Skocz do zawartości

The Elder Scrolls V: Skyrim


molly

Rekomendowane odpowiedzi

Dziwne, że jeszcze nikt nie założył tematu o tej grze. Chyba że wszyscy grają i nikt nie ma czasu.

 

Zacznę od polecenia świetnego zbioru różnych małych ciekawostek co do gry (znajdują się tam małe spoilery, ale gry nie psują) http://www.reddit.com/r/skyrim/comments/mb8la/massive_list_of_all_the_tips_and_tricks

 

 

Chwalcie się zatem czym gracie, jak robicie postacie, czy rozkradliście już wszystkie miasta i pozabijaliście wszystkich ludzi, którzy Wam nie pasują. :)

 

Ja mam Redguarda na 35 lvl ze wszystkimi perkami w smithing, a oprócz tego leveluję (większość 80< już, także niewiele zostało) i wrzucam perki w pickpocketing, one-handed, alchemy, enchanting i light armor. W sumie bardzo mocne połączenie. Są lepsze, ale za bardzo lubię mieć w głupich gierkach postacie, które trzymają po jednej kosie w jednej ręce, a wiadomo, że każdy gra tak jak lubi, a nie żeby mieć jak największy DMG. Main questa niewiele zrobiłem, bo jak na razie zwiedzam i wykonuję masę sidequestów i co chwilę dziwię się jakie tu są możliwości (odkrywanie wszystkiego samemu fajne, no ale ten poradnik z góry przeczytałem).

 

 

 

 

Kilka moich screenów, bo do tego też by się nadawał temat - to przecież jedna z gier, w których otocznie jest niesamowite, więc okazji do zdjęć masa:

 

http://img202.imageshack.us/img202/6062/82783055.jpg

http://img717.imageshack.us/img717/214/23099687.jpg

http://img197.imageshack.us/img197/2156/52935625.jpg

http://img841.imageshack.us/img841/3076/51329751.jpg

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

nie opłaca się raczej tego tematu robić . Każdy kto gra na pc pisze w topicu ps3

To pogadajmy o mankamentach konkretnej wersji w dziale dla wersji przeciwnej. Czy mogę napisać w temacie X360 ze mi PSN nie działa? Albo vice versa? Imho każda platforma powinna mieć swój topic, własnie ze wzgędu na rzeczy które moga dotyczyć tylko jej. Jestem pewien, że brać Microsoftowa była by wniebowzięta jak by przez 5 stron ich topicu była rozmowa o tym, zę jakaś gra + PSN się nie lubią etc xD

 

To tak offtopiciem :)

Odnośnik do komentarza

O hej, czwarty temat o Skyrim na forum.

 

Jak dobrze, że ta gra nie wyszła jeszcze na Wii, bo wtedy by było dopiero...

 

NO, BY BYŁO DOPIERO... No właśnie, co? Poukładane w miarę posty, a nie burdel z kilku platform naraz?

Odpowiem cytatem:

 

 

 

Imho każda platforma powinna mieć swój topic, własnie ze wzgędu na rzeczy które moga dotyczyć tylko jej. Jestem pewien, że brać Microsoftowa była by wniebowzięta jak by przez 5 stron ich topicu była rozmowa o tym, zę jakaś gra + PSN się nie lubią etc xD

 

 

To działa w każdą stronę.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Ja w tym widzę z jednej strony elityzm (choć pogadać do tematu PS3/X360!), a z drugiej większy burdel niż w przypadku pojedynczego tematu.

 

Gra to gra. Po kigo grzyba gadać o PSN czy XBLA? Od problemów technicznych są chyba jeszcze inne działy. Istotą rozmowy o grze takiej jak Skyrim jest dyskusja o świecie, questach, odkryciach, fabule, czy nawet bugach. Rozbijanie tego na platformy jakie kto posiada jest bez sensu. Próbowałem tak "rozmawiać" po premierze Duke Nukem Forever i Deus Ex Human Revolution, po czym szybko stwierdziłem, że to nie ma sensu. Ludzie i tak gadają na te same tematy, ale się rozdrabniają.

 

Kącik RPG nie gryzie, naprawdę.

Odnośnik do komentarza

O, nawet nie widziałem tego w kąciku RPG. Może dlatego, że tam nie zaglądam i jak chcę pogadać o grze na PC to nie zaglądam ani do działów o x0, ani do działów o PS3. Kącik RPG jest sensowny, ale nie widziałem tego wcześniej. No i też jest aż 8 odpowiedzi.

 

W takim razie po co w dziale PS3 i x0 jest temat? To jest zupełnie bez sensu w takim razie, bo albo całkowicie podzielone, albo wszystko w jednym temacie...

Odnośnik do komentarza

Z tym, że to nie jest gra na PC, tylko gra multiplatformowa. A jak by nie patrzeć jest to przede wszystkim forum konsolowe (w zamyśle).

 

Wiesz, nic osobistego - nie mam pretensji, że założyłeś temat tutaj. Niemniej stale podkreślam, że na tym forum panuje niesamowity burdel, a rozbijanie tematów na mniejsze, w zależności od platformy, jest po prostu... głupie. Poszczególne wersje powinny się różnić tylko grafiką i optymalizacją, a jednak, każdy sobie, ludki wolą gadać z posiadaczami tych samych edycji.

 

Niech jeszcze zaczną zakładać tematy dla każdego DLC z osobna...

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

@Suavek

Dlaczego elitizm? Wersje na różne platformy mogą się różnić, mają swoje wady i zalety. Wolę mieć 3 topici gdzie rozmawia po 10 osób per topic ale trzymają się aktualnie wałkowanego tematu niż mieć jeden topic gdzie gada 30 osób o 4 różnych tematach. I jak mnie nie interesuje temat A to muszę przewijać sobie aż znajdę posty na temat B, potem przewinąć C i znów szukać B.

 

Wersje ostatniego BFa mają sporo różnic. Np cześć osób może rozmawiać o balansie 64 osób na mapach a 2/3 "populacji" forum ma to w (pipi)e, bo mają ograniczenie do 24 graczy. I nie mogą dyskutować bo tego nie doświadczyli. Co zrobią? Przewiną posty tych co o tym gadają. To jest właśnie burdel w topicu. Coś co by mnie z miejsca zniechęciło do udzielania się w nim :) A argument że przy RPG to się rozmawia tylko o lore, świecie i fabule mnie nie przekonuje jakoś prawdę mówiąc.

 

Wolę mieć jeden topic dla każdej platformy niż wszystko w jednym. I nie przemawia tu elitizm żem lepszy/gorszy - po prostu jestem trochę inny ;)

 

 

 

No ale skończmy offtop: wracajcie do SKYRIMa sameg w sobie ;)

Odnośnik do komentarza

W przypadku większych gier dobrym rozwiązaniem było zrobienie osobnego działu i rozbicie poszczególnych wątków tematycznie - online, questy, bugi, itp. itd. Robili tak kiedyś widzę z CoDami, Metal Gearem itp. ale nawet tego już nikt nie pilnuje (MGS w dziale Sony, podczas gdy Halo ma cały swój kącik - no brawo...).

 

Btw. czy to znaczy, że mogę tu psioczyć na Cenegę i jej żałosną politykę wydawania gier na PC? ;)

Odnośnik do komentarza

W przypadku większych gier dobrym rozwiązaniem było zrobienie osobnego działu i rozbicie poszczególnych wątków tematycznie - online, questy, bugi, itp. itd. Robili tak kiedyś widzę z CoDami, Metal Gearem itp. ale nawet tego już nikt nie pilnuje (MGS w dziale Sony, podczas gdy Halo ma cały swój kącik - no brawo...).

 

Btw. czy to znaczy, że mogę tu psioczyć na Cenegę i jej żałosną politykę wydawania gier na PC? ;)

 

 

No o to chodzi, że nie wiem kto jest wydawcą wersji na PS3 i x0, ale tutaj możnaby pisać wszystko o piecowej wersji. No i w założeniu temat miał być nie tyle rozmową o grze <questy itp.> tylko... żeby wrzucać tu jakieś fajne screeny swoich postaci, ciekawostki, mody itp.

 

Bo modów to raczej na pozostałych platformach nie ma.

Odnośnik do komentarza

a jak u was wygląda kwestia bugów w pecetowej wersji? kumpel zrezygnował z grania mając 35lev - masa questów bez możliwości skończenia, wysypujące się skrypty i zbugowane smoki...

 

ja mam 21lvl i 27h gry za sobą i puki co bez najmniejszego problemu.

ilość questów jest przytłaczająca:)

walki z smokami za łatwe, nawet jak latają to są łatwiejsze często od zwykłego niedźwiedzia czy trolla...

Odnośnik do komentarza
a jak u was wygląda kwestia bugów w pecetowej wersji? kumpel zrezygnował z grania mając 35lev - masa questów bez możliwości skończenia, wysypujące się skrypty i zbugowane smoki...

- raz zablokowałem się pod kamieniem, który nie miał bocznej tekstury ale to było z mojej winy, bo wiedziałem czego się spodziewać

- raz miałem takiego smoka

- raz Lidia robiła za poduszkowiec

- od jakiegoś czasu smoki chyba się mnie boją, bo nawet jeden nie chciał lądować (a czekałem ze dwie minuty przy każdym). Zmieniło się to w momencie jak dostałem słowo sprowadzające je na ziemię.

 

 

Z czym biegacie, w co idziecie?

Odnośnik do komentarza

a ile grałeś?

kumplowi smoki przestały znikać i dawać duszę... (co podobno jest częstym bugiem).

Lidia (ogólnie pomocnicy) jest zbugowana. często gdzieś znika, albo stoi obok i nie atakuje. randomowo też "ubiera" to co się jej da.

ostatnio zaczęła używać jakiegoś firestaffa, a jestem prawie pewny, że jej go nie dawałem:P

 

ja idę w dual (dwa miecze glass i steel od companion) + łuk (elven) + heavy armor(pomieszany orkowy,steel i dwarf) + skradnie.

nie mam żadnego fajnego sprzętu:/ wszystko co wypada to albo light, albo dla maga... cały sprzęt mam ulepszony do superior.

problemu ani razu większego nie miałem. przy większej ilości przeciwników wystarczy zmienić się w wilkołaka i po zawodach:P (z tym trybem miałem kilka bugów np: nie zniknął miecz i wilkołak miał go na ręce, albo nie mogłem zbiec na niższy poziom kopalni...

dual z elemental fury też sieje spustoszenie, ale tak najłatwiej się skradać i z dystansu naparzać z łuku:)

Odnośnik do komentarza

Steam mówi, że 38h przy czym ostatnie 3h można od tego odjąć, bo spędziłem je na eksploracji jakichs dziwnych zakamarków mapy (szkoda, że nie ma tutaj taki easter eggów jak w Fallout - sądziłem, ze jak będę zwiedzał rogi mapy to coś znajdę; tak samo myślałem z wodą - nurkowalem chyba z godzinę i nic nie znalazłem).

Akcje z pomocnikiem rzeczywiście jakieś dziwne - daję jej jakiś szklany miecz na przechowanie (22dmg), kostur obslugi pająka, kostur ognistej kuli i buławę malak bala (ulepszoną do 59dmg) i daedryczną tarczę a ona wybiera kostur pająka i szklany szrot, który trzymałem tylko po to aby go zniszczyć w katalizatorze.

 

Z takim zestawem jaki masz możesz miec niezłe problemy w jednej z ostatnich lokacji z gildii (nie będę spoilerował) - zmasowany atak tych zmutowanych elfów połączony z porażeniem potrafi nieźle napsuc nerwów. Proponuję ćwiczenia z zaklinania. Do 30lvl nawet tego nie ruszalem i teraz żałuję, bo to co można z tego wymiksować jest mocno dopakowane. Minus zaklinania to to, że jest wyjątkowo nieintuicyjne - nie wiadomo co można dodać do czego albo co można zniszczyć. Ostatnio chciałem zniszczyć ciuchy gildii, bo miały niezłe modyfikatory (dzięki którym móglbym zmienić kamień z rumaka na wojownika) ale okazało się, że katalizator nawet ich nie widzi.

 

Gdzie można dostać likantropię? W tym mieście z jeleniem? Całkowicie olałem dolną część mapy i dopiero teraz zaczynam się tam zapuszczać i widzę, że może być ciekawie i nie jest to "kolejne miasto" jak to na dalekim zachodzie.

Odnośnik do komentarza

apropo likantropi:

 

w pierwszym mieście - Whiterun, musisz dołączyć do The Companions(Jorrvaskr). puki co się trochę na tym zawiodłem, ale może dalsze questy przyniosą coś ciekawego.

po zostaniu wilkołakiem tracisz bonus z spania, ale dostajesz 100% resista na trucizny

 

 

masz na myśli jakieś konkretne enchanty? trochę nie mam kasy na smithing i enchanting równocześnie, ale popróbuje.

Edytowane przez luk_ash
Odnośnik do komentarza

Również tłuczę namiętnie. Leśnym dziadem, typowy stealth i kradzież ;]

 

Z błędów, to zdarzyło mi się że po rozwaleniu smokozaura jego zwłoki zniknęły i nie dostałem za niego duszy, po loadzie i ponownym go rozwaleniu znowu to samo :P ale za trzecim razem już wszystko załapało.

No i jakiś quest wyczytany w książce - po pokonaniu typa w jakiejś krypcie nie mogłem go zlootować i zabrać fragmentu jakiegoś amuletu. Load nic nie dał, na szczęście wystarczyło wyjść i wrócić do tego pomieszczenia i się naprawiało.

 

Sroga gierka, wszędzie z buta chodzę i zwiedzam praktycznie wszystko po drodze co znajdę :D

Odnośnik do komentarza

Ja na piecu jeszcze ani razu nie miałem żadnego buga. Ale ja mam wyjątkowe szczęście, nawet w Dead Rising za często mi się nic nie krzaczyło.

 

Co do gearu to teraz cały Dagonscale set + 2x Deadric sword. W dragonscale załadowane +hp +stamina regen +cośtam jeszcze. W mieczach mam ogień i shock zrobione grand gemami. A jak chcę wyssać komuś duszę to jeden z mieczy zamieniam na tą broń z soul trapem z questa*. W sumie to trochę mnie nudzi to połączenie - chyba zmienię na dagger+sword i potrenuję sneaking, bo to pewnie jeszcze mocniejsze.

 

 

 

 

 

*

 

od Molag Bala

 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...