Skocz do zawartości

XCOM: Enemy Unknown


MBeniek

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Niestety nasłuchałem się o XCOMie w podcastach (Giant Bombcast, bardzo polecam) i przed rozpoczęciem rozgrywki wiedziałem już mniej więcej co i jak. Przez to na normalu mam ogromne ilości hajsu, nikt mi nigdy nie zginął, każdy lata w high-endowym gearze i ogólnie łatwo jest. Mimo to gra miażdży jajca i myślę, że po krótkiej przerwie zrobię drugie podejście na Classicu.

 

Nigdy nie lubiłem strategii turowych, od XCOMa praktycznie nie mogę się oderwać. Genialna gierka.

 

PS: To że piszę, że jest łatwo nie oznacza że można lecieć na pałę. Ostatnio miałem taką akcję, że przy desancie statku obcych wyskoczyło mi naraz 4 Heavy Floatersów, Cyberdisc z 2 dronami oczywiście, 2 Mutony i Berserker. Było ciężko, ale dałem radę ;)

 

Gra jest boska. Gorąco polecam. Nie słuchać Dona, hejtuje ;]

 

PS2: Don

 

jeżeli jesteś przed pierwszym najazdem na bazę obcych (przed researchem Outsider's Shard) to polecam Ci to ogarnąć przed farmieniem. Wykonanie tej misji zbija panikę wszystkich krajów i to o sporo, a na tym etapie gry nie masz jeszcze na tyle interceptorów, żeby któreś z Państw nie pokazało ci faka ;)

 

Edytowane przez estel
Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

wczoraj będąc w empiku ostatkiem sił udało mi się wygrać walkę ze sobą i odłożyłem na półkę xcoma... zobaczyłem w jakiej jest cenie (129zł) i byłem w szoku, że tak szybko spadła; miałem wykorzystać kupon -20% na empik i akurat byłoby za około stówkę, a dziś widzę, że w tej cenie na alledrogo też mozna kupic; oby więcej takich cenowych niespodzianek ;)

Odnośnik do komentarza

ale to jak... misje generują się losowo (czyt. do usranej śmierci) czy po prostu jest dużo pobocznych?

Samych rodzajów misji pobocznych o ile pamiętam jest 4 lub 5 (odbicie zakładnika, ratowanie mieszkańców, atak na wrak ufo, rozbrojenie bomby i zwykła misja gdzie po prostu masz zabić wszystkich ufoków), ale już teren mapy, jej wygląd, wielkość generuje się losowo - więc póki nie ruszysz głównej misji fabularnej możesz w XCOM grać bez końca.

Odnośnik do komentarza

ffffffffffff pyte!

wczoraj w końcu odpaliłem demo (ściągnięte z miesiąc temu ;)) i podeszło; dziś XCOM będzie in da house; się obaczy, czy wciągnie na dłuzej ;)

 

zamawiając grę na muve widziałem dwie wersje: z dlc i bez; bez dlc w cenie 79.99 (te kupilem) i z dlc za 129.90;

przyszla gra, wersja PL, a na okladce naklejka z napisem, ze zawieta dodatek "elite soldier pack" i w srodku jest kod na dlc... wtf? w tej drozszej grze jest to samo, czy chodzi o inny dodatek?

Edytowane przez TakeshiX
Odnośnik do komentarza

Na grę napaliłem się jak szczerbaty na suchary. Wczoraj zacząłem grać i dziś skończyłem na dobre, po tym jak dwa razy pod rząd nie mogłem przejść misji z vipem. Kamera zawiesiła się nad nim i nie dało się kompletnie nic zrobić, tylko abort misji. Niestety, teraz jak widzę takie kwiatki w grach to od razu pasuje, żeby nie psuć nerwów.

Odnośnik do komentarza

no ja doszedlem do misji z odbiciem uciekinierki, ale wylaczylem, bo jestem dzis wrakiem...

zamykanie roku w pracy to fantastyczna sprawa, szczegolnie gdy ksiegowe uwazaja cie za debila... :/

 

jedna uwaga:

spodziewalem sie, ze watek strategiczny bedzie dobrze rozwiniety, ale sens gry stanowić będzie rozgrywka "strzelana"; tymczasem tutaj więcej czasu spędziłem oglądając okienka trybu strategicznego (a większość mam jeszcze zablokowane!); mile zaskoczenie; jak sie wyspie, to bede mial sporo zabawy; poki co - dobranoc

Odnośnik do komentarza

z jedną rzeczą się nie mogę odnaleźć, ale może to dla tego, że dopiero tutaj raczkuję i chyba dopiero jestem po akcji z zestrzelonm ju-ef-oł..

pisaliście, ze są misje fabularne i te generowane losowo - ale gdzie?

zaczałem dziś się zastanwiać, czy nie zauważam jakiegoś istotnego elementu w znajdowaniu zadań, czy po prostu na zbyt niskim poziomie jeszcze jestem; dopiero co wydałem polecenie budowania klatki na ufoki; kiedy mam pójść do kuli ziemskiej, żeby szukać zadań, to naciskam X i muszę czekać, aż znajdzie mi pierwsze zadanie - na ogół mija przy tym kilka dni; znajduje tylko jedno zadanie; natomiast ma mapie jest kilka miejsc oznaczonych hologramami, ale nic z nimi nie mogę zrobić.

pewnie jeśli bym pograł chwilę dłużej, to by się zagadka sama rozwiązała, ale jako że mam dziś przygotowania do świąt (jak mawiał Feldmarszałek Duda "...rrrrrrrrwa mać!") to pewnie nie pogram, a mi to spokoju nie daje :/ powiedzcie jak to wygląda później ;)

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...