Skocz do zawartości

XCOM: Enemy Unknown


MBeniek

Rekomendowane odpowiedzi

Ale będę sonicznymi działkami napier...alał! Kurka wodna, takich powrotów nie mamy w tych czasach za wiele, liczę, że długość gry pozostanie jak w oryginale, 2 lata grałem w "terror from the deep" a nie przeszedłem hehehe. No i teraz będę miał miejsce na sejwy, UFO TFTD całą kartę na szaraka zajmowało :)

 

ja czekam na pierwsze recki (swoją drogą chyba zaniedugo minie embergo i się pojawią) i dalej się waham czy kupować na premierę. O dziwo właśnie najbardziej się boję o długość tego tytułu. Jak będzie porównywalna do starych części to przy moim czasie na granie ja po prostu nie skończę tego tytułu nigdy - UFO:EU i TftD były PRZEGIGANTYCZNE. Pocieszam się faktem,że technologia poszła do przodu i nawet jak będzie też tyle misji to przez szybki czas oczekiwania podczas tury przeciwnika już nie będzie przypadków,że jedną misję kończyłem po kilka dni

Odnośnik do komentarza

http://www.ps3site.p...-pigulce/128842

 

 

Ja zamówiłem, nie miałem styczności z oryginałem, szczerze to do końca nawet nie wiem o co chodzi w tej grze. ważne ze jest coś ciekawego na konsole, myślę ze się nie zawiodę :)

 

i takie podejście jest najlepsze :)

Odnośnik do komentarza

jakość na pewno będzie genialna. Ja osobiście ciekaw jestem jak bardzo XCOM będzie podobny do oryginału. Boję się o czas gry bo UFO było niesamowicie długie(wręcz teraz boję się,że bym nie miał czasu tego kończyć) i o trudność bo oryginał był bardzo hardcorowy, w późniejszych etapach jedna zła decyzja, czy też chybiony strzał(a zdarzały się sytuacje,że przy 90% szans na trafienie był MISS) oznaczał niepowodzenie misji i load starego save'a.

 

Choć już teraz widzę lekkie cięcia by całość była bardziej przystępna - inny system tur, tylko jedna baza, misje fabularne nie będą losowe, max6 postaci w misji zamiast 8 w oryginale, nie wiem czy będą czołgi itp

 

W każdym bądź razie dla fanów strategii czy nawet jrpg turowych w stylu disgaea szykuje się prawdziwa uczta

Odnośnik do komentarza

Sejwy muszą być, już nie pamiętam czy w oryginale, można było nagrywać je na mapie czy tylko w bazie. Stary XCOM to była gra w której trzymało się kciuki, aby dopieszczany żołnierz (np. ten blondyn z lądowiskiem na głowie) nie został ubity w trakcie grania. Szkolisz go, dopieszczasz nowa bronią, a tu Ci go jakaś szara łajza ubije, nie wiadomo skąd, bo nie skończyłeś ruchu za zasłoną. Z jednej strony nienawidziłem tej gry, z drugiej uwielbiałem, chyba dlatego ją pamiętam. Za kilka dni zobaczy się jak się mają wspomnienia, do rzeczywistości.

Odnośnik do komentarza

To ktoś bierze wersję na PS3? :blink: Ja szczerze mówiąc jakoś sobie nie wyobrażam grania w strategię na konsoli/padzie. Po drugie, jeszcze nigdzie wersja na PS3 nie była pokazywana, więc trochę obawiam się co do jej jakości (tym bardziej, że Firaxis to nie jest deweloper, który ma jakieś duże doświadczenie w tworzeniu gier na PS3, a jak wiemy nawet najwięksi deweloperzy mogą na tym polu zawieść - Bethesda/Skyrim). Po trzecie, wersje konsolowe będą pozbawione paru funkcji - brak siatki taktycznej, mniejsze możliwości sterowanie kamerą. Po czwarte, znając europejski oddział PS będą jakieś cyrki z opóźnionymi dlc czy patchami. Po piąte, wersja na PC/steam nie dość, że jest tańsza to jeszcze dostaje się dostęp do darmowych modów. Dalej mi się nie chce wymieniać :P

 

Mam nadzieję, że będzie możliwość wczytania ostatniego sejwa, bez takiej możliwości powinien być tryb hardcore.

A mi się właśnie podoba opcja, że faktycznie musimy analizować nasze ruchy bo przez jeden nasz błąd możemy stracić nawet najlepszego żołnierza. Bo IMO przez takie granie w stylu 'najwyżej jak coś zrobię źle to sobie wczytam' traci się cały fun z gry (właściwie nie wiem po co w ogóle grać jak wiadomo, że za którymś tam razem musi mi się udać tak przejść daną misję, że nikt nie zginie).

Edytowane przez MBeniek
Odnośnik do komentarza

ponoć ma być poziom trudności,że nie będzie można save'ować i tylko save&quick i jeden slot na zapis. W grze ma być podabno 16 krajów dających fundusze na XCOM, jeśli stracimy dotacę do 8 z nich(np przez poziom paniki) to GAME OVER.

 

Co do wersji na ps3 też mam obawy....z jednej strony całość hula na UE3 i nie wygląda jakoś wybitnie, z drugiej Firaxis z całym szasunkiem do nich jakiś mega wielkim studiem nie jest i nie ma kompletnie żadnego doświadczenia w pisaniu tytułów na konsole. Kiedyś słyszałem,że niby na konsolach ma być nawet 60fps w XCOM. Choć w sumie...to strategia turowa...nawet jak coś zwolni to nie ma tragedii.

Odnośnik do komentarza

Co do wersji na ps3 też mam obawy....z jednej strony całość hula na UE3 i nie wygląda jakoś wybitnie, z drugiej Firaxis z całym szasunkiem do nich jakiś mega wielkim studiem nie jest i nie ma kompletnie żadnego doświadczenia w pisaniu tytułów na konsole. Kiedyś słyszałem,że niby na konsolach ma być nawet 60fps w XCOM. Choć w sumie...to strategia turowa...nawet jak coś zwolni to nie ma tragedii.

Jakieś tam doświadczenie jednak mają - w końcu 4 lata temu zrobili Civilization Revolution na konsole, co prawda inny silnik, ale dzięki temu trochę na konsolach się poznali. Po prostu teraz dziwi mnie to, że tak ukrywają tą wersję z ps3 (nie zbyt dobrze to wróży).

 

 

Beniek: A jaki problem grać na konsoli w strategię TUROWĄ? :P

Problem żaden, ale wygoda jak dla mnie większą na klawiaturze i myszce ;) . Choć pewnie to kwestia przyzwyczajenia, no ale skoro mam wybór to wolę wersję PC (tym bardziej że kwestia pad/myszka to nie jedyny powód jaki wymieniłem).

 

I tak w ogóle gdyby strategie turowe były czymś takim normalnym na konsolach, to te najbardziej znane nie omijałby PS3/X360 - też się np. dziwię czemu UBI nie zrobił jeszcze konsolowej wersji Heroes'ów, tym bardziej, że wydaje mi się, że łatwiej byłoby zoptymalizować gameplay hirosłów pod pada niż w przypadku XCOMa.

Odnośnik do komentarza

jest cała seria Romance of Three Kingdoms. Poza tym każdy jrpg turowy to po części rozgrywka z XCOM czyli np Valkyrie Chronicles itp

sporo tego jest, final fantasy tactics, tactics ogre, wild arms, front mission i więcej. jakoś problemów ze sterowaniem nigdy nie miałem. w xcom rozgrywka jest podobna wiec nie powinno byc tak strasznie z tym graniem na padzie.
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.