Skocz do zawartości

PSVita - temat ogólny


MBeniek

Rekomendowane odpowiedzi

Nie nie ma. W Ninja Gaiden nie pogram na komorce ani ipadzie.

Lumines na komorke pamietasz ? W porownaniu do PSP - LOL ?

Za to place i przed kupnem widzialem co ile kosztuje- takze nie widze problemu.

A Twoje posty brzmia jakbysmy kupili Vite, fajnie, ale gry to po(pipi)ki warte 4zl, wiec po co kupowac tracic ponad kafla na konsole, jak mozna miec smarta w tej cenie i do tego funkcja telefonu+ giereczki za 4zl. Wiekszosc to gnioty nie oszukujmy sie.

Spoko, na DS i PSP tez wychodzily gry nie warte 10zl a kosztowaly 15 razy tyle.

I jakbysmy stanowili 10% grajacych- skad te dane masz tak btw ? To handhely nie mialyby czego szukac na rynku. A jednak 3DS sie rozkreca, Vicie brakuje czegos zeby sie to rozkrecilo. Wszystko z czasem.

 

Cos czuje ze konsola skonczy jak PSP. Sony postawi na mocne flagowe tytuly z PS3 i mysli ze bedzie ok. Wiecej gier pokroju locoroco,lumines i inne stworzone z mysla o PSP. Tych gier brakowalo na PSP. A konsola jako tako miala racje bytu, bo szlo latwo piracic. Karta 8GB i iso max 1gb...

Zobaczymy tutaj, jak nie ogarna ludzie softu i kart pamieci, to ceny musza zjechac, bo konsola padnie.

 

Zdecyduj się w takim razie, bo w pierwszej części postu najeżdżasz na mnie, a w drugiej się ze mną zgadzasz :).

 

Co do tych 10% - przecież to jasne, że wziąłem to z du,py. Dlatego napisałem "może 10%", a to i tak za dużo wg. mnie.

Odnośnik do komentarza

PSV mialo juz premiere w Stanach Zjednoczonych? Jesli tak to sprzedaz na poziomie 69,359 sztuk to delikatnie mowiac skandal. Zobaczymy jak to bedzie wygladalo w Europie. Dane z vgchartz

 

To są wyniki edycji przedpremierowej (z 15 lutego).

 

http://www.gamespot.com/news/ps-vita-first-edition-bundles-sell-out-6350849

Odnośnik do komentarza

PSV mialo juz premiere w Stanach Zjednoczonych? Jesli tak to sprzedaz na poziomie 69,359 sztuk to delikatnie mowiac skandal. Zobaczymy jak to bedzie wygladalo w Europie. Dane z vgchartz

 

To są wyniki edycji przedpremierowej (z 15 lutego).

 

http://www.gamespot....ell-out-6350849

Czyli wszystko juz rozumiem i tak wlasnie myslalem, ze to jakas edycja przedpremierowa.

 

Czytam sobie opinie o PSV i wnioskuje, ze ludzie ktorzy kupili juz sprzecik sa z niego bardzo zadowoleni. Ja niestety z zakupem musze poczekac do lipca, gdyz dopiero wtedy bede mial wystarczajaca ilosc gotowki. Mam nadzieje, ze do tego czasu pojawi sie kilka mocnych gier - sorry, ale Uncharted i Wipeout jakos mi do PSV nie pasuja, najlepszy jest zdecydowanie Rayman, w ktorego gralem juz na PS3. Chce duzo nowych IP, a nie "popluczyn" ze stacjonarek. A co do samego Sony - to sa debile, bo majac system sellera w postaci Gravity Rush nie wydaja go w dniu premiery swojego nowego sprzetu.

 

Nawet jesli teraz PSV sprzedawac sie bedzie kiepsko to pod koniec roku sytuacjaulegnie gruntownej zmianie za sprawa gier: Call of Duty zrobi swoje.

 

A trofea w grach naPSV sprawia, ze z kazda gra spedze bardzo duzo czasu.

Edytowane przez Don_Pedro
Odnośnik do komentarza

Raven- nie pasuje mi najazd ludz bez konsoli na tych z konsola.

A co do sukcesu, nie bedzie miazgi, imo konsola skonczy jak PSP. Beda pomyje z duzych konsol, ekran dotykowy bedzie bzdura i malo kto z tego skorzysta- ale zobaczymy, takie moje gdybanie.

Ja to kupilem dla jednej gry, dokupie tylo Lumines i tyle w temacie.

Wolalem wydac kafla i grac sobie wszedzie w NG.

Wolalem kupic 3DS dla Zeldy niz sie miotac z kolejna konsola pod TV- N64 albo GC i kupic limitke Zeldy WW gdzie byla OOT. Dodatkowo dostalem poprawiony produkt ktory juz ma troche lat, poprawiona water temple i do tego mily efekt 3d. Oprocz tego mam Mariana, moze dojdzie Majora Mask i Luigi z odkurzaczem byl przyjemny, tu tez bedzie.

Odnośnik do komentarza

Motorstorm i Stardust to są wersje dla Vity czy dla PSP?

 

No pewnie, na promocji może się uda jeszcze taniej wyrwać kilka szpili. Ale zrozum, nie o to chodzi! Jest kilka tańszych gier, ale jest kilka dużo za drogich, szczególnie w dzisiejszych czasach i obecnej sytuacji. Nadal najtańsze gry na PS Vitę są droższe od najdroższych produkcji z AppStore/Android Market.

 

Ja odpadam z tego tematu już - co miałem powiedzieć, powiedziałem. Dalsze gadanie raczej nie ma sensu.

Motorstorm i Stardust to sa wersje na Vite.

Sorry, ale nawet nie wiesz jak bardzo sie mylisz :unknown: .

Po pierwsze to jesli chcesz pykac w gierki za 1-3$ to jest cala masa minisow :greeting: .

Po drugie, masz racje, ze casuale nie lubia drogich gier, ale rowniez maja w d.pie znajomosc dat premier co kiedy wyszlo, wiec jak za rok zobacza takiego Uncharted czy Wipeouta za 10$ to byc moze sie zdecyduja, a wtedy opadnie im szczena.

Po trzecie na Vite bedzie cala masa oryginalnych gier, juz na starcie mamy conajmniej dwie swietne produkcje jak Gravity Rush (no prawie na starcie) i Escape Plan.

Po czwarte nie porownujmy smartfonow do Vity czy 3DSa to inny target, pamietaj ze prawie kazdy ma telefon i kupil go do dzwonienia, a gierki i inne aplikacjie sciaga przy okazji, zeby sie czasem pobawic telefonem w paciagu itp. Malo kto ma "pusty" telefon, kazdy trzyma tam jakies zdjecia, melodyjki, gierki, smieszne animacje, filmiki, mp3 i mase innych dupereli.

Po piate, prawie kazda konsola chorowala na slaby lineup i co gorsza rok posuchy. Vita ma swietny lineup jesli nienajlepszy w historii, a do tego nie zapowiada sie na rok bez gier, juz wkrotce Resistance, LBP i masa innych tytulow.

Po szoste, wszystko zalezy od marketingu Sony, ktory nie jest najwyzszych lotow, ludzie musza sie dowiedziec, ze Vite warto kupic, dodatkowo gry mogly by minimalnie staniec tak jak piszesz, a w szczegolnosci ceny kart pamieci powinny ostro skoczyc w dol, o polowe i bylo by ok.

Na koniec dodam, ze bedzie naprawde szkoda jak Vita nie odniesie sukcesu, to sprzet designersko bez wad (nie liczac baterii). Wszystko teraz w rekach Sony, licza sie oryginalne gry, ich ilosc, ceny i promocje, a przedewszystkim marketing. Dzisiaj przechodzilem kolo sklepu, ale mnie kusilo, no nic poczekam jeszcze z 3 miechy :cray: .

Odnośnik do komentarza

Nie wytrzymalem i kupilem dzis full komplet w MM w gd na matarnii. To ze Vita kosztuje 949 pln to kazdy wie, ale dolozylem fife z 169-taniej niz na allu:-) mala memorke bo tylko do save'ow uzywac bede.

 

Wydalem lacznie 1197 pln. Jak na start to kozak kwota. A co do sprzetu sam bylem sceptyk i czytalem foro od tygodni...sprzet jest mocny, dobrze wykonany, a gra sie milo.

 

Lubie gadżety, a w dodatku jestem malym sonyfilem, ale powiem serio, ze to male cudenko to istny przenosny kombajn do grania. Grafa ekstra, sterowanie tez...coz wiecej-dla mnie wsio.

 

Polecam wszystkim niezdecydowanym, a U:ZO kosztuje 179. ceny znosne!

Odnośnik do komentarza

Pograsz, ale nie zapiszesz stanu gier- nie ma wbudowanej pamieci vita.

Karty nie stanieja-sony zrobilo swoj wlasny wymysl i nie ma wolnej amerykanki. Karty 16GB brak? Jak widac cena nie robi nic. Ludzie kupuja i brakuje na polce.

Gilupl- ale LBP i Resistance juz znamy.

Brak Gravity rush na premiere to juz 1 strzal w kolano i wyglada to jak PSP teraz.

3DS tez nie mial Mario na starcie ani Zeldy- wystarczylo dac te dwie gry i obnizka by sie opoznila.

Odnośnik do komentarza

Swoja droga PSV to pierwsza w historii konsola Sony, ktora nie jest na plyty :blum1:

 

Kurde, ale mam chcice na ten sprzet. Gdyby na premiere byla jakas doskonala gra logiczna jak Braid, platformowka jak Rayman, ktorego "niestety" przeszedlem na PS3, albo jakas inna pozycja przy ktorej mozna spedzic mnostwo czasu to pozyczylbym kase i kupil konsole juz dzis.

Odnośnik do komentarza

Pograsz, ale nie zapiszesz stanu gier- nie ma wbudowanej pamieci vita.

 

Brak Gravity rush na premiere to juz 1 strzal w kolano i wyglada to jak PSP teraz.

 

 

Niekłam - jak gra wymaga karty to nawet jej nie uruchomisz.

 

Brak gravity Rush jest spowodowany głupota szefostwa Sony - pamiętacie wypowiedź na temat Demon's Souls: gra to całkowity "crap". W przypdaku GR sytuacja jest podobna, najpierw gre odłożono na pułce ( pierwotnie miała być na premiere PS3) , a tym razem Sony wyszło z założenia że ta gra się będzie wolno sprzedawała(klikanaście miesięcy), co zaowocowało brakiem gry w sklepach po tygodniu.

Odnośnik do komentarza

@luck1985: Czy ludzie kupują to zalerzy od tego jaką ilość Sony tego typu kart rzuciło na premiere konsoli, - bo ten brak można dwojako rozumieć...

 

@raven_raven: A może lepiej, że każdy z oferowanych sprzętów jednak się różni od siebie, bo każdy ma wybór co go interesuje, Ciebie jarają popierdólki na smartphon'y za 3 zł, innych jara 3DS lub Vita, a ja jestem zainteresowany obiema konsolami (Vitę kupię pewnie za jakiś czas).

I wszyscy są zadowoleni. Oczywiście ja nie mówię, że podoba mi się to co robi Sony, i kolejny raz z tej konsoli chce zrobić przenośną stacjonarkę, ale taka konsola też jest potrzebna, lepiej mieć wybór niż go nie mieć...

A czy konsola powtórzy sukces PSP, to się okaże, nie zmienia to faktu, że tym razem Sony ma trudniej, i by powtórzyć ten sukces (co firmie życze), musi się bardziej postarać. Nie zapominaj, że firmy muszą zarobić na produkcję gier z górnej półki, i w naszym interesie jest im w tym pomóc. To tak parafrazując wypowiedż prezesa Nintendo...

Chyba się nie rozumiemy. Mnie już nie interesują megaherce i jakoś wyświetlanej grafiki. Z wojny PSP vs DS nauczyłem się, że 5x słabszy sprzęt potrafi mnie 5x lepiej bawić, bo to nie grafika, a pomysł i wykonanie się liczą.

No i mnie osobiście ta kwestia najbardziej ciekawi w odniesieniu do Vity. Mam nadzieje,że ludki w Sony wyciągnęły wnioski po starciu DSvsPSP i nie powtórzy taka sama sytuacja w przypadku 3DSvs PS Vita, a póki co widząc tytuły na obie konsole tak się na to zanosi.

I to jest jeden z powodów dla, których się powstrzymałem od zakupu konsoli...

 

@GILUPL: Czy ma świetny line up i najlepszy w historii, to z tym bym się kłócił, ale w sumie to jest kwestia gustu, i tego kto co oczekiwał...

 

@Don_Pedro: Czy Gravity Rush to system seller, patrz na sprzedarż Vity w Japonii, - nie sądze, ale zacna gierka napewno...

 

@luck1985: Czy są droższe to z tym bym się kłocił, po prostu trzeba wiedzieć gdzie szukać. A że takie sieci jak mediak potrafią zawyrzać ceny gier na 3DS'a, nie mówiąc już o cenie samego 3DS'a, no cóż żyjemy w Polsce i zawsze byliśmy robieni w przysłowiowego ch..a.

Nie zapomnę ceny jeszcze przed obniżką, gdzie w Ultimie konsola była sprzedawana za 999 zl, a w mediaku za 1299 zl - no faktycznie sklep nie dla idiotów.

Z resztą po obniżce nie jest lepiej i cena jest wyższa o 100-150 zł...

Edytowane przez P-chan
Odnośnik do komentarza

Niech Sony załatwi Monster Huntera na PSV, żółte chłopki będą się zabijać o sprzęt. :D Zresztą, kompletnie tego nie rozumiem, Sony jest japońską firmą, i jeśli oni nie wiedzą jakie gry ten dziwny naród lubi i za jakie gry dadzą sobie worek na sucho ogolić, to już nie ma dla nich ratunku. :P

Edytowane przez Wooyek
Odnośnik do komentarza

Bylem dzis bliski kupienia ps vita, ale w sklepie nie bylo kart pamieci, nie bylo travel packa i w sumie po namysle stwierdzilem, ze chyba poczekam. Jedyna gra na jaka mam cisnienie jakiekolwiek to everybodys golf xd. Poczekam chyba na jakies fajne promo jednak.

Jedyne co mnie kusi do zakupu teraz to ta cena 949, ale pewnie pozniej tez taka bedzie, albo jakies zestawy.

Odnośnik do komentarza

Nie mieszkasz w malym miescie- w jednym bym kupil Konsole, a w 2 markecie karte czy co tam chcesz :D

 

dokladnie, tym bardziej, ze ja za swoja w tym samym miescie dalem 1049zl, bo w mm dominikanskim byly po 1099 i nawet do glowy mi nie przyszlo, ze na bielanach moga miec inna cene, wiec kupilem w euro, kart tam w normalnych juz cenach mieli sporo. cale szczescie, ze gry kupilem w miare taniej (uncharted 159, fifa 120)

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...