Skocz do zawartości

Fifa 12


Lipa

Rekomendowane odpowiedzi

Idzie chyba powoli w stare fifki, klikanie na szajbena przycisku odbioru, szybkosc gry. Zbyt smierdzi arcadem. Dla kontrastu wreszcie w miare fajne strzaly.

Weź wyjdź.

 

Podobno na rankingu nowy system obrony będzie obowiązkowy.

 

Z tego co wiem to chyba forum dyskusyjne prawda? Pisze co myśle o "nowym" systemie obrony, nieco różniącym się od fifek 98-2003. Jedyne czego zapomniałem napisać to że oprócz szajbowania odbiorem trzeba jeszcze trzymać "klejenie sie" do zawodnika. Masz z tym jakiś problem to mi to rzeczowo wyargumentuj a nie spinaj sie jak baranie jaja.

Powiedz mi co wg ciebie się dzieje jeżeli wciskasz przycisk odbioru (B/O) raz za razem w FIFA 12.

Ale na AMATOR: :) Graj na Legendarnym

Wszystkie powtórki zapisuje jako Amator. Ja gram na Professional.

 

 

 

Specjalnie odpaliłem sobie przed chwilką fifke 2001 na emulatorku celem porównania tego elementu. Przy wciskaniu kółeczka w 2001 zawodnik sam sie przybliżał do posiadacza piłki, w wersji 2012 musimy go naprowadzić dodatkowym przyciskiem, cała różnica. W obu wersjach przycisk odpowiada za wyciągnięcie nóżki celem czystego odbioru. Rewolucji jakoś tu nie widze, tak samo jak w przypadku Fight Night Champion, EA odchodzi od starych rozwiązań do jeszcze starszych.

Odnośnik do komentarza

Takie coś mi dzisiaj wpadło:

http://www.easports..../video/93049396

 

wpadła mi praktycznie identyczna, wyrzut z autu do Xaviego, strzał + RB i okno, miałem też podobną sytuacje która skończyła się poprzeczką.

 

btw. demko bardzo mi się podoba widać sporo zmian, po za tymi które wymieniliście miałem dzisiaj sytuacje że faulowany był Messi sędzie puścił akcję dalej nic z niej nie wyszło i po chwili sędzie zatrzymał grę umożliwił zmianę po czym nastąpił rzut sędziowski :) mocno mnie to zdziwiło.

 

Szkoda, że takie bajery Konami miało w PESie (bodaj w 5-tce) i bezpowrotnie z nich zrezygnowało :( Mnóstwo dziś pracy, ale jutro po południu pogram z kumplem kilka godzin w oba dema i wtedy wydam opinię :]

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Specjalnie odpaliłem sobie przed chwilką fifke 2001 na emulatorku celem porównania tego elementu. Przy wciskaniu kółeczka w 2001 zawodnik sam sie przybliżał do posiadacza piłki, w wersji 2012 musimy go naprowadzić dodatkowym przyciskiem, cała różnica. W obu wersjach przycisk odpowiada za wyciągnięcie nóżki celem czystego odbioru. Rewolucji jakoś tu nie widze, tak samo jak w przypadku Fight Night Champion, EA odchodzi od starych rozwiązań do jeszcze starszych.

A powiedz mi jeszcze, czy jak wciskasz to swoje kółeczko w tej swojej fifce 2001 w nieodpowiednim momencie to automatycznie dajesz przeciwnikowi szansę na 100% sytuację? I czy w tej fifce 2001 więcej zależy od timingu czy wciskania kółeczka na pałę?

Odnośnik do komentarza

Takie coś mi dzisiaj wpadło:

http://www.easports..../video/93049396

 

wpadła mi praktycznie identyczna, wyrzut z autu do Xaviego, strzał + RB i okno, miałem też podobną sytuacje która skończyła się poprzeczką.

 

btw. demko bardzo mi się podoba widać sporo zmian, po za tymi które wymieniliście miałem dzisiaj sytuacje że faulowany był Messi sędzie puścił akcję dalej nic z niej nie wyszło i po chwili sędzie zatrzymał grę umożliwił zmianę po czym nastąpił rzut sędziowski :) mocno mnie to zdziwiło.

 

Szkoda, że takie bajery Konami miało w PESie (bodaj w 5-tce) i bezpowrotnie z nich zrezygnowało :( Mnóstwo dziś pracy, ale jutro po południu pogram z kumplem kilka godzin w oba dema i wtedy wydam opinię :]

 

przecież takie akcje to od kilku lat są żą równo w pes jak i w fifie , Ofsajd miał dłuższą przerwe widać

Odnośnik do komentarza

Ja dzisiaj rano rozegrałem ok 20 meczów i jestem w szoku. Nie wiem, czy FIFA się tak zmieniła przez ostatnie dwa lata, czy to "wina" tego, że ostatnio dużo grałem w demko PESa(nawet po 5-6 godzin dziennie), ale o ile z kompem nie miałem problemu (w PESa grało mi się trudniej), tak z żywym graczem byłem momentami bezradny. Najlepsze jest to, że grałem z kumplem z którym gram w PESa (dosyć wyrównany bilans meczów) i w poprzednie FIFA (moja zdecydowana przewaga), a tutaj na dzień dobry dostałem łomot. Z żywym przeciwnikiem te nowe cuda dziwy w obronie jakoś mi nie wychodzą, a najgorsze, że w ataku grałem jak totalny amator i nie wychodziły mi praktycznie żadne dryblingi. Później obczaiłem, że starałem się dryblować niczym w PESie (zero fizyki, piłka przyklejona do nogi), a tutaj trza myśleć przed, a nie w czasie (u konkurenta ważniejszy jest refleks). Silnik odpowiedzialny za kolizje, to jak na razie bajka i nie było żadnych wpadek, czym byłem zaskoczony, po wcześniejszych komentarzach, że to nie zadziała. Teraz ewidentnie widać gdzie i dlaczego znajduje się piłka, gdy dwóch piłkarzy wpada na siebie. W połączeniu z nowymi animacjami, to jest prawdziwy orgazm. W końcu mam wrażenie, że gram np. Iniestą, a nie jakimś randomowym grajkiem i FIFA w tym aspekcie dogania PESa. Czuć ciężar, sposób prowadzenia piłki przez poszczególnych grajków. BRAWO! Jedyny mankament, który wyłapałem, a który (chyba) nie jest spowodowany moim brakiem skila w tej grze, to przegięte główki. Jak Ibra wyskakuje do piłki to jest prawie pewny gol (to akurat grajac z kompem), Puyol jest bez szans. Jeszcze jedna rzecz, to kwestia statsów. Jest lepiej niż w PES, bo tam czasami jakiś no name potrafi mieć podkręcone statsy (szczególnie Włoskie teamy są dziwnie podkolorowane), ale niech mi ktoś wytłumaczy, dlaczego taki Puyol jest według EA od lat wolniejszy chyba od większosci środkowych obrońców w tej grze :(

Odnośnik do komentarza

Takie coś mi dzisiaj wpadło:

http://www.easports..../video/93049396

 

wpadła mi praktycznie identyczna, wyrzut z autu do Xaviego, strzał + RB i okno, miałem też podobną sytuacje która skończyła się poprzeczką.

 

btw. demko bardzo mi się podoba widać sporo zmian, po za tymi które wymieniliście miałem dzisiaj sytuacje że faulowany był Messi sędzie puścił akcję dalej nic z niej nie wyszło i po chwili sędzie zatrzymał grę umożliwił zmianę po czym nastąpił rzut sędziowski :) mocno mnie to zdziwiło.

 

Szkoda, że takie bajery Konami miało w PESie (bodaj w 5-tce) i bezpowrotnie z nich zrezygnowało :( Mnóstwo dziś pracy, ale jutro po południu pogram z kumplem kilka godzin w oba dema i wtedy wydam opinię :]

 

przecież takie akcje to od kilku lat są żą równo w pes jak i w fifie , Ofsajd miał dłuższą przerwe widać

Rzut sędziowski Konami zaimplementowało w PESie 5, potem ani w FIFIE ani w PESie czegoś takiego nie było :]

Odnośnik do komentarza

 

 

przecież takie akcje to od kilku lat są żą równo w pes jak i w fifie , Ofsajd miał dłuższą przerwe widać

 

ciekawe bo na xboxie grałem sporo w fife 09,10 i 11. Nie miałem nigdy podobnej sytuacji w sensie rzut sędziowski, w PES'a ostatnio grałem z 7-8 lat temu i nie pamiętam jak tam to wyglądało.

Edytowane przez Ofsajd
Odnośnik do komentarza

Specjalnie odpaliłem sobie przed chwilką fifke 2001 na emulatorku celem porównania tego elementu. Przy wciskaniu kółeczka w 2001 zawodnik sam sie przybliżał do posiadacza piłki, w wersji 2012 musimy go naprowadzić dodatkowym przyciskiem, cała różnica. W obu wersjach przycisk odpowiada za wyciągnięcie nóżki celem czystego odbioru. Rewolucji jakoś tu nie widze, tak samo jak w przypadku Fight Night Champion, EA odchodzi od starych rozwiązań do jeszcze starszych.

A powiedz mi jeszcze, czy jak wciskasz to swoje kółeczko w tej swojej fifce 2001 w nieodpowiednim momencie to automatycznie dajesz przeciwnikowi szansę na 100% sytuację? I czy w tej fifce 2001 więcej zależy od timingu czy wciskania kółeczka na pałę?

 

Jak wcisnę to swoje kółeczko w momencie gdy atakujący zrobi zwód to też guzik jestem w stanie poradzić i otwieram mu szanse na sytuacje, to odnośnie twojego pytania dot. timingu itp. Masz jeszcze jakieś ciekawe pytania w stylu czemu woda jest mokra a niebo niebieskie?

Odnośnik do komentarza

Rudi, dobra, FIFA od 10 lat sie nie zmienia, to prawie ten sam gamepley co w roku 2001! LOL.

Inaczej tego sobie nie wyobrazalem. Zreszta, zeby dalej rozwijac serie musza takie rzeczy narzucac. Ciekaw jestem tez, jak bedzie wygladal ten ranking wsrod znajomych. Dobrze, ze to tez zmienili, bo srednio mnie interesowala moja pozycja na swiecie...

Ps.Mozna cofnac jakos minusa? Szori Orson, jak zwykle zamiast przewinac strone do gory palec polecial nie tam gdzie trzeba:)

Edytowane przez easye
  • Minusik 2
Odnośnik do komentarza

Nowy system jest dość trudny, ale kurna, strasznie mi się podoba to. Nie ma teraz tego chorego biegania w obronie.

Troche z kumplami będziemy się przestawiać, ale każdy miał dość poprzedniego systemu obrony.

 

Inne zmiany jak nowa kamera, twarze in plus.

Wydaje mi się, że ten precision drybling nie wygląda zbyt natrualnie, ale to może takie pierwsze wrażenie.

Preorder'a nie wycofuje, FIFA 12 będzie najlepszą piłką.

Stary był zbyt automatyczny ten jest zbyt hardkorowy...Trudno znalesc zloty srodek..

 

Przez Impact engine jest za dużo karnych. W 4 meczach - 4 karne , każdy z dupy, bo niby gdzieś koleś zahaczył napastnika i ten w jakiś dziwaczny sposób się wywala, a na powtórce nic takiego nie widać.

Ja karnych jeszcze nie miałem ale fauli jak to powiedziałeś z dupy to ciągle.Biegniesz zawodnikiem robisz dośrodkowanie nagle gwizdek i co?? Rzut wolny dla przeciwnika...Moje przewinienie to dośrodkowanie?? Nigga please...Fifa 12 ma strasznie duzo mankamentów...Nadzieja ze w Retailu to poprawia...

Odnośnik do komentarza

łupie od wczoraj i musiałem wyłączyć bo za bardzo klnę :D po pierwsze chu*owo, że tylko 6 min mecz. w demku PES12 jest 10 i to jest oka.

 

Cały ten silnik obliczający zderzenia jest spoko. Faule wyglądają nieziemsko. Minus jest taki, że nie raz dostałem kosę bez piłki, a sędzia nic :/

 

Z minusów to na pewno podania. TRAGEDIA. Powolne. Nigdzie nie dochodzą. Zawsze poda tam gdzie nie chce jeżeli jest więcej zawodników. Ustawianie się zawodników też zwalone. Stoją jak te muły. Ok wspomagam się L1, żeby wybiegał. Ale czasem nie ma miejsca i fajnie by było jakby podszedł. Odskoczył na bok. COKOLWIEK!

Dalej. Animacja tnie na powtórkach :/

Ogólnie nie jest źle ale te podania niszczą całą rozgrywkę. A i jeszcze ten nowy system obrony. Jak dla mnie porażka. Na treningu może się sprawdza. Ale nie na boisku gdzie cały czas są podania i trzeba przełączać przeciwnika. I fauli mi wpadało sporo. Przełączyłem się na zwykły i od razu lepiej. Szkoda że CPU nie fauluje prawie w ogóle :/

 

Idę pyknąć demo PES12 żeby wyłonić zwycięzcę na ten rok. Bo pierwsze wrażenie PES też było średnie :/

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...