Skocz do zawartości

PSX Extreme #160


Rekomendowane odpowiedzi

Pewnie nic Was to nie obchodzi, ale jak już wielokrotnie było mówione, gry na konsole Nintendo organizujemy we własnym zakresie, tj. kupujemy je w sklepie. Gry takie jak nowy Donkey Kong, Kirby nawet u nas nie wyszły, pozostałe, jak pewnie wie każdy rodzimy użytkownik Wii, są zwykle trudno dostępne i przy tym drogie. Pomysł recenzji pisanej przez 4 osoby tym samym to jedynie pobożne życzenie - spróbujcie przekonać 4 zg(red.)ów do wyłożenia z własnej kieszeni po 200 zł, aby przygotować recenzję gry na którą chętnych będzie (spójrzmy prawdzie w oczy) mniej więcej tylu, co wspomnianych recenzentów. Przykładów nie trzeba szukać daleko. Silent Hill: Shattered Memories, którego tak zachwalaliśmy w recenzji z Majkiem przeszedł bez zupełnego echa, podobnie jak świetny Dead Space: Extraction, o którym większość usłyszała dopiero przy okazji jego zapowiedzi na PlayStation 3. Przykra sprawa, ale pomimo szczerych chęci - nie mamy na nią wpływu.

Odnośnik do komentarza

Nie no, rozumiem:) Ale jeśli chodzi o gry multiplatformowe to przecież można dopisać, że wyszła też na Wii. A jak już recenzujecie jakąś naprawdę dobrą grę to można jej poświęcić te, powiedzmy, 2 strony. Wiadomo, że nie jest wam łatwo niektórych rzeczy zdobyć ale to trochę wygląda tak na łamach pisma, jakby ta konsola była martwa. Wiem, że mi jest łatwiej gadać niż wam zrobić, ale próbujcie!:) A z tym kupowaniem, to rzeczywiście slabo, przyznaję, że nie wiedziałem.

Edytowane przez roivas
Odnośnik do komentarza

wqurwiłem sie na maxa...

 

 

byłem po PE, korki jak diabli o tej porze, zimno i szaro ale nic, twardo do empiku po PE (bo po kioskach nie pytam nie wiedza o waszym istnieniu wogóle, CDa za to jest wszedzie ale o tym juz bbyła mowa).

 

I suspens jest taki:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

NIE MA PE :teehee::teehee::teehee::teehee:

 

 

Poległem. dosc, ze cyrk jest konkretny, zapowiedz informuje o tym,z e premiera dzis choc mozna było gdzie niegdzie kupic w sobote to znów znow znów znów znów znow znów znów znow znów znów znów znow znów znów WPADKA.

 

 

I teraz uwaga: pytam w empiku czemu nie ma to mi powiedziano, ze od teraz bedzieciwe sie ukazywac 25 , tłumacze ze nie to mi pokazuja tabelki na kompie, ze przeciez od 2 miechów nie jestescie na 20 i ze to ja mam cos nie tak z głowa- bo nawet nie wiem kiedy wychodzi me ulubione pismo

 

 

 

 

 

 

 

 

 

nie wiem kto jest za to odpowiedzialny ale ale apeluje do niego: dobry człowieku, PE to tradycja, to marka, to pismo stworzone przez pasjonatów , przez legendy polskiej sceny growej (Sciera, Hiv , Kali itp...) zwolnij sie człowieku, a najlepiej sepuku popełnij. serio panowie, pozbadxcie sie nygusa bo was ruinuje

 

Cyrk normalnie :unsure:

Edytowane przez Orson
Odnośnik do komentarza

zamówiłbym ale z tym są tez jaja- ile razy poczta daje doopy to głowa mała.

 

mam zamówiony programz polsatu (gratisowy)- przychodzi do mnie w porach "jak chce". Sadze ze podobnie byłoby z PE

 

 

a pozatym czy to naprawde kraj trzeciego swiata? Czy nie moge jak normalny obywatel europy wejsc do sklepu i kupic towar tylko takie pierd.olenie?

Edytowane przez Orson
Odnośnik do komentarza

Szczerze ? Po cichu liczyłem na recenzję Gran Turismo ;) I tak numer zapowiada się bardzo dobrze.

Szczerze? Ja też ;p.

 

ja akurat nie liczyłem bo zapomniałem o tym:p jednak jak juz teraz przypomnieliście to mam spostrzeżenie - podobna sytuacja co RDR - recka miesiąc po premierze = każdy kto byl napalony i chciał kupić to już i tak kupi i recke bedzie czytal na zasadzie "no taa.. wiem to sam gralem" ;P (tak mialem z rdr wlasnie)

 

swoja droga dopiero rpzed chwila sobie przypomnialem ze jest nowy numer dziś , akurat jak wrocilem ze sklepu i nie chce mi sie drugi raz isc ;p

Edytowane przez Yano
Odnośnik do komentarza

Mała uwaga do Rozba na temat "Wirtualnej turystyki" - do Prypeci/Czarnobyla jak najbardziej nalezy sie udac, ale w realu, wystarczy 19 lat, ~1500zł i troche odwagi, ja jade na 200% w maju 2011 po obchodach 25 lecia katastrofy :thumbsup: Do tego wątku można dodac mapkę GRID z multiplayera Black Ops, gdzie w tle mamy antenę identyczną z legendarną Dugą-3 znajdującą się 9km od Czarnobyla ;)

Odnośnik do komentarza

Oburzony, ze prenumerate dostaniesz raz czy dwa troche pozniej niz kioski. Czy wy sobie jaja robicie, czy na prawde zrezygnowalibyscie z czytania ulubionego periodyku bo sie spoznil do kiosku raz czy dwa, albo prenumerata, a raczej poczta zawalila? Niepojete to dla mnie jest.

Odnośnik do komentarza

wqurwiłem sie na maxa...

 

Na Twoim miejscu tez bym sie "wqurwil na maxa" na swoja polonistke, ktora nie nauczyla Cie czytac ze zrozumieniem.

 

Największe, czyli Ruch i Kolporter będą miały premierę PE w poniedziałek lub nawet wtorek.

 

Przyznaje, nie docenilem Kolportera, ktory dostarczyl numer wczesniej niz sie spodziewalem.

 

Orson- ja tez dzis bylem w Empiku i nie bylo PE. Nie pierwszy raz. Empik ma jakies opoznienie i juz. Poszedlem do zwyklego kiosku na przystanku i tam kupilem.

 

Nie dostarczamy nakladu bezposrednio do Empiku. Z nim wspolpracuje lokalnie albo Ruch albo Kolporter. Nie ma reguly, poniewaz kazda sklep sam decyduje z kim wspolpracuje. Jesli sa roznice w Pierwszym Dniu Sprzedazy w Kolporterze i Ruchu to sa rowniez roznice w PDS samych Empikow.

Odnośnik do komentarza

ok, nie przeczytałem zapowiedzi- zobaczyłem tylko "premiera poniedziałek"

 

co nie zmienia sytuacji,ze akcja i tak jest chora, niektórzy kupują juz w sobote , inni wogóle, tu nie ma co polemizowac

 

dlaczego tak jest- pokazało zestawienie Empiku odnosnie sprzedazy Black Opss. 25 % kopi kupili konsolowcy, reszte PC towcy.

 

dlatego CDA w Polsce jest wszedzie , PE tylko w Empikach (prawie) . No i do tego "jest" albo i

nie"

 

a przyklad suliego- dlatego nie ma sensu wg mnie brac prenumeraty. Gdtbym zA(pipi)>SICE chciał i złaził całe miasto to pewnie bym kupił (no ale bez jaj , mamy 2010 rok, nie te czasy) i miałbym wczesniej od prenumeratora...nie wspominajac o tych, którzy mają juz w sobote i ..delikatnie spojluja oceny Black Opss. Tym samym wiemy,ze ma note gorsza (czy równą ) MoH...

 

zaskoczenia nie bedzie wiec wogóle...

 

za 30 lat tu bedzie normalnie , w tym kraju

 

 

ps - czy mozna sie dowiedziec w jakim nakładzie schodzi PE? Powiedzcie wreszcie, czas skonczyc z ta patologia polskiego rynku growego ....gdzie takie rzeczy są tematem tabu (paranoja paranoja)

Edytowane przez Orson
Odnośnik do komentarza

Moim zdaniem ocena Black Ops strasznie nisko. Mutti stawiasz je ocenowo na równi z pewnym FPSem, a te dwie gry dzieli przepaść.

 

Jesteś pewien, że tak samo? Bo MOH ocenił na 7-.

chodzi mi ogólnie o ocenę wystawioną przez pismo. Jak wchodzisz na Gamerankings to patrzysz jaką notę wystawiło np IGN a nie pan xxx z IGN ;)

Odnośnik do komentarza

ok, nie przeczytałem zapowiedzi- zobaczyłem tylko "premiera poniedziałek"

 

co nie zmienia sytuacji,ze akcja i tak jest chora, niektórzy kupują juz w sobote , inni wogóle, tu nie ma co polemizowac

 

dlaczego tak jest- pokazało zestawienie Empiku odnosnie sprzedazy Black Opss. 25 % kopi kupili konsolowcy, reszte PC towcy.

 

dlatego CDA w Polsce jest wszedzie , PE tylko w Empikach (prawie) . No i do tego "jest" albo i

nie"

 

a przyklad suliego- dlatego nie ma sensu wg mnie brac prenumeraty. Gdtbym zA(pipi)>SICE chciał i złaził całe miasto to pewnie bym kupił (no ale bez jaj , mamy 2010 rok, nie te czasy) i miałbym wczesniej od prenumeratora...nie wspominajac o tych, którzy mają juz w sobote i ..delikatnie spojluja oceny Black Opss. Tym samym wiemy,ze ma note gorsza (czy równą ) MoH...

 

zaskoczenia nie bedzie wiec wogóle...

 

za 30 lat tu bedzie normalnie , w tym kraju

 

 

ps - czy mozna sie dowiedziec w jakim nakładzie schodzi PE? Powiedzcie wreszcie, czas skonczyc z ta patologia polskiego rynku growego ....gdzie takie rzeczy są tematem tabu (paranoja paranoja)

Orson, przecież to nie wina PE, że Black Ops się lepiej sprzedaje na PC :thumbsup:. Pewnie i PE mogłoby mieć nakład, jak Wyborcza, znalazłbyś go wszędzie, ale takie są realia polskiego rynku PC>konsole. Pismo po jednym takim nakładzie poszłoby z torbami, a tego nie chcemy.

Odnośnik do komentarza

no wiem,ze nie wina PE, ze tu gra sie na Pc (a dlaczego tak naprawde na pC...to jest dramat...bo za darmo,z torrentów )

 

 

jestem ciekaw tylko czy wreszcie ujawnia naklad i proporcje sprzedazowe z tegóż...

 

 

bo jak pokazał przyklad CDA- który takie dane ujawnia- mozna to ujawnic i sie niw bankrutuje czy cos :D

 

bo to mnie rozwala w polskim rynku growym- tu ze sprzedazy robi sie tabu :teehee:

Edytowane przez Orson
Odnośnik do komentarza

Wam naprawdę robi różnicę czy kupicie pismo w dniu premiery/przed prenumeratą czy kilka dni później? Ja w sobotę akurat byłem w Szczecinie na zakupach, wszedłem do inMedio z ciekawości i PE było od groma (dwie sterty po 10 nr spokojnie) więc kupiłem. Ale gdybym nie dostał wtedy, ani gdybym nie dostał w poniedziałek to nie płakałbym, kupiłbym gdzieś po drodze or sth. Jeszcze chyba przecież nie było sytuacji, w której PE sprzedało się w 100%, zawsze jakiś egzemplarz się znajdzie.

Odnośnik do komentarza

Orson: wydaję mi się że nakład mniejszy niż za czasów świetności PSXa/premiery PS2.

Wtedy to (ok. 2000 rok), Psx Extreme było dostępne w każdym kiosku - teraz babka z pobliskiego kiosku, zamawia mi na specjalne zamówienie.

Sam jestem ciekaw co do nakładu. O pierwszym numerze i 10 000 egzemplarzach było głośno, a teraz cisza:)

Odnośnik do komentarza

Chyba znowu nie będzie trzodowiska, więc kolejny minus.

Chciałes powiedziec +

jak czytalem to wolalbym chyba nawet reklame w tym miejscu

Wpis.

 

Ja nawet wolałbym pustą kartkę albo brak strony ;p.

 

Długo będziesz jeszcze płakał o to 8+ dla RDR? Po czasie stwierdzam, że 8, zadowolony? :lol:

 

 

Ural a tak na poważnie koniec z "trzodowiskiem" ?

Odnośnik do komentarza

Chyba znowu nie będzie trzodowiska, więc kolejny minus.

Chciałes powiedziec +

jak czytalem to wolalbym chyba nawet reklame w tym miejscu

Wpis.

 

Ja nawet wolałbym pustą kartkę albo brak strony ;p.

 

Długo będziesz jeszcze płakał o to 8+ dla RDR? Po czasie stwierdzam, że 8, zadowolony? :lol:

 

:blink: :blink: :blink:

 

A co ma piernik do wiatraka? WoW pojechałeś po bandzie, O Twoim 8+ dawno zapomniałem bo raz, że było w 3 groszach a dwa argumenty miałeś słabe i nietrafione (co udowodniłeś pisząc bzdury na forum) więc...

 

Co do Trzodowiska sorry ale skoro czytając musiałem się zasłaniać ze wstydu i zażenowania to, to... Nie robi mnie humor w stylu polskich telenowel.

Nie robi mnie jak ktoś na siłę próbuje być śmieszny na dodatek dow(pipi)ami ala "podryw na gracza".

 

Dlatego wolę zobaczyć reklamę RDR, dodatkową stronę kąciku sportowego, rpg, listów czy nawet pustą kartkę niż czytać jakieś dyrdymały śmieszne jeżeli ma się nie więcej niż 10 lat.

 

Więc nie wiem skąd ta Twoja teoria tym bardziej jak można przeczytać i było można miesiąc temu. Nie tylko ja się cieszę z braku Trzodowiska :whistling:

Edytowane przez SłupekPL
Odnośnik do komentarza

Orson: wydaję mi się że nakład mniejszy niż za czasów świetności PSXa/premiery PS2.

Wtedy to (ok. 2000 rok), Psx Extreme było dostępne w każdym kiosku - teraz babka z pobliskiego kiosku, zamawia mi na specjalne zamówienie.

Sam jestem ciekaw co do nakładu. O pierwszym numerze i 10 000 egzemplarzach było głośno, a teraz cisza:)

 

Juz to kiedys pisalem. Kiedys to byly same kioski w Polsce. To bylo jednak kiedys. Teraz model sprzedazy czasopism sie zmienil i ten sam naklad dzieli sie na kioski i duze punkty sprzedazy (Empiki, salony prasowe w centrach handlowych). W firmach zajmujacych sie sprzedaza prasy dzialaja automatyczne algorytmy nadzialu prasy. Jesli kilka razy w danym kiosku nie sprzedaje sie magazyn to go automat kasuje. Jesli jako czytelnik zawsze kupowalbys w danym kiosku prase PE to byly on tam nadal. Jednak jesli kupiles go przy okazji na stacji benzynowej czy przy okazji zakupow w markecie to kiosk zostal z niesprzedanym egzemplarzem. Jesli zrobiles to kilka razy to nawet jesli teraz chcialbys go ponownie kupic w kiosku to nie ma na to szans. Tak to dziala.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...