Skocz do zawartości

PSX Extreme #160


Rekomendowane odpowiedzi

  O muzyce i efektach dźwiękowych już w PE się nie pisze lub czasami marginalnie. O ogólnie pojętej grafice również pisze się mało i często "prostacko".

 

Nowy Need for Speed ponoć chodzi w  30fps, wiec jak  dynamika jazdy ma się do 60fps np w Burnoutach? Dlaczego nawet słowem nic nie ma wspomniane w recce? Szkoda że tego wszystkiego trzeba się dowiadywać się z innych źródeł.

 

Recka Muttiego i Zaxa dla mnie najlepsza w tym numerze , ale ogólnie poziom recenzji staje się coraz niższy. O kwestiach technicznych się już prawie nic nie pisze a miejsce marnuje na jakieś idiotyczne wstępy czy inne lanie wody.

 

Nie lubię również felietonów opartych na "gdybologii" ; ) Nudy.

 

O zaletach numeru których jest sporo nie chce mi się pisać ; )

 

Czytam takie opinie sie naprawdę się dziwię. Co w ogóle znaczy, że poziom recenzji staje się coraz niższy? Czy ludzie naprawdę chcą czytać w recenzji trzy akapity o tym, jakie to efekty graficzne zastosowali developerzy i mielić dwadzieścia fachowych nazw tychże efektów, które i tak zupełnie nic im nie mówią? Bo po prostu czasem mam wrażenie, że niektórzy woleliby dowiedzieć się, jakie mamy w grze opcje w menu, jaką mamy rozdzielczość, ile fps'ów itp. itd. zamiast poczytać o - że tak to ujmę - duchowej stronie danej gry. O tym, jakie wywołuje emocje i czy w ogóle jakieś wywołuje, o tym, jakie wrażenia niesie ze sobą rozgrywka, o uczuciach, jakie towarzyszą przebijaniu się przez kolejne levele itp. Czy naprawdę najważniejsze jest to, że ta gra ma lepsze tekstury od innej i przez to jest lepsza? Bo czasem odnosze wrażenie, jakby tak właśnie było. Wszyscy śmieją się z graczy szarpiący na PC, a czasem zachowują się zupełnie tak samo zawistnie, podniecając się tym, że na PS3 to są bardziej ząbkowane krawędzie, a na X'ie mniej czy tam vice versa. Powiem Wam, że mi momentami wiszą technikalia, bo jeśli jakaś gra jest dobra, to nawet mając paskudną grafikę będą się nią podniecał, choć oczywiście zaznacze mierność oprawy w tekscie. Dla mnie gry to coś więcej niż bezduszne techniczne cudeńka, oczekuje od nich emocji i wrażeń i takie emocje i wrażenia uważam powinien oddawać recenzent w swoim tekście. Poczytajcie sobie recenzje w Edge, na którego wszyscy tak narzekają. Pal licho ich oceny, ale magazyn ten czytam pod ponad 2 lat i w żadnej, ale to w żadnej recenzji nigdy nie pada słowo o rozdzielczości, o fps'ach i itp.

 

Druga sprawa. Często narzekacie, że nie ma porównań wersji na dane konsole, a prawda jest taka, że często nie ma możliwości, aby jeden recenzent zagrał na dwóch konsolach. Mamy w redakcji kilka debugów które non stop krążą między redaktorami i często technicznie niemożliwe jest granie w obie wersje. Przecież chcecie mieć numer na czas tak? Dlatego czasem recke pisze się na X'ie, czasem na PS3, choć rozumiem, że osoba mająca obie konsole szuka tej najlepszej wersji. Może powiniśmy zastosować praktykę ze wspomnianego już Edge, gdzie pisze się po prostu która wersja gry była ogrywana i jest święty spokój. A u nas tylko narzekanie i narzekanie...

  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

 Nie chcesz o tym czytać ok, a ja chce. Kilka zdań nikogo nie zbawi, technikalia swoja drogą, "duchowa strona" swoją.  Zauważ też jednak,że takie sprawy to często minus danej produkcji a często w recce nie ma nic o tym napisane. Ostatnio np. Sniper: Ghost Warrior , nowy Fallout ale nie tylko. Wracając do porównań oprawy na danym systemie, wprawdzie nic o tym nawet nie wspomniałem ale jeśli już to kiedyś prawie w każdej recce była porównana gra z Xboxa i PS2. Teraz już bardzo rzadko. Niektórzy mają oba systemy i zapewne chcieliby wiedzieć. Płacimy to się nie dziw,że czegoś chcemy w czasopiśmie i dajemy propozycje.  I naprawdę nie uogólniaj tak dramatycznie bo po prostu nie wypada. Tak, dla mnie poziom recki spada jeśli dosłownie nic nie ma o szeroko pojętej grafice i muzyce lub jedno zdanie ( "ładna grafika i muzyka" ).

 

Narzekanie i narzekanie, tylko narzekanie widzicie a ogrom pochwalnych postów już nie. Tak to tylko u nas. jeśli mam już w podobnym tonie uogólnić ; ) 

Edytowane przez Sebastian Ś.
Odnośnik do komentarza
Gość Orson

 

Narzekanie i narzekanie, tylko narzekanie widzicie a ogrom pochwalnych postów już nie. Tak to tylko u nas. jeśli mam już w podobnym tonie uogólnić ; ) 

 

 

o to to to to własnie.

 

zresztą o czym mowa, pochwałą dla PE jest fakt, ze go kupujemy- potrzeba by tu jeszcze robic wirtualnego lodzika?

Odnośnik do komentarza

Nowy numer dobry ale bez fajerwerkow. Xbox dostal 2 strony, nic nie wspomniano o evoxie i dokonaniach sceny, fajnie, ze nikt sobie nie przypomnial ze 1 konsola M$ byla swoistym ewenementem w tej dziedzinie. No ale tyle w temacie narzekania, duzo czytania, dobor tematow ciekawy tylko rzeczywiscie te poczatkowe strony co chyba dzujo pisze mozna lepiej zagospodarowac niz na goscinne wystepy. Aha - Sciera nie daj sie za cholere namowic na zadne trzodowisko, to przegiecie paly i ublizajace poziomem nawet w grupe spoleczna zajmujaca sie budowlanka. ;/

Edytowane przez 2razyjot
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...