Skocz do zawartości

Elder Scrolls V: Skyrim


MBeniek

Rekomendowane odpowiedzi

Wiem czego brakuje mi w tej grze - jakiegoś moda, który umożliwi mi zapisywanie gry wyłącznie w mieście(np. w swoim domu), a po za nim np raz dziennie. Wrażenia byłyby o wiele lepsze, bo tak gra nie stanowi prawie żadnego wyzwania :/ Oczywiście mógłbym sam stosować wymyślony przeze mnie mechanizm save'owania(tak "na niby"), ale jestem pewny, że np przy jakimś karygodnym błędzie(godzina w lochach i zgon) wyłamał bym się i tradycyjnie zaczął na przykład od autosejwa. Liczę na takie coś w przyszłości.

Odnośnik do komentarza
Wrażenia byłyby o wiele lepsze, bo tak gra nie stanowi prawie żadnego wyzwania

O na bank byłyby lepsze, zwłaszcza gdyby gra zwiesiła się po paru godzinach :P

 

O ile w Dark Souls coś takiego się sprawdza, tak w grach typu Skyrim... w życiu. To zbyt wielka gra, za dużo jest tu do zrobienia, żeby jeszcze niepotrzebnie dodawać takie utrudnienia. Już nie wspominając o tym, że takie wracanie do domu byłoby mocno upierdliwe czasami.

 

Generalnie jednak gdyby coś takiego ukazało się jedynie jako mod/opcja, to można byłoby obadać. Fajniejszym rozwiązaniem byłby system jakichś amuletów które można by zbierać i używać ich do sejwowania. Jeden amulet = jeden zapis. Bardzo lubię taki sposób zapisywania stanów gry, jaki był w Tomb Raider 3, czy Alone in the Dark 4.

Edytowane przez K@t
Odnośnik do komentarza

Polecam perka przywracającego kondycję podczas leczenia- piesze podróże przyśpieszają kilkukrotnie bo możemy nonstop biec (z 5sekundowymi przerwami na regen kondycji). Konie to porażka w tej grze- zgony po upadku z wysokości pół metra, atakowanie każdego przeciwnika przez konia i następujące po tym zgony (nawet smoki im nie straszne) no i przede wszystkim to ciągłe schodzenie/ wchodzenie na konia aby kogoś zaatakować/ obronić się.

Odnośnik do komentarza

Powtorze swoje ostatnie pytanie. Gdzie mozna spotka dzikie, wolne konie? Mojego stracilem i nie chce mi sie kupowac nowego, ale krasc tez nie chce. Albo jakim sposobem mozna skolowac sobie konia za mniej niz 1k zlota i przy tym nie miec na karku strazy?

 

Rób questy dla Dark Brotherhood, dostaniesz Shadowmere który jest nieśmiertelny (chyba że spadnie ze zbyt dużej wysokości).

 

Ja natomiast zgadzam się z wypowiedziami wyżej - lepiej targać z laka ;]

Odnośnik do komentarza

Powtarzam swoje pytanie odnośnie skill points.Wyczytałem gdzieś że oprócz tego że z każdym kolejnym lvl dostajemy skill point to w dodatku za misje(nie wiem czy główne czy poboczne) można dostać dodatkowe 20 skill points.

Może to ktoś potwierdzić?

 

Ta gra jest tak zabugowana że az czasami odechciewa się grać.

Nie dość że nie mogę ukończyć conjuration ritual spell bo ten (pipi) Deadra po zabiciu nie wrócił do obiliviona tylko zginął...

W dodatku nie mam możliwości upgradu Nightgale Blade przy grindstone, nie mówiąc już o tym że misję mics są całkowicie z(pipi)ane i nie da się niektórych ukończyć - enter the collage of Windhelm - a zrobiłem wszystkie zadania już z tamtąd. SKANDAL!!

Nie ma nawet cienia szansy że naprawią wszystko tym patchem...

Odnośnik do komentarza

Zrobilem caly watek glowny i nie dostalem zadnych extra skill pointow. W jednym zadaniu pobocznym za jego wykonanie dostalem ksiege ktora z automatu awansowala mnie 2 lv w gore ( przez co dostalem 2 skill pointy). I to wszystko na razie jezeli chodzi o extra bonusowe punkty.

 

PS. A tak btw to za wykonanie watku glownego dostajemy jakas nagrode ( jak np. bylo w Oblivionie)? Bo jak na razie to nawet nie bylo oficjalnego podziekowania za uratowanie swiata, ani "pocaluj nas w du.pe" . Czasami w jakims miescie straznik powie pare cieplych slow ze jest wdzieczny i pelen podziwu a tak to nic... Moze powinienem z kims pogadac po wykonaniu calej tej wielkiej akcji?

Edytowane przez genjuro
Odnośnik do komentarza
Nie ma nawet cienia szansy że naprawią wszystko tym patchem...

Bo nie naprawią i zapowiedzieli to zaraz po premierze. W pierwszym patchu mają naprawić te najwcześniej zauważone usterki, a kolejne łatki będą łatać - miejmy nadzieję - resztę dziur.

 

System tych mini questów i tak działa świetnie, jak na tak olbrzymią grę. Warto pamiętać, że w Oblivionie i Falloutach nawet te duże questy potrafiły się często chrzanić i olewać skrypty, a co tu dopiero mówić o zadaniach tworzonych losowo? Ja się cieszę mimo wszystko, że taki system został w grze zaimplementowany i wierzę z czasem będzie częściej i lepiej wykorzystywany.

 

Zresztą psujące się questy to najmniejszy problem - niech w końcu zrobią coś ze stabilnością, bo konieczność wyłączania gry co 30 min całkowicie burzy klimat i uniemożliwia jakąkolwiek immersję.

Edytowane przez K@t
Odnośnik do komentarza

Te hagraveny potrafią nieźle napsuć krwi. Gdy z nimi walczę przypomina mi się scena z czarownikiem Timem z filmu Monty Python'a. Mini-nuke z Fallouta 3 to przy nich pikuś. Na szczęście dosyć łatwo jest zrobić truciznę redukującą odnawianie many do zera i po kilku strzałach stoją te paskudy jak głupie i nie wiedzą co zrobić. Chyba są to najwolniejsze istoty w grze.

Odnośnik do komentarza

@dżar

Zrób enchanting do 100 (i zainwestuj 8 perków, 5 w pierwszy perk i środkowe drzewko) i zrób sobie itemy na Fortify Destruction 100, żeby zmniejszyć koszt zaklęć z tej szkoły do 0. Poza tym w Destruction nie warto inwestować w więcej niż 1 żywioł. Ja gram praktycznie tylko ogniem i niszczę wszystko. Polecam też kupić Impact jak najszybciej będzie to możliwe.

 

Grając magiem nie inwestowałem również w Conjuration albo Ilusion, bo nie widziałem takiej potrzeby. Summony można przyzywać bez perków, a one mają tylko odwracać uwagę. Jak będziesz miał jakiegoś przydupasa, to summony w ogóle nie będą potrzebne.

 

Alteration jest świetne, ale nie opłaca się inwestować w perk który zwiększa efektywność Stoneflesh, Oakflesh i innych magicznych armorów, bo maska w której będziesz śmigać przez większą część gry (dopóki nie wymaksujesz Enchantingu) to Light Armor. Natomiast gdy będziesz miał Enchanting to nie opłaca się latać w ciuchach tylko w Light/Heavy Armor zależnie od upodobań (ja biegam w zbroi daedrycznej, bo ma za(pipi)iste rękawice ;) ).

 

Warto w Restoration wykupić perki leczące cię o 50% więcej i ten co przyspiesza regenerację magicki. Poza tym z perków na dual casty (łączenie takiego samego czaru w dwóch rękach w jeden potężniejszy) interesuje cię tylko perk w Destruction i Alteration.

 

No i zrób sobie jak najszybciej quest dla College of Winterhold - dobre ciuszki, dobra maska, pomocny amulet. Warto.

 

 

@orion50

Kupuj u kowali w miastach (polecam Whiterun, bo jest ich 3) Leather Strips, Leather i Iron Ingot, a następnie wal w kółko Iron Daggery. Najtaniej i najszybciej. Dodatkowo nie sprzedawaj tych daggerków za jakieś śmieszne 5 goldów tylko zachowaj sobie. Przydadzą się, gdy będziesz chciał maksować Enchanting i wtedy też będziesz mógł sprzedawać je za grubszą kasę.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Najłatwiej zbierać skóry zabitych zwierząt, bądź kupować przetworzone już kawałki u kowali (których jest mnóstwo, a każdy z nich posiada dość sporą ilość potrzebnych materiałów). Do tego jeszcze przydadzą się paski skóry i robiąc rzemieniowe karwasze (2paski +1skóra/szt) dość szybko podbijesz upragnioną umiejętność. Wystarczy trochę gotówki lub spacer po lesie ;)

Odnośnik do komentarza

Pytanko w związku z jednym questem związanym z Thieves Guild:

 

w Markarth mam wykraść prace jednego gościa, mające pomóc w tłumaczeniu dziennika napisanego w języku Falmerów. Dokumenty znajdują się w pracowni kogoś-tam, wejście przez muzeum - kto grał ten wie o chodzi konkretnie. Pytanie tyczy kręcących się tam strażników (w pracowni, nie w samym muzeum). Mogę ich bezkarnie pozabijać, czy będzie to miało jakiś negatywny wpływ na dalszą grę? Widzę, że bounty mi nie wzrasta jak ich zabijam, a znowu skradanie jest w tej grze masakrycznie s(pipi)e i brakuje mi do niego sił.

 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...