Skocz do zawartości

Tron Legacy


bajej

Rekomendowane odpowiedzi

Byłem przedwczoraj w kinie i powiem tak, nie jestem jakimś wielkim fanem "jedynki" i w sumie nie liczyłem, że "dwójka" będzie mi się jakoś bardziej podobać. Ale się myliłem :blush: Film całkiem fajny, efekty rewelacyjne, muzyka zaj.ebista, fabuła taka sobie. Ode mnie ocena za całość to 8/10. No i Olivia Wilde jak zawsze cudowna :wub:

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Tron to jeden z tych kultowych filmów których nie warto sobie odświeżać. Stracił swój blask.

Duża przesada, zależy od człowieka. Jakiś czas temu puszczono jedynkę na Ale Kino i powiem szczerze, że byłem bardzo mocno zaskoczony jak ten film oparł się próbie czasu. Nie każdy jednak lubi tego rodzaju oldschool, ale ze wszystkim już tak jest.

Odnośnik do komentarza

Tragiczna obsada(największa wada tego filmu), tragiczne aktorstwo, tragiczny, naciągany i niewiarygodny (nawet jeżeli "czujemy" konwencję) przebieg wydarzeń. Główny bohater grany jest przez amerykańskiego Obuchowicza, sypie oklepanymi kontekstowymi tekstami, tak często, że ciężko wymusić na sobie coś więcej, niż tylko uśmiech politowania. Panna Wilde dostała rolę słodkiej, głupiej i niepotrzebnej. Zagrała ją wybornie. Bridges gra na zaciśniętych zwieraczach, zupełnie serio i przez to jeszcze trudniej przymknąć oko na bzdury jakie wygaduje. Scenariuszowi brak lekkości podobnych filmów, gdzie banialuki, braki logiczne, dziury fabularne itd. wynagradzane są humorem, autoironią, dystansem. Film ratuje klimat, liczne nawiązania do oryginału. Muzyka jest dobra, ale tak nachalna i tak dominująca, że czasami zapominałem czy oglądam film, czy teledysk. Ogólnie obejrzeć można.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza

Zrobilem tak jak nakazal Dzujo w najnowszym PE w recenzji Tron'a: "zaprosilem fajna dziewczyne, kupilem duzo popcornu i zalozylem okulary 3D" w Imaxie. Coz, spodziewalem sie czegos lepszego. Liczylem przede wszystkim na jakies mega efekty 3D ale niestety zawiodlem sie. Film pod tym wzgledem jest strasznie nierowny. Momentami faktycznie "dzieje sie" (ostatnie 20 min) ale wiele scen jest pozbawionych tego efektu a czasami nawet razi otoczenie. Po takim Avatarze, gdzie swiat byl naprawde piekny, film nie zrobil na mnie wrazenia. Rozrywkowe kino i tyle, na pewno nie zaluje, ze poszedlem tym bardziej, ze sciezka dzwiekowa rulez (kocham elektronike; pod tym wzgledem podobalo mi sie kilka motywow np. kroki tych lasek lub uderzenia podczas walk do rytmu! albo didzeje zapodajacy nute). I Quorra fajna jeno szkoda, ze "komputerowa" :D

 

tron-legacy-olivia-wilde-quorra-trailer-screencap.jpg

 

EDIT:

 

Jak ktos nie ma jeszcze OST: http://www.filesonic.com/file/57757957/DP.TL10LEdFl.rar

Edytowane przez daras
Odnośnik do komentarza

up kto co woli. :P

 

Wchodzę do kina, a tam kolejka przy kasie. Jednak ta kolejka to nie na Trona, ale Och Karol 2. Jestem załamany. Przed samym filmem widziałem dwa zwiastuny tego filmu! Żenada^2.

 

Zakładam okulary i zaczyna się audiowizualna orgia. Daft Punk feat Jeff Bridges na samym początku i świetna muza po napisy końcowe. Ciary normalnie i jedno z lepszych połączeń dźwięku z obrazem jakie widziałem. Ok fabuła nie powalała, ale gra aktorska była ok. Za to podobał mi się naprawdę motyw z Clu (naiwny program).

 

Growa stylistyka także na plus. Było to co potrzebowałem: Olivia, Jeff, stylistyka i Daft Punk.

 

Film zmusił mnie do ponownego męczenia OSTa

Edytowane przez MajorZero64
Odnośnik do komentarza
up kto co woli

Podbijam. No ja dziekuję iść np na trona do kina z dziewczyną i co chwila patrzeć jak ziewa, słuchać "chodzmy na pizze" itp. Jak sam zauważyłeś. Wielu ludzi poszło do kina na trona, ale przed seansem zrozumieli, że z dziewczyną to nie ma sensu i wybrali och karol 2

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
  • 5 tygodni później...

obejrzalem, dostalem to czego sie spodziewalem - przecietnej bajki z efektami plus rewelacyjna muza. mimo wszystko przypadl mi bardziej do gustu niz avatar, o ktorym tyle sie nasluchalem przed seansem, ze wyszedlem mocno rozczarowany. scena w barze ... zaluje, ze nie widzialem tego w kinie (pomijam 3d, bardziej mi chodzi o naglosnienie w tym przypadku). obejrzec, pogadac, zapomniec i tyle.

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...