Skocz do zawartości

Gran Turismo 5


Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli chodzi o dźwięk w GT to faktycznie dobrze ktoś zauważył, że jest o n za cichy, ale wystarczy dobrze wyregulować sprzęt i jest jak najbardziej OK. Co do samych dźwięków w poszczególnych aspektach to GT5 nie ma sobie równych w dźwiękach aut japońskich np. odgłos VTEC'a to coś niesamowitego, jest jeszcze lepiej niż w Prologu, a myślałem, że już lepiej nie da się tego zrobić, no niebo. Również odgłos wiatru został oddany bardzo profesjonalnie.

  • Plusik 2
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

Pamietacie jeszcze organizowane w zeszlym roku Gran Turismo 5 Road Show? Tak sie sklada, ze bylem jednym ze zwyciezcow. A przy okazji ze dostalem niedawno paczke z fotami z firmy ktora organizowala wyjazd postanowilem zrobic relacje z wypadu na lengendarny Nurburgring smile.gif Jak macie ochote poczytac to zapraszam: http://www.kapar.pl/?p=166 .

Bardzo przyjemna relacja. Fajnie się czytało. Muszę się tam kiedyś wybrać bo to raj dla fanów sportów motorowych i samochodów.

 

Co do GT5 Road Show. Byłem dwa dni w Katowicach na tym turnieju i próbowałem pobić czas BoryzPL. Ostatecznie miałem jakieś 2 dziesiąte gorszy czas. Miałem jedną szansę lub dwie na zrobienie 2"09, ale ostatecznie się nie udało. Wiecie zrobienie 2"09 (czy niskie 2"10) na turnieju to jest sztuka. Dla porównania w domu na DFP robiłem prawie zawsze 2"10 niskie, ale już na turnieju, na nieco innej kierownicy DFGT i powiedzmy stanowisku było dużo trudniej.

Tak czy siak było super. Super ludzie, rywalizacja, hostessy i ogólnie klimat. Szkoda, że takie eventy nie są organizowane częściej.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Uzytkuje ktos Wheel Stand Pro ? Warto to kupic ?

Nie polecam. U kolegi kilkukrotnie miałem okazję wypróbować ten wynalazek. Miękkie aluminium giba się we wszystkie strony i szczerze bałbym się o dłuższe użytkowanie w perspektywie wygięcia/złamania którejś z rurek. IMO sam projekt jest ok, bo coś podobnego skleciłem z roweru (patrz temat: "Stojak pod kierownice") i wygoda użytkowania stoi na wysokim poziomie. Producent poleciał w kule z użytym materiałem.

Odnośnik do komentarza
Uzytkuje ktos Wheel Stand Pro ? Warto to kupic ?

 

Jeśli masz jakieś warunki warsztatowe (szlifierka, wiertarka, spawarka itd.) to zdecydowanie nie warto. Za cenę złomu kupisz sobie wszystkie potrzebne rzeczy i sam odpowiedni stojaczek wystrugasz. Natomiast jeśli takich warunków nie masz, to innej opcji jak zakup WSP nie widzę. Użeranie się ze stołami, ławami, biurkami itd. na dłuższą metę jest cholernie uciążliwe. Często miałem ochotę zagrać na kierownicy, ale jak pomyślałem o rozkładaniu tego całego majdanu to mi się odechciewało :P

 

Edit: Zioło mnie ubiegł :P

 

Natomiast co do jakości WSP, to cholera wie jak to jest... jedni sobie chwalą i mówią, że jest mur-beton, a inni piszą, że się gibie. Sam nie grałem na WSP.

Edytowane przez Michał102
Odnośnik do komentarza

Witam.

Może mi ktoś wyjaśnić jak przejść event Nascar ?

Mam z tym wielki problem nie mogę przejść ostatnich trzech zadań, pozostałe mam na złoto , tylko z tymi 3 się mecze,. Pamiętam że u kolegi zrobiłem bez problemu na złoto wszystkie , ale tam szło ABS ustawić na 0, wiem że teraz tego nie można zrobić i jest wielki problem. Wczoraj robiłem z 60 podchodów i max pozycja to 6 !!. Krew mnie zalewa bo nawet Sebastain V. nie jest tak popier.... co to.

Jak ktoś ma jakieś wskazówki to proszę o jakąś poradę. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza

http://www.gtplanet.net/forum/showthread.php?p=5614382#post5614382

 

podchodzi pod cheat ale mozesz proboawc jak jestes zdesperoawny;p

Ja zrobilem to w legalny sposob DS3 juz po patchu gdzie nie mozna bylo wylaczyc ABS. Z tego co pamietam to ABS 1 i trzeba DRAFTOWAC ile sie da do tego starac sie jak najmniej wytracac predkosc no i nie wybijac sie na pierwsze miejsce jak juz bedziesz w czubie poniewaz przegrasz gdyz AI Cie wyprzedzi draftujac, dlatego trzymaj sie na drugim miejscu do ostatnich zakretow i dopiero w ostatniej chwili wyskocz. Przejzyj youtube tam napewno znajdziesz pomoc.

Innym sposobem PODOBNO jest ustawienie ABS na 10, nie potwierdzam gdyz nie probowalem ale niektorzy pisza ze jakims cudem da rade z abs 10 zrobic gold

Odnośnik do komentarza

Uzytkuje ktos Wheel Stand Pro ? Warto to kupic ?

Nie polecam. U kolegi kilkukrotnie miałem okazję wypróbować ten wynalazek. Miękkie aluminium giba się we wszystkie strony i szczerze bałbym się o dłuższe użytkowanie w perspektywie wygięcia/złamania którejś z rurek. IMO sam projekt jest ok, bo coś podobnego skleciłem z roweru (patrz temat: "Stojak pod kierownice") i wygoda użytkowania stoi na wysokim poziomie. Producent poleciał w kule z użytym materiałem.

 

Mam WSP od grudnia. Jest bardzo dobre. Błyskawicznie się wyjmuje i rozkłada. Nie jest tak stabilne jak kiera w prawdziwym aucie, leciutko się wygina przy gwałtowniejszych ruchach, ale w ogóle to nie przeszkadza.

Odnośnik do komentarza
W okolicy 29-30 sierpnia pojawi się patch 1.11.

Później (we wrześniu i październiku) mają pojawić się nowe "ficzery" i content. Niby fajnie... ale lepiej jednak nie napalać się na nic wielkiego...

http://www.gtplanet.net/gt5-update-coming-august-29th-features-content-to-follow/

 

 

Nie wierze w dlc do tej gry. Dawać save'y do endu, psia jego mać!

Odnośnik do komentarza

Pamietacie jeszcze organizowane w zeszlym roku Gran Turismo 5 Road Show? Tak sie sklada, ze bylem jednym ze zwyciezcow. A przy okazji ze dostalem niedawno paczke z fotami z firmy ktora organizowala wyjazd postanowilem zrobic relacje z wypadu na lengendarny Nurburgring smile.gif Jak macie ochote poczytac to zapraszam: http://www.kapar.pl/?p=166 .

Bardzo przyjemna relacja. Fajnie się czytało. Muszę się tam kiedyś wybrać bo to raj dla fanów sportów motorowych i samochodów.

 

Co do GT5 Road Show. Byłem dwa dni w Katowicach na tym turnieju i próbowałem pobić czas BoryzPL. Ostatecznie miałem jakieś 2 dziesiąte gorszy czas. Miałem jedną szansę lub dwie na zrobienie 2"09, ale ostatecznie się nie udało. Wiecie zrobienie 2"09 (czy niskie 2"10) na turnieju to jest sztuka. Dla porównania w domu na DFP robiłem prawie zawsze 2"10 niskie, ale już na turnieju, na nieco innej kierownicy DFGT i powiedzmy stanowisku było dużo trudniej.

Tak czy siak było super. Super ludzie, rywalizacja, hostessy i ogólnie klimat. Szkoda, że takie eventy nie są organizowane częściej.

 

Oj pamietam, jak mnie wtedy stresowales ;) Ty robiles coraz lepsze czasy a ja coraz gorsze przez ten caly weekend. Tez pisalem o tym w postach jakis czas temu, ze w domu calkiem inna jazda niz na samym evencie. Moze bedzie okazja sie wybrac kiedys wspolnie, bo z ekipa z Nurburgringu planujemy kolejny wypad w przyszlym roku jesli dobrze sie ulozy :)

Odnośnik do komentarza

PiotrB gratuluję czasu w najnowszym evencie - 1:16:5 bez wspomagaczy !!!! na prawdę mega czas

Dzięki choć przyznam, że pomału mi się kończy kierownica (stara, wysłużona DFP). Biegi zmieniam na wyższe shifterem, a redukcja lewą łopatką :-). Trzeba pomyśleć o G27...

 

Dobrze mi się jeździ bo SLSa AMG mam opanowanego. Bardzo dużo nim jeździłem we wspomnianym GT5 Road Show. Wprawdzie wtedy śmigaliśmy na Sportowych Twardych, a nie Komfortowych Miękkich i na nieco szybszym torze. Na torze Top Gear jesteśmy dużo bardziej ograniczeni słabszą przyczepnością mechaniczną, ale przynajmniej jest większy fun z jazdy :-).

 

Jeszcze może pomęczę ten event bo nie oglądałem powtórek czołówki. Może chłopaki coś ciekawego wymyślili :-).

Edytowane przez PiotrB
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Jest dopracowany dźwięk. Ale to wszystko jakoś tak cicho brzmi... :)

 

A do czego masz podłączoną plejkę i co masz ustawione w opcjach w grze?

 

Ja mam podłączone do średniutkiego ampli Soniaka (DH-800) a w grze ustawiona "Duże kino domowe" i jeszcze w żadnej grze wyścigowej nie słyszłałem takiego dźwięku!

Oczywiście do odgłosów z reala pewnie jeszcze sporo brakuje, ale dynamiką dźwięk w gt5 miażdży wszystko co do tej pory wyszło.

W końcu ktoś realizujący dźwięk w grach wpadł na pomysł zachowania proporcji w dynamice dźwięku (poziomach głośności). w końcu głośność np. Ferrari jest o 300% głośniejsza od zwykłego Civica, a bolidy typu Zonda R dosłownie urywają uszy przy kamerze TPP. Przywalenie w barierkę też nie jest zwykłym puknięciem a porządnym j.ebnięciem (kto słyszał jakikolwiek wypadek z bliska przy prędkości 30-40 km/h wie jak to jest głośno :) )

 

Głównym minusem ustawienia "duże kino domowe" to potrzeba podgłośnienia ampli o mniej więcej drugie tyle w stosunku do "małego kina domowego", a i tak muzyki podczas wyścigu prawie nie usłyszymy, ale reszta dźwięków - poezja.

 

Pozostałe ustawienia ("małe kino" oraz "salonik tv") kompresują dźwięk, dzięki czemu nie ma aż takiej różnicy w natężeniu głośności gdy jedziemy np. Zondą i przytoczonym Civikiem.

 

Odnośnie Wheel Stand Pro - posiadam ów stojak od dwóch lat i użwywam go z G25 - moim zdaniem jest bardzo stabilny i tylko czasem podczas driftów potrafi zrobić małego psikusa przesuwając się lekko, ale generalnie bardzo polecam.

Edytowane przez nightrunner
Odnośnik do komentarza

1) jakie 1 auto kupic? kupilem 1 z brzegu ( colta ) nie dosc ze automat to powolny oraz ma dzwiek jak mikser

2) te licencje np B zawsze sa takie trudne ? Z bieda sie na braz lapie :D

3) co daje oprocz trophy zaliczenie licencji na zloto?

Odnośnik do komentarza

2. Licencje w GT5 nie są specjalnie trudne, nawet, jeśli chcesz zaliczyć je na złoto. Jednak, jeżeli masz problemy już z licencją klasy B, wiedz, że dalej poprzeczka będzie zawieszana coraz wyżej.

 

3. Nie ma trophy za zaliczenie licencji na złoto (są trofea za samo zaliczenie poszczególnych kategorii). Jednakże za 'obrązowienie', 'osrebrzenie' lub 'ozłocenie' konkretnej licencji w Twoim garażu zawita nowy samochód. Tak więc na każdej licencji zdobyć możesz w sumie 3 auta (co daje w sumie aż 18 samochodów za ozłocenie wszystkich zadań).

Odnośnik do komentarza

3. Nie ma trophy za zaliczenie licencji na złoto (są trofea za samo zaliczenie poszczególnych kategorii). Jednakże za 'obrązowienie', 'osrebrzenie' lub 'ozłocenie' konkretnej licencji w Twoim garażu zawita nowy samochód. Tak więc na każdej licencji zdobyć możesz w sumie 3 auta (co daje w sumie aż 18 samochodów za ozłocenie wszystkich zadań).

 

I tu się mylisz - licencje na złoto są potrzebne do najważniejszego (zbiorowego) trofeum za złoto we wszystkim.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...