Skocz do zawartości

Metal Gear Solid V: The Phantom Pain


Fuji

Rekomendowane odpowiedzi

pisanie, ze 4 jest kaszaniasta, shit itd. to zdrowe przegiecie, ale juz mi sie nie chce klocic. gra ma swietna muze, badz co badz porzadna grafike (postacie wykonane sa doskonale, wrogowie do dzis wygladaja swietnie, lepiej niz np. w uncharted), wciagajacy scenariusz (a ze duzo bzdetow? w kazdej czesci jest ich sporo, w trojce tez byl wladca pszczol i stary dziadek z wystajacym okiem, a the boss blizna zamieniala sie w weza) no i kilka genialnych motywow (poscig w pradze, walka z crying wolf i mantis), kilka(nascie) kapitalnych przerywnikow, bezbledny voiceacting itd. itd. ku.rwa ta gra nie dostawala prawie samych 10-tek za nic. zreszta wystarczy popatrzec sobie na temat o mgs4 zaraz po premierze. dominuja opinie, ze to najlepsza gra wszechczasow itd.

 

a piatka? nic nie wiemy o niej, wiec nie ma co mowic jaka bedzie. moze byc crapem, moze byc genialna.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

MGS 2 i 3 z tofeami to jest to, tu sie zgodze ale mowisz ze po "slabej" 4 nie zrobi juz niec dobrego a wystarczy popatrzec na Peace Walkera, nie powiesz mi chyba ze to tez shit.

 

Wysyłanie żołnierzy balonikami i brak ludzkich bossów, do tego BB robiący z siebie debila, który co chwilę rozmyśla, czy The Boss żyje. Pokemony są przy tym bardziej poważne.

Odnośnik do komentarza

Slupek: ja juz mowilem tez uwazam ze pora to zakonczyc a nie ciagnac,a  za zyczenia nie dziekuje zeby nie zapeszyc :D

 

Zwyrol: Czego bys chcial zeby nie bylo ze gameplay jest archaiczny? Zeby Snake biegal i skakal po gzymsach  niczym Nathan Drake?  chociaz nie  Snake, bo powiesz ze znowu ten sam bohater.

 

Hmm... to moze Raiden, " o nie tylko nie emo raidenek w obcasach".

 

 

 

Nowej postaci nie  wprowadza, moga to zakonczyc calkowicie ale wiem ze tak sie nie stanie. Moim zdaniem najlepiej poczekac na jakies informacje bo takie spekulowanie jakie to bedzie slabe jest bez sensowne.

 

 

 

MGS 2 i 3 z tofeami to jest to, tu sie zgodze ale mowisz ze po "slabej" 4 nie zrobi juz niec dobrego a wystarczy popatrzec na Peace Walkera, nie powiesz mi chyba ze to tez shit.

 

Wysyłanie żołnierzy balonikami i brak ludzkich bossów, do tego BB robiący z siebie debila, który co chwilę rozmyśla, czy The Boss żyje. Pokemony są przy tym bardziej poważne.

Yeah wprowadzili cos nowego (brak ludzkich bossow, fulton system) to tez ci sie nie podoba:

 

 

 

 

haters_RE_Haters_Gonna_Hate-s526x350-62877-580.jpg

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza

Nie zabija się kury która znosi złote jaja ;) Wątpię, aby nowa produkcja była crapem może być gorsza, lepsza, ale na pewno nie crapem/gniotem. IMO prawdopodobnie lekkim (pipi).kiem będzie dostawać same 9 i wyżej. Też mi się marzy kolekcja, ale od pierwszej części (była najlepsza :P)

Edytowane przez Fuji
Odnośnik do komentarza

Slupek: ja juz mowilem tez uwazam ze pora to zakonczyc a nie ciagnac,a za zyczenia nie dziekuje zeby nie zapeszyc :D

 

Zwyrol: Czego bys chcial zeby nie bylo ze gameplay jest archaiczny? Zeby Snake biegal i skakal po gzymsach niczym Nathan Drake? chociaz nie Snake, bo powiesz ze znowu ten sam bohater.

Tu nie chodzi o ekwilibrystyke na miare Nathan'a, tu chodzi o naturalne animacje postaci, o ich plynnosc, roznorodnosc. Dostalismy niestety upgrade'owane animacje z ery PS2, ktore przy obecnych standardach wygladaja tragicznie. Wszyscy oczekiwalismy wykorzystania mocy PS3, a tu taka porazka. W ogole Metal gear Solid 4 to pod katem technicznym PORAZKA developerow KONAMI!:diablo:

 

Hideo kiedys powiedzial, ze nie da opowiedziec sie historii bez pomocy cut-scenke, ze bez tego gra traci na filmowosci. I tutaj sie ku*$wsko myli. Twotrcy seri KZ, Uncharted, Dead Space itd otwarcie pokazuja ze Hideo to wypalony tworca, ktory nadaje sie jedynie do odcinania kuponow- co zreszta robi. :)

 

A wiec robia MGS5. Ciekawe tylko po co?...<_<

Odnośnik do komentarza

uncharted ma fajna fabulke, ale badzmy powazni, duzo prostsza i mniej wielowatkowa. fabula mgs wymaga dlugich scenek. ostatnio przechodzilem mgsa jedynke. ogladalem wszystkie filmiki i na koniec mialem chyba z 6 godzin. ile z tego to byla gra? moze ze 2,5 max. jak kiedys przechodzilem w miare sie spieszac to mialem troszke ponad 2 godzinki. czyli jest pol na pol gadania przez codec i scenek i grania. i jakos nikomu to nie przeszkadza...

Odnośnik do komentarza

Ja już nawet pomijam długość scenek której tak się uczepił Zwyrol (ok ma rację). Już pomijając proporcję scenki-gameplay bo moim zdaniem nie w ich długości jest pies pogrzebany a w kiepskiej fabule czy raczej finale fabuły (bo tym jest czwórka). I w kiczu, ohydnym kiczu którego po prostu znieść nie mogłem, musiałem się zasłaniać ze wstydu.

 

Długość scenek to nie problem, bo każdy MGS posiadał ich od zawalenia. W jedynce mimo znania scenek na pamięć, nie mam w ogóle ochoty ich przełączać-nie ziewam czy w trójce.

 

A w czwórce zwyczajnie nie chciało mi się oglądać tego "burdelu na kółkach" + Raidena ;/. To tak jakby katować się ch,ujowym kilku godzinnym filmem, naprawdę ch,ujowym, bardzo bardzo ch,ujowym, serio ch,ujowym.

 

Gdyby czwórka wciągnęła mnie fabularnie gdyby wszystko ładnie sensownie kończyła. Gdyby po prostu była jak poprzednia MGS-y to słowa bym nie powiedział, że scenek jest za dużo (no ok może, że jest ich za dużo względem gameplayu ale bez większego stękania).

 

Albo chociaż żeby gameplay - samo granie to wynagradzało... ale sam gameplay, bossowie wszystko równie denne i nudne co scenki-fabuła.

 

Zresztą nie pamiętam (chyba nigdy) żebym zasnął trzeźwy (słowo klucz) podczas grania-oglądania scenek. A tutaj kończąc akt 4-zaczynając ostatni, oglądam, oglądam raptem obudziłem się po jakimś czasie hah. Normalnie, żywcem zasnąłem tak mnie zmordowała ta gra...

Edytowane przez SłupekPL
Odnośnik do komentarza

Nie no panowie mówiąc ze MGS4 jest crap'em trzeba być z nierównoważonym psychicznie oceny 94 na metacritics i mgs4 mówią same za siebie, po premierze ohy i ahy best gra jaka była, teraz tutaj wyrzucacie ze gra prawie mająca 3 lata ma jakies instalacje i jest jakos zacofana technicznie NIGGA PLEASE!!! MGS5 będzie pewnie też bardzo dobry jak to MGS'y więc o tą część nie ma sie co cykać.

 

(pipi) ze MGS4 ma jeszcze kiepską fabułe no ręce i nogi opadają, chyba zasłonie sie zaraz jakimś krzesłem lub schowam sie do szafy ze wstydu przez rodzyny jakie da sie tutaj przeczytac :confused:

Edytowane przez Merson
Odnośnik do komentarza

Ok czyli jak gra ma 94% na metacritics to musi być zaje.bista, najlepsza i wszystko nawet jak się zwyczajnie komuś nie podoba. To dziwne trochę bo hejtowane przez Ciebie Halo i CoD też mają wysokie średnie a mimo to jedziesz po tych grach.

 

Więc o co kaman? Przecież mają wysokie "ocenki i oceny".

 

Oceny i średnia nigdy nie mówią same za siebie. To Ty wyrażasz, wyrabiasz sobie opinię o grze a nie za przeproszeniem zasr.any numerek w serwisie czy magazynie.


 

To, że gra ma 3 lata nie tłumaczy jej zacofania technicznego bo w 2008 a nawet wcześniej bo w 2007 wychodziły gry po kroć razy ładniejsze od mgs-a czwartego.

Cholera Girsy z 2006 zjadają czwórkę pod względem technicznym.


 

Co do fabuły może gdybym był odosobniony w swoich poglądach, może gdybym był jedyną osobą narzekającą na fabułę. To czułbym się jak rodzyn ale wiem, że jest zgoła odmiennie co pokazują fora, newsy mnóstwo osób narzeka. I to tych najbardziej ortodoksyjnych fanów zresztą nie trzeba być mega znawcą MGS-a żeby stwierdzić, że fabuła ssie lub nie jak ktoś tak uważa.

 

Ja tam nie kupuję wytłumaczeń i zakończenia w czwórce.

I nie wiem jak naćpano-pijany musiałbym być żeby to kupić, no offence.

Edytowane przez SłupekPL
Odnośnik do komentarza

Bo 4 nawiązuje dużo też do wcześniejszych części i jeżeli w nie nie grałeś to wiadomo ze fabuła może Ci sie nie podobać bo nie wiesz o co kaman, "skąd on sie wziął, a czemu tutaj sie znalazłem, co to za ziomek, przecież to nie logiczne?". Ale crapiszonem 4 nie pozwole nazwać :diablo:

Edytowane przez Merson
Odnośnik do komentarza

Ok czyli jak gra ma 94% na metacritics to musi być zaje.bista, najlepsza i wszystko nawet jak się zwyczajnie komuś nie podoba. To dziwne trochę bo hejtowane przez Ciebie Halo i CoD też mają wysokie średnie a mimo to jedziesz po tych grach.

to nie znaczy, ze gra jest "zaje.bista, najlepsza i wszystko" ale to znaczy, ze nie jest crapem. halo tez ma wysokie oceny - mi sie ta gra nie podoba w ogole, ale nigdy nie powiem, ze to crap. bo obiektywnie jest dobra.

 

slabe druzyny nie wygrywaja fuksem mistrzostw co rok, a slabe gry nie dostaja samych 10. gra ci sie nie podoba i ok, ale obiektywnie ta gra nie jest crapem, chocby ze wzgledu na oceny ktore zebrala.

 

gra ma srednia 94% na podstawie 82 recenzji! no, ale przeciez to najgorsza gra na ps3 hehe.

Odnośnik do komentarza

mgs4 moze mial przegadane dlugie sceny (zwlaszcze briefingi przed misją), i niektore byly bez sensu, ale to byla jedyna gra ktora zrobila na mnie takie wrazenie ze po pooglądaniu ostatniej godzinnej scenki oglądałem nawet napisy, i czytałem je w całosci! pierwszy raz czytalem napisy koncowe O_o (zwykle nawet jesli ich nie przewijam to porpostu odwracam glowe do kompa jak lecą)

Odnośnik do komentarza

O jeja crapem nie jest - wiadomo, to moja czysta złośliwość nazywanie jej tak. Chyba, że na tle poprzednich części to wtedy crap heh.

 

GTAIV też ma wysoką średnią chyba nawet wyższą niż mgs czwórka a mimo to są ludzie którzy po godzinie wyłączają tą grę. Nazywają ją crapem, nudą itd. to samo RDR, Halo i mnóstwo i innych lubianych, wysoko ocenianych gier. Jeżeli komuś gra nie podeszła/nie podoba się to nikogo nie przekonają cyferki, że jednak ta gra jest dobra/zaje.bista.

 

Mogę się założyć, że gdyby ci sami recenzenci mieli teraz wystawić ponownie oceny tym grą, wystawiliby mniejsze z mgs-em 4 na czele.

 

Choć faktem jest, że czym bardziej znana gra tym ma więcej przeciwników.

 

@Merson

 

Może faktycznie mgs4 nie podoba mi się bo nie grałem w poprzednie części... ;/.

 

Z innej beczki a co z Rising bo też coś cisza w temacie.

Edytowane przez SłupekPL
Odnośnik do komentarza

Ja cenię Kojimę w pierwszej kolejności za reżyserke, a potem za kreatywny design. Dlatego jestem za tą serią, miło się ją zgłębia ;) Po 4 jestem pełen podziwu, liczę że kolejna część będzie ogniem z pupy, ch.uje muje, dzike węże, ect. :D Widać, że seria idzie w kierunku świata mechów i zagłady, więc być może większy nacisk położaą na poruszanie się w mechu (power armor?). Cóż, pewnie Snake będzie, albo go będą trzymać jak BB, albo naszprycują nanomaszynami. Ofkoz gra zacznie się od pogrzebu Snake'a, ale potem wróci ;) I może być dowódcą ewentualnie i kierować młokosem (swoim klonem?) .

 

Mnie ciekawią dzieje Fox Hound przed MGS 1, liczę że kiedyś zagramy tą ekipą. Bohaterem Liquid Snake, a reszta do pomocy. Dawałoby to duże pole do coop'a, np. ktoś gra Vulcan Raven'em, a ktoś Revolver Ocelot'em, ect. ;)

Odnośnik do komentarza

Może faktycznie mgs4 nie podoba mi się bo nie grałem w poprzednie części... ;/.

serio ?

w takim przypadku fabula mgs4 to niezrozumiały zagmatwany stek bzdur

 

trzeba znać wczesniejsze częsci, wtedy fabula jest poprostu zagmatwana :P

 

No jak zna się poprzednie części, to jeszcze gorzej to przełknąć. Meryl okazuje się idiotką, która na polu walki wyznaje sobie miłość z zasrańcem. Tak żałosnych scen w pierwszej części nie było.

 

Beznadziejny i wymuszony był też powrót Psycho Mantisa, dobrze, że Kojima oszczędził Ravena i Gray Foxa.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Ta… też jestem ciekaw zdania Grigoriego w tej sprawie. Ciekawe czy masło którym KojiPro smaruje mu po raz kolejny dupę będzie mieć odczyn zasadowy czy może kwaśny, który spowoduje olbrzymie pieczenie i będzie znowu trzeba skorzystać z penatena żeby złagodzić ból.

 

Oj Słupek, widzę że masz jakąś posadkę w Konami i możesz decydować za autora co jest kanonem serii, a co nie. Może nawet jesteś jakimś pomysłodawcą mgs? Podaj Konami za to do sądu, że cię nie słuchają hehe. Narzekasz na te archaizmy w mgs4, a tym czasem Konami serwuje ci MGS:Rising z nowym gameplayem i rozwiązaniami i co najważniejsze bez twojego ulubieńca Kojimy. Paradoks? Może dlatego że główną postacią tej gry jest Raiden? Czyżbyś był jednym z tych Snake Wannabe’ch, którzy nie mogli się pogodzić z tym, że nie dane im było wejść w dupsko Snake’a w MGS2, bo przecież byli zmuszeni grać Radenem? I właśnie dla takich jak ty powstał MGS3. Kojima mówił już tyle razy w wywiadach i nie tylko, że historię w MGS2 chciał pozostawić otwartą, niedopowiedzianą i nie planował dalej jej ciągnąć. Dlatego też zrobił 3-kę która rozgrywa się 40 wcześniej. Ale fanboye domagali się wyjaśnień fabuły i wszystkich kwestii związanych z mgs2, więc Kojima zrobił im tego loda i wyjaśnił. Lepiej, gorzej ale wyjaśnił. W MGS4 podążył bardziej tokiem MGS3 (które tak bardzo cenisz), jest tam więcej nawiązań do MGS3, bo po prostu gra lepiej się przyjęła. Więc prawdziwy fan Snake Eatera praktycznie nie może przejść obok MGS4 obojętnie, bo ta część czerpie garściami właśnie z SE. Kolejny paradoks czasu? Jeśli Kojima tak skrzywdził cię tym złym dotykiem o którym mówisz w każdym poście to załóż stowarzyszenie razem z Grigorim i spółką pt. „Zgwałceni przez Kojime”. Na pewno za kilka lat wyjdzie z tego jakiś konkret. MGS ma jedną dużą wadę – jest to okropny fanbase. Myślałem że fani Halo czy FF są gorsi, ależ skąd. Do tych od mgs im daleko. A skoro Rising czy nowy MGS5 ci nie pasi, to najlepsze co możesz zrobić to: nie kupuj, nie graj, ale i również nie pi3rdol. Tyle w temacie.

Edytowane przez ron
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Niektórzy zachowują się jak obrońcy krzyża - nie pozwole blablabla.

 

Czy to już jest fanatyzm - a więc utrata obiektywności - czy jeszcze nie? W większości zgadzam się ze Słupkiem i Zwyrolem. Czwórka, żeby nie przedłużać, była świetną grą dla kogoś kto jest w stanie przełknąć kino klasy B i słaby gameplay - musicie przyznać, że sceny z Meryl i blond-clownem strzelających, turlających się po ziemii i wyznających sobie miłość nie można obronić w żaden sposób. Wyobraźcie sobie innych bohaterów na ich miejscu i już umrzecie ze śmiechu.

 

Co do 5 to pewnie będziemy mieć równie dużo cut-scenek co zawsze - nasz Kojima to przeciez reżyser przede wszystkim (teraz już na miarę Pazury).

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...