Skocz do zawartości

PSVita - temat ogólny


MBeniek

Rekomendowane odpowiedzi

z lekka bez sensu.

Dlatego szkoda, ze MS nigdy nie wypuscil handhelda. Ich produkt przez sama milosc do ulugi Xbox Live bym kupil. Jasne, wiem, ze na telefonach mozna juz teraz zabrac swoja ulubiona gre arkejd i ciorac podbijac wyniki, dzielic sie osiagnieciami z przyjaciolmi (sam przez to zastanawiam sie nad telefonem z windowsem, jedynie cmetarzysko na marketplace mnie odstrasza), ale to jest wlasnie przyszlosc, jak kiedys bede mogl czesc gier skonczyc jadac w pociagu, wrocic i odpalic je na konsoli stacjonarnej, na PC jak tylko bede mial ochote a moj profil bedzie caly synchronizowany !

Sony niestety nadal tego nie czuje...

Edytowane przez easye
Odnośnik do komentarza

Prawie cała noc przegrana, Vita w totalnych ciemnościach obadana i teraz dopiero mogę wydać jakiś w miarę obiektywny werdykt.

 

Na początku psioczyłem po ograniu dem, że właściwie wszystko haczy a w sumie najbardziej wkurzyło mnie demo W2048. Okazała się, że pełna wersja właściwie nie ma tej przypadłości. Jest różnica bez dwóch zdań. Dosłownie czasem jakieś przycięcie się zdarzy, ale to nie tak jak w słabym demo (i chodzi mi o demo na sklepowych standach. Powinni te dema wykastrować bo właściwie przez to ostro zbluzgałem ten sprzęt na początku. Ale miałem cichą nadzieję, że w pełnej wersji tak nie będzie. I jest wy(pipi)iście.

 

Druga sprawa tyczy się recenzji. Mam wrażenie, że chyba część redaktorów dostała wersję z wgranymi demami ale nie kumam czemu w jednej jest napisane, że Wip jest mało płynny a w innej, że na plus: płynność obrazu.

 

Uncharted mnie osobiście powalił na kolana. W testach znowu czytałem, że krzaki wszystkie takie same, słaba woda (coooooo?!) albo textura w tle. Ludzie, przecież liczy się końcowy efekt a efekt jest taki, że szczęka jest ciągle na ziemi. W ciemnościach, OLED na pełnej parze powala czernią i kolorami. Mam na co dzień styczność i z wypasionym TV (Kuro) i projektorem 3D (JVC X3) a póki co mam mega zajawkę na tego OLEDa "pod kołdrą". Nie mogłem się w nocy oderwać od Wipa. No i ta muza. Kosmos.

 

Jarałem się 2 tygodnie temu RER na 3DSa ale kurczę. Tutaj graficznie to jest przepaść generacji. Gdyby Revelations był podany na Vicie to O_____O już sobie to wyobrażam. Fakt 3D ale.... 2D OLED robi na mnie chyba jeszcze większe wrażenie. Sprzęt ze względu na ten ekran póki co mnie powalił i wciągnął tak, że już marzę by iść spać haha bo tylko wtedy mam czas jak żonka już śpi :ph34r:

 

aha 3G już mi się przydało. Dzisiaj siedziałem w przychodni to albo www albo face ; )

  • Plusik 4
Odnośnik do komentarza

Mozecie mi powiedziec o co wam chodzi z najazdem na Yaczesa?

 

Jak ktoś wydaje 1250 zł na handhelda, który trzyma 3h to będzie szukać wszelkich możliwych sposobów, by usprawiedliwić zakup i nie wyjść na debila. Sam bym pewnie tak miał, gdybym Vitę kupił. To norma, to samo widać u nowoupieczonych posiadaczy ajfonów - jak się wyda 2,5k na telefon to potem nawet wady stają się zaletami, tak chyba mózg działa.

 

Jak dla mnie Vita jest absolutnym nieporozumieniem, szczególnie w tych czasach.

  • bateria wystarczająca na 3h grania, ar ju fakin sirius!? Kiedyś na gejmbojach się po 20h grało, na Advance kilkanaście, na DS Lite ok. 10h, na PSP 5-6h, teraz już tylko 3!? To nawet nie starczy na przejazd pociągiem z Poznania do Warszawy xD. Sorry, no bonus, ale to już nawet mój SGS II (który jest malutki w porównaniu do Vity) dłużej trzyma. Grafika nie jest dla mnie żadnym wytłumaczeniem, a tych, co kupują Vitę do grania w domu pozdrawiam serdecznie. To już taniej wyjdzie im PS3.
  • Gry w cenach gier z dużych konsol - na pewno im to pomoże w walce z piractwem
  • Znowu zaczynają od wydawania sidespinów z dużych konsol. Niczego się jeszcze nie nauczyli z PSP vs DS?

Fajny sprzęt, ale sorry, no bonus.

 

@szpic rozchmurz się bo ten OS rządzi! opinia potwierdzona przez dwóch znajomych applemaniaków :]

 

OS? Nie żartuj sobie :D. To jest telefon, do smartfonu mu dużo brakuje. iOS jest lata świetlne przed WP7 pod względem możliwości, nie mówiąc już o Androidzie, który miażdży oba razem wzięte. Kafelki może są fajne przez pierwszy tydzień, potem rzygać się tym chce. Jedyna zaleta jest taka, że naprawdę sprawnie to wszystko działa. Miałem możliwość bawić się WP7 na HD2 jeszcze zanim świat na dobre się zorientował, że WP7 już wyszło (później oczywiście sportowali NoDo i Mango) i dziękuję losowi za tę możliwość, bo kto wie, może dałbym się złapać na ten "system" i żałował przez 2 lata wyboru ;/.

W tym "OSie" nie można nawet zmienić ustawień usypiania WiFi, no (pipi), nic nie można w tym telefonie xD. No, w gierki z Xboksa można grać.

Edytowane przez raven_raven
  • Plusik 3
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

moment, ale mi nie działają na vicie angry birds :shok: pisze mi ze nie są kompatibilne ze sobą wersje, (kupiłem na pss grałem na ps3 i psp) to samo mam z grami na psone, narazie nie moge ich odpalić.

Gierki z PS one na razie nie działają na Vicie. Pewnie któryś z firmware wprowadzi taką możliwość. Tak samo nie wszystkie gry z PSP i minisów chodzą na Vicie.

Odnośnik do komentarza

Witam.

Dzisiaj odpaliłem sobie na PS Vita kupione dawno GTA Vice City Stories, hmm i jestem w szoku jak ta gra mimo swoich lat pięknie wygląda na vitowym ekranie.

Sterowanie gałką bardziej przyjemne niż kulawym grzybkiem z psp.

Polecam wszystkim którzy nie mieli okazji pograć czy to na ps2 czy PSP, bardzo dobry tytuł.

Teraz chyba nawet jest promocja na pss za ok. 30zł.

Edytowane przez sentryandy
Odnośnik do komentarza

wow to dobry pomysł. Nawet na to nie wpadłem (za dużo do ogrania za mało czasu :sleep: ) a w końcu już były na necie różnice w jakości obrazu OLED vs LCD na PSP. Jest duża. Dzisiaj kupuję : )

 

Ale wielki żal, że gry z UMD nie idą. Ehhh w więcej gier bym pograł no ale drugi raz to nie dam zarobić. Bez jaj....

Odnośnik do komentarza

Jak ktoś wydaje 1250 zł na handhelda, który trzyma 3h to będzie szukać wszelkich możliwych sposobów, by usprawiedliwić zakup i nie wyjść na debila. Sam bym pewnie tak miał, gdybym Vitę kupił. To norma, to samo widać u nowoupieczonych posiadaczy ajfonów - jak się wyda 2,5k na telefon to potem nawet wady stają się zaletami, tak chyba mózg działa.

 

Mózg działa chyba też na odwrót- jeśli ktoś komuś czegoś zazdrości to nawet zalety stają się wadami :)

Odnośnik do komentarza

Nie wiem po co te dywagacje. Sprzęt jest rewelacyjny, jak na start to jest naprawdę mega przygotowany w porównaniu do 3DSa, który miał gruby fail na początku (a teraz jest już o wiele wiele lepiej - w końcu). Jakość obrazu bomba, masa gier, dobrze ogarnięty sklep, synchro z PS3. Radochy co nie miara a tu jakieś smuty.

 

A, że bateria słabo 3ma? Takie czasy i póki co nie ma na to rady. Oby technika się posuwała do przodu to będzie lepiej. 3Ds słabo trzyma, nowa Vita tak samo. Niestety.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

@_daras_ Najpierw musi być co zazdrościć. Wybacz, ale jakoś nie jara mnie stacjonarna konsola przenośna droższa od normalnego PS3 :(.

 

@-gmeru- Nawet nie wiem jak dobra infrastruktura mnie nie przekona do konsoli, jeśli nie ma na nią interesujących i unikalnych gier. Przerabiałem już to z PSP i DSem - jarałem się sprzętem od Sony przez długi czas, ale nagle okazało się, że jak dostałem w swoje łapy do DSa to w terenie sprawdzają się przygotowane od podstaw gry przenośne niż poobcinane porty z dużej konsoli. A od czego Vita zaczyna? Od Wipeouta i Uncharted. Jeszcze tylko Ratchet & Clank, przenośne inFamous, Killzone i będziesz mógł grać w poobcinane porty z PS3 w zaciszu domku podłączony do gniazdka. Brzmi świetnie.

Edytowane przez raven_raven
  • Plusik 3
Odnośnik do komentarza

Nie ma rady? Alez oczywiscie ze rada jest - naprawde wierzycie ze to nie mogloby dluzej trzymac?

Chodzi o to ze wtedy SONY poniosloby wieksze koszty i by im sie to nie oplacalo - dlatego poszli na taki kompromis, aby miec wieksze zyski.

 

Nie zdziwie sie za to, jesli kolejne edycje PSV zaoferuja nam lepszy czas na baterii (bo jesli nie to bedzie to ogromny fail ze strony SONY - nie poprawic tak duzej wady).

 

@daras

Tak, tak - slaba bateria to zaleta ;]

 

Jakby PSV byla w cenie 3DSa to jeszcze bym sie skusil (m.in. ze wzgledu na mozliwosc pogrania sobie w gry z PSP / PSX) a tak to sobie poki co odpuszcze.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...