Skocz do zawartości

Ratchet & Clank HD Trilogy


Square

Rekomendowane odpowiedzi

Gram od wczoraj, a zacząłem od cześci nr 3.

Pierwsze odpalenie Up Your Arsenal i wtf? Ekran startowy w 4:3 i już wiem że scenki nie będą w HD, damn it. Intro mnie tylko w tym utwierdza. Scenki z gry są w HD, ale filmiki przerywnikowe (te dostępne w sekcji bonus) już są żywcem wyjęte z wersji PS2. To samo co w kolekcji GoW.

Na szczęście sama gra wygląda bardzo dobrze, tj nie ma żadnych poszarpanych krawędzi itd. a jednocześnie nie widać tej kanciastości obiektów. Pod względem graficznym nie można się przyczepić.

Jedynie z dzwiękiem są drobne problemy, miejscami jest za szybko (lot statkiem między planetami) niekiedy za późno (zdobycie Tytanium Bolt czy korzystanie z Heli Packa). Dialogi są dobrze dopasowane.

 

Nie wiem czy w dwóch pierwszych częściach też są takie kwiatki, ale przydał by się patch, bo trochę psuje to finalny efekt.

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Po splatynowaniu całej trylogi odpaiłem sobie po raz kolejny Up Your Arsenal i znalazłem buga, którego nie było na PS2. Po wybraniu New Game zaczynamy normalnie, ale z mnożnikiem x20 dostępnym w Challenge Mode, który nie znika po zaliczeniu hita, a nawet po zgonie :blink: Tym oto sposobem po przejściu Florany miałem na koncie ponad 400k boltów. Co więcej, ulepszenia broni i Nanotecha postępowały tak szybko jak w Challenge Mode. Cały bug trwał do momentu trafienia na pokład Fenixa. Nie wiem dokładnie w którym momencie mnożnik zniknął, ale było to prawdopodobnie jak chciałem wczytać sejwa z jedynki i dostać zniżkę w Gadgetronie, której nie dostałem. Wyskoczył tylko komunikat że nie jestem byłym pracownikiem i nie przysługuje mi zniżka. Żeby było śmieszniej to w późniejszych lewelach jak Tyhrranosis, ze skrzynek wyskakiwały pojedyncze ilości boltów (np. +5 boltów).

Dzisiaj sprawdzę jeszcze raz w którym momencie dokładnie znika mnożnik.

 

I jeszcze mam pytanko do tych co grali w R&C2. Czy też nie możecie włączyć napisów ? Ja mam wyszarzoną tą opcje.

Odnośnik do komentarza

Odpaliłem wczoraj na nowo trójkę i ciągle ten sam bug, od razu po rozpoczęciu mam mnożnik x20 który nie znika po zaliczeniu hita. Odkryłem jedynie że znika po zgonie.

Druga ciekawa kwestia to z tym sejwem z jedynki, że nie przyznaje zniżki, ale to chyba wszyscy mają. U Slima normalnie rozpoznaje sejwa z dwójki i mamy bronie za darmo.

 

Co do napisów w dwójce to jakie macie wersje gry, pudelkowa czy cyfrowa ? I dajcie znać czy w Up Your Arsenal macie niedopasowany dzwięk podczas latania między planetami. Strasznie mnie to wkurza.

Odnośnik do komentarza

Posiadam werssje pudelkowa i mam to samo co Ty, zarówno z dzwiekiem i napisami. W oryginale z PS2 również ich nie było.

W ogole cala ta trylogia przygotowana przez Idol Minds jest jakas niedorobiona. Przykład: W R&C 1 (o kolejnych czesciach nawet nie wspomne), przy wiekszej ilosci wrogow jest istny slow motion mode. Wersji z PS2 przytrafiły sie takie akcje lecz na mniejszą skale. To samo tyczy sie lagow, ktore najwidoczniejsze są w drugiej czesci gry.

Odnośnik do komentarza

Dzięki za potwierdzenie, też własnie mam wersje pudełkową.

No to teraz mnie zaciekawiłeś z tymi zwolnieniami. Ja jedynie mam te problemy z dzwiękiem, a zwolnienia to może miałem z trzy razy w dwójce (podczas dwóch prejść) i z dwa w trójce (3 przejścia). Jedyny jeszcze błąd to w trójce na niektórych scenach, źrenice Qwarka wchodzą za bardzo w białka, ale to też chyba na dwóch przerywnikach.

Odnośnik do komentarza

Z okazji amerykańskiej premiery pojawił się nowy zwiastun. Niestety nie ustrzegł sie błędów, i tak podczas pokazu R&C2 mamy kawałek gameplayu z trójki (arena Anihilation Nation). Co ciekawe, amerykanie dostaną dodatkowo avatar i wcześniejszy dostęp do dema nowego Sly. Kto wie, może i u nas coś dorzucą. Osobiście chętnie przywitał bym patch poprawiający kilka wspomnianych wcześniej błędów.

 

http://www.youtube.com/watch?v=oFQKi6AQ1t4&hd=1

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Słuchajcie mam nowy TV wcześniej grałem we wszystko na 720p jednak nowe cacko pozwala mi na 1080p :) z tym, że np XMB wyświetla się w full HD a Trylogii Ratcheta już w 720p idzie gdzieś to zmienić ? W TV mam ustawione, że auto odbiera od 576 p do 1080 p

Edytowane przez balon1984
Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

yo,

 

Panowi nie mogę przejść ostatnie bossa w jedynce :) Próbowałem setki razy ileś h, na różne sposoby. Obczaiłem w końcu na YT ale tam ziomek ma mega energi, z 8 kulek oraz jakąś wyrzutnie walącą kilkoma rakietami na raz. Jak można mieć więcej kul energii oraz jak zdobyć tą broń ?

 

a może macie jakiś inny sposób na tego bossa ?

Odnośnik do komentarza

Nanotecha możesz ulepszyć na planecie Orxon, pierwsze ulepszenie Premium Nanotech kosztuje 4k boltów i dodaje jedną kulkę, drugie Ultra Nanotech kosztuje 30k i dodaje 3 kulki. Natomiast broń o której wspominasz to RYNO (Rip You a New One) i jest ona do wyrwania za 150k na planecie Blackwater City.

Ogólnie Drek jest ciężkim bossem i przy używaniu zwykłych broni nie ma lekko. Możesz spróbować kupić jakieś złote bronie na planecie Gemlik Moonbase, ale łatwiej wyjdzie kupienie RYNO.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

No to nie potrzebnie kupowałem tyle tego badziewia, mam może z 5 tyś śrub z 40 tyś przed walką, bo kupiłem powtarzając setki razy amunicje za to :)

 

Jakiś szybko sposób na śrubki ? :)

 

Ja za ten czas zabieram się za zbieranie złotych śrub może trochę powpada normalnych...

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Zabrałem się za drugą część jaka ta seria jest wy.(pipi)ana to mała bania :) ale ja nie o tym.

 

W dwójce mam jak inni ten glich z brakiem napisów ale w kurza mnie bardziej jeszcze jedna sprawa.

 

W jedynce był pikny dźwięk DTS 5.1, tu natomiast tylne głośniki mam martwe jak by nie było przestrzennego dźwięku w tej części, też tak ktoś miał ?

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...