Skocz do zawartości

Alien Cinematic Universe


MaiorZero

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Kurde, a smial sie ze mnie, ze dla mnie wolverine to jeden z bardziej udanych filmow xmen ;/

 

bo odróżniam rzeźbe z gó,wna od rzeźby ubrudzonej w gó,wnie

 

nawet jakby ten wąż zaczął mu robić loda a w tle poleciało sexy and i know it, to nie przekreśliłoby to dobrego filmu. strasznie nierówny film, raz budyń, raz szambo, ale kocham tak jak matka kocha swoje niepełnosprawne dziecko. nie słyszeliscie nigdy o autystycznych geniuszach ? poza tym sci-fi od dobrych paru lat męczy kryzys. wątek davida i łysych pudzianów jest czystszy gatunkowo od większości podróbek udających saj faj, a w czasach kryzysu to wcale nie mało  

 

wierze w ridleya i czekam też na blade runnera. niech mu jakiś fan scenariusz napisze :dog:  

 

 

 

No i do tego trójkę Expendables uważasz za najlepszą część

       

nie widziałem, ale teraz obawiam sie najgorszego 

Edytowane przez Kazub
Odnośnik do komentarza

 

wierze w ridleya i czekam też na blade runnera. niech mu jakiś fan scenariusz napisze 

 

 

Mógłby Rutger Hauer wrócić w sequelu, tym razem w roli blade runnera, albo przynajmniej prezesa jakiegoś korpo, albo przynajmniej cameo jako sprzedawca bułek z kotletem na ósmym planie w krótkiej scenie.

Odnośnik do komentarza

Szkoda, że Scott tak miotał się między zapewnieniami "to nie jest prequel Obcego" a wrzucaniem oczywistych nawiązań do sagi, łącznie z naciąganym potworem ze spoilera mojego przedmówcy, czy statkami Inżynierów. Ogółem jednak film również uważam za udany a jego największym problemem jest dużo fabularnych, logicznych bzdurek (normalka w blockbusterach niestety). Duży props za prolog i w ogóle postacie Inżynierów no i oczywiście Fassbendera.

 

No na pewno Prometheus> Elizjum, Oblivion, Edge of Tomorrow.

Odnośnik do komentarza

spoilery niżej

 

 

no bo to nie jest prequel obcego i ma oczywiste nawiązania bo........dlaczego nie ? to jest bardzo proste i nie rozumiem po co ludzie tak drążą ten temat. oczywiste nawiązania są tak oczywiste, że nie ma sensu sie nad nimi rozwodzić. ciekawsze jest to, że prometeusz ma dużo więcej wspólnego z blade runnerem niż z alien i widać to już w pierwszych scenach, kiedy david uczy się człowieczeństwa, naśladując petera o`toole z lawrence of arabia, a dalej jest już tylko ciekawiej. tego, że android jest głównym bohaterem, a ripley 2......oczywistym nawiązaniem wyjaśniać chyba nie trzeba. przewijający się wielokrotnie motyw stwórcy i jego dzieła, pragnienie nieśmiertelności, pytania o sens istnienia, mit o prometeuszu. w zasadzie, to na końcu zamiast tego aliena powinien wyskoczyć harrison ford. pamiętam, że jak kiedyś wszedłem w ten temat, to na świeczniku były tylko pretensje o to, że geodeta z mapą zgubił sie w jaskini no i że za mało obcego w obcym, ogólnie wszystko źle i nawet w scenie z aborcją się dostało, a to fantastyczna scena była, tyle że zupełnie niedorzeczna.

tak że w sequelu może być obcy, predator, gladiator, bez znaczenia, bo najważniejsza jest motywacja davida.  

 

 

 

 

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...