Skocz do zawartości

F1 2011


Rekomendowane odpowiedzi

Pograłem już całkiem sporo i spokojnie mogę powiedzieć, że jeśli chodzi o framerate to problemu praktycznie nie ma, jak mamy w pamięci to co działo się w 2010.

Hejka, widzę że grałeś na PC & PS3. Napisz please czy na konsoli istnieje możliwość ustawienia zakresu ruchów kierownicy tak jak na PieCu (DFGT) - tam można ustawić od 100 do 900 stopni, a nie uśmiecha mi się na konsoli kręcenie pełnych obrotów w ciasnych zakrętach :/ aha i czy w 2010 jest trudniejsza kariera? Bo rok temu w drugim wyścigu w barwach Lotusa wygrałem na hardzie kwalifikacje :| pozdro

Odnośnik do komentarza

Pograłem już całkiem sporo i spokojnie mogę powiedzieć, że jeśli chodzi o framerate to problemu praktycznie nie ma, jak mamy w pamięci to co działo się w 2010.

Hejka, widzę że grałeś na PC & PS3. Napisz please czy na konsoli istnieje możliwość ustawienia zakresu ruchów kierownicy tak jak na PieCu (DFGT) - tam można ustawić od 100 do 900 stopni, a nie uśmiecha mi się na konsoli kręcenie pełnych obrotów w ciasnych zakrętach :confused: aha i czy w 2010 jest trudniejsza kariera? Bo rok temu w drugim wyścigu w barwach Lotusa wygrałem na hardzie kwalifikacje :| pozdro

 

To, że kierownica ma zakres 900 stopni to nie ma żadnego znaczenia, bo F1 i tak obsługuje 270. Grałem u kolegi na owej i nawet w najciaśniejszych zakrętach nie wykonuje się pełnego skrętu także nie ma problemu z graniem. Kariera jest trudna, czuć różnicę w bolidach. Zacząłem karierę w Virgin, to powiem tak. Jeśli jedziesz na jakiejś pozycji i nie popełniasz błędów to raczej ją utrzymasz bo Si chodź bardzo dobre to nie jest zbyt agresywne, ale jak Cie wyprzedzą to znikają w oczach. Nie masz szans rywalizować z bolidami typu Toro Rosso czy Sauber, nie mówię już o RBR czy Ferrari. Sądzę, że wygrywanie mistrzostwa w Virgin czy HRT się skończyło, przynajmniej na wyższych poziomach. Ja jestem zachwycony

Odnośnik do komentarza

Graficznie gra w wersji na PS3 jest beznadziejna (20 FPS/s - normalnie oczy bolą po 3 okrążeniach). Ech nie wiem jak z takim doświadczeniem w wyścigach (Coliny, DIRTy, Grid) Codemasters mogło tak spieprzyć sprawę z framerate'm na PS3. Liczne bugi mogę jeszcze wybaczyć, ale animacji uniemożliwiającej praktycznie granie - NIE! Ja się pytam WTF?

 

PS. Animacja poklatkowa to jest czy co? <yy>

http://www.youtube.com/watch?v=p-udY69FJTQ

Odnośnik do komentarza

Jak ja się cieszę, że mój wzrok nie wykrywa tych spadków ;) Co do samej gry to wykryłem jeden błąd, a mianowicie przy wyścigu gp (20 %) złapałem kapcia przez co toczyłem się powoli do boksu i tu zdziwienie, że niektórzy kierowcy w ogóle nie chcieli mnie wyprzedzić mimo zjazdu na bok toru toczyli się w moim tempie, dopiero gdy zjechałem na trawę i się zatrzymałem to pojechali dalej :huh:

Odnośnik do komentarza

Mnie te spadki bardzo martwią... jestem na tym punkcie piekielnie wyczulony i dostrzegę nawet jednego zgubionego FPS'a :/.

 

Ktoś już grał w wersję na Xboxa ? Jeśli tam też są spadki, to ja za grę podziękuję... nie uśmiecha mi się znowu tłuc ino time triali :D

 

Troszkę pograłem :).

 

Model jazdy i obsługa kierownicy to majstersztyk. Teraz bolidy zachowują się tak jak powinny... nie ma już takich akcji, że tracimy kontrole nad bolidem z nie wiadomo jakich przyczyn. Kers i drs to również świetne patenty, ale do kersu będę się musiał przyzwyczaić :P. Bardzo trudno jest trzymać palucha na przycisku "B" i jednocześnie precyzyjnie machać kierownicą w szybkich łukach (trza będzie spróbować przypisać kers pod sprzęgło, może będzie wygodniej :P).

 

Grafika mnie niestety trochę rozczarowała... na filmikach wyglądało to znacznie lepiej, a w rzeczywistości gra wygląda imo gorzej niż zeszłoroczna odsłona. Spadki animacji również występują... o ile w TT jest ok, tak podczas weekendu wyścigowego na Monaco gra dropi praktycznie tak samo jak F1 2010 (ostatni sektor gdy większość bolidów jest w boksach lub z nich wyjeżdża to katastrofa... gra zwalnia na tyle że trudno się wtedy nie rozbić :confused:). Podczas samego wyścigu gdy stawka jest rozrzucona po całym torze jest już zdecydowanie lepiej... dropy nadal występują, ale da się do nich przywyknąć.

 

Ot... to tak na szybko... teraz trza liznąć karierę i objeździć więcej torów :)

 

Edit: na torze w Australii framerate jest idealny... 0 dropów

Edytowane przez orion50
Odnośnik do komentarza

Zauważyłem pewnego buga... mianowicie nie zawsze "załączają" się krople deszczu na kamerze TV. Aby krople się pojawiły trzeba kilkukrotnie przełączyć kamerę.

 

Początkowo myślałem, że tych kropel w ogóle nie ma przez co jazda w deszczu wyglądała znacznie gorzej niż w F1 2010.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Ja niestety muszę stwierdzić, że ta gra to jeden wielki BUG. Nie wiem jakim cudem ''kotmasters'' mogli tą grę do tłoczni wysłać, czy oni nie korzystają w ogóle z betatesterów ?! Pierwszy lepszy przykład, zaczynam wyścig sprawdzam stan opon (ok 90%), wyścig się zaczyna startuje przejeżdżam pierwszy zakręt i od razu uślizg, myślę wtf, z ciekawości sprawdzam stan ogumienia, a one świecą na czerwoną i są całkowicie zużyte. Nie wiem jakim cudem opony po przejechaniu 500metrów mogą ulec zniszczeniu. Kolejny to jazda z asystami. Mając włączoną trakcję na full bolidem można popie.przać ile wlezie, by uświadczyć jakiś uślizg trzeba być nie lada specem, nawet jak się włączy drs i przejeżdżając jakiś szybki łuk z włączonym bolid raz na jakiś czas wpadnie w poślizg.Można wymieniać i wymieniać. Ogólnie porażka i czekam na tego patch, bo jeśli nadal będą tak w kulki lecieć to ja im podziękuję za kolejną odsłonę. Nie po to kupuję grę by sobie w tt pojeździć.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

skończyłem wczoraj mój pierwszy sezon w Virgin.

 

gram na padzie, wszystkie asysty off, proffesional poziom.

 

było to niemałe wyzwanie, trudniej niż w 2010 się jeździ - zobaczymy jak lepsze bolidy się sprawują (przechodzę do Lotus-Renault).

 

ale widzę, że jakiś mały ruch tutaj - chyba premiera Forzy 4 trochę przeszkodziła.

Odnośnik do komentarza

Witam. Mam pytanie dotyczące F1 2010 i/lub Championship Edition (wiem, że to temat o F1 2011, ale większa szansa, że ktoś zajrzy ;). Tak więc, czy teraz kiedy wyszła najnowsza odsłona serii jest sens kupować jedną z wcześniejszych? Są do kupienia za grosze - szczególnie CE - a ja na dziś na nadmiar $ nie narzekam. Czy zatem warto zainwestować w którąś ze starszych odsłon? Z góry dzięki za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza

Szczerze polecam F1 CE... wg mnie gra jest lepsza niż F1 od Codies. Stałe 60 fps'ów i bardzo ładna oprawa. Gra może nie jest tak rozbudowana jak dużo młodsza konkurencja, ale pozwala się doskonale bawić, szczególnie na kierownicy (trza pobrać patch dodający obsługę kierownic) :)

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...