Skocz do zawartości

Seria Megami Tensei


Suavek

Rekomendowane odpowiedzi

ESRB wypuszcza informacje o Personie 4 na PS3

 

Dobre gry nigdy nie umierają. Dowodzą tego nieśmiertelne produkcje z serii Final Fantasy, potwierdza się to również w wypadku Persony. Z tym, że ona co kilka lat przeżywa drugą młodość za sprawą swojego wydawcy.

Po raz pierwszy Persona 4 zadebiutowała w 2008 roku i była dostępna na konsoli PlayStation 2. Kilka lat później w 2012 dostaliśmy Persona 4: Golden (PS Vita). Jeśli wierzyć stronie ESRB (a to dość wiarygodne źródło) to Persona 4 wyląduje również na PS3.

To co ma do nas trafić najprawdopodobniej będzie przeniesioną wersją z PS Vita. W końcu edycja Golden jest już i tak poprawioną wersją gry z 2008 roku.

Przypomnę, że obecnie trwają prace nad Persona 5 (PS3), która ma do nas trafić już w przyszłym roku. 

Źródło: destructoid.com

http://www.pssite.com/news-32085-esrb_wypuszcza_informacje_o_personie_4_na_ps3.html

Odnośnik do komentarza

Tylko czy gdyby to była ta sama gra, to czy nie widniałoby w opisie zarówno PS3 jak i Vita?

 

P4G ma wyraźnie Golden w opisie - http://www.esrb.org/ratings/synopsis.jsp?Certificate=32562&Title=Persona%204%20Golden&searchkeyword=persona

P4 na PS3 nie - http://www.esrb.org/ratings/synopsis.jsp?Certificate=33389&Title=Shin%20Megami%20Tensei%3A%20Persona%204&searchkeyword=persona

Wpis P3 FES - http://www.esrb.org/ratings/synopsis.jsp?Certificate=32234&Title=Shin%20Megami%20Tensei%3A%20Persona%203%20FES&searchkeyword=persona

 

Oczywiście nie miałbym nic przeciwko P4G na PS3 (kolejna motywacja do zakupu konsoli przed P5) ale jakoś nie wierzę, że to będzie co innego jak PS2 Classic.

 

EDIT:

O właśnie, kolejna kwestia P4G której w wersji PS3 nie wymieniono:

Other:

Includes online features that may expose players to unrated user-generated content (PS Vita)

EDIT:

 

Oficjalnie ogłoszono, że to PS2 Classic. Premiera 8 kwietnia.

Edytowane przez Suavek
Odnośnik do komentarza

Szkoda, że nie P4Golden. Ale tak czy owak jak ktoś nie miał jeszcze okazji ograć tej świetnej pozycji to będzie miał ku temu okazję.

 

Ja tymczasem męczę SMTIV i Personę 3 FES.

A w takiej pierwszej Personie na PSP został mi tylko ten ostatni boss motylek do rozwalenia ale nawet na easy mam z nim mega problemy. A myślałem,że jestem w miarę dobry w megatenach ale chyba się przeliczyłem z moim skillem :confused:

Edytowane przez Paliodor
Odnośnik do komentarza

fes wg tworcow to dodatkowe 30h zawartosci - nowy epilog, duzo nowych qestow itp - taka wersja rezyserska, cos jak P4G

 

najgorsza jest chyba wersja z psp - tam caly sim w miescie ograniczono do wybierania lokacji i statycznych obrazkow, choc jak mnie pamiec nie myli to chyba tylko w wersji na psp mozna bylo w czasie walki manualnie sterowac wszystkimi postaciami

Odnośnik do komentarza

Wersja PSP zła nie była, a ograniczenia były głównie graficzne. W kwestii samej rozgrywki jednak była to właśnie ta najbardziej rozbudowana wersja, z możliwością sterowania całą drużyną, nowymi fuzjami i itemami, social linkami, muzyką, a także grywalną żeńską postacią, która naprawdę mile urozmaiciła ponowne przejście.

Odnośnik do komentarza

W promocji można było P3P i inne megateny dostać na PSN znacznie taniej.

 

Okrojone P3P nie jest. Grafika jest prostsza, ale funkcjonalnie to samo, jeśli nie wiecej.

 

Nie ma w P3P epizodu The Answer obecnego w FES. Sęk w tym, że epizod ten wcale nie jest taki dobry w kwestii fabularnej (IMO wiele kwestii zwyczajnie on psuje), zaś gameplay'owo to po prostu dungeon crawler bez jakichkolwiek elementów socjalnych.

Odnośnik do komentarza

Suavek,ale nie jest tragicznie,przecież można zainstalować część gry na karcie pamięci (nawet bez CFW).

 

Ale ogólnie chodzi o to że masz w łapie za co płacisz..a co jak sony padnie i to ich całe PSN zniknie z powierzchni ziemi?

Prędzej napęd w moim PSP zdechnie do reszty niż PSN. ;)

 

Nawet ze zgraniem części gry na kartę płyta nadal się piłuje, a to nie tylko dodatkowy hałas, ale i także krótszy czas działania baterii. Loadingi także nie są szybsze jak po zgraniu całości gry na MS, a nie tylko części.

 

No i tak jak mówi, w przypadku Vity w grę wchodzi tylko digital. Niemniej jednak poczekałbym na promocję aniżeli kupował za 120zł.

Odnośnik do komentarza

A propos wcześniejszej rozmowy o poziomie trudności, ja szczerze bliski jestem przyznaniu miana najtrudniejszego megatena (w jakiego grałem) Devil Survivor 2 (choć jedynka też nie odstaje).

 

Zmotywowałem się by wrócić do gry. Mam koniec dnia trzeciego i opcjonalną walkę z Ghost Q, gdzie mogę wysłać tylko MC. Trzy razy podchodziłem - raz zginąłem, potem Ghost Q uciekł, a za trzecim razem bliski byłem rzucenia konsolą gdy po zbliżeniu się do bossa okazało się, że ma on jakiś dopakowany atak na odległość oraz kilkukrotny ruch w trakcie jednej tury...

 

No to zbliżam się, end turn, a boss zaatakował mnie SZEŚĆ RAZY. A każdy atak u niego wygląda tak, że ma on dwa ruchy + kolejne dwa ruchy z automatycznie rzuconego extra turn. Leżałem tylko i patrzyłem, jaką masakrę urządza, bo moja postać nie mogła atakować na odległość...

 

Grind nie wchodzi w grę, bo jedyny Free Battle oferuje komiczne ilości XP jak na mój level. Musiałem go robić cztery razy by demona o poziom awansować.

 

I teraz w poczuciu ambicji chcę tego Ghost Q pokonać, bo to jedyna okazja, a z drugiej mam znowu dość tej gry...

 

EDIT:

No... padł skurczybyk za piątym razem. 2x Angel z Blood Wine na mobków i demony z Force Dance na bossa. Ale i tak straszny oszust z bossa.

Edytowane przez Suavek
Odnośnik do komentarza

@Mace:cóż pod koniec gry troszkę zaniedbałem grind leveli i person. MC 52lv, Maki 48lv, Kei 44lv,Masao 53lv,Hidehiko 52lv

No i nie mam najlepszych person bo z tego co sprawdzałem jeszcze sporo grindu by mi do nich zostało, a akurat w tej grze jakoś idzie to ślamazarnie i pierwszy raz w Megatenie nie chce mi się jakoś specjalnie to robić :/ Ale trzeba będzie się zmobilizować i przysiąść przy gierce jak tylko przejdę FES albo SMTIV.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...