Skocz do zawartości

Metal Gear Solid V: The Phantom Pain


Fuji

Rekomendowane odpowiedzi

opinia o bossach

 

 

bossowie sa niestety slabi, poza walka ze snajperami skull unit, reszta walk to takie troche bezplciowe gunwa a jak dostajemy juz blaszaka z gatlingiem, to kazda walka ze skull unit, obie zreszta w misji z lotniskiem to bulka z maslem i trzymanie tylko palca na przycisku fire

 

ale walka z kobitkami byla fajna

 

Edytowane przez M.Bizon24
Odnośnik do komentarza

 

haven idź do misji odbicia wiadomo kogo. chaptery 11 i 12 są bardzo ok

 

Ano jestem na 12 misji i zrobilo sie juz ok. Co do 11 to:

 

 

Mam latac za dziewuszka po tej calej mapie czy jest jakis inny sposob zeby ja dorwac? Co nie strzele ze snajpy to ona zmienia pozycje.

 

 

A ty byś siedział w jednym miejscu? :) Ja latałem za nią przez ponad pól godziny z pistolecikiem na strzałki... Fajnie było:) Najprostszy, najszybszy i najbardziej kodźimowy sposób to

zrzucić jej na łeb skrzynkę z zaopatrzeniem

 

Odnośnik do komentarza

 

 

haven idź do misji odbicia wiadomo kogo. chaptery 11 i 12 są bardzo ok

 

 

Ano jestem na 12 misji i zrobilo sie juz ok. Co do 11 to:

 

 

Mam latac za dziewuszka po tej calej mapie czy jest jakis inny sposob zeby ja dorwac? Co nie strzele ze snajpy to ona zmienia pozycje.

 

A ty byś siedział w jednym miejscu? :) Ja latałem za nią przez ponad pól godziny z pistolecikiem na strzałki... Fajnie było:) Najprostszy, najszybszy i najbardziej kodźimowy sposób to

zrzucić jej na łeb skrzynkę z zaopatrzeniem

Ile? Mi zajeło 2 min snajperką usypiającą, natomiast pistoletem 7 min.
Odnośnik do komentarza

Odnośnie misji nr 12, muszę się wypowiedzieć, bo po raz pierwszy ostro się wkur*iłem grając w Mesjasza:

 

 

 

Pod koniec jak już musimy uciekać przed tym robotem, to ogarniałem to na różne sposoby - straciłem na to dobre 1,5h i zawsze mnie znajdywał uj jeden. Nawet jak zaprowadziłem go na koniec mapy (tam gdzie znaleźliśmy doktorka) i uciekłem do miejsca lądowania helikoptera - to z końca mapy mnie ściągał wzrokiem (wiem, że trzeba niszczyć te latające białe gówna).

 

Nie mogłem mu uciec - więc zacząłem nawalać do niego z RPGa i będąc ode mnie około 40m robot dostał rakietą...

odwrócił się i stracił mnie z pola widzenia... i poszedł sobie, jak gdyby nie było w ogóle żadnego tematu.

Zupełnie pomijam to, że jak odlatywałem to byłem od niego jakieś 50m i mnie nie widział, a wcześniej ściągał mnie z odległości 300m.

Bądź tu mądry :o

 

PS Ten D-Walker to trzeba zdobyć w 12 misji? Bo zostawiłem tego robota w lesie bo już mnie denerwować zaczynał...

 

Odnośnik do komentarza

@michu86

 

 

Ja od razu się odwróciłem i też miałem lecieć do bazy, ale skręciłem w prawo i go ominąłem z lewej, potem wleciałem w korytarz skał i stracił mnie z pola widzenia. Pobiegłem na LZ, poczekałem za kamieniem, przyleciał zaraz helikopter i do bazy. Całość zajęła mi z 2 minuty. :D

 

 

 

 

Ogólnie skończyłem 12 misję i naprawdę fajnie się to wszystko rozwija. MB też rozwinąłem dosyć sporo, ponad 170 luda jak na razie. 

 

Spoilery co do misji 11

 

 

Walka z Quiet była bardzo szybka, zrzuciłem jej na łeb dwie skrzynki i po robocie. :D

Ktoś pisał, żeby jej przynosić zdjęcia. Gdzie je można znaleźć? 

 

 

 

No i kolejny raz utwierdziłem się w tym, że AI w tej grze jest durne w chooooy. 

Edytowane przez suteq
Odnośnik do komentarza

ja jestem w ok 15 misji, ponad 30h na liczniku, z 550 ludzi w bazie xD

 

w takim tempie to nie zdąże dojść do końca przed premierą MGO ;p (albo fallouta4 xD)

 

ale teraz mam już odblokowane sporo zabawek na których mi mocno zależało i na nich sie skupiałem w ostatnich dniach, więc ruszyłem misje fabularne

 

btw co do misji chyba 14-15 (tej z ciężarówką) - jak nie robiłeś to nie zaglądaj, w spoilerze info o jej przebiegu i niespodziewanych rzeczach

 

 

mówie tu o niespodziance w czasie tej misji, serio jeśli nie robiłeś to nie otwieraj

 

 

zaskoczyły mnie skullsy, normalnie caly czas praktycznie biegam z samymi broniami nie-morderczymi, czyli pistolet i snajpera usypiajace, karabin na gumowe kulki - wiec nie miałem żadnej cięzkiej broni

robie ładną zasadzkę stawiając na drodze konwoju samochód i siedząc w krzakach, z planem żeby rzucić granaty dymne i wyfultonować ciężarówkę w czasie zamieszania bez walki... no a tu nagle wyskakują skullsy -walnąłem jednego ze snajperki usypiającej, zjadło mu z 3% paska staminy, myśle więc "no i ch.uj" , ale patrze że pojazdy pancerne zostały opuszczone przez kierowców, więc władowałem sie do jednego i z CKMa rozwalam skullsy, w miare łatwo poszło

ale ogolnie ci przeciwnicy to są prze ch.uje, wcześniej w mgs wielu bossów było patwiejszych do pokonania niż ta jednostka

 

no ale zabawe miałem niezłą, i ciekawe jest to że po ataku skullsów wszyscy zwykli przeciwnicy leżeli ogłuszeni, nawet w bazie kawałek dalej od miejsca akcji, więc miałem darmowe zbiory rekrutów :D

 

 

 

 

Edytowane przez Yano
Odnośnik do komentarza

No i kolejny raz utwierdziłem się w tym, że AI w tej grze jest durne w chooooy. 

 

- automatycznie kojarzą uśpienie z atakiem (w 2,3, 4 i PW można było do nich walić ze strzałek do woli nawet gdy stali obok siebie)

- wzywają radio kiedy tylko zobaczą że porwano ich sprzęt (np. wieżyczkę)

- widzę nawet na 30-40 m gdy stoisz na nogach,

- łatwiej dostrzegają cię w trawie

- gdy zobaczą jakiś ruch z automatu informują o tym HQ

- i przede wszystkim nigdy nie zapominają podczas misji że byłeś zauważony w ich bazie

 

z idących za tym skryptów; 

- pod wpływem używania headshotów zaczynają nosić hełmy i noktowizory w nocy

 

to nie jest ideał AI, ale kurfa jeśli nie najbliższe ideału AI to ja nawet nie

Edytowane przez nobody
  • Plusik 3
Odnośnik do komentarza

- łatwiej dostrzegają cię w trawie

 

Co za bullshit. Ciągle robię tak, że się czołgam im pod sam nos w tej mniejszej trawie, typ się na mnie patrzy(w dzień) i zero reakcji, a ja mu strzelam hs. :lapka:

 

No i jeżeli prawie idealne AI się tak zachowuje to ja nie mam pytań. XD

 

Sorry, ale skrypty mają fajne natomiast jak przychodzi randomowa sytuacja to ai się gubi i w ogóle można robić niestworzone rzeczy jak te wyżej. Gdybym do niego nie zaczął strzelać to pewnie by popatrzył na ciało i sobie gdzieś poszedł. 

Edytowane przez suteq
Odnośnik do komentarza

No kur.wa jak można nie zauważyć kątem oka typa z wycelowaną bronią stojącego obok? :yao:

Ale jak kur.wa czasem się wychylać zza zasłony aby oznaczyć typa oddalonego na ok. 200m to typ od razu mnie zauważa. (pipi) i tyle. 

 

Resztę punktów pominąłem bo się z nimi zgadzam, ale to są rzeczy, które już w jakiejś grze widziałem tylko nie mogę sobie przypomnieć tytułu. 

 

Przykro mi, przegrałeś.  :wujaszek:

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...