Skocz do zawartości

Czy De


Rekomendowane odpowiedzi

Nie no, ogólnie w kinach jest wybór między 2D,a 3D, nie przesadzajmy twierdząc, że tak nie jest. Np. w tyskim kinie to chyba 1 film na 7 jest puszczany w 3D. Podobnie w każdym katowickim kinie. Poza tym często jak film jest w kinie z 3D to prawdopodobnie jest to słaby film, bo na przykładzie ostatniego Pottera - 3D zakrywało wady filmu.

 

Lucek - może i przesadziłem z cenami, dawno Saturna nie odwiedzałem. Ale jednak ta duża różnica cenowa jest. A firmy chcą po prostu zarobić na tych telewizorach 3D. Kiedyś próbowano na tej technologii zarobić, nie udało się (np. Virtual Boy) i teraz ktoś inny próbuje zająć plony, które z tego mogą być.

 

Tylko powiedzcie mi jaki jest sens kupowania telewizora 3D w Polsce, jeżeli gry 3D są tylko na PS3 i to nie ma wielu takich tytułów, filmy 3D w ogóle nie są sprzedawane, a póki co w Polsce to są chyba 2 kanały 3D (jeden program z N-ki i ponoć Canal+ też coś ma)? Do tego telewizory drogie, a trzeba jeszcze inwestować w pare okularów po 300 zł.

 

Wybijesz sobie jedno oko i już nie będziesz zmuszony.

 

Jasne, wtedy pozostaje widzieć rozdwojony obraz? <_<

Chodzi mi o to, że o ile teraz jest wybór jeszcze, z dominacją 2D, tak za 10-15 lat może nie być takiego wyboru, będzie tylko 3D, a 2D odejdzie po prostu do lamusa, jak kasety VHS.

Edytowane przez TyskiPL
Odnośnik do komentarza

Nie no, ogólnie w kinach jest wybór między 2D,a 3D, nie przesadzajmy twierdząc, że tak nie jest. Np. w tyskim kinie to chyba 1 film na 7 jest puszczany w 3D. Podobnie w każdym katowickim kinie.

Pójdź sobie do Lubelskiego Cinema City to zobaczysz czy masz jakiś wybór.

Odnośnik do komentarza

Nie no, ogólnie w kinach jest wybór między 2D,a 3D, nie przesadzajmy twierdząc, że tak nie jest. Np. w tyskim kinie to chyba 1 film na 7 jest puszczany w 3D. Podobnie w każdym katowickim kinie. Poza tym często jak film jest w kinie z 3D to prawdopodobnie jest to słaby film, bo na przykładzie ostatniego Pottera - 3D zakrywało wady filmu.

 

No ale mi chodziło o wybór, czy zobaczysz konkretny film w 2D czy 3D, a nie: czy zobaczysz JAKIŚ film 2D czy JAKIŚ film 3D. To, że chcę obejrzeć "Film X", a jeśli leci tylko w 3D, to sobie mogę obejrzeć zupełnie inny film... To nie jest możliwość wyboru. To jest tylko możliwość zrezygnowania.

Odnośnik do komentarza

IMO przesada jest, ze ktos nam cos "wciska na sile" - nie przesadzajmy, w 99% przypadkow jest wybor i mozna wybrac sie na film w 2D lub 3D.

Chyba w Krakowie. Idź do jakiegoś kina i policz, czy będzie 99%.

Nie no, ogólnie w kinach jest wybór między 2D,a 3D, nie przesadzajmy twierdząc, że tak nie jest. Np. w tyskim kinie to chyba 1 film na 7 jest puszczany w 3D. Podobnie w każdym katowickim kinie.

Pójdź sobie do Lubelskiego Cinema City to zobaczysz czy masz jakiś wybór.

 

No dobra, sprawdziłem, bo faktycznie dawno w kinie nie byłem.

Na 5 filmów obsługujących 3D, 3 wyświetlają też bez 3D, więc to wychodzi 60%. Oczywiscie, pewnie za jakis czas pewnie bedzie ich coraz mniej - wtedy ludziom, ktorym 3D sie nie podoba pozostanie chyba tylko ogladanie filmow dopiero kiedy wyjda na BR lub DVD.

 

Tylko powiedzcie mi jaki jest sens kupowania telewizora 3D w Polsce, jeżeli gry 3D są tylko na PS3 i to nie ma wielu takich tytułów, filmy 3D w ogóle nie są sprzedawane, a póki co w Polsce to są chyba 2 kanały 3D (jeden program z N-ki i ponoć Canal+ też coś ma)? Do tego telewizory drogie, a trzeba jeszcze inwestować w pare okularów po 300 zł.

Kupilem sobie dzis w sklepie Sony okularki za 179zl (ich gazetka mowi, ze do niedawna byly na promocji za 149, ale niestety nie zalapalem sie juz) i swietnie bawie sie z Gran Turismo - uwazam, ze warto bylo :)

 

Ja tam nie chce nikogo namawiac, bo znam mase ludzi, ktorzy miewaja bole glowy i oczu po seansie w 3D i calkowicie to rozumiem - za pierwszym razem w kinie na filmie w 3D tez nie czulem sie najlepiej z tego co pamietam. No a co do cen to wiadomo, ze kiedy domowe 3D bedzie stawalo sie coraz bardziej popularne to i ceny poleca w dol.

Odnośnik do komentarza
Gość Orson

ja 3D nastwepnym razem sie zainteresuję gdy beda dostepne tv w rozmiarach 42 cale bez okularków , z udoskonalonym 3D (w stosunku do obecnego, lipnego w sumie efektu) za cene powiedzmy 3 koła

 

 

czyli tak za 10 lat.

Odnośnik do komentarza

Jak cos ma dopisek 3D, to generalnie wiem czego sie spodziewac. Dobrze, ze Transformers 3 sa bez tego dopisku :potter:

 

Mylisz się. Transformers 3D/Transformers: The Dark of the Moon.

 

Sam osobiście wolę oglądać normale "2d". Dałem w cydzysłów, bo przypomnijmy sobie jak to jest z tym trójwymiarem naprawdę. Gry przecież już kilka lat temu stały się 3d, a teraz nagle czy de znaczy co innego... Ja tam oglądając na normalnym tv filmy widzę trójwymiar i ch*j. Dobrym patentem są reklamy Łomży też. Macie czy de bez czy de. Da się? A no da!

 

Poważnie podczas seansu "2d" nie czujecie głębi w obrazie?

Odnośnik do komentarza

Nie no, ogólnie w kinach jest wybór między 2D,a 3D, nie przesadzajmy twierdząc, że tak nie jest. Np. w tyskim kinie to chyba 1 film na 7 jest puszczany w 3D. Podobnie w każdym katowickim kinie. Poza tym często jak film jest w kinie z 3D to prawdopodobnie jest to słaby film, bo na przykładzie ostatniego Pottera - 3D zakrywało wady filmu.

 

No ale mi chodziło o wybór, czy zobaczysz konkretny film w 2D czy 3D, a nie: czy zobaczysz JAKIŚ film 2D czy JAKIŚ film 3D. To, że chcę obejrzeć "Film X", a jeśli leci tylko w 3D, to sobie mogę obejrzeć zupełnie inny film... To nie jest możliwość wyboru. To jest tylko możliwość zrezygnowania.

 

No, ale mi chodziło właśnie o wybór, o którym ty piszesz O_o' Widocznie nie zrozumiałeś mnie, trudno. Po prostu np. u mnie mogę wybrać, czy oglądam dany film w 3D, czy idę do drugiej sali, o innej godzinie i oglądam ten sam film, ale w 2D.

 

Tylko powiedzcie mi jaki jest sens kupowania telewizora 3D w Polsce, jeżeli gry 3D są tylko na PS3 i to nie ma wielu takich tytułów, filmy 3D w ogóle nie są sprzedawane, a póki co w Polsce to są chyba 2 kanały 3D (jeden program z N-ki i ponoć Canal+ też coś ma)? Do tego telewizory drogie, a trzeba jeszcze inwestować w pare okularów po 300 zł.

Kupilem sobie dzis w sklepie Sony okularki za 179zl (ich gazetka mowi, ze do niedawna byly na promocji za 149, ale niestety nie zalapalem sie juz) i swietnie bawie sie z Gran Turismo - uwazam, ze warto bylo :)

 

Dobry argument, tyle, że ja nie jestem pasjonatem wyścigówek, zwłaszcza tych profesjonalnych. Jak już biorę wyścigówkę (i to raz na ruski rok) to lubię jak jest obszar, po którym mogę czasem spokojnie pojeździć i poznać rejony (vide Test Drive Unlimited 2, tyle dróg na Hawajach do pokonania, że szok! I czasami ładne widoczki są). Tak więc wychodzi na to, że np. dla mnie w 3D to nie ma nic.

 

Poważnie podczas seansu "2d" nie czujecie głębi w obrazie?

 

Reszty postu nie cytuje, bo się zgadzam, ale co do zacytowanego pytania - ja nie zwracam na takie coś uwagi po prostu.

Odnośnik do komentarza

Nie no, ogólnie w kinach jest wybór między 2D,a 3D, nie przesadzajmy twierdząc, że tak nie jest. Np. w tyskim kinie to chyba 1 film na 7 jest puszczany w 3D. Podobnie w każdym katowickim kinie. Poza tym często jak film jest w kinie z 3D to prawdopodobnie jest to słaby film, bo na przykładzie ostatniego Pottera - 3D zakrywało wady filmu.

 

No ale mi chodziło o wybór, czy zobaczysz konkretny film w 2D czy 3D, a nie: czy zobaczysz JAKIŚ film 2D czy JAKIŚ film 3D. To, że chcę obejrzeć "Film X", a jeśli leci tylko w 3D, to sobie mogę obejrzeć zupełnie inny film... To nie jest możliwość wyboru. To jest tylko możliwość zrezygnowania.

 

No, ale mi chodziło właśnie o wybór, o którym ty piszesz O_o' Widocznie nie zrozumiałeś mnie, trudno. Po prostu np. u mnie mogę wybrać, czy oglądam dany film w 3D, czy idę do drugiej sali, o innej godzinie i oglądam ten sam film, ale w 2D.

 

Napisałeś "1 film na 7 jest puszczany w 3D" - jak mogłem z tego wyciągnąć wniosek, że tylko 1 film na 7 jest puszczany w 3D, to nie wiem.

 

Z tego spisu wynika, że lecą tylko wersje 3D, no ale może w praktyce inaczej to działa. W każdym razie we Wrocławiu są coraz częściej tylko wersje 3D i to chciałem napisać. Jak u was na wiosce jest zawsze wybór, no to zazdroszczę. Aczkolwiek wiem, że np. w przypadku "Thora" i paru innych żadne miasto nie miało wyboru i do tego się odnosiłem.

Odnośnik do komentarza

Tu się zgodzę z Ogqozo. Wyboru znacznego nie ma odnośnie 3d/2d w kinach we Wrocku, co jest dziwne...

 

Poważnie podczas seansu "2d" nie czujecie głębi w obrazie?

 

Reszty postu nie cytuje, bo się zgadzam, ale co do zacytowanego pytania - ja nie zwracam na takie coś uwagi po prostu.

Bardzo się cieszę, że się zgadzasz. Nadal jestem zdania, że "głębia" i tak jest w tych produkcjach "2d"- bo co teraz można nazwać 2d/3d?

Odnośnik do komentarza

Z tego spisu wynika, że lecą tylko wersje 3D, no ale może w praktyce inaczej to działa. W każdym razie we Wrocławiu są coraz częściej tylko wersje 3D i to chciałem napisać. Jak u was na wiosce jest zawsze wybór, no to zazdroszczę. Aczkolwiek wiem, że np. w przypadku "Thora" i paru innych żadne miasto nie miało wyboru i do tego się odnosiłem.

 

Widocznie u nas powoli zaczyna się praktyka z waszych kin, bo tak to właśnie zazwyczaj był wybór wersji.

I wypraszam sobie tą wioskę :P Tychy to miasto jest :D

Odnośnik do komentarza

@up

 

No, ale suma sumarum nikt ci nie każe chodzić do tego Lubelskiego Cinema City. Jak ci się nie podoba to albo w Lublinie, albo gdzieś w okolicznych miasteczkach możesz znaleźć sobie inne kino. Prawo do wyboru masz w końcu.

I tu jest problem, od kiedy mamy Cinema City wszystkie inne kina przestały istnieć, istnieje jeszcze tylko Bajka, ale to kino utrzymują studenci i wycieczki szkolne, a z filmów to np. ostatnio puszczali tam Pasję Mela Gibsona, więc wyboru zbyt dużego nie mam, a do okolicznych miasteczek to już mi się nie chce jeździć, żeby obejrzeć film w 2D, już wolę tu w Lublinie dopłacić za to 3D niż gdzieś jechać.

Odnośnik do komentarza

Nie no, ogólnie w kinach jest wybór między 2D,a 3D, nie przesadzajmy twierdząc, że tak nie jest. Np. w tyskim kinie to chyba 1 film na 7 jest puszczany w 3D. Podobnie w każdym katowickim kinie. Poza tym często jak film jest w kinie z 3D to prawdopodobnie jest to słaby film, bo na przykładzie ostatniego Pottera - 3D zakrywało wady filmu.

 

No ale mi chodziło o wybór, czy zobaczysz konkretny film w 2D czy 3D, a nie: czy zobaczysz JAKIŚ film 2D czy JAKIŚ film 3D. To, że chcę obejrzeć "Film X", a jeśli leci tylko w 3D, to sobie mogę obejrzeć zupełnie inny film... To nie jest możliwość wyboru. To jest tylko możliwość zrezygnowania.

 

No, ale mi chodziło właśnie o wybór, o którym ty piszesz O_o' Widocznie nie zrozumiałeś mnie, trudno. Po prostu np. u mnie mogę wybrać, czy oglądam dany film w 3D, czy idę do drugiej sali, o innej godzinie i oglądam ten sam film, ale w 2D.

 

 

masz przykład multikina: http://multikino.pl/pl/w-kinie/

 

aktualnie granych filmów 3D jest 5. W każdym przypadku nie masz wyboru, czy chcesz oglądać 2D czy 3D. Taka praktyka była z tego co pamiętam jeszcze w poprzednim roku. Aktualnie nie kojarzę, by chociaż raz był jakiś wybór. Podejrzewam, że w innych sieciach jest podobnie.

 

To tyle, jeśli chodzi o wybór między 2D a 3D.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.