Skocz do zawartości

The Last of Us


fightclub87

Rekomendowane odpowiedzi

Inspiracją dla TLOU były RE4 i ICO.

 

 


The Last of Us designer Ricky Cambier says classic games like Ico and Resident Evil 4 helped Naughty Dog shape the upcoming survival-action game's powerful story and characters.

Speaking with MMGN, Cambier says he believes The Last of Us is able to blend the tension of basic survival with the brutality of the game world's "kill or be killed" philosophy.

"We knew we wanted to really push the story, push the tension of basic survival," he said. "We really wanted to give you that feel of action. So I think there are elements of this [action and survival] that exist within the genre, but I don’t think anyone had put them together quite like we felt we could."

The game's two main characters -- Joel and Ellie -- build a formidable relationship as they trek across a post-pandemic US, often facing off against other humans in a battle for food and resources.

Cambier says the emotional weight of the relationship needed to be balanced with the tension of the world's issues, otherwise it may have fallen into the trap of the "unlimited ammo, regenerating health" game cliche.

"We always wanted to take the character building and interaction, look at something as far back as Ico, and blend it with the tension and action of Resident Evil 4.

"Our game doesn’t feel like either of those, but those have bits and pieces of what we wanted to do."

Cambier iterates that Naughty Dog wanted to create as realistic a survival game as possible, with actions that seem real.

"With The Last Of Us you get this very thoughtful approach to survival in a world, which is what we think it would really be like," he explains. "You’re not going to be able to run at enemies armed across the street, because Joel wouldn’t do that. Joel understands how dangerous the world is."

 

 

http://ps3.mmgn.com/News/the-last-of-us-inspired-by-ico-re4

Edytowane przez Zwyrodnialec
Odnośnik do komentarza
ale nikt chyba nie pisał o multi

 

w videorecenzji ign było o multi, powiedzieli że fajny dodatek i kilka ciekawych rozwiązań, ale zachwytów nie było. jednak trzeba pamietac ze multi bylo praktycznie puste bo mało kto ma dostęp do gry, pzoatym zwykle multi w pierwszej chwili są nieco mniej fajne niż potem gdy sie już człowiek zapozna i odblokuje pare rzeczy

Odnośnik do komentarza

ta recenzja na gamezilla ma spoilery ? no wiem, że koso syfu nie narobi, ale nie chciał bym czytać NIC o fabule, po za tym, że joel, elie, postapokalipsa i grzyby. 

 

pierwsza gra, której losy śledzę od początku przez tak długi czas. hype train zapyerdala aż miło. te 10/10 i porównania, jak to z obywatelem kejnem, działają na wyobraźnię. na premiere pewnie nie będę miał kasy, ale poczekam trochę, czytając w tym czasie jaranko na forum i poszukam jakiejś kolekcjonerki o ile jeszcze będzie, najlepiej coś ze steel bookiem. stalowe książki są osom.

Odnośnik do komentarza

nie mam czasu ani wolnych 200zł ale przez te wpisy (jak wyżej) i recenzje kupię tą (pipi)ą kolekcjonerkę z empiku i nie wiem czy się cieszyc czy być złym na siebie (miałem już nie kupować nowych gier, prócz V)

 

wiadomo już czy jest online pass?

 

@pytanie do osób kupujących w empik.com, są gry do odebrania na czas w premierę?

Odnośnik do komentarza

Nie wiem czy bylo, ale demkiem Last of Us mozna sie dzielic nie posiadajac God of War'a, wlasnie sprawdzilem to ze znajomym i moge potwierdzic ze sie da.

 

Wystarczy z historii pobran konta na ktorym sie demko sciagalo uzywajac GoWa, wlaczyc pobieranie u siebie instalatora. Czyli jak macie jakiegos kumpla ktory wam ufa, poproscie go o dostep :)

Odnośnik do komentarza

Mam pytanie, odpowiedź raczej oczywista aaale wole się upewnić bo jednak grosze to nie są - w wersji z czeskiej dystrybucji będzie opcja przestawienia na pełną angielską (audio+napisy)? Mimo szczerych chęci poczekania aż tytuł stanieje jednak nie wytrzymam i zamówię preordera, miłość do poważnych postapo klimatów wzięła górę. Do tego gra przynajmniej przez najbliższy weekend zatrzyma mnie w domu przez co połowa jej kosztów się "zwróci";)

Odnośnik do komentarza

Mam pytanie, odpowiedź raczej oczywista aaale wole się upewnić bo jednak grosze to nie są - w wersji z czeskiej dystrybucji będzie opcja przestawienia na pełną angielską (audio+napisy)? Mimo szczerych chęci poczekania aż tytuł stanieje jednak nie wytrzymam i zamówię preordera, miłość do poważnych postapo klimatów wzięła górę. Do tego gra przynajmniej przez najbliższy weekend zatrzyma mnie w domu przez co połowa jej kosztów się "zwróci";)

w "czeskim" U3 mozna bylo tak ustawic, takze glowy sobie nie dam uciac ale na 99,9% bedzie taka sama mozliwosc w TLOU

Odnośnik do komentarza

Szprota juz nie przesadzaj bo zachowujesz sie tak jakby przez ten niby spoiler niebylbys w stanie ukończyć gry, nie ma co byc przewrazliwionym bo dojdzie do tego ze o grze pisać nie bedzie :)

 

No ale teraz ze zlikwidowales mój post odnosnie tego ze gra mną na bank pozamiata bo nie wiem nic oprócz tego ze jest chłop, z dziewczyna i grzybo ludzie to trochę słabo ;)

 

Nie ważne, ważne ze juz na weekendzie będę zbierał na 99% szczenke z podłogi, nie mogę sie doczekać:) ha

Edytowane przez kubson
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...