Skocz do zawartości

Dragon's Dogma


Zwyrodnialec

Rekomendowane odpowiedzi

A co do stay/follow to jest wlasnie

Go = idź na wroga. Atakuj

Come = chodź do mnie. Uciekaj

 

Tak, wiem wiem. Chodziło mi raczej o to, że nasi towarzysze zazwyczaj słuchają się tych wytycznych przez 3-5 sekund i wracają do swojej głupawki, atakowania wrogów itp... no chyba, że tylko ja natrafiam na takich imbecyli, a mój mainpawn, Barney, jest jakimś ubertrollem i robi wszystko na opak.

 

Tak, nie zmienia to faktu, że gra jest super. :sorcerer:

Odnośnik do komentarza

No nie wiem, spróbuję w takim razie jakiś zwykły łuk "ogoldzić". Skoro jest wrażliwy na Holy to czemu miąchając mu złotym Ascalonem w mordzie (tej smoczej rzecz jasna) nic mu nie robiłem. Coś tu jest nie halo.

 

Powinna być przy wyborze pawna jeszcze jedna kategoria: (A)IQ. Przynajmniej byłby wybór w przedziale 1-20. ;) Nigdy nie zapomnę kiedy złapała mnie glizda ze skrzynki, dwa pawny zamiast podbiec stały na dole, mój z kolei zamiast zdzielić ja przez łeb postanowił stanąć w miejscu i przemyśleć kilkanaście sekund czy otwierać druga skrzynkę czy może lepiej nie. A ja akurat nie miałem czym się leczyć i tak sobie czekam, wierzgam kopytami i też rozmyślam. ;)

 

Online w tej grze byłby fajny, ale niestety i tak nie zagrałbym z wami. Wybrałem wolność w dostępie do wszystkich zasobów, a nie chcę ryzykować banem na konto na którym trochę już wydałem (po przepisaniu save'a i grze z innego konta z kolei ryzykowałbym i tak banem na konsolę). Strasznie perfidnie teraz Sony to sprawdza. ;)

 

aha ja już mam jakies 800h nabite

oO

 

Ja mam 59h, nawet do 100h raczej nie dobije. ;P

Trzeba było nie zaczynać od DLC. ;P

Edytowane przez Berion
Odnośnik do komentarza

Tak to jest jak się nie paczy na role pionków :3

The Main Pawn's Inclination is also modified over time by the Arisen's behavior/playstyle and can also by modified by using the "Help", "Come" and "Go" Analog Pawn commands.

According to the Bradygames Signature Series Guide the behavior is modified accordingly:
Scather: Enter battles with enemies as they appear.
Medicant: Prioritize safety by healing your hero or removing their status ailments, using the 'Come' order during battle also helps.
Mitigator: Bring down weak targets first.
Challenger: Focus on long-range attackers and enemies with support abilities.
Utilitarian: Use support skills and enchantments.
Guardian: Use the 'Help' and 'Come' commands often, avoid using 'Go'.
Nexus: Quickly heal your pawns and remove their status ailments.
Pioneer: Use the 'Go' command when you're not in combat.
Acquisitor: Pick up items.
Zawsze można się wrocić do podstawki i kupić eliksir resetujący w encampment koło cassardis :teehee: ajkju było by dobrym pomysłem xD

Odnośnik do komentarza

No wlasnie. To co napisal banzai ma wielki wplyw na zaxhowanie pawna. I wlasbie od tego zalezy czy pawn pcha sie w srodek walku i szuka zgonu czy dziala bardziej sebsownie i pomaga oraz leczy

 

Ja np wzialem najpierw wariora ze stylem guardian i byla ogromna riznica w stylu walki. Prawie wcale nie atakowal tylko stal przy mnie i ochranial. Az musialem mu to potem zmienic bo chcialem zeby walczyl

 

I odraz mowie jak kupujesz butelki zmieniajace harakter u dziadka w obozie gdzie byla pierwsza hydra to jedna nie wystarczy do zmiany harakteru. Odrazu rrzeba kupic kilka i dać mu z 5 albo wiecej zeby byla znaxzna roznica w zachowaniu

Odnośnik do komentarza

Aaa to kilka trzeba mu zaaplikować, myślałem że tylko jedną.

 

BTW: Mietek teraz nie może podejść, ale jak skończy lać to mu zrobię fotę z profilu. ;]

http://fotowrzut.pl/tmp/upload/63OKPJ19PO/1.jpg

 

 

PS: A już wiem co mnie jeszcze wnerwia. Kompresja jpegów ustawiona na 45... Co za baran to wymyślił? Mogli dać 80 i jakość byłaby nieporównywalna... Mogli też umożliwić shoty z XMB. Albo przynajmniej nie wywoływać menu po wciśnięciu PS Button to bym sobie shackował ;d.

Edytowane przez Berion
Odnośnik do komentarza

To stary screen. Obecnie nosi Grannys Flamberge czy jakoś tak.

 

Ubiłem Daimona Awakened. Przełączyłem na jakiś gorszy łuk, ozłociłem (jakieś 700 do ATK), nabrałem periaptów chyba conquror i ze snajperki schodziło... z pół centymetra. Na Blast Arrowach ze 4 ale szybko się skończyły. LV 192. Ale to nadal nie to co widziałem na filmikach. Tam zwyczajnie tą samą techniką go masakrują. Podejrzewam że to się o statsy postaci rozchodzi. Moje muszą być wyjątkowo do dupy...

 

 

Aniołki Czarliego. :) Jak je tak ustawiłeś? Moi się rozchodzą jak wszy po głowie.

Edytowane przez Berion
Odnośnik do komentarza

Ale to dlaczego Twoje statsy sa takie chu.jowe? Bo skakałeś miedzy klasami? Mam 132lvl i sam bym juz pobawił się innymi, a filmiki w których jakiś kozak-łucznik zabija Śmierć w 30 sekund tylko działają na wyobraźnie o potędze innych klas, ale boje się, że skończe tak jak Ty, z postacią do wszystkiego i do nieczego.

Banzai, co to za hełmofon masz?

Edytowane przez XM.
Odnośnik do komentarza

Spiszę je dzisiaj i porównamy. Może jest to jakieś zabezpieczenie antypirackie, od biedy bym sie poświęcił i na jedną walkę grał z płyty? lol Czasami takie bywają.

 

Odpowiem za Banzai'a. Od lewej: Twilight helm (chyba helm) - w skrzynce, jakiś diadem (są trzy takie same, też na wyspie), Barbarian Helm - też na wyspie, ja znalazłem w skrzynce w korytarzu z Gold Knightami, czasem spawnującym się tam Garmem lub dopakowanym Ogrem i Poison Undeadami.

Edytowane przez Berion
Odnośnik do komentarza

Twilight Mask:D

Barbarians chief mask to mozna bylo jeszcze w podstawce znalezc w everfallu a moj pawn ma ancient circlet kupiony w black cat w gran soren

Ubilem smierc ostatnio yay i zaraz mi wpadnie 200lvl

moje statsy na golasa:str 542 mag 466 def 418 mgdf 349 hp 3780 st 3954 lvl 198

Pawny ustawilem dajac im rozkaza come ale i tak brakuje jednego na zdjeciu :C

Edytowane przez banzai
Odnośnik do komentarza

Dzięki, potem też wrzucę statsy i zobaczymy jak się to ma. Może też fotke cykne mojej słowiańskiej piękności.

Co do Śmierci to ogólnie zawód - jak się uciekało przed nią to był strach i bezsilność w starciach, aż w końcu kiedy przystąpiłem do walki okazało się, że ma praktycznie jeden cios (usypanie nie działa na moją persone) więc jedyne co robić to skakać i tłuc ją, i raz na parę chwil odejść, gdy robi zamach. Więcej z nią zabawy poprzez szukanie jej osoby w lokacjach i wabienie niż faktycznej walki.

Edytowane przez XM.
Odnośnik do komentarza

ten hełm z rogami jest spoko , fajnie wygląda, wyfarmiłem go w everfall w podstawce, w jednej ze skrzyń

 

a co do słabych i dobrych statsów  -każda klasa ma inny przyrost i ogolnie skakanie miedzy klasami nie jest czymś złym ale w sakresie klas fizycznych lub magicznych, mieszanie ich osłabia wyniki

 

np jak sie chce mieć maxymalny dmg to powinno sie jak najwiecej farmić assasinem do 100 levelu, na najwiekszy porzyrost siły, ale oprocz tego warto obadać kilka klas (np warriora) które dadzą dodatkowo pasywne zdolności zwiększające atak

 

btw magic atak postaci wpływa na siłe elementu jeśli używa sie zaklętej broni (na stałe lub czarem)

Edytowane przez Yano
Odnośnik do komentarza

http://www.youtube.com/watch?v=hOCXVZu5fYk <-- łatwy sposób na śmierdź
Ja skakałem po klasach jak szalony i nie mam aż tak złych statsów  :teehee: 
Armour_Head_Grisly_Skull.pngchce ktoś? mam ich pare
Śmierć na pierwszym przejściu była straszna ._. jak już słyszałem tą muzyke to juz uciekałem
Spróbowałem utłuc daimona warriorem  :cray:  poł paska może mu odebrałem i spamował to yebane inflamation z eksplozją ;_; to się w koncu poddałem i zwiałem :flag_of_truce:

Odnośnik do komentarza

Według mnie Daimona najłatwiej ubić rangerem

 

- ustawiam swojego pawna na fightera tanka (lub wynajmuje takowego)

- wrzucam na siebie 4 conqueror peripials (stackuja się właśnie do 4 sztuk, co zwiększa atak o prawie 2,2x)

- załączam blast arrows (najlepiej do ich noszenia wykorzystać pawny)

- spamuje tenfold flurry

 

Po niecałej minucie walki (obie formy) lecę po skrzynki ;)

 

Moje staty bez sprzętu (lv 200):

942 str (1243 po dodaniu pasywów)

258 magic

401 defence

168 magic defence

 

Sprzęt mam już cały z oblivion/shadow a łuk Revenant Wail. Oczywiście złote.

 

Tutaj kilka uwag:

jeśli jeszcze nie macie dobrego sprzętu, to tank pawn to konieczność, tak samo pawn z healem.

Przy pierwszej formie dajcie Daimonowi zajmować się tankiem, a Wy spokojnie strzelajcie w głowę pilnując dystansu i swojego HP.

Druga forma to od razu praktycznie cały czas spamowanie tenfold flurry (więc można załączyć liquid vim). Ewentualnie ucieczka poza zasięg pierwszego uderzenia Daimona.

 

A tak na marginesie, to chętnie wymienię się RC- wezmę na daimon runy czyjegoś pawna w zamian za wzięcie mojego :) Pawn Aranei, sorc, 200lv, inclination primary: Utilitarian, secondary: challenger. Skille: High Maelstorm, Holy Pact, Grand Levin, Grand Ingle, Ice Affinity, High Fulmination

Odnośnik do komentarza

To fajnie, bo ja na 200/INF mam: :/

HP: ~3400

STR: 415

MAG: 544

DEF: 343

MDEF: 566

 

Po za tym skoro Daimona/Śmierć można w rozsądnej jednostce czasu bić tylko łucznikami to gratuluję projektantowi mechaniki gry... Ja nimi nie chcę grać, lubię Mystic Knighta którym (pipi) im mogę zrobić... Na pierwszego Daimona znalazłem patent taki, że stoję sobie na tronie, na tym bloku na ukos i pruję ze Stone Jungle. Nie bardzo może mnie sięgnąć. :)

http://fotowrzut.pl/tmp/upload/VLXTJMAAWT/1.jpg

Jakoś super efektywne to nie jest, ale najszybsze tą klasą postaci. Na drugiego to nawet wspiąć się nie mogę bo albo mnie strąca piorunami, albo się podpala zanim zdążę tam dotrzeć.

 

- - -

 

Moje ludki:

http://fotowrzut.pl/tmp/upload/TX1S2C2PWM/1.jpg

http://fotowrzut.pl/tmp/upload/8LGQA05AN8/1.jpg

 

A tutaj się wtryniłem: :)

http://fotowrzut.pl/tmp/upload/P61AKABIRO/1.jpg

Edytowane przez Berion
Odnośnik do komentarza

 

 

Według mnie Daimona najłatwiej ubić rangerem

 

 

 

- ustawiam swojego pawna na fightera tanka (lub wynajmuje takowego)

 

- wrzucam na siebie 4 conqueror peripials (stackuja się właśnie do 4 sztuk, co zwiększa atak o prawie 2,2x)

 

- załączam blast arrows (najlepiej do ich noszenia wykorzystać pawny)

 

- spamuje tenfold flurry

Ja tak śmierć ubiłem tyle tylko że nie ustawiałem pawnów wcale bo tylko nosiły mi blast arrows :i_am_so_happy: :str 542 mag 466 def 418 mgdf 349 hp 3780 st 3954 lvl 198 z tymi statami

blast arrows są za mocne jak dla mnie ale cóż poradzić

Berion pewnie się da ubić daimona 2nd MK ale to zajmie troche czasu

 

 

A tutaj się wtryniłem:

http://fotowrzut.pl/...61AKABIRO/1.jpg

Też wiem jak tam wejść :3 tam dalej jest macabre sculpture a jak poskaczesz/polewitujesz troche dalej to ze dwie skrzynki są

Odnośnik do komentarza

No widzisz, szkoda, że wcześniej nie popatrzyłem tych statsów. Jak odpalę DD od razu zmieniam na Assasina i gram nim już do końca gry, mnie siła urządza najbardziej.

Za pozno niestety. Masz ponad 100 lvl wiec przyrost statsow jest zmniejszony

 

Ponizej 100lvlu assasin dostaje 6str na lvl. Ale powyzej chyba 3.

Ogolnie ponizej 100 postacie maja przyrost 4-6 cechy w ktorej sie specjalizują. Ale powyzej spada im do 1-3 na level

Odnośnik do komentarza

Mnie się już znudziło. Nawet śmierć przestała mi się pojawiać przy garnkach, a na solo za mało jej zdejmuję... Zepsuty jest ten system levelowania lub źle ustawione statsy tych dwóch przeciwników.

 

Niczego tam takiego niewidziałem, nawet się zdziwiłem że nałożyli colision box'y a nic tam nie ma. ;p

Mam 20 statuetek, ale nie chce mi się szukać reszty, dziadowizna za to jest.

Edytowane przez Berion
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...