Skocz do zawartości

seria final fantasy


xzdunx

Rekomendowane odpowiedzi

Heh jakbym miała kase to bym sobie kupiła :P Ostatnio miałam radoche jak sobie kupiłam 4 figurki filmowe z Władcy Pierścieni w okazyjnej cenie, bardzo powoli uzupełniam swoją kolekcję mam aż 6 figurek :D Chciałam bym jeszcze miecz Aragorna Anduril'a na ścianę. Póki co zabawki z Finala to baardzo drogi interes ale może kiedyś :D

 

A co do tego attack rank musisz pokonać więcej niż 75 wrogów podczas misji :D

 

 

Odnośnik do komentarza

Pieniądze dla mnie nie są problemem... Niestety żona w tym aspekcie i owszem... Od 4 lat namawiam na Clouda na motorze i co?? Zawsze kończy się kłótnią.... Ale jakbym Viviego kupił i powiedział że dostałem prezent od kumpla z Anglii?? Przeszłoby?? :P

 

W ten sposób kupiłem arcade sticka do bijatyk, eye of judgement oraz parę innych :)

Edytowane przez xzdunx
Odnośnik do komentarza

i tak na nią wydaję te 2500zł miesięcznie (ciuchy, buty, kosmetyki i pierdoły) + nasze życie, mieszkanie, 2 koty itp(2000zł), sam kupuje te 2-4 nowe tytuły miesięcznie(300-400 zł gdzie ta sprawiedliwość...) i już jest afera :P według niej powinienem znaleźć inne hobby niż "zbieranie tandetnych, plastikowych zabaweczek"....

 

Dla niej najlepszym hobby jest- wydawanie na nią jeszcze więcej :P

Ona zła nie jest, tylko wymagająca...

Edytowane przez xzdunx
Odnośnik do komentarza

Hehe dobre Trzcina nie ma to jak dobre podejście :D Swoją drogą to czemu się tak czepia jak wie że z ciebie taki fan? No chyba że wam nie pasuje do wnętrza :D a jak wygląda ten cały Cloud na motorze?

 

No zaczełam znowu FF12 wszystko fajnie pieknie, grafika muzyka itd ale ten Vaan heeh cóz przynajmiej tak za poł godziny gry pojawi się reszta ekipy i bede mogła go zmienić :P Serio ta postać mi pasuje jak dziura w bucie, ale już nie narzekam tym razem muszę zdobyć wszystko ostatnim razem prawie mi się uadło :P 

 

 

 

Też mam  dwa koty i chciałabym faceta który by wydawał na mnie 2500 miesięcnie.. póki co marze o pracy za 1000 na rękę

 

 

Edytowane przez lena163
Odnośnik do komentarza

http://www.aliensgro...LAY_ARTS__.html oto on :wub: nie tam żaden pedzio z ac tylko cloud klasyczny :)

 

a tak poza tym; po studiach pomyślałem; otworzę coś własnego i przestanę się martwić finansami... i co?? teraz wydaję wszystko na żonę która zarabia jako stażystka w banku 690 zł :P

Edytowane przez xzdunx
Odnośnik do komentarza

Ja wiem czy klasyczny? Ten z oryginalnej siódemki miałby fioletowo różowy kubraczek i wielkie ręce :P Temu chyba jednak bliżej do tego filmowego, ale nie powiem wygląda nieźle w ogóle na stronie troche tego jest zaraz se poszukam czegoś ciekawego :)

 

O i Viviego mozna dostać taniej niż na allegro :P

 

 

 

 

Edytowane przez lena163
Odnośnik do komentarza

Hehe i tak widziałam co tam napisałeś :P A co do Aeris to jak dla mnie przekombinowane Cloud zdecydowanie lepszy tym bardziej że ta akcja na motorze w grze była świetna :D Swoją drogą ja to już mam spaczony umysł skoro się interesuje nawet  figurkami, choć nie wszystkie mi się podobają, tzn muszą mieć to coś :P Mówiąc inaczej Square i inne firmy skutecznie wyprały mi mózg bo choć sobie nie kupie z braku kasy to chęc pozostaje.

 

Ale zagrałabym sobie w coś nowego zupełnie nie finalowego, kiedyś taką odskocznią był Chrono Cross heh super gierka chciałabym czegoś w tym stylu w dodatku z taką grafiką. Ale i tak najbardziej to bym chciała odświeżoną FFVI, albo chociaż żeby Scott Lynch wydał już 3 tom niecnych dżentelmenów bo tam jest postać która kojarzy mi się z Lockiem nie bez powodu bo autor się nim trochę inspirował :)  

 

 

Odnośnik do komentarza

Grałam, ale jeszcze nie przeszłam bo na psx nie mogę grać bo ta grafika 3d mi źle na błędnik chyba działa (w sensie mdli mnie jak gram dłużej podobnie jak Xsenogears) dlatego myślałam żeby sobie zrobić eboota na psx'a i wtedy spróbować.

 

Pamięta ktoś jakich skrzynek nie można otwierać żeby mieć Zodiac Spear w FF12 wiem ze tych w pałacu, w mniejscu dzie odzyskujemy broń, koło Dalana i na Phon coast, ale nie pamietam czy przypadkiem gdzieś jeszcze? 

 

 

Odnośnik do komentarza

oj w tych skrzynkach ci nie pomogę (nie pamiętam), ja w tym momencie gram w ff8 (pierwszy raz Laguna...) nawet ładnie to wyszło, tyle się nadrawowałem że póki co mam wolne (tzn. przeciwnicy mają czary które mam już po 100 sztuk, czekam na tą umiejętność card jak na razie i uczę każdego gfa umiejętności do zmiany przedmiotów w czary :))

 

 

mam jeden problem odnośnie 8... mianowicie pudełko od 7 się tak ładnie na mnie patrzy :P

Edytowane przez xzdunx
Odnośnik do komentarza

teraz już wiem :) na początku wszystkich boost nauczyłem, potem umiejetności pierwszego stopnia do postaci (np. mag + 20%) potem uczyłem gf hp + 10% (aby mi nie ginęły ) a teraz właśnie uczę card + wszystkie umiejętności zmiany ;) taka strategia od co :)

 

ps. nowy tytuł od Tima Shaflera ( znanego przez monkey island i !BRUTAL LEGEND! ) na pss. action rpg z czego mi wiadomo ::

dla mnie bomba!! taki growy Burton (jestem, fanem reżysera :) ) Edytowane przez xzdunx
Odnośnik do komentarza

Nie abym się czepiał, ale nie uważacie, że tu się coraz większy offtop/śmietnik robi? Final Finalem, ale od innych RPGów jest cały dział na forum.

 

Lena, google/gamefaqs Twój przyjaciel.

 

Czuję się przywołana do porządku :D Ale nie lubie korzystać z poradników bo zawsze jak szukam to potem znajde coś nowego i żałuje że sama na to nie wpadłam. 

 

A jak idzie XII? jakieś nowe opinie?  Ostatnio słyszłam ciekawe porównanie Balthiera do Setzera z FFVI i chyba coś w tym jest, ogólnie XII własnie powraca klimatem do czasów VI i IX dlatego się dziwię że xzdunx aż tak jej nie lubi (tak wiem fabuła) ale ta gra ma tyle questów i mini questów i rzeczy do zrobienia że grania jest na przynajmiej 150 h. Ostatnio miałam 107h i dużo jeszcze do zrobienia a teraz zaczynam od nowa (heh znowu trzeba będzie ganiać skubany drób po rynku :P)

 

 

 

Odnośnik do komentarza

Dwa dni temu odpowiadałem już xzdunx na temat XII. Od tego czasu wiele się nie zmieniło - pcham stopniowo fabułę do przodu, urozmaicając ją side-questami i huntami. Wczoraj doszedłem do Giruvegan i tam przerwałem. Jak czas pozwoli to napiszę o XII coś więcej po jej ukończeniu. Póki co mogę powiedzieć, że faktycznie później dzieje się tyle co nic we właściwej historii, w porównaniu do początku gry, ale jakoś nie płaczę z tego powodu - setki razy już mówiłem, że ja w gry gram przede wszystkim dla zabawy, gdyż pod względem fabuły to i tak coraz trudniej mnie zadowolić. Niemniej jednak, pomimo skromnej ilości scenek, dwunastka pod tym względem bardziej trafiła w mój gust niż cukierkowa dziesiątka czy naciągana ósemka.

Odnośnik do komentarza

mi w 8 (póki co, ale nie wydaje mi się naciągana) fabuła sama w sobie się całkiem podoba... Zwaśnione miasta/?kraje?, ruch oporu, zamach na prezydenta, elitarne jednostki militarne ze swoimi "ogrodami", tajemnicza "antyczna" czarownica powodująca jeszcze większy chaos itp. dwoma słowami: jest poważnie.

 

 

Poza Selphie, wątkiem miłosnym Rihony i Squalla(dlaczego nie wybrał Quistis?? ...) fabularnie nie można zbyt wiele zarzucić(no może poza "popierdułkowatymi" flashbackami z Laguną w roli głównej).

Edytowane przez xzdunx
Odnośnik do komentarza

@xzdunx: protip: masz juz diablosa? jezeli nie, to zdobadz go jak najszybciej!(im pozniej tym gorzej. z nim to bylo tak ze im dalej w fabule, tym bardziej jest trudniejszy... z reszta i tak czy siak jest banalny ;p). i pierwsza rzecz jaka go naucz to enc-half i pozniej enc-none(odpowiednio: obniezenie wystepowania losowych walk o 50% i calkowite wyeliminowanie losowych walk). a to dlatego ze exp w tej grze jest... zbedny :). liczy sie tylko AP, ktorego zadawalajace ilosci wyciagasz od bossow. zreszta, jak masz juz kilka czarow po 100 sztuk i jak je podpinasz to spokojnie sobie poradzisz. aha! nie ucz boostow gf'ów bo one tez sa wlasciwie zbedne. spokojnie mozna sobie bez nich poradzic, a cos tam kiedys wspominales ze ich animacje sa za dlugie ;p. co do szybkiego zdobywania ap to daj znac jak dojdziesz do drugiego dysku, podziele sie z toba fajnym bugiem na ap :D.

Odnośnik do komentarza

ok :). jak cos to jest jeszcze na niego sposob bezstratny(ale to pewnie kazdy wie:P) ze rzucamy na niego czas blind(z tego co pamietam na tym etapie: draw point w comm tower w dollet(4-10 sztuk) i draw elvoret). wtedy diablos pozostaje bez ataku fizycznego i w ten sposob nie moze nas zabic(bo jak wiadomo korzysta z magii grawitacji ktora nie mozne nas zabic :)) i jak bedziemy mieli malo zycia to 'cisniemy limitami'(zell i punch rush pozniej booya do usrania-we love you).

btw. jakimi postaciami planujesz grac :)?

jak bys mial jakies pytania odnosnie systemu czy jak sie zachowac na jakiegos bossa to dawaj, chetnie pomoge :D. tysiace godzin z tym tytulem nie moga pojsc na marne :D.

Odnośnik do komentarza
dwoma słowami: jest poważnie.
Pffffff...

 

Nic w czym udział biorą tak antypatyczni i infantylni bohaterowie nie można nazwać poważnym. Zwróć też uwagę na błędy logiczne i naciągane wątki. Jak już wspomniałem, nie wszystko co próbuje być poważne czy ambitne, stwarzając sobie jedynie odpowiednią otoczkę czy wrzucając kolejne patetyczne scenki, takie jest w rzeczywistości. To, że gra próbuje Ci na różne sposoby wmówić, iż to co przedstawia ma jakikolwiek sens nie znaczy, że faktycznie tak jest.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...