Skocz do zawartości

Nowy DASH 2.0.13141.0 (wiosna2011)


Rekomendowane odpowiedzi

Gość donsterydo

U mnie update dasha naprawił ładownie statystyk z bungie net w Halo Waypoint. Od jakiegoś czasu też nie zawsze mi się przy znajomych wyświetlały okładki gier, w które w danym momencie grają i to chyba też już działa poprawnie.

Odnośnik do komentarza

A jak informacje ze strony scenowcow?

a jakie informacje Cie interesuja? :)

 

update tak sie zachowuje jak mial

flashuje napedy do nowych firmware, dash wlacza najprawdopodobnej dla wszystkich gier nowe AP25 i tyle

piractwo na ta chwile ukrócone do zera, oczywiscie do czasu, ale troche poczekaja... piraci moga swoje piraty zapewne wyrzucic do kosza bo sa na tym dashu juz bezużyteczne (jesli potwierdzi sie wlaczenie AP25 a to zapewne juz przy tworzeniu firmware) nawet jak wyjdzie nowy firmware...

Edytowane przez Juchy
Odnośnik do komentarza

a ze smaczkow scenowych mozna np. wymienic ze firmware wgrywany nowy przy update do slima 9504 ma strukturę zaszyfrowana czyli odczytanie klucza na ta chwile niemozliwe bez zlamania szyfrowania jesli ktos tego nie zrobil wczesniej przed wgraniem tego dasha, pozostawili natomiast w tym napedzie mozliwosc zapisu (o co sie martwili scenowcy ze dadza takie zabepzieczenie jak w 0225)

Edytowane przez Juchy
Odnośnik do komentarza
Gość Soul
Witam.

Chciałbym poinformować o tym, że nowej aktualizacji Xbox'a nie da się jednak zainstalować na starszych wersjach konsoli.

Xbox'a posiadam od półtora roku. Jest to wersja Fat/Elite (nie slim). Nigdy nie przerabiana, nie modowana, nie rozkręcana, nie modyfikowana w żaden sposób.

Na konsolę posiadam same oryginalne gry.

O aktualizacji było już głośno i czekałem spokojnie, aż na ekranie mojego tv pojawi się komunikat, że już mogę aktualizować (jak wiadomo Microsoft rozsyłał aktualizację częściami, aby nie pozapychać swoich serwerów)

Wczoraj w końcu aktualizacja dotarła i do mnie. O ile proces pobierania i aktualizacji przebiegł sprawnie, taka sama końcówka zmroziła mi krew w żyłach.

Pojawił się tajemniczy kod błędu z informacją, że aktualizacja nie jest możliwa. Kod błędu to: 3151-335A-1380-2203-c000-0001

Po chwili poszukiwań okazało się, że nie tylko ja mam z tym problemu. Co więcej odczytanie kodu wskazywało na serwis.

Część ludzi dzięki tej aktualizacji ma niesprawne konsole, które nie czytają płyt. Części nie chce się klapka nawet otworzyć. Więc nie mają jak wypróbować czy płyty działają.

Ot takie kuriozum.

W większości błąd dotyczył konsol, które były w jakiś sposób modyfikowane: zmiana nieczytającego napędu, dodatkowe wiatraki do chłodzenia, a nawet naprawy serwisowe. ale część konsol nigdy nie była tykana narzędziami innymi niż ścierka do kurzu ( w tym moja konsola).

Chcę jeszcze trochę poczekać jak się wszystko potoczy, gdyż na szczęście Gold'a nie miałem i nie potrzebny mi jest Live.

Moja konsola póki co działa sprawnie mimo nie ukończenia aktualizacji (a może właśnie przez to) i nie będę zgłaszał problemu.

Ale myślę, że warto ostrzec wszystkich posiadaczy starszych wersji konsol, oraz abonentów Gold'a.

Pozdrawiam

Spite

 

Mam tego bug'a a najlepsze jedt to, że mam nowego X360 Slima, który nigy w żaden sposób nie był modyfikowany......WTF?

Odnośnik do komentarza
Your console had a problem during the update process. Carefully follow these steps:

 

Remove any disc from the console.

 

Leave the disc tray open.

 

With the disc tray open, remove the power cord from the back of the console.

 

Plug the power cord back into the console. Do not turn the console on yet.

 

Gently push the disc tray about half-way back into the console.

 

Push the power button on the console.

 

 

Important: Do not use the controller button or the disc tray eject button to turn on the console for this step.

 

The update should now continue. If the above steps do not work, the console might need to be repaired. You will then have to contact your local phone support.

 

xbox.com

Odnośnik do komentarza

informacja z wysuwaniem do polowy tacki moze byc powodem flashowania napedu, niektore napedy tak robi sie progrmaujac pctem czyli aby wszedl w tryb odczytu/zapisu takie cuda sie wykonuje, widac MS tez korzysta z podobnych metod...

z tego tez wynika ze wszystkie problemy jakie sie pojawiaja przy aktualizacji maja zwiazek wlasnie z tym ich flashowaniem napedow...

Edytowane przez Juchy
Odnośnik do komentarza

fale banow sa po jakims czasie od wydania takiego dasha ktory wykrywa konsole poprzerabiane, czyli nawet jak wykrywa to dowiemy sie jak bedzie po fakcie czyli tych co beda mieli do zbanowania to sobie odnotuja juz wczesniej...

 

update przywraca Ci firmware do oryginalu wiec pytanie nie jest co dash wykrywa bo co bys nie mial bedziesz mial oryginal tylko co ktos zrobi potem, czyli czy bedzie kombinowal z przerabianiem na stare firmware czy zostaje przy tym co mu dash wgral oryginalnym, przy kombinowaniu i siedzeniu na XBL ban najprawdopodobniej murowany bo widza to, kto zostanei na oryginalnym firmware nie wiadomo co MS planuje z takimi, nie powinni nic robic nawróconym bo po co ma ich banowac, zeby ich do siebie zrazic? jakby takich banowali to oczywistym jest ze tacy znow przejda na ciemna strone bo konsola zbanowana do niczego innego sie juz nie nadaje jak tylko offline wiec bata nie ma nad glowa zeby nie przerabiac...

 

Mozna przeflashowac i grac dalej na kopiach, potrzebny jest oryg. klucz napedu.

bo jeszcze nie wlaczyli w tym nowego AP25 dla wszystkich (ale te co maja AP25 nie pojda juz), to jeszcze nie jest final tego dasha, zapowiedz jest ze ten update bedzie w kilku odslonach oddalonych w czasie...w odpowiedzi brakowalo ze mowa jest o AP25, a to ma byc wlaczone we wszystkich grach...

 

klucz napedu nie jest potrzebny gdzie zrobi sie fulldumpa firmware, bo klucze sa tylko w innym miejscu i jest to do odczytania z nowych firmware bez problemu...

 

po za tym ten update to tylko do tego by laczyc sie z XBL, bo zadna gra tego nie wymaga, a taka konsola kombinowana na pewno bedzie oflagowana i do zbanowania bo po OSIG widac jak na dloni ze to po przerobkach...wiec jest glupota robic ten update bo chce sie siedziec w XBL i grac na piratach, ban pewny...

 

PS.

tylko to o czym wspominasz to raczej chodzilo Ci o informacje piratow :) :)

scenowcy zajmuja sie czym innym (bo zapewne jada na jtagach i plyty maja w nosie), jak np. to ze ten update nie zmienil CB i uwierzytelnienie danych 12625 13146 są identyczne, tak samo jak to zakodowanie 9504 po ktorym mozna sie spodziewac kolejnych wersji napedow kodowanych w kolejnych odslonach (gdzie u mnie rodzi sie pytanie czy rzeczywiscie jest to zakodowane bo w koncu pelnego dumpa firmware zwykli smiertelnicy nie potrafia zrobic wiec moze to tylko plotka)... czy to ze w liteonach fat odczyt firmware-klucza juz tylko po cieciu sciezek, wczesniejsze metody bez ciecia nie dzialaja ale to znow normalne bo to konsekwencja zmiany calkowite firmware i tego ze klucz zmienil miejsce...i duzo ciekawostek z tematem spoofowania...

Edytowane przez Juchy
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...