Jump to content

PSX Extreme #170


Recommended Posts

PSX Extreme #170 

psx170.jpg

 

Październikowy numer dostępny od 20.09 (wtorek)

Prenumerata - wysyłka 19.09 (poniedziałek)Zaczęło się. Ostrzegałem miesiąc temu – ale czy w ogóle musiałem? Przecież od lat powtarza się stały schemat i wrzesień rozpoczyna tradycyjny wysyp hitów. Wystarczy rozejrzeć się po stronie, którą właśnie czytacie. Co nie zmieściło się po lewej, odnajdziecie w spisie treści, a w pełnej krasie na dalszych stronach magazynu. Gry do recenzji i kody do playtestów spływały praktycznie do chwili zamknięcia numeru, jednak z racji ograniczonej ilości miejsca i czasu, część z nich musieliśmy przenieść na przyszły miesiąc. Przecież zależy nam wszystkim na rzetelnych te(k)stach, nieprawdaż?

 

Nasz cykl wydawniczy nie zgrał się niestety z dwiema dużymi imprezami targowymi. W aktualnym numerze znajdziecie relację z redakcyjnego wypadu na gamescom i zapowiedzi najciekawszych tytułów, a za miesiąc Mazzi opowie, co widział i przeżył na zakończonym właśnie Tokyo Game Show. Do Co Nowego wybraliśmy najciekawsze tytuły, które w Kolonii pojawiły się w innej wersji niż na E3, kilka całkowitych nowości (Dishonored, Borderlands 2) oraz ograliśmy testowe kody WRC 2 i Dark Souls.

 

Jednak gwoździem tego numeru są recenzje gorących tytułów, na czele z pierwszą w polskiej prasie branżowej recenzją Gears of War 3. Gdy to czytacie, gra trafia właśnie na półki sklepowe. Gdy dojdziecie do peanów Kosa nad Fifą 12, do premiery gry EA pozostanie jeszcze ponad tydzień. A pomiędzy tymi tekstami dowiecie się między innymi, jak wypadły polskie zombiaki w Dead Island, czy warto przyłączyć się do ruchu oporu w Resistance 3, czy nowy Driver godzien jest kultowej nazwy, czy można się bać, grając na Kinekcie, kto podrabia „Girsy”, kto przywraca wiarę w jRPG oraz czy warto nabyć kolejne paczki remake'ów w HD. A to nie wszystko oczywiście...

 

Starsi czytelnicy PSX Extreme pamiętają zapewne kultowe powiedzonko „o sso chozi jakby?”. Jednak nie tylko oni, mam nadzieję, miło powitają nowy cykl o tej nazwie. W dobie sequeli i coraz dłuższych serii, sięgając po nowy tytuł, dobrze jest przypomnieć sobie fabularną zawartość poprzedników. A jeśli coś Was ominęło, ściąga tym bardziej się przyda. Zapraszam do lektury nowego numeru. • [Grzegorz 'Butcher' Drabik]PROSIMY NIE PODAWAĆ OCEN GIER ZRECENZOWANYCH W TYM NUMERZE!

GAMESCOMRelacja - wyjazd na targi nie obył się bez kilku niespodzianek

Konferencje

GRYAdventures of Tintin: The Game, The

Asura's Wrath

Black Eyed Peas Experience, The

Borderlands 2

Cursed Crusade

Darkness II, The

Dishonored

DmC: Devil May Cry

Dragon's Dogma

Escape Plan

FIFA Street

Ghost of Moscow: Wojna Szpiegów

Just Dance 3

Lollipop Chainsaw

Need for Speed: The Run

Ninja Gaiden 3

Prey 2

Ridge Racer Unbounded

SoulCalibur V

Start The Party! Save the World

Steel Battalion: Heavy Armor

Street Fighter X Tekken

Twisted Metal

Władca Pierścieni: Wojna na Północy

 

PLAYTESTY

Dark Souls

WRC: FIA World Rally Championship 2

 

RECENZJE

Bodycount (PS3, X360)

Dead Island (PS3, X360)

Driver: San Francisco (PS3, X360)

Earth Defense Force: IA (PS3, X360)

El Shaddai: AOTM (PS3, X360)

FIFA 12 (PS3, X360)

Gears Of War 3 (X360)

God of War Collection Vol. II (PS3)

NHL 12 (PS3, X360)

Resistance 3 (PS3)

Rise of Nightmares (X360)

Splinter Cell Trilogy (PS3)

Warhammer 40,000: SM (PS3, X360)

Xenoblade Chronicles (Wii)

 

GRY BEZ TEKTURY

Baconing, The (PS3, X360)

BloodRayne: Betrayal (PS3, X360)

Mortal Kombat: AK (PS3, X360)

SF III: 3rd Strike Online Edition(PS3, X360)

 

HARDKOR

O co chodzi jakby? – Gears Of War - Rozbo tekstem o świecie GoW inauguruje start nowego działu

Graczpospolita

Powrót do przeszłości – Nokia N-Gage

To było grane – Spacewar!

Okiem maniaka

Przez pryzmat serii – Driver

Cosplay

Kącik RPG

Kącik Bijatyk

PS Move Sports Pack 11in1 – test

 

STAŁE RUBRYKI

Co nowego

Ohayo Nippon

Z dziennika gracza - Dżujo w swoim comiesięcznym felietonie (wreszcie doczekał się stałej nazwy :))

Hydepark

Listy

Region Filmowy

 

PROSIMY NIE PODAWAĆ OCEN GIER ZRECENZOWANYCH W TYM NUMERZE!

 

PRENUMERATA została rozesłana do prenumeratorów w poniedziałek 19.08 (uprzedzając pytania - czemu tak późno itd., proszę o zapoznanie się z informację w tym poście). W przypadku jakichkolwiek kłopotów z dostawą, opóźnień lub innych problemów - prosimy o maile na prenumerata@psxextreme.pl lub posty w tym temacie. Informacje o prenumeracie dostępne są również tutaj.

 

Zapowiedź nowego numeru znajdziecie również na PPE. Informacje o październikowym PE znajdziecie również na naszym profilu facebookowym.

Link to comment

Cosplay nawet jak jest to zajmuje stronę, a taka gra jak Deus Ex wymagała by w zgrentgenie chociaż dwóch prawda? Poza tym natłok roboty w tym miesiacu był taki, że nie każdy kto chciałby podyskutować o Deusie w ogóle zaczął w niego porządnie grać. Ja zasiadłem do gry dopiero po oddaniu ostatniego tekstu, paru innych redaktorów podobnie. Więc jeszcze miejsce na dyskusje o tej grze zapewne się znajdzie :)

  • Downvote 1
Link to comment

ZgREDntgena nie dało rady, numer wypchany po granice możliwości.

A na totalnie niepotrzebny "Cosplay" miejsce jest? Ajajajaj ;)

Cosplay wrzucamy na specjalne życzenie Stony ;). BTW, Stona, numer tel. panny z fotek podeślę tradycyjnie po premierze PE ;).

 

Ponadto, a propos zapowiedzi:

a) O co chodzi jakby? - w naszym nowym cyklu poczytacie o świecie gier, fabule (spokojnie, spokojnie, stosowna informacja o spoilerach jest :)), bohaterach... Tak jak pisał Butcher we wstępniaku "W dobie sequeli i coraz dłuższych serii, sięgając po nowy tytuł, dobrze jest przypomnieć sobie fabularną zawartość poprzedników".

b) MO - ten tajemniczy skrót, to nic innego jak Między Oczy, czyli nowość w zapowiedziach. Skąd zmiana? Zdecydowaliśmy się, biorąc również pod uwagę sugestię czytelników, aby zasłużone "Dlaczego czekamy" zastąpić krótkimi komentarzami na temat zapowiadanych gier: dosadnie, zgodnie z odczuciami autora, bez owijania w bawełnę. Komentarz też nie pozostawi złudzeń, co dany autor sądzi o opisywanej grze.

Link to comment

Okładka rzeczywiście świetna. Chyba tym razem obejdzie się bez marudzenia o źle dobrany kolor czcionki, zły układ typografii etc.Oby taki poziom był utrzymywany:)

Po screenach w newsie widzę, że układ screenów i tekstu na poszczególnych stronach też jest okej i w sumie zaczynam się przyzwyczajać do nowej estetyki, jutro zobaczymy jak to wygląda dokładnie.

Edited by K@t
Link to comment

No, okładka wypas. Alee hitów w tym miesiącu! nie wypada nic marudzić:), nowe działy, recki dobrych gier, dwa ciekawe playtesty, pasuje mi bardzo też powrót do przeszłości- ngage, nic o tym telefonie? nie wiem. Jeszcze Przez pryzmat serii – Driver spodobał mi się, będą opisane części na PSXa?

Link to comment

Ponadto, a propos zapowiedzi:

a) O co chodzi jakby? - w naszym nowym cyklu poczytacie o świecie gier, fabule (spokojnie, spokojnie, stosowna informacja o spoilerach jest :)), bohaterach... Tak jak pisał Butcher we wstępniaku "W dobie sequeli i coraz dłuższych serii, sięgając po nowy tytuł, dobrze jest przypomnieć sobie fabularną zawartość poprzedników".

 

Dodam jeszcze, że z załozenia chcemy nie tylko przedstwić Wam fabułę poprzednich części, ale znaleźć o świecie gry i jego historii coś ponadto, co można znaleźć w innych źródłach (książkach, filmach, komiksach itp.). W ten sposów nawet stary wyjadacz, który zna gry z serii może potencjalnie znaleźć coś nowego i ciekawego odnośnie swojego ulubionego uniwersum.

 

 

Cosplay nawet jak jest to zajmuje stronę, a taka gra jak Deus Ex wymagała by w zgrentgenie chociaż dwóch prawda? Poza tym natłok roboty w tym miesiacu był taki, że nie każdy kto chciałby podyskutować o Deusie w ogóle zaczął w niego porządnie grać. Ja zasiadłem do gry dopiero po oddaniu ostatniego tekstu, paru innych redaktorów podobnie. Więc jeszcze miejsce na dyskusje o tej grze zapewne się znajdzie :)

 

 

True,true... Ja też dopiero wgryzam się w przygodę Jensena. Ostatni numer był mega pracowity, ale to co Wam w nim dostarczyliśmy powinno chyba wynagrodzić brak zgrentgena :nyam1:

Link to comment

No, okładka wypas. Alee hitów w tym miesiącu! nie wypada nic marudzić :), nowe działy, recki dobrych gier, dwa ciekawe playtesty, pasuje mi bardzo też powrót do przeszłości- ngage, nic o tym telefonie? nie wiem. Jeszcze Przez pryzmat serii – Driver spodobał mi się, będą opisane części na PSXa?

Tak, seria opisana jest w całości, począwszy od pierwszego Drivera na PSone.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Privacy Policy.