Skocz do zawartości

PSVita - temat ogólny


MBeniek

Rekomendowane odpowiedzi

Michu Ty stary capie, zaraz bedziesz miał inne fajne zajecia domowe, a nie latasz za konsolkami po marketach ;D

W te dwa miechy bym popykal cos ;-) Bylem z moja ciezarowka nawet, pewnie ludzie mysleli co za z(pipi) kobieta w ciazy a on w konsolki pyka xd Nawet mnie namawiala zebym kupil.

Odnośnik do komentarza

Szkoda, ze nie ma konsol w innych kolorach niz czarny. Sony jeszcze przed premiera pokazywalo rozne opcje i co - i jest tylko czarna, moze dopiero jak spadnie sprzedaz to oglosza, ze na rynku pojawi sie konsola w nowych kolorach. Ja jeszcze nie kupilem konsoli, ale nie chce czarnej - po pierwszym czarnym PSP juz mi sie odechcialo, juz wole rozowe i takie wlasnie mam - przynajniej nie widac odciskow i smug. :D

 

530x650_25052.jpg

 

Podoba mi sie blekitna, niebieska i czerwona - fajnie, ze nawet przyciski i analogi sa w jednolitym kolorze. ;)

Edytowane przez saptis
Odnośnik do komentarza

Nie bylo, Sony bardzo dlugo czekalo z wydaniem jakichkolwiek kolorow - najpierw dlugo byl tylko czarny, pozniej bialy, pozniej rozowy. Inne kolory wprowadzili dopiero po dluzszym czasie. Wszystko lepsze od tego piano black, sorry, ale taki kolor dla handhelda to jakies nieporozumienie. Zreszta rozowy nie jest taki zly. Mam nadzieje, ze nie trzeba bedzie dlugo czekac az wydadza PS Vita w innych kolorach.

Edytowane przez saptis
Odnośnik do komentarza

Dzisiaj u znajomego wstępnie przetestowałem Vitę.Wywarła na mnie bardzo pozytywne wrażenie,jest lepiej wykonana niż PSP(no i zostawia mniej śladów :sorcerer: ),menu jest przejrzyste i bardzo dobrze zaprojektowane,tutaj świetnie się sprawdza panel dotykowy i nie wyobrażam sobie innego sposobu na jego obsługiwanie.Ogólnie miałem wrażenie,że menu jest większe ,a na pewno posiada więcej ciekawych aplikacji,ale nie miałem czasu tego wszystkiego przetestować.

Na początek poszedł Wipeout który wprost onieśmielił mnie swoją grafiką i intrem,później było tylko,lepiej choć okazyjne spadki animacji się zdarzały,ale ogólnie rzecz biorąc nie umniejsza to funu płynącego z rozgrywki,podobnie jak sterowanie które przypadło mi do gustu.W Złotą Otchłań długo nie pograłem,ale gra także jest śliczna ,a sterowanie jest fajnie zaprojektowane i co najważniejsze korzysta z możliwości Vity.

Jestem przekonany ,że w Marcu dokonam zakupu,bo to naprawdę dobra konsolka.

Odnośnik do komentarza

P-chan - sadze, ze Gravity Rush rozbujalo by sprzedaz PSV w Ameryce i EU, Japonia to dziwny kraj :P

Patrząc na to co się tak naprawdę na zachodzie sprzedaje, a przy okazji że Japończycy praktycznie olali (jeśli to mozna powiedzieć w mniej drastyczny sposób) ten tytuł, który w moich odczuciach powinien był im przypasować. Raczej wątpię by tym bardziej ta orginalna gra sprzedała się w USA i EU (nie zawsze dobre oceny idą w parze ze sprzedarzą), więc szczerze w to wątpię.

Choć nie powiem chciałbym być mile zaskoczony...

Sukces PSV w Japonii powinien byc teraz dla Sony najwazniejszy. Jak konsolka zacznie sie tam dobrze sprzedawac to mamy gwarancje setek gier z KKW, ktore przeciez łykamy jak pelikany. Monster Hunter na PSV na bank powstaje, czytalem nawet gdzies o tym w jakims wywiadzie.

Otóz to, ale jak widać Sony nie zabardzo odrobiło lekcje względem PSP, którego sukces napewno by chcieli powtórzyć, i czego im z całego serducha życze. Ale jeśli mają zamiar dorabiać się dużej ilości gier w taki sposób jaki obecnie prezentują. Portując co popadnie ze swoich stacjonarek, i dostarczając tylko tytuły multiplatformowe (choć to akurat nie unkinione poprzez pewną zgrabną funkcje konsolki), zapominając o konkretnych grach specjalnie pisanych pod tę platformę, i tylko na niej wydawanych, to daleko tym nie zajdą.

Już przecież słychać ploty, że developerzy wycofuja się z Vity (choć ja bym tego tak dosłownie nie brał do końca na serio), lub wstrzymują produkcję gier na ten sprzęt, - a to jest kolejny sygnał dla Sony, że nie jest dobrze, i muszą zacząć działać.

Bo sorry, ale Sony popełniło przy starcie podobny błąd tylko innej treści niż Nintendo, dezorientując swoich klientów. Bo weżmy przeciętnego Kowalskiego, który chce kupić sobie konsole, mając do wyboru PS3 i PSV z podobną biblioteką gier, raczej nie wybierze droższej Vity, jak taniej wyjdzie mu kupno PS3, gdzie znajdzie praktycznie te same gry, i to nie raz już w dużej ilości z niższą ceną...

Oczywiście zgadzam się że sprzęt w pierwszych miesiącach (ba latach) swojego życia kupują "prawdziwi" gracze, którzy wiedzą o co chodzi, ale ile tak uda się Sony sprzedać konsol 20? 30? milionów, a co dalej?

Można obrarzać się na ten cały casual gameing, że niszczy niby branże, ale to dzięki takim ludziom PS2 dobiło do tych 150 milionów, Wii przekroczylo 90 milionów, PS3 dobija 60 milionów, a X360 do 65 milionów. Już nie wspominając o choćby takim DS'ie czy PSP. W obecnych czasach z konsolą od samego początku trzeba zacząć trafiać do każdego rodzaju odbiorcy, przekonało się o tym pośrednio Nintendo za czasów GC (które praktycznie postawiło głównie na hardcore'owców, Sony postawiło na wszystkich graczy z PS2), i obecnie Wii (gdzie konsola była skierowana do wszystkich, a że po ogromnym sukcesie, Nintendo starciło trochę nad tym kontrole to już inna historia). I jak widać musi się o tym przekonać Sony, bo skończyły się dla nich czasy gdzie samą marką "Playstation" po lichej premierze mogli sprzedać kilka milionów konsol...

A doświadczenie z wysoką ceną PS3, jak widać też za bardzo ich niczego nie nauczyło...

Co do Monster Huntera, to jeśli coś w tym temacie powstaje, na Vitę, to raczej jakis port z PSP (który może być gwarancją sukcesu lub nie), ale raczej na dzień dzisiejszy w to wątpię. Bo chyba nie wierzysz w to, że Nintendo, które ostatnimi czasy wywalczyło sobie Monster'a na wyłączność, odda tak łatwo tą markę w ręce Sony.

Sony niestety było tak bardzo zapatrzone ostatnimi czasy w siebie, i pewne, że jak dorzucą dotykowe panele, dwa analogii i kilka hitów ze stacjonarek, że im konsola się sprzeda. Iż nie zauwarzyli, że ktoś im zwiną z ich podwórka kolejną dochodową marke.

Teraz firma z Tokio musi szeroko się uśmiechać i słać głębokie pokłony do włodarzy choćby takiego SE, by przynajmniej kilka Finali (oprócz FFX) wrzucili na ich sprzęt, bo to dla nich jeszcze nie liczna z ostatnich szans na to by rozruszać w najbliższym czasie sprzedarz konsoli w Japonii...

Osobiście mam nadzieje, że Sony śladem Nintendo szybko odrobi lekcję jaką dostali w przypadku Vity, i rozruszają konsole, bo na zdrowej konkurencji skorzystamy tylko my gracze, a jak to już pisałem wcześniej kibicuję obydwu konsolom...

 

 

Szkoda, ze nie ma konsol w innych kolorach niz czarny. Sony jeszcze przed premiera pokazywalo rozne opcje i co - i jest tylko czarna, moze dopiero jak spadnie sprzedaz to oglosza, ze na rynku pojawi sie konsola w nowych kolorach. Ja jeszcze nie kupilem konsoli, ale nie chce czarnej - po pierwszym czarnym PSP juz mi sie odechcialo, juz wole rozowe i takie wlasnie mam - przynajniej nie widac odciskow i smug. :D

 

530x650_25052.jpg

 

Podoba mi sie blekitna, niebieska i czerwona - fajnie, ze nawet przyciski i analogi sa w jednolitym kolorze. ;)

 

Ja też na to licze, bo już mam dość czarnego koloru od Sony, jeśli on ma tak wyglądać na Vicie jak w przypadku PS3 Fat i PSP, to ja im serdecznie podziękuję. I nawet dłużej z zakupem się wstrzymam niż mam to w planach...

Edytowane przez P-chan
Odnośnik do komentarza

Dla mnie 3h rozgrywki to jakis skandal, do tego brak mozliwosci wymiany baterii -kpina, jakbym chcial sobie pograc podlaczony pod gniazdko, to kupilbym sobie ps3!

Mimo wszystko pewnie kupie bo glodny nowego systemu jestem. Poczekam miesiac moze dwa, moze cena spadnie, moze jakies ciekawe bundle sie pojawia.

Edytowane przez Beck
Odnośnik do komentarza

P-chan. Konsola odniesie sukces wiesz kiedy ? Jak bedzie kosztowac 599-699zl Czy beda gry z duzych konsol czy specjalnie robione pod vite- nie ma znaczenia. Za ta cene kosnola sie sprzeda sama w sobie.

PSP najwiekszy strzal miala wlasnie jak zjechala do okolic 500-600zl Najwiecej wtedy sie sprzedalo w polsce psp. Na swiecie przegralo z DS, bo gry fajne, ladne ale to wszystko znalismy z duzych konsol. A lumines, patapon czy locoroco to za malo.

3DS sie rozkreca dopiero teraz- powody sa dwa. Cena nizsza i dopiero teraz dostajemy gry, sony tutaj odrobilo lekcje i dalo dosyc ciekawy line-up. Ma takze biblioteke gier z PSP ktore wygladaja lepiej na Vicie i lepiej sie gra- 2 analog + gry sa tanie.

Cena w dniu premiery dobra w tych czasach, PSP bylo drozsze i nie bylo gier. Pamietam, bo kupilem kilka dni po premierze w polsce i po RR nie bylo w co grac, bylo trzeba poczekac dobry rok jak nie lepiej.

 

 

Balon- karta 4GB kosztuje 79zl, to juz maly wydatek w tym wszystkim ;)

Edytowane przez luck1985
Odnośnik do komentarza

Z tego co wiem aktualnie jak podlaczysz vite do kompa nie widzi tego jako dysk- czyli nie skopiujesz.

Cos tak czytalem w necie i ma to naprawic patch albo nowy soft.

To kup 16 od razu i problem z glowy ;)

Zalezy do czego to chcesz. 4GB to savy, wieksze karty do gier. PSP ogralem, wiec nie bede kupowac ich ponownie. A gry na Vite sa tansze o 10zl, wole kupic w sklepie w pudelku- moge odsprzedac, tych kupionych juz nie odsprzedam. Dlatego zlalem temat karty pamiec i savuje tylko-4GB ok.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...