Skocz do zawartości

Walking Dead


Kenny tJJger

Rekomendowane odpowiedzi

boxartlg.jpg

 

Głównym bohaterem The Walking Dead jest Lee Everett. Akcja gry rozpoczyna się w momencie wybuchu apokalipsy zombie, w czasie, gdy Rick Grimes zapada w śpiączkę. Kiedy infekcja rozpoczyna swoje krwawe żniwa, Lee siedzi skuty na tylnym siedzeniu radiowozu. Został aresztowany, bo zamordował człowieka, który sypiał z jego żoną. Autorzy postanowili przedstawić perypetie zupełnie nowej grupy osób, a główną inspiracją w procesie tworzenia gry jest dzieło Roberta Kirkmana, które jest traktowane przez deweloperów jako kanoniczna wersja historii. (gry-online.pl)

 

Trailer:

 

http://www.youtube.com/watch?v=JMSHZPyQymM]

Edytowane przez 2razyjot
Odnośnik do komentarza

I jak, gral juz ktos? :)

Ja juz mialem przyjemnosc.

Naprawde fajnie sie to ogladalo. Dobra fabula, ciekawe opcje do wyboru.

No wlasnie... ogladalo. Nazwalbym to interaktywnym odcinkiem z serii The Walking Dead, ktory jest naprawde swietnie zrobiony.

Niewiele sie robi samemu, wiekszosc rzeczy sprowadza sie do dokonywania wyboru (czasem ciezkiego).

Chetnie bym nawiazal jakas dyskusje co do wyborow, ale ot tak sam dla siebie nie bede sie produkowal :D.

 

Jedyne co mnie zmartwilo to 2h gameplay i tyle... trzeba czekac na kolejny odcinek (koniec maja). Nie lubie czekac tak dlugo (beda wydawac co miesiac). Wolalbym jeden dlugi bundle :confused:.

Odnośnik do komentarza

Rowniez gralem - naprawde kozacka sprawa, polecam.

 

Zgadzam sie co do dlugiego bundla - troche lipa czekac 1 miesiac na kazdy kolejny odcinek.

 

Jesli chodzi o wybory to szkoda ze nie ostatecznie chyba sie nie da

ocalic Shawna

 

 

Ogolnie spoko sprawa, ze na koncu jest te "next time on The Walking Dead", czy jakos tak - nie tylko daje zajawke na to co sie bedzie pozniej dziac, ale i troche pokazuje jakie skutki beda mialy wybory jakich dokonalismy. 3 razy przeszedlem ten EP1, ale chyba przejde i 3 raz bo dopiero co zauwazylem ze

w EP2 przywali sie do mnie matka tego dzieciaka [za kazdym razem ratowalem Shawna], wiec dla odmiany raz uratuje dzieciaka

 

Dlatego fajnie ze sa 3 sloty na save'y wiec mozna sobie prowadzic rownolegle kilka gier i w kazdej podejmowac inne decyzje.

Edytowane przez Yabollek007
Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Jest jej sporo, ale mozna uniknac troche.

Naprawde udany odcinek.

Jedyne co mi srednio przypadlo do gustu to sam poczatek (nowa osoba, ktorej nawet nie widzialem nigdy jak dolaczyla do grupy - dopiero pozniej wspominaja o tym).

Reszta spoko, ale zbyt latwo mozna sie domyslec juz na samym poczatku o co biega i dlaczego.

Odnośnik do komentarza

Ja do konca tego produktu nie moge nazwac gra... .

To jest bardziej interaktywny odcinek serialu, niz gra.

Przeszedlem pare razy 1szy i 2gi epizod i moge powiedziec, ze nasze wybory (zwlaszcza w 2gim odc) maja niezbyt duzy wplyw na to jak sie do konca to potoczy... jedynie drobne szczegoly i tyle.

Fenomen jest taki, ze kazdy recenzent i wiekszosc graczy jest fanami, ale z drugiej strony produkt stawia gracza przed podejmowaniem czasem ciezkich decyzji i ponoszenia odpowiedzialnosci za nie (co jest przenoszone dalej do nastepnych epizodow).

Jest to dobry survival horror.

Ja bym polecal abys obejrzal chociaz pierwszy sezon serii zanim pograsz, bo pozniej fajne drobnostki mozna wylapac :).

 

Jednak jak juz wczesniej pisalem, dla mnie to jest bardziej interaktywny film niz gra. Zreszta ukonczenie jednego epizodu to 1.5-2.5h gora.

Odnośnik do komentarza

Po czesci.

Sama gra zaczyna sie wraz z pierwszymi atakami, czyli na troche przed wydarzeniami z serialu. Jednak juz w 2gim epizodzie nadgania w czasowce. Jest troche podobnych lokacji. Jest jedna postac z serialu rowniez.

Ogolnie dobre opowiadanie i tyle. Moim zdaniem warte kasy, dlatego kupilem. Jedyne co Telltale dalo dupy to czestotliwosc wydawania kolejnych czesci - mialo byc co miesiac, a jest co dwa jak na razie.

No i troche szybko mozna przestac obawiac sie o swoja przeszlosc... za szybko to ukrocili.

Jest fajnie i tyle w sumie moge powiedziec. Jedno to ogladac na YT a drugie zagrac (i samemu podejmowac wybory).

Odnośnik do komentarza

Jedno to ogladac na YT a drugie zagrac (i samemu podejmowac wybory )(i samemu dusic te qte :P)

fixed :P

nie mowie ze gra jest zla. mi sie heavy rain podobal i nie zalowalem zakupu choc wielu juz tak

smieszy mnie tylko ze gra w prawie tej samej formie ale o dinozaurach byla mega klapa ale jak to samo zrobic w tematyce walking dead to fap fap fap

Odnośnik do komentarza

Pytanko: Gra to takie Heavy Rain? Gdzie niewiele się robi samemu tylko klika 1 z kilku opcji i tyle? Widziałem chyba pierwszy 5 minut czy tam 10 min gameplayu... i wyglądalo jak cutscenka bardziej niż gra.

Długie są te epizody?

 

 

@Gattzu

No właśnie nie ma DayZ. Dorwałeś taniej już, czy wciąż czekasz? ;p

Edytowane przez Kazuun
Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...