Skocz do zawartości

Fifa 12


Lipa

Rekomendowane odpowiedzi

Jak Wam idzie opanowywanie tej nowej obrony?

[ ] - pressing drugim graczem

X - odbiór

R2(bo pod R1 mam sprint) - Contain którego nie używam

 

Zamiast Contain, używam L2 + pressing drugim graczem (jak kiedys) i po 5-6 godzinach grania od wczoraj (i kilka godz w demko) już całkiem ładnie idzie bronienie się :)

HA tak Ci się wydaje, bo jeszcze ze mną nie grałeś!!! ;) Jutro młócę cały dzień, bo akurat wypadło mi wolne w pracy :yahoo:

Możemy zagrać ;) Ja od rana do jakiejs 18:00 powinienem być w domu (z małym wyskokiem poćwiczyć). Online całkiem nieźle mi chodzi i mam nadzieję, że tak zostanie :D

Odnośnik do komentarza

Zapraszam również do gry od jutra rana, a tak przeważnie to nocami, właśnie skończyłem czterogodzinną sesje online z blackmamba.

 

Kilka spostrzeżeń po pierwszych siedmiu godzinach grania:

  • genialny patent z EAS FC i całą otoczką społecznościową - podglądanie wyników, wydarzeń, rankingów znajomych, podejmowanie wyzwań (bieżące - wyciągnąć z 0-2 na wygraną w meczu Barca-Atl. Madryt) niesamowicie robi. Niby to tylko nieco bardziej rozbudowany Autolog z NfS'a, ale jeśli kogoś owa opcja kręcila, a w dodatku jest fanem futbolu, to z pewnością również bardzo się spodoba
  • co prawda było to już w poprzednich odsłonach, ale bardzo fajne są również różnorodne grafiki meczowe i paski z wynikami, różniące się drobnymi szczególikami, na które każdy jarający się tematem zwróci uwage
  • ja wiem, ze PESowe twarze rządzą, ale mam wrażenie, że w tym roku EA postarało się odnośnie facjat zawodników i wyglądają one w większości naprawde bardzo pozytywnie
  • strzały - kolejna rzecz, ktorą IMO delikatnie usprawniono - zarówno w kwestii dynamiki strzału, jak i przydatności lut zza pola karnego. Częsciej wchodzą ładne bomby, które moze jeszcze nie w 100%, ale z pewnością o wiele bardziej przypominają bomby
  • defensywa - kaaaaapitalna sprawa. gra w obronie nareszcie ma głębie, jest trudniejsza i bardziej nieprzewidywalna
  • impact engine - chociaż system potrafi wariować i liczyć śmieszne, bądź czasem drażniące swoimi konsekwencjami kolizje, to jest to kolejny dobry aspekt nowej fify
  • sama gra stała się równiez bardziej nieprzewidywalna, właśnie dzięki IE, oraz ogolnemu przemodelowaniu zależności jakie mogą zachodzić na boisku. rok temu starsznie podobało mi się to w PESie, a FIFA była grą że tak się wyrażę - liniową, w której wiadomo było co moze a co nie moze sie zdarzyć. Teraz jest inaczej
  • matchmaking- świeeeetna sprawa. nareszcie nie muszę grać 99% meczów przeciw Barcie/Realowi
  • duże znaczenie, a z pewnością większe niż wczesniej odgrywa równiez balans, szybkość i przyspieszenie zawodników, dzieki ktorym nierzadko mogą zostawić w tyle jednym ruchem obronce
  • boisko jest większe, a roznorodne rzuty kamery kapitalnie ulatwiają orientacje na nim

Wracam grać, wam też to polecam!

Odnośnik do komentarza

ta pograliśmy cały sezonik z Aem w online friendlies, kapitalna sprawa

 

no i podpisuję się pod postem Aema :

 

- Impact Engine działa elegancko, po prostu przy każdej kolizji czy wywrotce akceptujesz że "tak właśnie powinno się stać", jak oni mogli to dodać dopiero teraz :)

 

- Precision Dribbling zmienia bardzo dużo, więcej niż się spodziewałem, bo to właśnie z L1 najprościej zaskoczyć przeciwnika zmianą kierunku i zrobić sobie trochę miejsca

 

- defensywa to teraz najważniejsza sprawa i priorytet do masterowania - widać kto ma to jak opanowane po wysokich wynikach online (ale nie z Aem bo on nie pozwala na wiele :>) i postach płaczków na forum EA w hurtowych ilościach, nie wyobrażam sobie teraz wrócić do legacy, to byłby koszmar jakiś

 

zapraszam kolejnych challengerów na online friendlies, dodawajcie mnie na psn i pokażę wam jak się nurkuje w polu karnym (hi Aem :rofl2: )

Odnośnik do komentarza

Gra online sprawia mi taką przyjemność jak za czasów FIFY 09 :) Pograłem wczoraj City swoje mecze rankingowe i Kompany z Aguero są niesamowici. A wczorajszą sesyjkę zakończyłem pierwszym meczem w 9 lidze i doprowadzeniem fana Realu do płaczu i ucieczki przy 4-0. Ech, jak ja uwielbiam karać osoby grające Realem/ Barcą/ Chelsea :D (chociaż City też jest mocno dopakowane obecnie).

Edytowane przez falcon87pl
Odnośnik do komentarza

Ja na razie w demie grałem na Legacy bo w pracy mamy jeszcze starą FIFĘ 11 i nie chciałem sobie mieszać ale wczoraj na pełnej już pograłem na Tacticalu i mam pytanie: czy gra kara jakoś tych co idą na łatwiznę i grają na Legacy? To znaczy czy jest jakaś wyraźna przewaga Tacticala nad Legacy jak się go wymasteruje?

 

Ogólnie po paru meczach w 12 jak gram w pracy w schematyczną 11 to mi się rzygać chce hehe. Gra jest trudniejsza ale dużo bardziej satysfakcjonująca. Ale mogliby jeszcze poprawić strzały.

Odnośnik do komentarza

Ale jestem wkur.wiony, zamowilem pre-order z gwarancja dostawy na 27 i kur.wa jak gry nie bylo to nie ma.

 

 

no to samo k...a tylko że ja nie zamówilem a ciołki nie przywieźli do żadnych sklepów , nawet do MM które w innych miastach mają

 

 

tyle że ja mieszkam w Nowym Sączu ty w Nowym Jorku....chociaż czekaj, wniosek prosty: wszystkie miasta z "nowy" w nazwie mają przerąbane;-) [K - ;)]

 

 

(moze kupie wieczorem jak łaskawie kurier dowiezie)

Odnośnik do komentarza

pks taaa;-) nie no, gdybym wiedział , ze bedzie maniana to bym się kopnął w pon do KRK , rok temu i dwa zresztą też nie było problemów, mm miały na czas...tj przed premiera kilka dni:/

 

 

edit- o przywieźli, no wreszcie chu.jasy jupi jade jade po nią ;-)

 

 

______________________________________________________

 

aha powiedzcie mi, ci co grali- czy dalej Chelsea jest tania w online, dalej wstyd nią grac , dalej wszyscy wybierają tę drużynę?

Edytowane przez Orson
Odnośnik do komentarza

Mnie ten nowy system kolizji czasem doprowadza do szału. Chodzi tutaj o momenty, gdy dochodzi do komicznych sytuacji typy napastnik wpada na bramkarza i się o niego potyka. Wszystko byłoby ok, jeśli ciągnąłby on na bramkę i takie upadki byłyby naturalne. On się jednak odwraca stojąc i gleba jakby golkiper w pełnym biegu go staranował, takich kwiatków jest więcej. Wiem, że momentami system spisuje się bardzo dobrze, ale są też chwile, kiedy mam tego dość.

Odnośnik do komentarza

@up: potwierdzam

 

Dodam także od siebie, że zachwalany przeze mnie w nocy matchmaking dziś doprowadza mnie do szału. W nocy odpaliłem FC Koeln (4*) na mecz o awans do wyższej ligi i... wylosowało mi Barce (2:3 i darcie mordy z nerwów o 4 nad ranem included) myślę sobie - spoko, noc pewnie mało ludzi więc dobiera tak wysoko, ale dziś nadal uskuteczniam granie zespołami 4/4* i na 95% przypadków trafiam na MC/Barce z którą drużynami jak Koeln czy BVB szanse są dość niskie i kończy się frustracją. Do tego brak możliwości ustalenia koszulek i 2 takie same drużyny przeciwko sobie... No comments.

 

@Orson: narazie osobiście nie trafiłem ani razu na Chelsea, chociaz w 11 była w ścisłym TOP branych teamów (Barca, Real, Chelsea?) Tutaj same Barce, Reale i w moim przypadku notorycznie MC. Chociaż jeśli odpali się drużynę np 2/3* to jak mam nadzieje, nie trafi się znów na pięciogwiazdkowych kozaków, no ale grać 2* to po 30 minucie średnia przyjemność.

Odnośnik do komentarza

Mnie ten nowy system kolizji czasem doprowadza do szału. Chodzi tutaj o momenty, gdy dochodzi do komicznych sytuacji typy napastnik wpada na bramkarza i się o niego potyka. Wszystko byłoby ok, jeśli ciągnąłby on na bramkę i takie upadki byłyby naturalne. On się jednak odwraca stojąc i gleba jakby golkiper w pełnym biegu go staranował, takich kwiatków jest więcej. Wiem, że momentami system spisuje się bardzo dobrze, ale są też chwile, kiedy mam tego dość.

 

Dokladnie to chcialem napisac. Boje sie, ze wszyscy stwierdzimy za kilka miesiecy, ze pilkarzyki odbijaja sie od siebie jak baloniki.

 

Po kilku meczach, narazie offline, jestem na tak. Rozgrywka jest plynna na maxa, realistyczna. Obrona rzadzi, wreszcie liczy sie timing. Nowe menusy i muza, ale komentarz w zasadzie niezmieniony- juz mam ich serdecznie dosc.

 

Na jakiej kamerze gracie? Ja na telewizyjnej 1 ale zastanawiam sie czy nie ciupac na tele 2.

Odnośnik do komentarza

Łohoho. Niezły news z tym, że FIFkA tafi na PSS. Kupna FIFY nawet nie rozważałem, ale skoro pojawia się na PSS to czemu by nie brac? :D A nóż się przekonam i nie będzie trza kupowac PESa. A jak się nie spodoba to sprzedam slota i tyle :D Bardzo dobra informacja ;)

 

EDIT: Błażeju królu gimbusów, wiem, że tu jesteś. WYZYWAM CIĘ NA POJEDYNEK!!! :rofl2:

Edytowane przez Yakubu
Odnośnik do komentarza

zagrałem pierwszy mecz i zaje.biscie mi sie podobało!

 

ja Chelsea , rywal Barcą. zremisowalismy bez bramek.  Trzeba patrze co się robi, koniec z ADHD (haaaaaaaaaaaaa wreszcie) , wazna jest niesamowicie taktyka.

 

idę gra dalej;-)

 

 

aha, nareszcie odpier.dolili sie od Chelsea, hip hip hura, moge sobie pograc "The Blues"...........wielka szkoda ze w towarzyskich nie można ustawic by losowało gości z tactical defending : / ale kij tam, friendlies to tylko ze znajomymi

Edytowane przez Orson
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...