zapodam filmik Spoony'ego - http://spoonyexperiment.com/2010/09/13/pax-coverage-final-fantasy-xiv-guild-wars-2/ .

 

 

Ja natomiast powiem, że po 15h z FFXII bawię się wciąż świetnie. Nieco poważniejsza, skupiająca się na intrygach politycznych fabuła bardziej do mnie przemawia niż parada cyrkowców z FFX, a eksploracja świata, system walki i rozwój postaci są naprawdę świetne, pomimo pewnych zgrzytów. Zobaczymy jakie będą wrażenia po przejściu, ale jak na razie jestem skłonny powiedzieć, że naprawdę fani serii mocno przesadzają jadąc tak po tej grze, bo pomimo tego, iż jest ona _inna_, jest to nadal kawał dopieszczonej i absorbującej produkcji.

Odnośnik do komentarza

Kilka jest, przyznaję to już teraz. Jednak z jakiegoś powodu byłem skłonny przymknąć na to oko bardziej niż w przypadku FFVIII czy FFX. Zresztą, to samo mogę powiedzieć o FFVII - baboli to tam jest pełno, ale ogólny przebieg akcji i zachowanie bohaterów jakoś to wszystko przyćmiewa.

Odnośnik do komentarza

Lol. O kazdej grze mozna powiedziec ze ma kilka/nascie/dziesiat niedociagniec fabularnych i zgrzytow :) I FFXII nie jest tutaj wyjatkiem. Ja osobiscie jestem ogromnym fanem FFXII i nigdy nie rozumialem dlaczego ludzie na nia narzekaja ;)

 

Jezeli chodzi xzdunxa to jezeli nie gral w bete to rozumiem jego ewentualne checi obadania FFXIV, nie sadze jednak zeby zmuszal sie do grania w nia tylko dlatego ze jest fanem serii ;)

 

Powiem szczerze ze poczatkowo chcialem udzielac sie w waszej dyskusji, ale tak na dobra sprawe wszystko to bylo powiedziane juz setki razy w tematach odpowiadajacych danej grze, lub tez przy innych okazjach. Wobec czego postanowilem opinie zachowac dla siebie a jedynie napisac o faktach. Dlatego tez moj post zawezil sie do FFXIV :P

Odnośnik do komentarza

Póki co parę nieścisłości i nielogicznych momentów, które mają po prostu na celu pchnięcie fabuły do przodu. Takie plot convenience. Nie zaszedłem daleko, ale za przykład mogę podać

ten kamień, który Vaan ukradł, a który najwyraźniej przechowywał cały czas w swoim odbycie, biorąc pod uwagę, że nikt mu go wcześniej nie zabrał pomimo bycia schwytanym przez Imperium dwukrotnie. Także przyłączenie się Vaana i Penelo do drużyny takie lekko na siłę - "Don't leave me here!". Ale Balthier to dobrze skomentował - "At least we've brought entertainment with us".

Było tego więcej, jestem pewien, ale już nie pamiętam dokładnie o co chodziło, więc to także uznam z mojego punktu widzenia za plus - nie było to tak znaczące abym się tym zrażał, w przeciwieństwie do FFX.

 

No i Trzcina słusznie zaznaczył, że większe i mniejsze babole to ma każda produkcja, bez wyjątku. Czy jest to gra, film, czy nawet książka - do czegoś się zawsze przyczepi. Kwestia po prostu jak bardzo jest to zauważalne, a przede wszystkim jak mocno wpływa na ogólny przebieg akcji.

Edytowane przez Suavek
Odnośnik do komentarza

Póki co parę nieścisłości i nielogicznych momentów, które mają po prostu na celu pchnięcie fabuły do przodu. Takie plot convenience. Nie zaszedłem daleko, ale za przykład mogę podać

ten kamień, który Vaan ukradł, a który najwyraźniej przechowywał cały czas w swoim odbycie, biorąc pod uwagę, że nikt mu go wcześniej nie zabrał pomimo bycia schwytanym przez Imperium dwukrotnie. Także przyłączenie się Vaana i Penelo do drużyny takie lekko na siłę - "Don't leave me here!". Ale Balthier to dobrze skomentował - "At least we've brought entertainment with us".

 

 

 

Ja już wcześniej pisałam że nie chodzi mi o krytykowanie ale zwykłą wymianę poglądów

 O nawet na to nie wpadłam, mnie bardziej zastanawiało dlaczego Balthier i Fran nie zabrali jemu tego kamienia na samym początku, poza tym skoro Imperium wyśiliło się na taką improwizajcę mającą na celu wrobienie Basha to po pierwsze czemu śmiertelnie ranili Reksa jedynego świadka? Skąd mogli mieć pewność że dożyje tego żeby o tym opowiedzieć, albo czy w ogóle odzyska przytomność mogli go po prostu ogłuszyć albo chociaż nawet związać, a po drugie jaki był cel trzymania Basha w celi (był niewygodnym świadkiem) wszyscy móiwili o jego egzekucji więc po co ryzykować, że ucieknie albo komuś coś powie, no chyba że to przez jego brata który miał w tym jakiś sobie tylko znany interes

 

Edytowane przez lena163
Odnośnik do komentarza

do 14 mam obiekcje ( w 11 grałem 10 godzin i już mnie nudził...), i nie mam zamiaru grać w niego na siłę ale po obejrzeniu trailerów/zwiastunów/reklam itp, mogę napisać że w grze zapowiada się dość dobry klimat ale to wszystko... Pożyjemy zobaczymy.... w betę i inne mmo nie pogram z powodu komputera który ma już 7 lat, (służy do neta a kiedyś dodatkowo do pisania pracy mgr...) dlatego nic(chyba nawet wow) już mi na nim nie pójdzie...

Edytowane przez xzdunx
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.