Skocz do zawartości

The Dark Knight Rises


piotrov

Rekomendowane odpowiedzi

"Początek" był średniacki, ale warto zauważyć, że to dzięki niemu Nolan mógł zrobić sequel tak szalony, a jednocześnie tak wiarygodny.

Dla mnie Begins był dobry, nawet bardzo dobry. Liczyłem na Dark Knighta przed premierą nie z powodu hypu, tylko właśnie przez Początek. Nolan stworzył w nim fundamenty pod Mrocznego Rycerza i najlepiej ukazał narodziny superbohatera, to w ogóle pierwszy film o superherosie gdzie szczerze uwierzyłem w motywację bohatera.Pobyt w więzieniu w Butanie, tułaczka i szkolenie w lidze cieni. Ciągle słyszę narzekania jakie to słabe sceny walki ma Begins. Uważam że są dobre, na pewno oryginalne.Styl walki nietoperza to Keysi (lub KFM) - oparta na krav madze technika walki będąca takim połączeniem KM ze wschodnią szkołą, niesportowa, praktyczna metoda walki opierająca się na agresywnych i szybkich ruchach połączonych ze wzmożoną koncentracją (trzeba mieć oczy w (pipi)e i z tyłu głowy) idealnie nadająca się do kontroli tłumu (dobry przykład to walka w więzieniu z 7 napastnikami). Sekwencjom w filmie brakuje trochę dynamicznych ujęć i impetu uderzeń głównie dlatego że Nolan nie miał wcześniej żadnych doświadczeń w tej dziedzinie. Ważne, że wniósł trochę oryginalności i wybrał styl idealnie wpisujący się w postać Batmana (scena walki w Incepcji, w hotelu z poyebaną grawitacją to majstersztyk).Bale trenował do roli 5 miesięcy, warto to docenić mając na uwadzę perspektywę autodestrukcji i utraty 50 kg. do roli w Mechaniku.

Liczę że w Rising Nolan dopieści tą sferę, wszakże to jednak kino akcji. Pieniądze będą, reżyser utalentowany to i zbierze w tym celu odpowiednią ekipę

Odnośnik do komentarza

WB potwierdzil, ze nastepny film po TDKR bedzie rebootem z Nolanem jako producentem. Beda robic fabule pod wspolny film Justice League, ot taka zzynka z tego co robi teraz Marvel.

 

 

Skoro juz tak wszystko sobie poukladali, to calkiem mozliwe, ze Nolan dostal w zupelnosci zielone swiatlo w TDKR, a wiec byc moze bedzie jakies "definitywne" zakonczenie.

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Koniec spekulacji na temat ról, jakie mieliby odegrać Joseph Gordon Levitt i Marion Cotillard. Oficjalnie podano do wiadomości, że Joseph wcieli się w policjanta Johna Blake'a włączonego do specjalnego oddziału Gordona, a Marion zagra Mirandę Tate, członkinię zarządu Wayne Enterprises, która pomoże Bruce'owi powrócić do biznesu.

http://www.movieweb.com/news/the-dark-knight-rises-confirms-joseph-gordon-levitt-as-beat-cop-john-blake

 

Pomyli się jednak ten, kto sądzi, że ludzie nie zaczną doszukiwać się zmyły w tym oświadczeniu. W komentarzach pojawił się pomysł, że Miranda to tak naprawdę podszywająca się Talia Al Ghul, chcąca przybliżyć się do Bruce'a i zadać mu śmiertelny cios. Wiadomo nie od dziś, że historia powróci do korzeni (potwierdzone zostało pojawienie się Ra's al Ghul we flashbackach). Ja to widzę jednak inaczej. Talia odpada, za to Bane pojawia się w retrospekcjach szkolony przez młodego Ra's i po latach uderza w Gotham. A czy Marion okaże się Talią? Nie mam nic przeciwko takiemu twistowi na sam koniec. Miło, że sytuacja się wreszcie nieco wyklarowała, bo wszystkie te nachodzące plotki powodowały ból głowy. Gdyby Joseph faktycznie był młodym Falcone, a Marion Talią, mogłoby się zrobić zbyt tłoczno.

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...

Hannibal Lecter na sterydach.

 

 

edit: Cofam to, zobaczyłem na poprzedniej stronie jak ten gość wygląda, jak na Bane'a zbyt karłowaty no i przy tej "masie" to on Batmanowi nawet rogów nie połamie, a co dopiero kręgosłup.

 

Na Bane'a nadawałby się gość z filmu Troja ten

Edytowane przez Zwyrodnialec
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Historia Bane'a w skrócie :

Liga Cieni (z Batman Begins) podpala jedną z wiosek w imię ich krucjaty przeciwko złu. Jedyną osobą która przetrwała jest Bane, i z tego co zrozumiałem, Liga znajduje go gdy ten płonie jednak, jako że jest an chorobę dzięki której nieczuje bólu, stoi/leży nieruchomo. Liga zabiera go i szkoli tak jak Bruce'a w Batman: Początek

 

 

www.thedarkknightrises.com

Odnośnik do komentarza

edit: Cofam to, zobaczyłem na poprzedniej stronie jak ten gość wygląda, jak na Bane'a zbyt karłowaty no i przy tej "masie" to on Batmanowi nawet rogów nie połamie, a co dopiero kręgosłup.

 

Na Bane'a nadawałby się gość z filmu Troja ten

 

Ale słyszałeś, że to ma być w założeniu normalny film, a nie typowa dla współczenego "kina akcji" napieprzanka z kulturystami zamiast aktorów?

  • Plusik 2
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

W normalnym filmie nie ma miejsca na karly. Ich miejsce jest na redtube i w cyrku.

 

 

 

Chcialbym tez zauwazyc, ze w komiksie Bane golil pachy:

 

bane2.jpg

 

 

Z kolei na zdjeciu Hardy ma tam pokazny busz.

 

 

 

 

W skrocie - filmowy Bane Nolana to kompromitacja.

 

O kutwa, mam ten komiks jeszcze :D

 

"Poprostu cie....BRAK YOU!!!"

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...