Skocz do zawartości

Seria Megami Tensei


Suavek

Rekomendowane odpowiedzi

Powinno wyjść, Ghostlight się tym interesował już od dłuższego czasu.

 

Mimo wszystko... oceany w internecie. Ghostlight może wydać tylko DDS a o innych SMT nawet nie ma mowy.

 

Ech, gdzie się podziały te gry ery PS2...? Klimat DDS, setting Devil Summoner, atmosfera Nocturne? Na handheldach tego nie odwzorowali, a zamiast tego mamy bijatyki, strategie i gry muzyczne w przerwach od reedycji staroci.

Odnośnik do komentarza

Niezłe jaja, nawet na Right Stuff nie da się zamówić P3 bo Polska nie jest nawet na liście krajów do których to mogą wysłać.

Nie dość, że to zwykły import z JP tylko dodali napisy do filmu, wszystkie bonusy są bez żadnego ang tłumaczenia. Do tego chora cena wprost z jap wydania i naprawdę śmiać się chce z tej śmiesznej firemki i jej polityki wobec ang wydań anime.

Liczę na to,że ktoś w EU zdobędzie licencję na to. Tak jak było z innymi tytułami do których prawa w USA ma Aniplex.

Odnośnik do komentarza

Ghostlight potwierdził, że DDS1 wyjdzie niedługo w EU PSN.

 

Co do filmu to jestem zdziwiony, bo np na cdjapan był wylistowany z brakiem jakichkolwiek napisów oO.

Jeśli to prawda to w takim razie lepiej kupić w JP bo raz, taniej chyba i dwa... Aniplex i tak do Polski nie wysyła ;p

Chcą ochronić Europejczyków przed kupieniem  rzeczy której nie odtworzą ( inny region BD) .

 

 

Dobra świnie zaczynają latać: http://www.neogaf.com/forum/showthread.php?t=823471

 

We are currently working on the french translation of SMT IV.

Edytowane przez kypq
Odnośnik do komentarza

 

Ghostlight potwierdził, że DDS1 wyjdzie niedługo w EU PSN.

 

Co do filmu to jestem zdziwiony, bo np na cdjapan był wylistowany z brakiem jakichkolwiek napisów oO.

Jeśli to prawda to w takim razie lepiej kupić w JP bo raz, taniej chyba i dwa... Aniplex i tak do Polski nie wysyła ;p

Chcą ochronić Europejczyków przed kupieniem  rzeczy której nie odtworzą ( inny region BD) .

 

Ale PS3 i PS4 są  region free 

Odnośnik do komentarza

Gry są region free ale nie filmy.

 

We are currently working on the french translation of SMT IV.

 Wow, mega sprawa. Na ang wersję więc reszta Europy będzie czekać kolejny rok. O ile w ogóle się doczeka.

Pół biedy,że kupując 3DSa z USA mam już za sobą tą szopkę. Teraz mogę sobie spokojnie czekać na kolejne premiery bez obaw,że coś nie wyjdzie albo będzie sprowadzane do EU cholera wie jak długo.

Edytowane przez Paliodor
Odnośnik do komentarza

 

 

Ale PS3 i PS4 są  region free 

 

A Persona4 Arena  nie jest .

 

 

Wspominając  o tej grze http://www.neogaf.com/forum/showthread.php?t=823402

Persona 4 Arena + add-ons pulled from EU PSN.

 

Zgadza się , coś  dzisiaj za mało kawy wypiłem bo myślałem że piszesz to ekranizacji Persony 3 jeśli ktoś zainteresowany http://www.play-asia.com/paOScore/19-15-Persona3+The+Movie.html#1+Spring+Of+Birth&sc=0

Zastanawia mnie czemu Atlus nie wypuści Dgital Devil Saga i innych gier z klasyków na Vite , przecież klienci się znajdą bo szczerze nie uśmiech mi się grać w gry z PS2 na 42" telewizorze no ale kurcze mam strasznie "ciśnienie" aby zagrać w jakieś inne Megatony niż persony. 

Odnośnik do komentarza

Obejrzałem pierwszy film Persona 3. Niestety, nie jest on jakiś wybitny.

 

Główny zarzut ten sam co w przypadku P4 The Animation - pozbawiony emocji i zachowujący się jak robot protagonista. Choć rozumiem, co twórcy chcieli/chcą zyskać takim przedstawieniem - szczególnie, że inni bohaterowie nie pozostają na to obojętni - to niestety w praktyce wyszła po prostu postać kompletnie wyprana z emocji. Nie wygląda to dobrze zarówno z punktu widzenia osoby znającej grę, jak i w przypadku oceniania filmu niezależnie.

 

Wydarzenia troszkę streścili i miejscami pozmieniali, skupiając się na tym co istotne. Pojawia się kilka postaci w grze robiących za social-linki, ale nie są one istotne. Mimo tego niektóre wątki były zbyt pospieszone - właściwie całe okoliczności rekrutacji do SEES i istnienia Tartarusa. Mitsuru, Ikutsuki czy Akihiko coś tam gadają, ale widz nic o nich się nie dowiaduje, przez co ewidentne się staje, że jest to film na podstawie gry. Równie dobrze mogli powiedzieć "Oh great hero, take this sword and go save the world!".

 

Kreska, animacja i ogólna reżyseria na duży plus. Z punktu widzenia fana ogląda się miło i nawet zaskoczony byłem jak efektownie wyszły im walki z udziałem person. Zachowali też ogólny klimat oryginału w pewnych scenach, nawet jeśli w innych trochę przesadzili.

 

Generalnie film nie jest kiepski, ale nie jest też szczególnie dobry. Myślę, że przede wszystkim kwestię MC oraz okoliczności jego rekrutacji można było przedstawić zdecydowanie lepiej.

 

Aha, oficjalne napisy są raczej słabe. Sporo tam błędów lub kiepsko dobranych słów (Np. zamiast "You're a nice guy" to "You're a sweetie" itp). Nie dość, że film traci na tłumaczeniu, to jeszcze nie ma co liczyć na oficjalne wydanie jakiejś lepszej wersji, skoro Aniplex jedynie za import odpowiada.

Odnośnik do komentarza

Szkoda, że prawa zdają się mieć tylko do DDS. Ani słowa o Lucifer's Call.

 

Z ciekawości, czy zakup na amerykańskim PSN wymaga zakładania zupełnie osobnego konta?

Tak aby kupować z amerykańskiego PSN potrzebujesz także konta z USA sprawa banalna. Jedynie problemy to kwestii zakupu mogą wyniknąć z potrzeby posiadania amerykańskiej karty no ale przecież można kupić karty doładowujące. Kolejny megaton dostępny na wyciągnięcie ręki tylko co tu kupić jestem też zainteresowany i to bardzo Personą Q  ciekawe kiedy można się spodziewać premiery na zachodzie ?. 

Odnośnik do komentarza

ZOMG - http://www.siliconera.com/2014/05/27/persona-4-arena-ultimax-dlc-includes-story-mode-first-game/

 

Story mode z pierwszej Areny jako... DLC...

 

Czyli jeśli kupiliście pierwszą grę i "by być na czasie" chcecie kupić jej nową wersję, to jeszcze będziecie musieli dopłacić za coś, co tak naprawdę już posiadacie, tylko na innym dysku...

 

Chrystepanie, ARC, Atlus, na drzewo... Co stało na przeszkodzie by uwzględnić Story mode bazowo? Toż to jest w końcu sequel, czy update?

 

Nie zdziwię się jak za rok zapowiedzą kolejną edycję. I właśnie dlatego moich pieniędzy nie dostaną.

Edytowane przez Suavek
Odnośnik do komentarza

Ja zaś uważam,że te Premium Newcomer Package” to może nie jest taka zła sprawa. Jak ktoś nie grał w jedynkę, a chciałby zobaczyć o co w niej chodziło to może sobie skołować tą paczkę z DLC. Oprócz story mode wrzucili tez tam inne bajery więc o ile cena nie będzie zabójcza to pomysł może być spoko.

Choć to tylko w Japonii, kto wie czy reszta świata też takie coś dostanie do zaoferowania.

Edytowane przez Paliodor
Odnośnik do komentarza

Mnie chodzi bardziej o to, że grę sprzedają jak jakiś sequel, choć w rzeczywistości jest to nic innego jak kolejna bijatyka z płatną aktualizacją. Niczym kolejny Street Fighter IV. To już prawdę mówiąc bym wolał żeby sprzedawali to jak zaktualizowaną wersję gry i uwzględnili tam story mode z oryginału domyślnie, a nie życzyli sobie dodatkowej kasy za to jako DLC.

 

I gdzie mam gwarancję, że za rok nie wypuszczą kolejnego super duper kuraimaxu pierdaxu arena, który sprowadzać się będzie do zmian w balansie i paru nowych postaci, ale sprzedawać będą to osobno?

 

To już nawet aktualizacje do Street Fighter IV są sprzedawane jako DLC, jeśli ktoś już ma podstawkę. Tutaj praktycznie oryginał nie ma już racji bytu.

Edytowane przez Suavek
Odnośnik do komentarza

Wiem o co ci chodzi. Ale to jest Arc i sam wiesz jak oni wydają swoje gierki.

Choć na obronę Areny 2 mogę wpisać nowe postacie,areny, nowy tryb story itd. Już w pierwszej Arenie było sporo rzeczy do roboty więc chociaż nie ma się wrażenia,że dostało się jakieś ubogie naparzanie z paroma postaciami na krzyż :/

 

 

I gdzie mam gwarancję, że za rok nie wypuszczą kolejnego super duper kuraimaxu pierdaxu arena, który sprowadzać się będzie do zmian w balansie i paru nowych postaci, ale sprzedawać będą to osobno?

Nie ma gwarancji, ja bym się nie zdziwił jakby jeszcze jakaś Arena wyszła.W końcu zawsze jeszcze mogą dorzucić female MC z P3P i resztę ekipy z Persony 3 :D

Odnośnik do komentarza

Ja po prostu mam dość takich praktyk biznesowych i nie mam zamiaru wspierać developerów je stosujących. Wystarczająco się nadziałem ze wspomnianym SF4 i o mało nie kupiłem oryginalnego BlazBlue na PC w okolicach premiery, którego pierdyliard późniejszych wersji wyszło tylko na konsole. To samo zresztą mówiłem o Gundam Extreme VS, który ledwo co otrzymał zaktualizowaną wersję, a już zaczęto do niego dowalać DLC.

 

Japończycy są gorsi pod tym względem niż EA, Acti-Blizz czy Ubi momentami.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...