Skocz do zawartości

PSX Extreme #165


Rekomendowane odpowiedzi

okładka-PE-165a.jpg

 

 

okładka-PE-165b.jpg

 

 

 



Numer dostępny od 20.04 (środa)

 

 

Hail to the King, baby! Kolejny numer PSX Extreme wylądował właśnie przed Wami, tradycyjnie wypchany po brzegi ciekawym stuffem. Rzekłbym nawet, że momentami nietypowym -

jeśli zajrzycie do zapowiedzi Duke Nukem Forever, wszystko będzie jasne. Gdy SoQ dostał pada do ręki i grywalny kod przed oczy, najpierw się uszczypnął, żeby upewnić się, że

nie śni - a potem przeorał go na wszystkie strony i wysmarował jeden z pierwszych na świecie playtestów. Ale to nie wystarczyło - Książę po kilkunastu latach na smyczy

okazał się tak wyposzczony i spragniony mediów, że sam postanowił wpaść do redakcji i poskładać swoje strony, pokazując swój kunszt również w tej dziedzinie. Pozostawię to

bez komentarza. (...) W sekcji „Co Nowego?” jak zwykle znajdziecie zajawki kilku gorących produkcji - to m.in. efekt mojego wypadu na wiosenny event Electronic Arts w

Londynie. Obok miażdżącego zmysły Battlefielda 3, krwawo-psychodelicznych przygód Alicji czy nowej produkcji tercetu Suda/Mikami/Yamaoka nie można przejść obojętnie.

 

W recenzjach Kali popuszcza w nogawki ogrywając pełną wersję długo oczekiwanego Mortal Kombat. Mamy też dwa recenzenckie starcia: wielbiciele wirtualnych kortów dostają aż

dwa tenisy do wyboru, a zwolennicy hurtowych siekanek we wschodnich realiach dwie gry z "Warriors" w nazwie. Które lepsze i dla kogo? Powoli także musimy chyba przestać

podniecać się cyfrową dystrybucją - bynajmniej nie dlatego, że nas nie zaskakuje, ale właśnie dlatego, że comiesięczne perełki z Sieci to już praktycznie standard. Nie

inaczej jest w tym miesiącu - jedna z takich zgarnęła najwyższą ocenę w numerze.

 

Tradycyjnie smakowite kąski czekają wielbicieli naszej publicystyki. Premiera i recenzja Tomb Raider Trilogy na PS3 były świetną okazją do przyjrzenia się tym wszystkim

remake'om, które ostatnio zalewają rynek. Wydawcy serwują nam odświeżone kotlety i wielu głodomorów klasyki daje się skusić takim daniom. Czy to nowa plaga, czy może

powinniśmy się cieszyć? Zainicjowaliśmy też nowy cykl - w dobie licznych sequeli i puchnących w kolejne odsłony serii, będziemy starali się porównywać kolejne części między

sobą, szczególnie w przypadkach gdy kilka tytułów tego samego IP pojawia się w przeciągu kilku lat na tej samej platformie. Tymczasem wraz z nadejściem Portala 2, Valve

implementuje elementy swego serwisu-molocha Steam w struktury PSN i PlayStation 3. Jeżeli wydaje Wam się, że Was to nie interesuje, to... zapewne tylko Wam się wydaje.

Kłopoty zaczną się, gdy będziecie mieli problem z odsprzedażą używanej wersji najnowszego hitu Valve. Dlaczego? Zapraszam do lektury... [butcher@psxextreme.pl]

 

 

PROSIMY NIE PODAWAĆ OCEN GIER ZRECENZOWANYCH W TYM NUMERZE!

 

RECENZJE

 

PS3

Crysis 2

Dynasty Warriors 7

Mortal Kombat

MotoGP 10/11

Tomb Raider Trilogy

Top Spin 4

Virtua Tennis 4

Warriors: Legends of Troy

We Dare

WWE All Stars

 

X360

Crysis 2

Dynasty Warriors 7

Mortal Kombat

MotoGP 10/11

Top Spin 4

Virtua Tennis 4

Warriors: Legends of Troy

WWE All Stars

 

Wii

Virtua Tennis 4

We Dare

 

POCKET

Dissidia 012: Final Fantasy

Gods Eater Burst

Lord of Arcana

Okamiden

Pilotwings Resort

Pokemon Black & White

The 3rd Birthday

Tom Clancy's Ghost Recon: Shadow Wars

Tom Clancy's Splinter Cell 3D

 

BEZ TEKTURY

Back to the Future: The Game - Ep. 1 & 2

Chime Super Deluxe

Explodemon

Ghostbusters: Sanctum of Slime

Halo Reach - Defiant Map Pack

Hoard

Might & Magic: Clash of Heroes HD

Stacking: The Lost Hobo King

StarDrone

Swarm

 

 

CO NOWEGO?

 

CO NOWEGO

Anarchy Reigns

Battlefield 3

Dragon's Dogma

Kingdoms of Amalur : Reckoning

Pandora's Tower

Resident Evil: Operation Raccoon City

Saints Row: The Third

Spider-Man: Edge of Time

 

PLAYTESTY

Alice: Madness Returns

Duke Nukem Forever

Dungeon Siege III

SBK 2011: FIM Superbike WC

Shadows of the Damned

 

 

POZOSTAŁE

 

HARDKOR

Graczpospolita

Od gracza dla graczy

Okiem maniaka

Oko czy kamera

Powrót do przeszłości - ColecoVision

Przez pryzmat serii - MotorStorm

Steam, Portal 2 i PS3

Szmugler

To było grane

Wypożyczalnia wirtualnych bohaterów

 

WARTE UWAGI

Konsole zatrzymują rozwój gier

LBP2 Zone

Mortal Kombat - dyskusja

Przeżyj to jeszcze raz z Sony

Razer Chimaera SWG Headset - test

 

 

 

 

PROSIMY NIE PODAWAĆ OCEN GIER ZRECENZOWANYCH W TYM NUMERZE!

Odnośnik do komentarza

Prenumerata już doszła, o ile na początku byłem średnio zadowolony, tak przez ostatnie kilka miesięcy 'dajecie radę' jak się patrzy.

 

Na razie tylko przejrzałem i co tu dużo gadać - kolejny świetny numer. Podobają mi się te nowe okładki z obwódkami, są takie... Salonowe ;) Wewnętrzna zmiana graficzna wprowadzona kilka numerów też dobrze wypadła. Miło, że idziecie z duchem czasu i stajecie się coraz bardziej nowocześni, magazyn na tym wiele zyskuje. Oby tak dalej.

  • Plusik 1
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

Interesuje mnie przede wszystkim recka MK i Okamiden. Do tego playtest Shadows of the Damned.

 

Okładka bardzo fajna, chociaż lepsze były do wyboru arty z MK, ale i tak jest dobrze.

 

Szkoda, że nie ma zgrentgenów, a przecież można było podyskutować o Dead Space 2, Bulletstorm, Killzone 3, czy Crysis 2.

Odnośnik do komentarza

Roger kiedy napiszesz w "Powrocie do przeszłości" coś o PSX lub PS2? Widze ze napisałeś o wszystkich konsolkach co są w ramce po prawo, nawet są podane w których numerach można o nich przeczytać, wiec myślałem że w aktualnym zobacze w powrocie coś o PSX/PS2 a tutaj wyskakujesz z ColecoVision, nie wiem na jakąś specjalną okazje zostawiłeś to sobie czy na koniec "historie" o PSX/PS2? bo już sam nie wiem...

Edytowane przez Merson
Odnośnik do komentarza

Super playtesty, ale - mimo, że rzadko narzekam - to w tym miesiącu z recenzjami daliście ciała. Gdyby nie również przełożony Crysis to mielibyśmy tylko Mortala. O ile Noire był marzeniem, to Portala mogliśmy się chyba spodziewać, a SOCOM powinien być obowiązkowo.

 

Cóż, ostatnie miesiące pokazują, że recenzje chyba również powinny przenieść się na portal. Czasopismo = publicystyka + wasze materiały eksluzywne z gier przedpremierowych. Wszystko inne traci sens z miesiąca na miesiąc. Oczywiście ja jestem fanem zarówno książek (a nie e-bboków) i czasopism "namacalnych", tylko że niestety jak wychodzi PE to większość newsów z "co nowego" znam, recenzje obczajone (choć wasza opinia jest dla mnie ważna, tylko że powinna być dostępna jak najszybciej...). Myślę również, że grono ludzi, którzy całą wiedzę czerpie z magazynu bo np. nie ma internetu jest nie wielkie i kurczy się z miesiąca na miesiąc.

Odnośnik do komentarza

Roger kiedy napiszesz w "Powrocie do przeszłości" coś o PSX lub PS2? Widze ze napisałeś o wszystkich konsolkach co są w ramce po prawo, nawet są podane w których numerach można o nich przeczytać, wiec myślałem że w aktualnym zobacze w powrocie coś o PSX/PS2 a tutaj wyskakujesz z ColecoVision, nie wiem na jakąś specjalną okazje zostawiłeś to sobie czy na koniec "historie" o PSX/PS2? bo już sam nie wiem...

 

Przecież PS2 nie tak dawno dostał mega obszerny na temat swojej historii. Sprawdz numery w którym usuwano konsolometr PS2.

Odnośnik do komentarza

Roger kiedy napiszesz w "Powrocie do przeszłości" coś o PSX lub PS2? Widze ze napisałeś o wszystkich konsolkach co są w ramce po prawo, nawet są podane w których numerach można o nich przeczytać, wiec myślałem że w aktualnym zobacze w powrocie coś o PSX/PS2 a tutaj wyskakujesz z ColecoVision, nie wiem na jakąś specjalną okazje zostawiłeś to sobie czy na koniec "historie" o PSX/PS2? bo już sam nie wiem...

 

Przecież PS2 nie tak dawno dostał mega obszerny na temat swojej historii. Sprawdz numery w którym usuwano konsolometr PS2.

 

O PSX-ie też już było i po raz 10-ty będzie o tym, jak to Nintendo wyrolowało Sony z napędem CD, a potem Sony ruszyło własną ścieżką...

Odnośnik do komentarza

Numer na razie tylko przekartkowany ale z tego widziałem to konkretny ;] (no prawie).

 

Pierwsze co rzuciło mi się w oczy to "bazgroły" w playtescie Duke - dobry patent. A hasła z Master Chiefem i przekreśloną oceną końcową (wstępną) geniusz hehe. Cieszy mnie, że to Kali napisał recenzje MK, artykuł "Przeżyj to jeszcze raz z Sony" wydaje się być ciekawy. Szczególnie, że "lubię" się w klasykach heh.

 

Jeżeli chodzi o zapowiedzi, playtesty jest dobrze (Shadow of Damned w końcu) a byłoby świetnie gdyby znowu nie brak L.A. Noire ;/. Nie chcę nic pisać ale konkurencja zrobiła już dwie konkretne zapowiedzi w zasadzie to playtesty. Nie wspominając już o "pudelkowych serwisach" (nie będę podawał nazw) tymczasem w PSX-ie o ile pamiętam były tylko 2 zapowiedzi. Szkoda, szkoda tym bardziej, że nowych informacji jest od zatrzęsienia, sytuacja analogiczna jak z RDR (jedna zapowiedź i recenzje po premierze). Nie tak się traktuje jednego z możliwych kandydatów do GOTY ;p.

 

No i zabrakło mi tak jak Zwyrolowi Zgrentgenów, gier do podyskutowania nie brakuje (Bulletstorm, DS2, K3, C2) a zaraz "nazbiera" się jeszcze WIĘCEJ.

 

Aha, gdzie jest Region filmowy :blink: ?

 

To tyle na razie z marudzenia ;]

 

PS. Dajcie KĄCIK BIJATYK!!!

Edytowane przez SłupekPL
  • Plusik 1
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza
Gość Orson

recenzja MK wymusza szybszy trucht do kiosku, podnieciłem się jak mała dziewczynka, jak ocena MK będzie poniżej 9 to rzucę numerem w twarz kioskarce :geek:

 

To wsadź magazyn do reklamówki i od razu dołóż cegłę;)))

 

 

tak zastraszyliście Kaliego, ze amer go przebił w ocenie, teraz nawet gdyby wymyslono kwadrature koła , Kali 9 + nie da , wiadomo czemu xd

 

nr przekartkowałem na razie , kudosy jednak dla Traczyka, fajnie prowadzisz Dawid kącik sportowy, wprowadx jednak do opisu drużyn "strzałeczki", żaden domorosły Jacek Gmoch sie bez tego obejść nie może :rolleyes:

 

a kącik filmowy gdzie? I Myszaqu wróc, aj beg ju :/

Odnośnik do komentarza
Gość Orson

Kmiot, dow(pipi) ci sie lekko przytępił, ty wiesz? Osobiscie bardzo sobie cenie Myszaqa ,zarówno w kontekscie "tej ledwie strony" kacika filmowego jak i oczywiscie w kontekscie recenzji. Tak, ze bardzo bym sie ucieszył gdyby powrócił w pewnym formacie.....Myszu , nie bądź swinia, wygospodaruj troche czasu na jedną- dwie recenzje + kącik filmowy

Odnośnik do komentarza

Podbijam. Region Filmowy musi być. I z Myszakiem. Wolałem, kiedy Walkiewicz pisał "po swojemu", nie rozumiałem połowy słów, ale był bardziej charakterystyczny, w poprzednim numerze Jego recenzje wyglądają jak z Super Expresu.

Czyli co, Mortal ma mniej niż 9 ? To nieistotne, fani i tak będą się masturbować przy fatalach Scorpiona i Sub Zero , grunt, że reckę pisał Kali i jest nafaszerowana wszystkimi yeah! wow! osom!. Kcem tesz koncik biatyk .

Odnośnik do komentarza

Kmiot, dow(pipi) ci sie lekko przytępił, ty wiesz? Osobiscie bardzo sobie cenie Myszaqa ,zarówno w kontekscie "tej ledwie strony" kacika filmowego jak i oczywiscie w kontekscie recenzji. Tak, ze bardzo bym sie ucieszył gdyby powrócił w pewnym formacie.....Myszu , nie bądź swinia, wygospodaruj troche czasu na jedną- dwie recenzje + kącik filmowy

Ale czemu uważasz, że to dowci'p? Osobiście zaczynam lekturę każdego numeru od właśnie kącika filmowego i piszę to śmiertelnie poważnie.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.