Skocz do zawartości

FIFA 13


Rekomendowane odpowiedzi

Ludzie powiedzcie mi, czy ze mna jest cos nie tak czy z gra? W kazda FIFE szlo mi naprawde bardzo dobrze. W poprzedniej ciagle tak w 2-3 lidze. Zawsze mialem duzo wiecej wygranych niz porazek. A teraz? Ledwo awansowalem do 6 to wlasnie spadlem do 8. Nie umiem wygrac zadnego meczu. Tez tak macie? :| Nerwy mnie juz ponosza...

 

PS. wiadomo kiedy wyjdzie patch jakis? Bo te bugi ze kims innym przed meczem sie biegnie po arenie albo ze sie biega i biega...

Odnośnik do komentarza

Wydaje mi się, że idzie Ci gorzej bo ta odsłona premiuje osoby grające na "pałe" czyli podanie podanie podanie podanie bez zastanowienia, A Ty chyba jak dobrze pamiętam grałeś zawsze przemyślane piłki taki nie chaotyczny futbol. Ja niestety mam podobnie teraz chyba jestem w 5 albo 4 lidze nie pamiętam. Ale podkreślam że to moja opinia

Odnośnik do komentarza

Dla mnie w tej edycji jezeli ktos jest topem i gra na bardzo wysokim pozimie od razu to widac w grze i gra na pale (pipi) daje. Gra premiuje zawodnikow, ktorzy potrafia przytrzymac pilke, rozklepac przeciwnika, zagrac nieszablonowo. Oczywiscie nie mowie tu o trybie UT, a o normalnych sezonach. Niby niewiele zmienili, a gra w obronie jest jeszcze trudniejsza. Jak grywam z takim Bartizem, ktory opanowaniem w obronie jest jeszcze lepszy ode mnie to mecze wygladaja zazwyczaj tak samo: maksymalne skupienie i gra do 1 bledu. 1 sezon zakonczylismy remisem :)

 

Nie ma narzekan na momentum, nie ma (pipi)enia ze mialem 10 slupkow, jak przegrywam to ze swiadomoscia, ze bylem w danym spotkaniu slabszy.

Edytowane przez easye
Odnośnik do komentarza

Właśnie, ja bym chętnie sobie jakieś sezony towarzysko pograł, żeby potrenować ;) Co do lig - póki co trudno jest coś o nich powiedzieć, bo FIFA niedawno wyszła, więc ligi się dopiero klarują - niedawno patrzyliśmy ze znajomym, to jakieś 80% graczy było w 9. lidze, a w 1. były 23 osoby. 23 osoby ogółem. Więc to się powoli rozwija, mniej-więcej za miesiąc, może dwa powinno być już normalnie, tzn. dobrzy gracze pójdą wyżej, słabsi zostaną niżej.

Odnośnik do komentarza

jest trudniej bo zmienił się matchmaking - dobiera wam ludzi o podobnym lvl i trafia się znacznie mniej ogórów dlatego jest trudniej

 

też miałem na dzień dobry streak 4 przegranych z rzędu co mnie wyprowadziło z równowagi =) ale potem zauważyłem jak ludzie grają - 70% osób gra ultradefensive (mocno cofnięta linia obrony praktycznie pod samo pole karne, łatwo zauważyć) przez co zasieki są bardzo ciasne, 5-3-2 albo 3-5-2 + ultradefensive bardzo utrudnia przebijanie się, trzeba się trochę namachać...jeśli dodamy do tego ustawione counterattack (kilku z przodu się nie cofa i czeka na okazje) to robią się szachy

 

przetestowałem sobie ultradefensive i wiecie co...to działa :nyam2: jak nie chcę stracić bramki to murarka i nich się typ poci, nie ma mowy żeby ktoś się urwał na boku na szybkości bo nasi obrońcy są w polu karnym :] nie ma opcji żeby przeszło jakieś 1-2, górna prostopadła...zabawnie jest ogladać jak typy nachalnie próbują tanie zagrywki i nic im nie wychodzi, widać frustrację jak już lecą na pałę = idealna okazja do skontrowania :music:

 

także polecam obadac ultradefensive + kontry, mi od razu wyniki się odmieniły

Odnośnik do komentarza

Ciekawe uwagi, dzis przetestuje. po demku pomyslalem ze fifka 13 to taka 10 na sterydach. ze znow jest szybko, troche chaotycznie. Ale po rozegraniu coraz wiekszej ilosci meczy jest duzo spraw na ktore trzeba uwazac. Mozna przegrac mecz ze slabszym jesli uda mu sie dobra kontra. Dobra obrona mozna naprawde popsuc nastroj przeciwnikowi. Szybkosci robi duzo ale trzeba uwazac na zmeczenie. Oplaca sie trzymac pilke i mniej biegac... to potem sie odczuwa. Nie ma trzymania gwiazd na boisku do bolu bo w 4-5 meczu moga miec kontuzje i nagle poloza sie na murawie z prosba o zmiane. Zmiany w meczu to nie tylko wrzucenie nowych napastnikow i srodkowego gracza. Slaba obrona zdecydowanie odstaje przy powrotach w drugiej polowie. Spryt i taktyka wbrew pozorom duzo robi. Trzeba mocno uwazac na wolnych zawodnikow przed polem karnym bo mocne strzely czesciej leca po ziemi niz stracaja golebie. Wiecej bramek wchodzi z dystansu. Jest jednak mniej slupkow i standardowych zagran z dosrodkowania. Nawet dobrym zawodnikiem mozemy czesto nie trafiac w bramke z glowki. Dodam do tego przepychaniem zastawianie, zmiany kierunku biegu, przesuwanie muru, szybkie wznawianie gry, rezygnacja z przywileju korzysci na rzecz rzutu wolnego. Kilka jego rozegran... moim zdaniem jest CUDNIE!!! I chociaz czasem przegram to wiem... ze sam dalem dupy.

Odnośnik do komentarza

Dla mnie w tej edycji jezeli ktos jest topem i gra na bardzo wysokim pozimie od razu to widac w grze i gra na pale (pipi) daje. Gra premiuje zawodnikow, ktorzy potrafia przytrzymac pilke, rozklepac przeciwnika, zagrac nieszablonowo. Oczywiscie nie mowie tu o trybie UT, a o normalnych sezonach. Niby niewiele zmienili, a gra w obronie jest jeszcze trudniejsza. Jak grywam z takim Bartizem, ktory opanowaniem w obronie jest jeszcze lepszy ode mnie to mecze wygladaja zazwyczaj tak samo: maksymalne skupienie i gra do 1 bledu. 1 sezon zakonczylismy remisem :)

 

Nie ma narzekan na momentum, nie ma (pipi)enia ze mialem 10 slupkow, jak przegrywam to ze swiadomoscia, ze bylem w danym spotkaniu slabszy.

No nasze mecze sa kozackie doslownie gra do 1 błędu :D pierwszy sezon taka sama ilość puntków i bramek :D pierwszy raz miałem remis ;)

 

Ogólnie FIFA kozacka jest, mnóstwo trybów do grania :) ten matchmaking co szuka po gwiazdkach drużyny to wymyslił geniusz, osobiście nie lubię grać topowymi drużynami, gameplay jest za szybki. Moja ulubiona drużyna at the moment to Newcastle, duet Ba i Cisse w ataku rządzi :D

Odnośnik do komentarza

Po kilkunastu godzinach z nową Fifą wychwyciłem kilka bzdur, które powinny być poprawione, bo pojawiały się w poprzednich częściach.

 

1) Przeciwnik, albo my strzelamy bramkę kontaktową, wynik nadal różni się o kilka bramek, a zawodnik, który strzelił bramkę celebruje strzeloną bramkę, jakby to co najmniej był złoty gol. No drażni mnie to strasznie, bo zabija realizm. Nie da się ukryć, że jest to do poprawienia.

 

2) W trybie kariery, zawodnicy piszą do nas o swoich nastrojach itd. W meczu pucharowym daję pograć jakiemuś outsajderowi ze składu, strzeli bramkę, albo asystuje i już pisze, że chce grać w pierwszym składzie.

Odnośnik do komentarza

Sam dziś rzucałem padem po podłodze. Gładko awansowałem do 7mej ligi i w niej oto wygrałem 1 spotkanie :/ i spadek do 8mej i na dziś odstawiłem bo boję się że moja plazma nie doczeka jutra. Bardzo dziwnie zaczęło mi się grać, nie wiem co się stało, moi zawodnicy przestali przytrzymywać piłkę itp a przecież nie oduczyłem się gry. Jakby coś naglę się zmieniło ale nie wiem co. Chociaż też może po prostu mam fatalny dzień. Miałem podobnie w 12ce.

 

Generalnie sam testowałem 4 gwiazdkowe zespoły ale jakiegoś zarąbistego znaleźć nie mogę. Grałem Tottenhamem który ma bodaj 4.5 gwiazdki ale trafiałem na PSG które ma 5. PSG to Real, podobnie jak przy City, ale nimi NIE POTRAFIĘ GRAĆ po prostu. Real rozpykuje mnie jakieś 70% meczy więc to bez sensu. Sam nie wiem. Przy 5-3-2 nie mogę zdobyć bramki. Nie wiem JAK LUDZIE BRONIĄ, gram uważnie ale obiegają mnie a ja jak próbuję zrobić jakiś zwód prosty z L2 zawsze zostaję bez piłki. Może czegoś nie wiem? Przy trzymaniu X'a mój zawodnik krąży jak upośledzony obok napadziora i g***o robi. Kwadrat zostawia mnie w rozkroku i ucieka mi zawodnik. CO ROBIĆ? CZY JA NIE WIEM O JAKIMŚ TAJEMNICZYM ODBIORZE? Qrwica mnie już strzela :/

 

Aha, testowałem też Santos z Neymarem ale... mimo że Neymar daje radę to cała reszta jest straszna i dostaję w ciry od Aston Villi albo Fulham (Bent i Berbatov), przy Santosie to cyborgi.

Odnośnik do komentarza

Nie przejmuj się, po prostu musisz ogarnąć lepiej nową fifkę. Ja taż na początku tej odsłony trochę nie ogarniałem (nawet zdarzyło mi się 9 porażek pod rząd...) a teraz jestem w 4 lidze i nie daleko do trzeciej. w Obronie dla mnie najlepszym sposobem jest spokój, żeby nie zmieniać ciągle zawodnika w momencie kiedy przeciwnik podaje do kogoś innego. Tak robiłem w 12 i w 13 w tym aspekcie to się nie zmieniło

Odnośnik do komentarza

Ta gra jest troche yebnieta. Mianowicie mam problem z trafieniem w bramke. Gram na asyscie i wychodze sam na sam, strzal normalny bez finezji i dupa obok bramy leci. Zauwazyliscie to? Az sprawdzilem w ustawieniach bo moze strzaly ustawili mi sie na manuala ale nie.

 

Co do gry to polecam Quens Park Rangers. Maja niezla pake, przeszybkie skrzydla, dobrego napadziora, bramera. Jedynie obrona kuleje. Wlasnie zaczalem sobie grac nimi kariere. Wypozyczylem Fontasa i Sergi Roberto z Barcy oraz Varane z Realu i nie ma bata, puchary beda moje!

 

W ogole bardzo podoba mi sie ta kariera, jest jeszcze bardziej realistyczna, a transfery to bajka. Fajnie ze w rozliczeniu mozna dac jakiegos grajka zamiast kasy. Orientuje sie ktos po jakim czasie moge dostac propozycje prowadzenia repry?

Odnośnik do komentarza

O ile w 12tce strzaly finezyjne wchodzily na 95% to w 13 mam tez problem z trafieniem z bramke. Jakby podczas wcisniecia R1 nagle przestawialo sie na manual :)

Ale co tam... wczoraj mialem 3 piekne mecze. Pierwszy przegralem 4:2 a gralem newcastle vs liverpool. Przeygrywalem 2:0 doprowadzilem do 2:2 i chyba stracilem koncentracje bo dostalem kolejne 2 bramki. Drugi mecze to piekna wygrana 3:0 a trzeci... gralem z gosciem ktory po 10 min meczu pokazal mi ze wie o co chodzi. Trzymal pilkne, rozgrywal ja bardzo dlugo i generalnie mial posiadanie na poziomie 70%. A ja chcialem tak szybko strzelic gola ze skonczylo sie...2:0 dla niego. Ale przyznaje ze gral lepiej swoim zespolem. Dzis boje sie ruszac sezony bo to dopiero 9 liga a ja musze wygrac 2 mecze z 6 zeby nie spasc :)

Odnośnik do komentarza

Kilka słów odemnie, przedewszystkim It's in the game ! To na co czekałem od czasów Pes 6 nareszcie nastało. Gra nagradza styl kreatywny, niekonwencjonalny, nieprzewidywalny. Budowanie akcji to czysta poezja, moj styl z PES 6 powrócił. Gra w środku pola, przetrzymanie piłki, zabójcze kontrataki, drybling wreszcie potrafie zrobić wino z wody, zrobic przewagę, minąć trzech i zainicjować akcjię. Jednym słowem fenomenalnie. To o czym marzyłem - poprawione strzały, są teraz jak te z pesa soczyste, realistyczne aż chce się strzelać. W sezonach wygrywam mecz za meczem jestem już w czwartej lidze wszystkie sezony na maxa do przodu, gram na manualu i filtruje graczy rownież manualnych takie mecze to coś niesamowitego - niestety brak filtra w UT zabija go :( Wreszcie nie ma momentum, przegrywając dwoma bramkami gdy czuje że jestem lepszy potrafie jeszcze mecz wygrać co w 12sce było cholernie trudne, wręcz niemożliwe z uwagi na momentum. Bramka w tej grze przy podobnym poziomie umiejętności naprawde dużo znaczy i daje komfort na murawie. Poprostu na taką grę piłkarską czekałem.

Edytowane przez raulos
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Koorva no chyba muszę sprzedać to goovno bo PRZESTAŁEM UMIEĆ W TO GRAĆ :-( TO jakiś horror, awansowałem sobie do 7mej ligi co wielkim wyczynem nie jest i tak jak tu opisałem po prostu przestałem umieć grać. Nie umiem się zastawić, każdy z kim gram odbiera mi piłkę jak dziecku, żadne zwody nie pomagają. I właśnie spadłem w linii prostej z 7mej ligi do 9tej :-/ Jakby gra dawała handicapa albo dobierała cieniasów i nagle zaczęła dobierać trudniejsze osoby? No nie umiem tego inaczej ocenić, przecież skoro w środę i czwartek szło mi dobrze to jak może mi iść fatalnie w piątek i sobotę? Coś niesamowitego

 

Miałem chyba z 9 przegranych pod rząd, potem remis wygrana i znowu z 5 czy 6 w ciry :confused: Mam tak zszargane nerwy że koty się mnie boją i nie podchodzą mimo że chcą jeść (mam 2 sztuki). Wyjechała moja kobieta na weekend do rodziny ale jak wróci to muszę chyba sprzedać tą grę bo ją zabije jak coś do mnie powie :-(

 

Traciłem takie bramki że wziąłęm Real i też w ciry chociaż raz wygrałem a w ostatnim decydującym o spadku meczu (jakbym wygrał byłoby na styk) wziąłem City na Bayern i 0:1 Mimo Teveza i Aguerro w ataku nie umiem oddac STRZAŁU PRZEZ PÓL MECZU :confused: Normalnie padem o ziemie tłukę z nerwów.

 

I jeszcze mam pytanie - czy ktoś gra na krzyżaku? Czy wszyscy gracie na gałkach?

Edytowane przez NemoKOF
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

mi tez idzie gorzej niz w 12, ale widze, ze przegrywam glownie ze swojej winy. Raz mi sie tylko zdarzylo, ze moi pilkarze chyba nie wyszli na pierwsza polowe, bo grali niesamowity piach. Na razie nie mam zamiaru konczyc zabawy z 13 i pewnie bedzie tak do premiery kolejnej czesci, bo jest to najlepsza pilka na konsolach, a PES mimo tego, ze jest znacznie lepszy od edycji z 2012 roku nadal nie ma startu do FIFY.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

NemoKOF - czy ja dobrze rozumiem, że grasz na krzyżaku? Jeśli tak, to tutaj jest przyczyna Twojej porażki - jesteś w poprzedniej epoce. Krzyżak skończył się z nadejściem tej generacji, chyba, że ktoś gra w PESa, bo w Konami nadal jadą "po staremu". Co do meczów - graj ze spokojem, rozgrywaj, podawaj choćby i do najbliższego wolnego zawodnika, ważne, żeby się utrzymać - przeciwnik chwilę za Tobą pobiega, w końcu zrobi błąd, jak go szybko wychwycisz, to najprawdopodobniej będziesz potrafił go wykorzystać.

Odnośnik do komentarza

Nie gram na krzyżaku, raz spróbowałem ale ograniczasz się wtedy do 8 kierunków więc słabo :-) Ogólnie nie lubiłem grać na gałce ale trzeba było się przyzwyczaić już w FIFIe 11. Ale gałki na PS3 są słabe dla mnie - palec mi zjeżdza, wolałbym wklęsłe jak w XBOXie. Poza tym dual shock jest dla mnie nieco za mały (za krótkie są te części na których kładzie się palce, nie mieści mi się mały palec a ja strasznie się napinam jak gram i po 2-3 godzinach gry mam skurcze w sródręczu). Pytałęm o krzyżaka z czystej ciekawości. W PESie od 12tki też jest już pełna kontrola nad zawodnikiem chociaż nie działa to tak dobrze jak w fifie. Tu jest 360 stopni i kropka :-)

Odnośnik do komentarza

Mnie krew zalewa jak goscie wychodza po stracie gola, a zamiast zaliczenia mi wyugranej mam tak jakby mecz sie nie odbyl. Qrde EA musi zrobic patcha, bo wsciec sie mozna. Juz nie mowie o wyszukiwaniu rywali czy tez zwiechach na arenie. Zbyt tragicznie graja tez zawodnicy w obornie przy wysokich pilkach na dobieg oraz masakrycznie lsabo wracaj do obrony.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...