Skocz do zawartości

PSX Extreme #165


Rekomendowane odpowiedzi

Kilka mocnych pozycji na konsole przenosne, info na okladce, a w srodku po staremu recki na jedna strone. Myslalem ze premiera 3ds i zapowiedz ngp cos zmienia, ale widze ze gry na handheldy sa w pe skazane na pocketowe getto.

 

A dwustronicowa recka Okamiden? Miesiąc temu dwie strony dostał też Tactic Ogre, więc nie ma w moim odczuciu mowy o żadnym pocketowym gettcie. Chyba, że chodzi Ci o to, że te recenzje są w innym miejscu magazynu niż pozostałem. Ale to wprowadza jedynie ład i porządek.

Odnośnik do komentarza

Numer już kupiony, szybko przekartkowany. I pod względem artykułów z informacjami z branży i publicystyki mnie numer nie zawodzi, jest co czytać i tematy ciekawe - dzięki za poświęcenie uwagi też na sytuację w Japonii oraz za artykuł o powrotach klasyków, dla mnie takie klasyki odnawiane to bardzo ciekawy kąsek, do tego jak przeczytałem, że spekulowanie jest na temat Rayman Trilogy/Collection to uśmiech się walnął na twarzy siłą :) .

W Grających Damach widzę, że małolaty zagościły, to też dobrze, uwalnia to PSX Extreme od teorii, że do gazety chce się przyciągnąć niewyżytych małolatów ;)

Jeśli chodzi o recenzje, to cóż, jest jak jest, więc marudzić nie będę. Taka branża teraz, a brak L.A. Noire przeżyje, bo narazie i tak nie planuje w to grać (z RDR było tak samo, w końcu zagrałem z nudów, to wciągnęło jak cholera, może z Noire będzie podobnie? Poczekamy, zobaczymy).

 

A co do kącika filmowego to nie będę się wypowiadać - dla mnie mogłoby go nie być, bo te recenzje mi nic nie dają (bardzo rzadko jest podane o co chodzi w filmie, bardziej jest wykładanie plusów i minusów na stół), ale skoro to ma wielu fanów, to niech zostanie, why not? Więcej do czytania.

 

Ogólnie ten numer na pierwszy rzut oka nie ma u mnie minusów oprócz jednego - biedniejszy Hyde Park jest teraz.

  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

Przeczytałem już prawie wszystkie recenzje i rozwaliła mnie recenzja Majka tej gry "We Dare". Czytając to odnosiłem wrażenie, że ten się spodziewał zobaczyć w tej grze czysty seks i orgazm. No sorry, ale żeby czegoś takiego oczekiwać po grze określanej jako najbardziej pikantna gra na Wii... na WII !... i do tego w grze typu party, a nie cooperative, to trzeba być wielkim naiwniakiem. To było oczywiste, że w takiej grze nie pokażą ruchania, seksu i orgazmu, bo ok, pograć dla jaj sobie można, ale np. dziewczyna nie chciała by w trakcie imprezy inni widzieli, jak ona gra w bycie ruchaną z gościem, któremu by powiedziała "Sorry, ale między nami nigdy nic nie będzie" itd. (pogmatwałem, ale chyba czaicie o jaką sytuację mi chodzi). Założeniem tej gry było, by była to gra bardziej na tle flirciarskim, by było gorąco, ale nie aż tak. Ale oczywiście oceny nie neguje tutaj, chodzi mi bardziej o samo nastawienie Majka.

Edytowane przez TyskiPL
Odnośnik do komentarza

3 strony opisywania wersji PC B3 a na końcu naiwna wiara,że na konsoli gra będzie wyglądać tak jak zaprezentowana na PC kilkukrotnie przewyższającym cenę konsoli.

 

No to teraz czekam na recenzję z 6 stronami gdzie 3 będą zajmować sprostowania ; )

 

Podsumowując, może lepiej czekajcie na materiały gry dotyczące konsol. Jeśli chcę czytać opisy wersji PC to sobie kupię CD Akction. Ok wiemy już z poprzedniego numeru ,że na PC jest wypaśny. To już drugi opis wersji PC a o np. L.A. Noire nic. Osobliwe. A i oddajcie region filmowy.

Edytowane przez Sebastian Ś.
  • Plusik 6
Odnośnik do komentarza

Nie no, gdy kod jest do ogrania na PC i wyjdzie rowniez na konsole to niby czemu maja nie zrecenzowac? Tylko niech tych nadziei na wyglad 1:1 w porownaniu konsol do kompow Butch tak nie wypisuje, bo czlowiekowi z jego pozycja w "najwiekszym PL magazynie o konsolach" nie wypada. Lepiej bylo juz zrobic: "chlopaki z DICE odgrazaja sie, ze wersje na konsole i PC nie beda sie roznic graficznie - ja pozostane jednak sceptykiem". ;] No chyba, ze znowu bedzie paradoks jak z Crysis 2, gdzie "jedynka" na pc jest ladniejsza; gry robione glownie pod konsole nie maja co startowac w kategoriach "killer graficzny", nie te czasy juz.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dobrze ja rozumiem, ale teraz za każdym razem gdy wyjdzie nowy fragment gameplayu na PC to będzie opisywany? 2 opisy gameplayu na PC za nami. Wiemy już ,że jest wypaśny na PC.

 

Moim zdaniem czas już przestać i czekać na konkretne informacje / gameplay na konsole.

 

 

Odnośnik do komentarza

Witam, Przyznam, że mocno rozczarował mnie artykuł poświęcony usłudze Steam na PS3. Za dużo miejsca poświęcono mało istotnym z mojego punktu widzenia sprawom typu możliwość grania z użytkownikami innych sprzętów. Ile osób w Polsce posiada komputer MAC i jednocześnie gra? Poza tym w przypadku kolejnych tytułów Valve może powrócić temat "dominacji" graczy Pecetowych nad konsolowymi (nie jestem fanboyem żadnej z platform, proszę doczytać do końca ;)). W Portalu 2, wiadomo, jedynie się współpracuje. Co będzie jednak z tytułami opartymi o współzawodnictwo, gdzie zestaw 'klawiatura+myszka=precyzja i szybkość' jest nie do pokonania? Tak swoją drogą nie obawiam się braku chętnych do zabawy jedynie w obrębie platformy PS3.

 

Stosunkowo mało powiedziano natomiast o najpoważniszej wadzie tej usługi, czyli likwidacji sprzedaży używanych kopii... a domyślam się, że jest to główny powód dla wprowadzenia jej przez Valve na platformie Sony. Nie dowiedziałem się też (jednoznacznie) z artykułu czy możliwa jest gra w Portal 2 na PS3 jedynie w oparciu o infrastrukturę PlayStation Network i z całkowitym pominięciem instalowania aplikacji Steam. Do zakupu gry aktualnie się przymierzam, ale jeśli okaże się, że Steam jest wymagany do zabawy (nawet single player), to rozważę opisany w artykule myk z utworzeniem konta tylko dla tej gry. Lub kupię wersję Xboksową. :)

 

Zresztą sam artykuł powstał jakby ciutkę zbyt wcześnie, bo wiele spraw jest jeszcze w sferze niewiadomych. Jeżeli dla przykładu okaże się, że Steamowy sklep na PS3 niewiele będzie się różnił od PeCetowego, to z punktu widzenia polskiego gracza pozostanie jedynie dołączenie do łowców okazji, bo kupno gier w normalnych cenach będzie się mijało z sensem (gdzie te niższe koszty wydania wersji cyfrowych, ja się pytam? ;)).

Edytowane przez venga
Odnośnik do komentarza

Witam, Przyznam, że mocno rozczarował mnie artykuł poświęcony usłudze Steam na PS3. Za dużo miejsca poświęcono mało istotnym z mojego punktu widzenia sprawom typu możliwość grania z użytkownikami innych sprzętów. Ile osób w Polsce posiada komputer MAC i jednocześnie gra? Poza tym w przypadku kolejnych tytułów Valve może powrócić temat "dominacji" graczy Pecetowych nad konsolowymi (nie jestem fanboyem żadnej z platform, proszę doczytać do końca ;)). W Portalu 2, wiadomo, jedynie się współpracuje. Co będzie jednak z tytułami opartymi o współzawodnictwo, gdzie zestaw 'klawiatura+myszka=precyzja i szybkość' jest nie do pokonania? Tak swoją drogą nie obawiam się braku chętnych do zabawy jedynie w obrębie platformy PS3.

 

 

Dlaczego mało istotnym? Fajnie, że autor postanowił przybliżyć historie tego projektu, który początkowo miał być czymś innym niż obecnie. Nie interesowałem się nigdy tą usługą, gdyż jest ona znana bardziej posiadaczom PC niż graczom konsolowym. Myślę, że najbardziej istotne kwestie zostały uwzględnione. :thumbsup:

Odnośnik do komentarza

Dlatego, że jest to poroniony pomysł, który w najlepszym wypadku sprawdzi się tylko i wyłącznie w grach nie wymagających dużej zręczności. Nie bez powodu z podobnej idei bardzo szybko wycofano się przy okazji projektowania Pecetowej usługi Games for Windows Live.

 

Przy okazji ponarzekam jeszcze na zapkę DNF, która moim zdaniem zbyt dużo spoiluje. Rozumiem opisanie 2-3 fajnych akcji ale nie praktycznie wszystkiego co można było zobaczyć. Może być klopsik jeżeli okaże się, że finalna gra jest niewiele dłuższa od tego, co udostępnione zostało redaktorom do beta-testów. ;) I nie chcę wypaść w tym miejscu na malkontenta - piszę jedynie o rzeczach, które mi się nie spodobały. Resztę bardzo sobie cenię, a pismo kupuję od wielu lat (PSXE1 leży gdzieś na strychu).

Edytowane przez venga
Odnośnik do komentarza

Przy okazji ponarzekam jeszcze na zapkę DNF, która moim zdaniem zbyt dużo spoiluje. Rozumiem opisanie 2-3 fajnych akcji ale nie praktycznie wszystkiego co można było zobaczyć. Może być klopsik jeżeli okaże się, że finalna gra jest niewiele dłuższa od tego, co udostępnione zostało redaktorom do beta-testów. ;) I nie chcę wypaść w tym miejscu na malkontenta - piszę jedynie o rzeczach, które mi się nie spodobały. Resztę bardzo sobie cenię, a pismo kupuję od wielu lat (PSXE1 leży gdzieś na strychu).

 

Nie masz co się obawiać, że gra będzie niewiele dłuższa, bo tylko tak się wydaje, że opisałem dużo. Sam kod przechodziłem około dwóch godzin, ale weź po uwagę, że w tym czasie zaglądałem w każdy kąt i robiłem notatki. W praktyce to co widziałem, to sam początek gry, który można łyknąć w 30 minut z hakiem, i w którym akcja ledwo co zdążyła się zawiązać i powolutku zaczynała się rozkręcać. Spokojna głowa, będzie dobrze :)

Odnośnik do komentarza

Mnie tylko interesuje jakie i czyje piersi zostały przetestowane.

Przeczytałem cały artykuł o Duke Nukem (mowa o testach piersi przy wzmiance o DN u dołu okładki)i jedyny odnośnik do piersi jest w postaci rysunku na fotce.

 

Gdzie mogę znaleźć wynik i metodologię testu cycków, może porównałbym je z biustem mojej żony...

  • Plusik 2
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

Komiksy IMO są bardzo fajne, tym bardziej jeżeli porównać je z wcześniejszymi wytworami duetu Kleju & Luna. Niezła kreska i w końcu zadowalający poziom humoru.

 

Mnie tylko interesuje jakie i czyje piersi zostały przetestowane.

Przeczytałem cały artykuł o Duke Nukem (mowa o testach piersi przy wzmiance o DN u dołu okładki)i jedyny odnośnik do piersi jest w postaci rysunku na fotce.

 

Gdzie mogę znaleźć wynik i metodologię testu cycków, może porównałbym je z biustem mojej żony...

Mówi Ci coś taki termin jak "gra słów"?

 

 

 

Numer ogólnie raczej standardowy. Tradycyjnie ciekawy tekst Dżuja na otwarcie, trochę głupot z HP do poczytania na kiblu, kilka wyczerpujących recenzji (przyznam, że Kali pozytywnie mnie zaskoczył, jak nic spodziewałem się z jego strony "dychy" dla Mortala), ponownie zbyt ograniczony kącik RPG (Zax zdecydowanie zasługuje na więcej miejsca w numerze), jakieś feletiony i nieco nudnawy dział listy.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...