Skocz do zawartości

Metal Gear Solid V: The Phantom Pain


Fuji

Rekomendowane odpowiedzi

13 minut temu, ginn napisał:

Wczoraj wjechała Definitive Edition za 19 ziko. Będzie to moje pierwsze zetknięcie z całą serią MGS. W planach miałem nawet zakup trójki i pociśnięcie wszystkich części, ale jednak nadal będę wierzył w Remake serii.

 

Przeleciałem wątek i widzę, że jako smakosz dobrej fabuły dostanę pałą teleskopową przez ryj, co trochę hamuje moje zapędy, ale trudno. Jestem tu głównie z tego powodu, że totalnie kupił mnie gameplayowo Death Stranding, więc jestem przekonany, że tu będzie podobnie. No i warto też podkreślić, że DS to było moje pierwsze zetknięcie z geniuszem Kodżimbo (?)

 

Na początek wrzucę sobie Ground Zero i zobaczymy, czy nastąpi odbicie.


DS i MGS V maja dużo wspólnego IMO wiec może Ci mocno podpasowac. Zwłaszcza ze w MGSV będzie więcej akcji.

Odnośnik do komentarza
  • 9 miesięcy temu...

 

Cytat

Seria „METAL GEAR” wydana 13 lipca 1987 roku obchodzi dziś 35. rocznicę powstania. Przygotowujemy się do wznowienia sprzedaży tytułów, które zostały czasowo zawieszone. #METALGEAR #MG35th”

https://www.ppe.pl/news/302805/metal-gear-solid-powroci-do-sprzedazy-konami-przekazuje-pozytywna-wiadomosc.html

 

Ale zje.bana firma. Nic nowego nie podaja do wiadomosci zeby rozweselic fanow, tylko informuja iz maja w planach przywrocic do sprzedazy tytuly ktore zostaly wczesniej zawieszone. Beka wh.uj. Zadnych konkretow tez nie podaja.  Co to ma w ogole zaczyc. Zadnej litosci dla nich juz nie mam  :steamroller:.

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Dzisiaj wjechały promki na psstore i MGS5 Phantom Pain jest za 24,80 zł:fsg:

Na fali hypu od czasu, jak ogrywam Death Stranding, kusi spróbować też tę serię. Mogę zacząć od tej części, czy coś powinienem sprawdzić wcześniej?:lapka:

 

Edit: widzę, że jest jeszcze Ground Zeroes za 17,80, który wg opisu jest prologiem do Phantom Pain.

Edytowane przez Paolo1986
Odnośnik do komentarza

Zamiast samej podstawki kup Metal Gear Solid V: The Definitive Experience za 16 zł. I tak, warto by było przynajmniej ukończyć MGS1 i 3. Samo MGS5 też możesz ograć bez znajomości poprzednich części ale dużo wątków i powiązań może Ci umknąć, no i jeśli jednak się wkręcisz do uniwersum to powrót do gameplayu MGS1 po ograniu MGS5 może być ciężki (MGS3 nadal się dobrze trzyma).

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza
24 minuty temu, Paolo1986 napisał:

Dzisiaj wjechały promki na psstore i MGS5 Phantom Pain jest za 24,80 zł:fsg:

Na fali hypu od czasu, jak ogrywam Death Stranding, kusi spróbować też tę serię. Mogę zacząć od tej części, czy coś powinienem sprawdzić wcześniej?:lapka:

 

Edit: widzę, że jest jeszcze Ground Zeroes za 17,80, który wg opisu jest prologiem do Phantom Pain.

https://store.playstation.com/pl-pl/product/EP0101-CUSA05597_00-MAINGAME00000000

 

16zł, Ground Zeroes + TPP + wszystkie DLC w jednym pakiecie, nie kupuj osobno bo się nie opłaca.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
48 minut temu, Paolo1986 napisał:

Dzisiaj wjechały promki na psstore i MGS5 Phantom Pain jest za 24,80 zł:fsg:

Na fali hypu od czasu, jak ogrywam Death Stranding, kusi spróbować też tę serię. Mogę zacząć od tej części, czy coś powinienem sprawdzić wcześniej?:lapka:

 

Edit: widzę, że jest jeszcze Ground Zeroes za 17,80, który wg opisu jest prologiem do Phantom Pain.

 

piątka najlepsza część :lapka:

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza

Nie no piątka jest na tyle oderwana od najlepszych części serii, że spokojnie można grać bez znajomości prequeli. W sumie bezpośrednio i najmocniej kontynuowane są wątki z Peace Walkera, którego i tak z czystym sumieniem ciężko polecić, więc graj śmiało. Tylko nie wyrabiaj sobie zdania o całej sadze na tej podstawie xD

 

Ale w sumie jak spodobało Ci się DS, to duża szansa, że PP też przypadnie do gustu.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
  • 3 miesiące temu...
  • 1 rok później...
  • 3 tygodnie później...

To znów ja. I tak, widzę że odpisuję sam sobie. MGSV nadal u mnie na tapecie jako główny tytuł do ogrania. Z każdą godziną odkrywam więcej smaczków, myków i eksploitów. Choćby związanych z pozyskiwaniem ekipy do bazy.

 

18da8b9eb160-screenshotUrl.thumb.jpg.c4a45bf87e4ca4759364d437cac49966.jpg

 

Jako że Quiet już od dawna jest ze mną to moim celem stało się wyposażenie panny niemowy w usypiającą snajperkę z tłumikiem. Ale do tego potrzebny jest 36lvl R&D w bazię więc co? Bawię się w porywacza na side opsach i freeroamie. Interesują mnie wyłącznie soldaci powyżej A+. Łapanka idzie dobrze bo przez restarty checpointów można sobie randomizować skille żołnierzy w outpostach. Jeśli te nie pasują, wystarczy restart from checkpoint, ponowna wyprawa do outposta i po zeskanowaniu panowie niemilcy mają inne atrybuty! Działa to w kilku miejscach w Afganistanie.

Do innej przydatnej mechaniki zaliczyć mogę przesyłanie nas między outpostami jeśli ustawimy się w pudełku w odpowiednim miejscu. Ogólnie farmienie waluty GP jest proste, z matsami ciut trudniej ale jak się kradnie kontenery to bazę matkę da się rozwinąć w miarę szybko. Ogólnie uwielbiam gry, w których można się doszukiwać exploitów i patentów na uatrakcyjnienie rozgrywki. MGSV wali skryptami na lewo i prawo ale da się je łatwo wykorzystywać.

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

Można narzekać na fabułę, czy wątpliwą "MGS-owość" piątki, ale jak na grę z pół-otwartym światem, to gra była mega satysfakcjonująca. Tzw. gameplay-loop obszerny, zabawny, stopniowo rozwijany, z ogromnym potencjałem jak to pisałeś na urozmaicenie zabawy, czy odnajdowanie nowych rozwiązań. Zbieractwo, R&D, rozbudowa bazy itp. wciągało bardzo. Była zarówno motywacja do gry, jak i satysfakcja z odblokowania czegoś nowego.

 

No i sam silnik, czy mechanika bardzo dobre, płynne. Nie przypominam sobie, żebym walczył ze sterowaniem w jakimkolwiek momencie, a mimo tego wachlarz ruchów postaci był naprawdę obszerny.

 

W jakimś stopniu pewnie z podobnych względów nie miałem nic przeciwko gameplay'owi MG Survive, jakkolwiek uproszczony by on nie był.

 

Dlatego piąteczkę bardzo dobrze wspominam. Wcześniej jeszcze Peace Walker mnie tak wciągnął, bo pozostałe odsłony to przechodziłem raz czy kilka i odstawiałem. A te nowsze jednak wciągały na dłużej.

 

Myślałem swego czasu, czy nie odświeżyć sobie piątki na konsoli, ale po tym, jak przeszedłem całość na PC, to nie wiem, czy się przekonam do gry na kontrolerze.

 

EDIT:

 

A przy okazji, w sumie fajnie by było, gdyby przy okazji Master Collection Vol. 2 Konami dokończyło MGS5...

 

 

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

Co mi się jeszcze podoba to adaptacja przeciwników do naszego stylu gry co wymusza na nas graczach zmianę taktyki. Zauważyłem to po rajdach na outposty w celu porywania elitarnych soldatów specjalistów. Po pewnym czasie yebańce zaczęli nosić hełmy aby moe dostawać headshotów, noktowizory aby w nocy lepiej widzieć (większość porwań odbywała się w świetle Księżyca) oraz co mnie ostatnio zaskoczyło - po rozwałce karabinem w ruinach i ponownej wizycie w kolejnym freeroamie oddział ruskich miał na wyposażeniu snajperów w strategicznych miejscach. Podoba mi się ta adaptacja do sytuacji, nie występuje ona wszędzie bo część Side Opsów i misji ma wciąż te same skrypty ale i tak robi to na mnie wrażenie. 

Mam obecnie jedną zagwozdkę, gdzie zdobyć te rzadkie purpurowe roślinki? Bo asygnowanie do misji usypiającej snajperki z tłumikiem wymaga właśnie tego chwasta, którego obecnie mam ledwie 50sztuk i głowię się gdzie go szukać. Z misji dostałem ok 200sztuk ale to wystarczy na development broni i może kilka zadań.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...