Skocz do zawartości

Czy De


Rekomendowane odpowiedzi

Czyli czemu to takie drogie, czemu mnie oczy bolą. Czemu to jest na siłe, czemu coraz rzadziej jest mozliwosc wyboru pomiedzy 2D i 3D.

 

Mnie to nie jara. Okej jest tam sobie jakas fajna głębia w obrazie, ale jest mi to zbędne. Rozprasza mnie i ogolnie ssie. Plusem sa ładne, wyraźne i wystające napisy hehe.

 

A co u was?

Edytowane przez bajej
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Ja się tak czasem zastanawiam, czy ludzie sobie tego bólu oczu sami nie wkręcają. Mnie w każdym razie nigdy po 3D nie bolały.

 

3D jest spoko, ale nie jest dla mnie taką rewolucją w odbiorze filmów, jak obraz HD. Na pewno nie wymieniłbym telewizora tylko dla trójwymiaru. Fajny bajer, ale można się bez niego obejść.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Mnie zawsze bola po tym galy (raz mocniej, raz mniej). Jesli chodzi o ten polski standard 3D w multikinie itp. to jest on z dupy imo. Mnie tez nie jaraja te efekty 3D. W 100% wolalem filmy 2D. W jakims sklepie mialem okazje przetestowac jakis markowy system 3D w TV (bodajze Sony) z okularami przezroczystymi, nie wywolujacego zeza ani bolu oczu/glowy i musze powiedziec ze efekt byl genialny w porownaniu do multikina aczkolwiek filmu w takiej technologii 3D jeszcze nie widzialem i nic wiecej powiedziec nie moge. Podsumowujac 2D > 3D imo.

Odnośnik do komentarza

Do kina na 3D nie chodzę . Znajomi w Szwecji kupili tv sony 3D i okulary . Testowałem na Alicji w krainie czarów i fajnie to wygląda . Scena z wylatującym motylem z telewizora świetna . Łapaliśmy go z dzieciakami hehe . Sam bym takiego tv nie kupił - wystarczy mi Sony kdl32E4000 . Nawet niebieskich krążków nie kupuję tylko zwykłe dvd .

Odnośnik do komentarza

Bardzo mi sie podoba, zarowno w kinie, jak i w przypadku telewizora - ten drugi jednak bardziej mi pasuje. Ekran w kinie wydaje mi sie zbyt duzy i czasem ciezko skupic sie na efekcie 3D - jesli chodzi o telewizor, nie mam tego problemu. Koniecznie musze do swojego dokupic okularki teraz + jakis fajny film - w sumie Alicji w 3D nie widzialem. Hm, i nigdy nie bolaly mnie oczy/glowa po seansie z 3D.

Odnośnik do komentarza

zeby byc sprawiedliwym, jakosc obrazu zalezy od wlozonego wysilku, avatar byl filmowany w 3d i wygladal dobrze, ale do wielu filmow efekt 3d dodaje sie w postprodukcji i wtedy wyglada jak kupa

 

mnie specjalnie nie jara, wiekszosc filmow nie jest w zaden sposob wzmacniana przez 3d, bo po co ten efekt w dramacie czy komedii?

Odnośnik do komentarza
Gość Orson

3d zarówno w kinie jak i w grach jest nie dla mnie, dobre na chwilkę , jako ciekawostka a potem męczy...nie wiem, może po jakims czasie (gdybym kupił tv 3d i oglądał namiętnie filmy) bym się przyzwyczaił ale...nie chce mi sie męczyc by sprawdzic...juz nie mówie o wydawaniu kilku kafli na tv

Edytowane przez Orson
Odnośnik do komentarza

Ja to testowałem raz Killzone 3 w 3D i ogólnie problemów nie było. Ale jak zacząłem się szybko obracać itd. to brało mnie na wymioty.

 

3D to dla mnie fajny bajer, ale do filmów i raz na jakiś czas. A teraz ta technologia jest na siłę wciskana do domów i do branży gier. Byleby korporacje zarobiły, bo w końcu za TV 3D zapłacą z 5 tys zł, zamiast 3 tys zł.

 

W ogóle po 3D spodziewałem się bajerów wyskakujących przed ekran np. kule lecące w naszą postać itd. A tu nie, tylko ta głębia, dla mnie to nic. Full HD jest dużo lepsze, bo przynajmniej obraz jest ostrzejszy, wyraźniejszy (oglądałem "Shrek Forever" w kinie w 3D i sorry, ale zdarzało się, że widziałem ząbki...)

 

 

Mam tylko nadzieję, że nigdy nie dojdzie do czasów, kiedy będziemy zmuszeni do grania w 3D.

Odnośnik do komentarza

IMO przesada jest, ze ktos nam cos "wciska na sile" - nie przesadzajmy, w 99% przypadkow jest wybor i mozna wybrac sie na film w 2D lub 3D. Tak samo Tyski z tymi cenami nie to tez nie do konca tak - taki tv nie kosztuje juz 5000zl, chociaz fakt faktem, ze roznica w cenie miedzy zwyklym tv a 3dtv jest zauwazalna.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...