Skocz do zawartości

Reprezentacja Polski


Cris

Rekomendowane odpowiedzi

wiem że smuda ma więcej sukcesów na koncie (jest ćwiartkę wieku starszy, więc wszystko przed skorżą - oby nie:D), a co do wpadek to myślę że smudzie kilka albo nawet kilkanaście w jego karierze można by naliczyć, ale po co.

 

jak na to wpadłem? nie wiem, wydaje mi się, że będzie lepszy jako selekcjoner, bo ma nowsze, świeższe podejście do piłki? bo zebrał trochę doświadczenia reprezentacyjnego pod okiem janasa? bo jest młodszy, a młodych trenerów nam potrzeba, bo smuda jest dobry albo nawet bardzo dobry jako trener kadry, ale wydaje mi się że ze swoimi metodami nie sprawdzi się w pracy z kadrą. pożyjemy zobaczymy.

 

howgh. tyle w tym temacie, na razie jest leo i oby był jak najdłużej, bo ani skorża ani franek mu nie dorastają do pięt:D (sukcesami i porażkami:P)

 

Ale te nowe, świeższe podejście do piłki chyba nie jest lepsze, bo Smuda niecały rok temu grał jak równy z równym z niezłymi ekipami, a młodszy, przytojniejszy (i co tam dalej chcesz) Skorża splamił się z Estonczykami. Ja naprawde nie powoluje sie na przeszlosc, bo mowilbym o awansie do LM itd ale jestem swiadom, ze to juz inne czasy. Biore wiec pod uwage ostatni rok. No i tutaj nei ma o czym rozmawiac.

 

Dlaczego potrzeba nam mlodych trenerow w kadrze? Aragones w ESP mial z 70 lat. Tak samo Brucker w Czechach. Nam mlodych trenerow potrzeba w lidze aby tam zdobywai doswiadczenie zeby w przyszlosci objac kadre. Reprezentacja Polski jak sama nazwa wskazuje to reprezentanci naszego kraiku. To znaczy, ze pilkarze tam grajacy maja byc najlepsi. Trener tez ma byc najlepszy. Nie najmlodszy.

  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza
  • Odpowiedzi 13,9 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

To Beenhakker jest jakimś super mega trenerem z sukcesami?

 

 

 

 

Od kiedy?

 

 

 

 

Z Realem wygrał parę razy ligę, w Holandii też coś tam namieszał i jedynie z murzynami (Trynidad i Tobago) coś takiego co można by nazwać sukcesem osiągnął. Ale to sukces dla murzynów, dla nas awans do MŚ to nie sukces - to mus.

 

 

 

 

To już Henio Kasperczak jest lepszy wg. sukcesów:

 

 

 

 

Jako trener zdobył Puchar Francji z FC Metz oraz dwa razy mistrzostwo Polski z Wisłą. Zdobył również dwa Puchary Polski z Wisłą Kraków oraz zajął 2. miejsce z Tunezją, a 3. z Wybrzeżem Kości Słoniowej w Pucharze Narodów Afryki. Prowadził reprezentację Tunezji w Pucharze Narodów Afryki, na Olimpiadzie w Atlancie i Mistrzostwach świata 1998. Potem prowadził m.in. Maroko i Mali. Z tą ostatnią zdobył 4 miejsce w Pucharze Narodów Afryki w 2002 roku. W tym samym roku został trenerem Wisły Kraków. Zdobył z nią 3 tytuły mistrzowskie oraz awansował do 1/8 finału Pucharu UEFA w 2003. Zawieszony w funkcji trenera Wisły od 2004 po kłótni z działaczami tego klubu. Od 26 czerwca 2006 do 28 stycznia 2008 trener reprezentacji Senegalu.

 

 

 

 

wiki

 

 

 

 

Nie wiem w ogóle dlaczego kiedykolwiek uważaliśmy (my - Polacy) go za wielkiego trenera? Hiddink to jest wielki trener jeśli chodzi o reprezentację... Ale nie (pipi)a Leo - to po prostu dobry trener, ale takich to i my mamy w naszym kraju, a Smuda jest lepszy :)

 

 

 

 

No a Skorża niech nawet nie idzie do repry bo Wisła bez niego spadnie do I ligi.

 

 

Odnośnik do komentarza

no to teraz dla odmiany leo vs henio :D

 

leo:

mistrzostwo Holandii 1980 i 1990 z Ajaksem Amsterdam

mistrzostwo Holandii 1999 i Superpuchar Holandii 2000 z Feyenoordem Rotterdam

mistrzostwo Hiszpanii 1987, 1988 i 1989, Puchar Hiszpanii 1989 oraz trzykrotnie półfinał Pucharu Mistrzów z Realem Madryt

1/8 finału Mundialu 1990 z reprezentacją Holandii

awans do Mundialu 2006 i start w tym turnieju (faza grupowa) z reprezentacją Trynidadu i Tobago

awans do Euro 2008 i start w tym turnieju (faza grupowa) z reprezentacją Polski

 

dla mnie trudno to porównać (a tym bardziej uznać za mniejsze osiągnięcia) do prowadzenia, bez sukcesów tak naprawdę, drużyn afrykańskich i do trzech mistrzostw polski z wisłą.

nie przesadzajmy, nie jest najlepszy na świecie, ale w czołówce na pewno.

Edytowane przez luk_ash
Odnośnik do komentarza

Leo wygrał ligę z Realem wtedy kiedy ligę z tym teamem wygrałaby nawet sprzątaczka. O jego "fachurze" bardziej świadczy przykry fakt braku jakichkolwiek zwycięstw na imprezie mistrzowskiej (euro/ mś). Nie znam żadnego czołowego trenera, który mając z 9 meczów nie wygrałby żadnego.

Odnośnik do komentarza

Jak uslyszalem,ze Franz jest gorszym kandydatem od Maćka Skorży to upadlem cyckami na ziemie.Co za debilne stwierdzenie -.-.Chyba za duzo tworca tej tezy naczytal sie harrego pottera.Raz,ze Wisla gra jak po(pipi)ki i odpada z kelnerami,dwa doswiadczenie u Janasa powinno go od razu skreslac.Dlaczego?Wiecie jak u Janasa wygladaly odprawy przedmeczowe?

P.Janas-Noo,dajesz Maciek,dajesz

M.Skorza-Eeee to wybijamy pilke do Boazer...Grzesia ekhem.

Taka prawda to Skorza byl trenerem a nie Pawel.Franz za to każdemu zespolowi potrafi zaaplikowac charakterystyczny u niego ofensywny styl gry.Niewazne czy Z Feynordem czy z Depor ...Lech walczyl do konca.Grali z polotem,z kazdego zawodnika potrafil wycisnac wszystko co najlepsze.Poza tym Smuda siedzial kilkanascie lat w Niemczech a gdzie futbol nasz a niemiecki ?No,dlatego skoro chce to niech wezmie kadre Smuda.Tylko on.

Odnośnik do komentarza

Żeby ocenić Benhałera, trzeba jego kadencję podzielić na 2 okresy - eliminacje do ME i to co potem. W poprzednich eliminacjach była solidna drużyna z wiarą w sukces i wynikami. Na samym turnieju zaczął się szybki spadek poziomu, Leon się zniechęcił dokumentnie i to każdy widzi, więc nie wiem jaki jest sens, by trenował ktoś, kto sam nie wierzy w sukces. Nie wiem czy Smuda lepszy czy nie, ale dla mnie (choć nie jestem fanem Lecha, ani w ogóle rodzimej ligi) ten koleś jest symbolem pasji trenerskiej, piłka to jego życie i dlatego chciałbym go widzieć jako następcę Holendra. Taka IMO rola selekcjonera - zmotywować drużynę, zmobilizować. Przecież nikt w tydzień zgrupowania nie nauczy naszych grojków mistrzowskiej gry.

 

Jutro nie oglądam naszych, są ciekawsze mecze.

 

edit: http://www.sport.pl/pilka/1,65046,7012109,El__MS_2010__Polska_do_ataku_.html

(trzeba skopiować, bo przecinki psują adres)

super ofensywnie w jutrzejszym meczu! No nie możliwe, będzie Smolarek. Jeszcze Żurawski i Puchar Świata mamy jak nic! :mellow:

Odnośnik do komentarza

Dajcie spokój. "Nie, bo to Smuda" - tak to mniej więcej wygląda. Trzy lata to akurat dość czasu, tym bardziej, że przecież trener reprezentacji nie musi walczyć o kontrakt dla zawodników jak w klubie, więc praca rekonstrukcja ekipy będzie o wiele łatwiejsza niż w przypadku drużyny ligowej.

Edytowane przez Blok
Odnośnik do komentarza

Golański ma kontuzję, nie zagra. Będzie grał drugi rezerwowy, co jest dość przerażające. Błaszczykowski ma lekką kontuzję, raczej zagra, ale nie na 100% możliwości. Nie najlepiej to wygląda. W zasadzie to nie wiem, co będę dzisiaj robił wieczorem - oglądał mecz czy siedział na kanapie i czytał "Braci Karamazow". Polska kadra zaledwie jednym meczem potrafiła mi przypomnieć, czemu nie ma sensu się nimi przejmować.

Odnośnik do komentarza

Wiem, że zawalili mecz z Irlandią jednak wierzę w nich. Oni przecież chcą wygrać przynajmniej tak myślę. Rzeźniczak może zagrać dobry mecz. Kubie mecz w Sobotę nie wyszedł, jednak trzeba pamiętać, że mógł to być wypadek przy pracy. Wierzę także, że Ludo z Rogerem pokażą na co ich stać. Ja mecz oglądam. Najpierw koszykówka ;D

Odnośnik do komentarza

Chłopaki maja dziś zagrać bardzo ofensywnie co wynika ze składu zobaczymy co z tego wyjdzie. Skład Polaków: Artur Boruc - Michał Żewłakow, Bartosz Bosacki, Dariusz Dudka, Seweryn Gancarczyk - Jakub Błaszczykowski, Roger Guerreiro, Mariusz Lewandowski, Ludovic Obraniak, Jacek Krzynówek - Paweł Brożek.

 

Pozostaje tylko trzymać kciuki aby ten eksperymentalnych skład dał radę.

Odnośnik do komentarza

no oby był taki skład:D jeszcze tylko robert zamiast brożka i by było idealnie. też oglądam, po koszykarzach i siatkarzach i wierzę w zwycięstwo!!

 

No ja dziś też mam taką sportową środę. Do roboty jutro nie idę wiec w razie zwycięstw mogę świętować.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...